Paylaş Paylaş

Logitech G510 ve G105 oyuncu klavyeleri testte

Logitech'in LCD ekranlı ve kelimenin tam anlamı ile 'yığınla' ekstra tuş ile gelen klavyesi G510 ile daha sade ama yine oyuncular için tasarlanmış G105 klavyesini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bora

  umudu kesmiştim. iyi ki yeni video eklediniz

 • ika @ika

  bekledim ve geldi sonunda...

 • Smaug

  İnceleme için teşekkürler, gerçekten güzel klavyelermiş.

  Merak ediyorum acaba ne zaman büyük üreticiler F klavye de üretmeye başlayacak? Hadi yabancı üreticileri anladım, "dünya pazarı" diyor, geçiyorum fakat yerli üreticiler neden böyle bir işe el atmıyor? 10 yıl önce KM720F ile başladığım F klavye alışkanlığım halen KM720F ile devam ediyor. Hangi alışveriş sitesine girseniz F klavye çeşidi sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Kaliteleri de ortada. Artık piyasada gerçekten iyi bir F klavye görmek istiyorum.

  Bu arada; editör abilerim lütfen beni mazur görün ve şu iki soruma cevap verin: Işıklı klavyelere çok yabancı olduğum için soruyorum...
  1- G105'in tuşları rahatça sökülüp takılabiliyor mu?
  2- Harf tuşlarının tümünün yapısı birbirinin aynısı mı?

  • Hakan Arın @hakanarin

   Dünya pazarı ile F klavyenin alakası olacağını düşünmüyorum. Zira F klavye veya Q klavye dediğimiz olay klavyelerin türüne göre sadece klavye üzerindeki boyalar veya tuşların yerinin değişmesi ile alakalı bir durum.

   Bu açıdan bakınca durum tamamen Türkiye piyasası ile alakalı bir durum. Aslında bunun en büyük sorumlusu zamanında Türkçe Q klavye denilen aslında standart Q klavyenin yanına Türkçe'ye özel tuşların eklendiği klavye çeşidinin ülkeye sokulmasına izin veren yetkililerdir.

   Şu anda Türkçe Q klavye dediğimiz klavye çeşidine alışmış çok büyük bir kitle var ve ne yazık ki benim gibi Gerçek Türkçe klavye diyeceğimiz F klavye dizilimini kullanan çok az insan var.

   Ama sana şunu söyleyebilirim ki F klavye kullanan kişi muhtemelen 10 parmak kullanıyordur ki zaten F klavyenin çıkışındaki temel amaç bu. E 10 parmak kullanırken de aslında bakmadan yazabiliyordur. Tüm bunları yaptığına göre F klavyeyi kullanan bir kişi yine benim gibi Windows Klavye diziliminden CTRL+SHIFT kombinasyonu ile F klavyeye geçişi ayarlayabilir ve istediği zaman F klavye dizilimini ezberinden kullanabilir. 🙂

  • Smaug

   O konuda sorun yok. 'F klavyeciler' olarak zaten 'bakmadan' yazıyoruz da benim durum biraz psikolojik. Sıkıntı 'bakmadan yazmak' değil. Güzel, iyi, sağlam klavye diye sadece ve sadece Q klavye almak zorunda kalmak; Türkiye'de adam gibi Türkçe klavye bulamamak sinirimi bozuyor. O tuşları yerli yerinde göreceğim ki -en azından- "İyi bir F klavyem var" diyeceğim. 🙂

   Not: Q klavye kullananlar yazdıklarıma alınmasın lütfen. Lafım sizlere veya klavyenize değil. Nasıl alıştıysanız öyle devam edersiniz; niyetim, böyle bir durum için kimseyi yermek değil... 🙂

  • Hakan Arın @hakanarin

   Bir ara A4 Tech'in güzel F klavyeleri vardı ama şu anda durum nedir bilmiyoum. Tabi bu dediğim bir ara masaüstü bilgisayarların revaçta olduğu zamanlardaydı.

   Şimdi dizüstüler çıktı çıkalı mertlik mozuldu. Klavye üreticileri belki F klavye üretiyorlardı ama Dizüstü üreticileri pek yanaşmıyorlar. En büyük sorun Dizüstü tarafında var ve bunu aşmanın tek yolu firmalara Türkiye'ye girerken belirli bir miktar F klavyeli model getirme zorunluluğu koşulması olabilir ama ne kadar mantıklı olur o da tartışılır. 🙂

  • Talbot

   6 yıl önce Microsoft'un F klavyesini almıştım Vatan'dan. Sanırım ellerinde kalan son klavyeydi. Alıştıktan sonra gayet hızlı ve kolay yazabiliyorum artık. İyi bakmama karşın zamanla kir ve toz oldu biraz ama yenisini bulamayacağım için gözüm gibi bakıyorum.

