#Fiber #fiberinternet
Özet geçmek gerekirse turknet vdslden şubattan beri aşırı kopma, düşük hızdan gına geldi. 3 haftadır 30dk Kesintisiz kalamadı toplam internet. Şikayet kaydına da dönüş olmuyor sallayan yok. Komple kapatıp taşınasıya kadar 3 4 ay mobil ile can çekişeyim bari diyordum ki bizim apartmana fiber geldi. Evin içine kadar nisanda kablolar döşendi sonra aylarca ses çıkmadı. Ardından apartmana kutuyu koydular, sokağı kazıp kabloları döşediler 2 3 hafta önce. Lakin hala fiber altyapı gözükmüyor hiçbir yerde.
Farklı altyapı sorgulayan linklerden de baktım gpon kısmı boş çıkıyor. Var ya da yok demiyor.
Telefon kutusundaki bu ızdıraptan kurtulmak için direk fibere geçeceğim bunun aktif olması için ne yapmalıyım bilginiz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

12 yıllık çalışma koltuğum, 1 yıl önce home office olarak çalışmaya başlayınca geçen ay hakkın rahmetine kavuştu.Günlük en az 9 saat en fazla bir kere kalkarak kullanırken bel ve boyun ağrısına sebep olmayacak koltuk arıyorum. Cafcaflı görüntüler itici gelse de konfor ön planda olduğu için "gaming" diye geçen koltuklara da razıyım. Kaliteli ve konforlu #koltuk #tavsiye 'si alabilir miyim? Cafcaflılardan Adorenin max office koltuğunu denedim rahattı ama çabuk yıpranacak gibi hissettirdi ayrıca mola verdiğimde arkaya biraz yatırım 5-10 dk dinlenebilmek isterdim. Ikea Markus benim çalışma tempoma uygun mudur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Furkan Emir @furkanemir

  Ben Koçsan Miranda Yönetici koltuğu kullanıyorum öneririm

 • Arasaka @protego

  Max office koltuğu var bende, zamanında 300e almıştım. Şu an ne kadar bilmiyorum ama 500 üstndeyse değmez. Öncelikle çok rahat onu söyleyeyim, 12 saat otursam bile hiç ağrı yapmıyor, ama bana göre boyu kısa biraz kafam boşlukta kalıyor tam dik oturunca, 1 86 boyum. Yıpranması konusunda haklısın, suni deri bende soyuldu zamanla, bir yer buldum orjinal döşemesinden yaptırdım tekrar. Bu koltuğun özelliklerinde yazdığı gibi günlük birkaç saate uygun. Maalesef 1000 lira üstü oyuncu koltuklarına bakman lazım adoreden

 • Anıl Gökmen @anil-gokmen

  gittim büro mobilyası satan yerleri gezdim birisinden canavar gibi aldım, hem öyle acaip acaip parıltılı ledli falan değil, hem sırt ve oturma kısmı kumaş olduğundan yazın suni deri gibi terleme yapmaz. 900₺ civarına geldi. 145derece yaslanıyor v.s. konforu çok iyi, ayak malzemesi ve kolçaklar metal. kolçakların üstünde de kumaş kaplı sünger var. alacak arkadaşlara büro malzemesi satan yerleri gezmesini tavsiye ederim en temizi öyle oluyor.

#izmir #tansaş yahu mezun olmadan önce tayfa balık evinin çaprazında kalıyordum. kaç yıl sonra kıbrıs şehitlerine gittim tansaş falan kalmamış için cız etti arkadaş. bir de kiralar ne olmuş öyle

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu şöyle bir eski videoları gezerken aklıma geldi de epey bir zaman önce opensuse inceleyecektiniz. hala düşünüyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GamePad yeni gamepad ihtiyacım var. xiaomi'nin gamepadini düşündüm fakat steamde nasıl çalıştığına dair araştırma yaparken bazı oyunların community sayfalarında program yaşayanları gördüm. arkadaşımın ps4 gamepadini ds4windows diye bir program ile denedim. touchpad bile çalışıyor. fakat ne kadar kaliteli olursa olsun o fiyata gamepadi alıp ardından programın çalıştırmama ihtimalini gözardı edemiyorum.bunlar hakkında bilgi ve tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  F710 kullanıyorum 100 tl ye almıştım 6 7 ay evvel. Baya memnunum. Fiyat/perofmans önemliyse düşünmeden alın derim.

