Açık kaynak bir proje ile uğraşırken öğrendim ki, Mac makine olmadan da React Native ile geliştirdiğimiz uygulamayı iPhone üzerinde deneyebiliyormuşuz. Expo CLI isimli bir araç var, projenizi bu araca göre yapılandırıp expo start komutunu verdiğinizde size bir QR kodu gösteriyor. Telefonunuza da Expo uygulamasını marketten indirip, kuruyorsunuz. Kamera uygulamasından QR kodu okuttuğunuzda Expo uygulaması açılıyor ve sizin bilgisayarınızdaki JavaScript kodlarını paketleyip, indiriyor ve çalıştırıyor. Aynı normal uygulama yüklemiş gibi kullanabiliyorsunuz. Üstelik her dosya kaydetme işleminizde değişikliği otomatik algılayıp, işlemleri tekrarlıyor. Geliştirme işini bayağı hızlandıran güzel bir araç. Bir ara kullanımını anlatan bir blog yazısı da yazabilirim.

https://expo.io/tools
#Programlama #reactnative #iOS

Expo — Get Expo tools

Get the Expo development tools for free.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir ön buluşmaydı arkadaşlar 🙂 sohbetin bu kadar ilerleyeceğini sanmıyordum 🙂 herşey için teşekkür ederim, yemekler güzel ortam güzel, "müzikler güzel"di 😀 daha büyük buluşmaları planlamamız dileğiyle 🙂
@burakcan_toker, @serhatsoylemez , kullanıcı adını bilmediğim bir arkadaş ve dışarıdan bir arkadaş daha 🙂
#TSAnkaraBuluşması

PS: Ankara gurubumuza katılmak isteyen, ileride etkinliklere katılmak isteyen olur ise tunakaner@wlindowslive.com dan bana veya diğer arkadaşlara ulaşsın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir #akış #yerliotomobil
Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, üniversitenin geliştirdiği ve 1-2 aya kadar piyasaya çıkacak elektrikli otomobilin, spor, makam ve 4 kapılı aile modellerinin bulunacağını, fiyatının da mevcut otomobillere göre daha ucuz olacağını söyledi. Tuncer, otomobilin ilk 500 adet üretimi ve satışı için çalışmaların olumlu sonuç verdiğini ifade etti. İlk elektrikli otomobili kendisinin kullanacağını belirten Tuncer, “Bugün satılan elektrikli arabalardan çok daha ucuz olacak. Arabanın tamamına yakını Türk ürünüdür. Her bir parçasını teknokentimizde geliştirdiler. Son derece dengeli bir araba. Ben de kullandım. ‘Bir yarış arabası dengesinde’ diyebiliriz. Ciddi sürat yapıyor” dedi.

Yerli elektrikli otomobil 1-2 aya kadar yollarda

Spor, makam ve 4 kapılı modeli olacak
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ios8 program tavsiyesi
1- eczaplus
2- evernote-1password
3- iwork programları
4- gTasks
5- action movie
6- dmags-magzter
7-deezer-spotify
8- ezpdf reader
9- ps touch- ps express - photoshop mix-perfectly clear
10- onavo protect
11- winzip
12-tvgo-uyanık tv-canli tv uzman tv
13- capture
14- mxtube
15- mcbackup
16- mixlr
17-shazam-soundhound
18- skitch
19- sinemalar
20-wetransfer
21- scan
22-yazaroku
23-ocr
24- vizzywig
25- clear
26- ieczane
27-kitchenstories
28- gif finder
29- google translate-çevirmenim-translate pro-seyahat konuşma klavuzu
30-wikilinks
31- taksibul
32- döviz&altın
33- su terazisi
34- fitwell
35-ultrakam
36-instacollage pro
37- avplayer
38- rise
39-procamera 8
40- mhrs mobil

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#iphone ve #ipad ile bilgisayarsız ve jailbreaksiz ekran videosu nasıl alınır...

Cydia gururla sunar.Alın size yılın bombası kamu hizmeti 😀
1- Telefon yada tabletten #safariyi açın ve http://emu4ios.net/ adresini girin
2- Çıkan install seçeneğinden emulator programını kurun
3- Emulatorün içindeki apps bölümünden irec beta yada shou programını indirin sonra emulatorü silebilirsiniz işiniz olmaz bir daha onunla.
4- irec beta programının arayüzü çok basit ve sade kayıt tuşuna bastığınızda direkt kaydı başlatıyor ve yaptığınız kayıtları yine programın kendi içinde saklıyor.Oluşturduğunuz kaydı film rulosuna atıp daha sonra düzenleyebilir ve youtube başta olmak üzere diğer servislerde paylaşabilirsiniz.Video kayıt esnasında sesleride alıyor.Ben iphone ve ipad'e kurdum sorunsuz çalışıyor.Muhtemelen #ipod'da da olur.
5- Shou programıda irec programı gibi ama daha kapsamlı; recording butonunun karşısındaki simgeye tıklayıp video ayarlarınızı yapılandırıyorsunuz, gerisi kayıt ve oluşturduğunuz kaydı film rulonuza atıp oradan bir video editör programıyla düzenleyip youtube'a ve diğer sosyal paylaşım sitelerinize atabilirsiniz.
6- Yukarıda anlattığım yöntem işe yaramazsa alternatif olarak http://iemulators.com/ Buraya tıklayın safariden açılan sayfada home, app, help seçeneklerinin olduğu yerden app’ye girin sayfayı aşağıya kaydırın shou programını göreceksiniz üzerine tıklayın açılan sayfanın en altında install seçeneğini göreceksiniz tıkladığınızda inmesi gerekiyor
Edit: Bu yazıyı sizde kendi takipçilerinize paylaşmayı unutmayın sizin işinize yaramayan başkasına cansuyudur.Takıldığınız nokta olursa yardımcı olurum.

Emu4iOS - Emulators For iOS

Most popular: Shou, iRec! Get all of your favorite iOS Emulators, Screen Recorders, and more all without a jailbreak! Classic Pokemon on GBA4iOS; a Gameboy Advance Emulator on iPhone without a jailbreak. Go back in time to play Mario Bros with SNES4iOS; Super Nintendo Emulator for iPhone. Record...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 42