   Yakınlarda yeni makine toplayacağım ama klavyem değişmeyecek. 🙂

  • Aziz

   Bende kaliteli F klavye istiyorum.

  • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

   Bu klavyelerden herhangi birini alın tuşlarını sökün f e göre dizin oldu size f klavye 🙂

 • BraVe @brave

  Güzel klavyeler, güzel inceleme. Küçük olanı benim de daha çok hoşuma gitti. Bir FPS ve yarış oyuncusu olarak o tuşlara çok da ihtiyacımın olacağını sanmıyorum. Bir de şöyle bir canavar var o da ayrı bir konu : http://www.logitech.com/tr-tr/keyboards/keyboard/devices/4956

 • Oğuz Kağan Koç @konixaga

  Murat abinin sanki elindeki klavyeyle geçmişte kötü bir hatırası aklına gelmiş gibi yumruğunu savuruyor 🙂

 • ledzep @ledzep

  G19 faciasının (kişisel görüşümdür, usb'den ayrı bir de priz isteyen nadir klavyelerdendir) ardından adam akıllı bir klavye yapmışlar; aslında G15 v1'i yeniden revize etmişler desek daha doğru olur, hatta tuş dizilimini ve G tuşlarını multimedya tuşları hariç aynen kullanmışlar. Ancak ben beğenmedim G510'u:

  - Yıllardır (ve halâ) kullandığım G15 v1 görüntü ve malzeme kalitesi olarak bu klavyeden daha kaliteli ve güzel görünüyor. Doğal olarak G510'daki led ışıklandırma çok daha güzel, led bu kadar yaygınken olsun o kadar artık.

  - LCD ekran ise G15 v2'deki ekrandan, ya aynısı ya da daha ufak. Çözünürlük ise v1 ve v2 ile aynı, insan biraz daha geliştirir, satır sayısınız arttırır, yok sadece renkli led farkı var ve çok daha küçük. Bence en büyük hata bu, madem efsane G15 v1'i kopyalıyorsun, hiç olmazsa ekranı da efsaneninki gibi büyük yap, satır sayısını (çözünürlüğü) arttır en azından, katlanır ve hareket edebilir olması çok önemli değil. G15 v1'deki ekran çok kullanışlıdır büyük ve hareketli olduğu için, klavyenin başında değilken bile uzaktan tüm sistem aktivitesini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

  - USB çıkışları yerine de ses çıkışı koymuşlar, bence olmamış. Ben sıkça kullanırım klavye üzerindeki USB çıkışlarını. Ya zaten bu kadar para verip oyun sistemi toplayan adam klavyenin kıytırık ses kartını mı kullanır! Anakarttaki onboard ses kartları bile bu klavyedeki ses kartından daha iyidir tahminim. Mutlaka işine yarayan olur, hatta memnun olacak olan da ama bence olmamış.

  - Videoda klavye ekranının yazılımının eskilere göre daha iyi olduğu veya geliştirildiği gibi şey söylendi yanlış anlamadıysam; eğer öyleyse yanlış bilgidir. G19'u bilmiyorum ama G15 v1, v2 ve G510 daki LCD yazılımı, ekran özellikleri, gösterim kabiliyeti, oyun profilleri, yüklenebilecek pluginler, vs. birebir aynıdır.

  - Videoda belirtilen kutudaki LCD resminin daha büyük olması ise inanılır gibi değil, internette de aratırsanız Logitech'in insanları nasıl kandırmaya çalıştığını görürsünüz.

  Logitech bir zamanlar efsane müşteri hizmetleriyle ve ilginç ürünleriyle ben de dahil birçok kişinin gönlünü kazanmıştı ama artık o günler bitmiş. Halâ kaliteli ürünleri var ama denk gelirseniz, iyi araştırırsanız veya Logitech'in bir hinliğini görmezseniz. Logitech düşmanı değilim, hatta 9 tane Logitech ürün sahibiyim ama keriz yerine konulmakta bıktırıyor artık. Peki neden böyle olumsuz konuşuyorum açıklayayım:

  - İlk olarak sahibi de olduğum bir K800 klavye faciası varki akıllara zarar. Bu görsel ve işlevsel anlamda üst düzey olan ışıklı, sensörlü ve kablosuz klavye de aynı anda ctrl+shift+w gibi bir kombinasyonu kullanamıyorsunuz. İlginçtirki ilk üretilen K800'lerde bu sorun yok!

  Hinlik üstadı Logitech oyun klavyeleri daha çok satılsın diye bu özelliği kasten devre dışı bırakıyor sonraki üretimlerde ve bundan yakınan kullanılara da bunun klavye matriksinden kaynaklanan donanım sorunu olduğunu ve yazılımsal çözülemeyeceği iddiasını sunuyor. Yine ilginçtir bazı kullanıcılardaki K800'ler bu sorunu yaşamıyor ve sonradan anlaşılıyorki Logitech kasıtlı olarak klavyeleri kısıtlamış. Yıllar önce trişka klavyelerde görülen bu sorun günümüzde en ciks klavyelerden birinde karşımıza çıkıyor!

