Microsoft üzerinden Windows Sürümlerini ISO Olarak İndirme

Arkadaşlar burdaki yöntem, çoğu kullanıcının işine yarayacağını düşündüğüm bir kolaylık. Çoğumuzun istediği dokunulmamış Windows sürümlerini internette kolayca bulabilmek.Burda size bunu anlatacağım. Hepinize kolay gelsin.

 

 

 

 1. Öncelikle Microsoft'un sitesine giriyoruz.  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/

 

 

 

2. Daha sonra aşağıya kaydırıp Windows 10 için "Select Edition" kısmına geliyoruz.

 

 

3. "Select Edition" kısmına sağ tık ve incele (inspect) diyoruz.

 

 

 

4. Bu adımda mavi seçili bir kutucuk geliyor. Yanındaki küçük oka basıp genişletiyoruz.  Burada o "Select Edition" kısmındaki Windows 10 sürümlerini görüyoruz.

 

 

5.Şimdi asıl yer burası herhangi bir sürümün "Value" değerini değiştiricez.

 

 

 

 

6."Value" kısmına (Türkçe ise 'değer' olarak görülebilir.) çift tıklayıp istediğimiz sürümün kodunu yazıyoruz. (Aşağıda kodları verdim.)

 

 

 

7. Örnek olarak "Windows 7 Home Premium Sp1" sürümünü buraya girdim. Value değeri "6" .  Değiştirdiğiniz Windows sürümünün ismine de çift tıklayarak ismini yazabilirsiniz.Bu seçerken kolaylık sağlıcaktır.

 

 

8.Buraya değerleri yazıp bırakıyoruz ve sayfamızdan "Select Edition" yerinden kendi değiştirdiğimiz sürümü seçip "Confirm" e tıklıyoruz.

 

 

9.Son olarak "Select the product language" kısmından istediğimiz dili seçip "Confirm" e tıklıyoruz.

 

 

10. VE SONUÇ!

 

11.Kodlar Burada.

 

 

13. EKSTRA ADIM.  BIR NEVİ YENİ BİR KOLAYLIK.

http://pastebin.com/EHrJZbsV bu adresteki kodu Kopyalayıp https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/ adresine girip  "Chrome" için F12'ye "Firefox" için Ctrl+Shift+J bastığımızda açılan "Console" kısmına Yapıştırıyoruz ve Enter'a basıyoruz.Varolan diğer sürümleri de görebilirsiniz böylece.

 

#akış #windows10 #windows7 #ISO #Windows8 #Teknoyardım

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

S-Link Swapp12000 mAh ve 6500 mAh Powerbank incelemesi

S-link'in Swapp serisi LG ve Sony batarya ile gelen kaliteli Powerbank'lere birer örnek. Aralarında kapasite dışında çok fark olmayan iki modeli Can bizim için test etti.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 52

Tesla Model 3 değerlendirmesi

Amerikan otomobil üreticisi Tesla, ismi ile müsemma üçüncü modeli Model 3'ü özel bir etkinlikle tanıttı. Peki neydi Tesla, niye bir otomobil basının bu denli ilgisini çekti?.. Dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık, iyi seyirler!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 101

Breakthrough Starshot: Hedef yıldızlara ulaşmak

Bilim dünyasını heyecanlandıran gelişmelerden biri bu hafta yaşandı. Daha önce gidilemeyen yerlere gitmek için, daha önce denenmemiş bir yöntem, saygın bilim adamları tarafından teorik olarak açıklandı. Pratik olarak uygulanması için de çalışmalara başlandı. Hedef, küçücük bir uyduyu ışık hızının %20'si kadar bir hızla fırlatmak. Biz de bu gelişmeyi detayları ile değerlendirdik.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 100
 • Görkem Koray Öz @acrux

  Çok teşekkürler Hamdi abi. Yine süper araştırma, en ufak detaylara kadar yalın ve anlaşılır anlatım. Proje gerçekten heyecan verici görünüyor. Ancak aşılması gereken çok çok fazla mühendislik zorluk var. Tabii, yine de başlamak gerek; zira bu zorlukların çözümleriyle uğraşılması yeni teknolojilerin geliştirilmesini sağlıyor. Büyük çaplı projelerde bu hep böyle olmuştur.

  Burada aklıma takılan birçok soru var. İlgili tabloda elektronik bileşenler ve uydunun ağırlıkları verilmiş. 370 mg gerçekten çok düşük bir ağırlık miktarı, bunu nasıl sağlayacaklar acaba? Güç konusunda ise radyoizotop üreteçlerin bahsinin geçmesi beni çok şaşırttı. Tabii ki güneş sistemi dışına gönderilecek bir uzay aracında güneş enerji panellerinin kullanılması söz konusu olamaz. Günümüz teknolojisiyle radyoizotop termoelektrik jeneratörler (RTG) kullanılıyor ancak bunlar çok büyük ve hantal bir yapıya sahipler; tabii ki bunların kullanıldığı uzay araçlarındaki bileşenlerin güç gereksinimleriyle bu "mikro" ölçekteki uzay "yelkenlisi"nin güç gereksinimi çok çok farklı. Bunu o denli minyatürleştirmek için, nesil sonrasındaki teknolojik birikime ihtiyaç duyulacak gibi geliyor bana. Lazer işi ise bambaşka br durum. Bir hedef verilmesi gerekiyor tabii ki ancak 2030 yılı bence bu işleri gerçekleştirmek için biraz erken bir tarih olacaktır. Yine de umarım gerçekleşir.

  Başka benzer "yelkenli" projeleri de hali hazıda sürmekte, tabii ki onlar lazerden bağımsız; güneş ışığını kullanarak ivmelenen uzay yelkenlileri. Aklımda olanlardan birisi bu tür yelkenlilerin uzaydaki ilk başarılı denemesini gerçekleştiren Japonların uzay ajansı JAXA'dan: IKAROS. Deneysel amaçla yapılmıştı ve 2010 yılında fırlatıldı. Amacı kullanılan teknolojileri test etmek ve yelkenine düşen güneş ışığının yarattığı itme gücünü hesaplamak vs. En son geçen sene Mayıs'ta beşinci kez uyku moduna geçti ve şu sıralar o uykudan uyanmasını bekliyorlar. Amerika tarafında ise The Planetary Society tamamen bağışlarla yapılan yine benzer bir uzay yelkenlisini dünya yörüngesine göndermeyi planlıyor. Bir prototipi geçen sene yolladılar, testleri başarıyla tamamladılar. Bu sene yollanması planlanıyor. Böyle projeleri gelecekte daha fazla görebiliriz.

 • onurd @onurd

  @hkellecioglu güncel bir olay değil ama seti@home ile ilgili bir bölüm cekseniz gerçekten çok iyi olur. bir iki kişi tav olup projeye katılsa o bile bir kazanimdir. 🙂

 • Fırat ➕ @frt

  Bu kadar küçük bir cisim kütle çekim kuvvetlerinden etkilenmeyecek mi peki? @hkellecioglu