 • Anıl Gökmen @anil-gokmen

  logitech f310dan hiç memnun kalmadım ergonomik gelmedi f710 tutuş noktaları falan aynı olduğu için sıcak bakmıyorum.
  xbox one gamepadlerine bakarken kimisinin bluetooth ile direk bağlandığını kimisinin illa ki ek alıcıya ihtiyaç duyduğunu gördüm; alıcılı istemediğim için diğerine baktım saçmalık ötesinde fiyat farkı gördüm. alıcılı kullanacak olduktan sonra 2.el xbox360+gamepad almak resmen daha ucuza gelecek.
  kablolu xbox360 gamepad almak istemiştim gittigidiyordan birisinde 60tlye var fakat ardından fiyatlar uçuyor. arada öyle fark olunca da orjinal olduğuna güvenip alamadım.

  • Anıl Gökmen @anil-gokmen

   @orcun89 bluetooth 4.0 var makinede fakat ben normalde linux kurulu notebookumu kullanıyordum. şu anda win10 yüklü olsa bile directx desteği isteyen 1-2 oyun oynadıktan sonra windowsu diskten tamamen kaldıracağım geri xboxone gamepad mantıksız oluyor o zaman benim için.

  • Anıl Gökmen @anil-gokmen

   @serhanhepsen üstat zamanında bu yazınızı okumuştum fakat pc için ihtiyacım yoktu o sırada. aradan geçen 7 aydaki izlenimiz aynı mı acaba? bir de tetik tuşlarının hassasiyeti nasıldır?
   normalde trine-battleblock theater-limbo-magicka gibi oyunlarda kullanacağım için öncelik tetik tuşları değil elbette fakat tetik tuşu gereken oyunlarda aksilik çıkınca çıldırıyor insan. arkadaşın ps4 gamepadini skyrimde denedim ok atmadan önceki şiddetini resmen mouse ile aynı rahatlıkta ayarladım.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @anil-gokmen Aradan geçen uzun zamanda xbox 360 gamepadi ile arasındaki fark benim gözümde 1 tık daha açıldı şöyleki. Ben deli gibi nba2k16 oynuyorum ve legand seviyesindeyim. Yani maçlarım çok rekabetçi geçiyor ve hareketlerdeki en ufak hassasiyet çok önemli. Şansızlık bu ya xbox 360 kolunun sol analogu tüm hassasiyetini kaybetti. Çok fazla sapıtıyor. İleri giderken birden analog sapıtıp yazılımsal koordinat olarak geriye doğru gidiyor ve bu yüzden oyuncum zınk diye duruyor.

   Herneyse bende mecburen bu pxn koluna geçtim. Gayet güzel xbox 360 koluyla oynar gibi oynuyorum hiç sıkıntım yok sanıyordum ancak farkedilir şekilde performansım düştü. Çünkü analoglar yazılımla veya normal deneme yaptığında vs hiç sorun yok gibi hassasiyet aynı gibi ancak maç esnasında hareketler arası crosslar arası geçişlerde o kadarda hassas olmadığını farkettim. Çünkü geçiş yapamıyorum analog çok çok çok hasssas olmadığı için hareketler kesiliyor. Acaba bende mi sorun diye xbox 360 koluna döndüm baktım onda sapıtmadığı zamanlarda kesilme olmuyor.

   Ancak bu kadar hassasiyete sadece nba'de ihtiyaç var açıkçası. Oda çok prof seviyede oynuyorsan. Yoksa normal bir oyuncuya ver asla anlamaz. Yani bu oyuncu mouse'u muhabbeti gibi, veya konsolüstünden onur hocamın söylediği gibi "crem dela crem" biraz 🙂

   Diğer oyunlarda hiç bir sıkıntım yok. Tektik hassasiyetini okadar ihtiyaç duymadığım için denemedim ama hani bir rahatsızlık hissetmedim, xbox360 ile arasında fark var izlenimi uyandırmadı.

   Haa fikrim şöyle önceden atıyorum xbox 360 10 ise buna 9 filan derdim. Şimdi 8-8.5 filan.

   Hani şuan xbox 360 koluna 150 xbox one koluna 250 lira verecek param olmadığı için bununla gayet güzel oynuyorum. Ama o paraları verecek gücüm olunca gider alırım o ayrı mesele.

   Ps3-4 kolu mu alırım, yoksa bunu mu alırım diye sorarsan bunu alırım.

  • Anıl Gökmen @anil-gokmen

   @serhanhepsen anladım üstat detaylı cevap için ayrıca teşekkürler. zaten birebir eşit performans beklemiyorum. oynadığım oyunlar da nba-fifa tipi oyunlar değil o yüzden bana bir zararı olacağını düşünmüyorum.

 • Anıl Gökmen @anil-gokmen

  vatanda 100 lira xbox360 kablolu gamepad. bugün akşamüstü gidip onu alacağım.