  - Dört tane Logitech fare kullandım şimdiye kadar, ikisi çok fonksiyonlu üst düzey pahalı farelerden, diğer ikisi de yine üst düzey oyun farelerinden. iki ofis faresi de bir sene dolmadan çift tıklama sorunu yaşadılar, ilk sorun yaşatan fare Logitech'in efsane değişim politikası varken direk değişti.

  İkinci ofis faresi de yine bir sene ardından bozulduktan sonra benim hışmıma uğrayarak temelli can verdi.

  Ben de çok akıllıyım ya gittim yine Logitech'e güvenerek büyük gazla en pahalısından oyun faresi aldım ve çok gariptir bu fare de çift tıklama sorunu yaşamaya başladı bir senede.

  "Kardeşim sen de ayı gibi kullanmasıydın fareleri diyebilirsiniz" hatta diyen de oldu ama yine gariptirki gözüm gibi baktığım aletlerdi hepsi de. Ne çarpma, ne vurma, ne de aşırı abanma mevcut, sadece günde 12 saati bulan kullanımlar var. Dedim bir anormal ben miyin araştırdım; meğer benim gibi olan çok varmış, hatta bu çift tıklama olayı Logitech ürünlerinde modelden bağımsız olarak salgın gibi bir şeymiş. Tamamen piyango usulü gerçekleşen bir sorun, üretim yeri, zamanı, şekli, malzemesi,vs her neye bağlıysa artık kesin bilnmiyor.

  Logitech artık benim gözümde kaliteli ürünler üreten bir firma değil, sadece pahalı ürünler üreten bir firma. Hep ilk tercihim olmasına neden olan O efsane ürün değişim garantisi de artık yok, ürün bozulursa Türkiye yetkilisine tamire göndermeniz lazım. Bu konuda onları suçlayamam açıkçası, çok güzel bir hizmet veriyorlardı ama aç ve kendini akıllı sanan bazı tipler bu güzel hizmeti sömürdüğü için artık her firmanın izlediği prosedürü takip ediyorlar.

  Biraz içini boşaltma, hatta kusma gibi oldu ama mazur görün, çok doluyum. Ayırca Murat Gamsız'ın gacur gucur etmiyor lafına çok güldüm, eminim tüm samimiyetiyle ve iyi niyetiyle söyledi ama Logitech'in tüm klavyelerini üşenmezlerse bir incelesinler, gacır gucur yapan var mıymış, hatta gazurdamak hafif mi kalırmış görürler. 🙂

  Son olarak Z5500 başta olmak üzere başka ürünleri hakkında da bir dolu lafım olacaktı ama iyice tadını kaçırmamak adına susuyorum.

  Not: Tüm yazılanlar kendi görüşümdür kimseyi bağlamaz, ateşli Logitech savunucuları kıazadabilir bana, buyursunlar ama yazdıklarımın hiçbiri atmasyon değildir ve zamanında ben de bazıları gibi Logitech de Logitech diye yatıp kalkanlardandım.

  • Murat

   Destan gibi yazmışsın :)))

  • aletrion

   slmlar
   arkadaşın yazdıklarının çoğuna katılıyorum, bende olanlar;
   z506 5.1
   g930
   g700
   g510

  • Mustafa Bekiroğlu @musttbe9

   selam bende bir G510 kullanıcısı olarak arkadaşa katılmadan edemicem , bi çok yerde haklı bence mesela şuan benim volume tekerleğim vede play-pause vs gibi işlevlerin yeraldığı bölüm işlevini yitirdi klavyeyi alalı 5 ay oluyor şuan kullanamıyorum bu arada bence genel kullanıcılar için logitech iyidir G500 mause umdan çok memnunum ama G510 için aynı şeyi söyleyemiyeceğim , çok fazla ürünü var logitech in ama bence son zamanlarda kaliteyi eskiye nazaran düşürdüler şuan piyasaya tekrar çıkarsalar G15 i tercih ederdim 🙁 bu arada bukadar yorumun üstüne klavye olarak ne kullanıyorsun çok merak ettim doğrusu teşekkürler

  • Murat Gamsız @gamsizm

   5 ay olduysa hemen garantiye gönderin o şekilde kullanmaya devam etmeyin.

  • Mustafa Bekiroğlu @musttbe9

   Evet murat bey yarın ilk işim garantiye göndermek olucak normalde windows ortamında dahi çalışıyordu fakat bi haftadır garip bişekilde çalışmayı durdurdu tuşlar bakalım umarım çözülür serviste 😀

   bu arada teknoseyir in tüm bolümlerini zevkle izliyorum , gerçektende muhabbetinize doyum olmuyor , özellikle tozlu raflar ayrı güzel oluyor , teşekkürler iyi yayınlar

  • aMeLe DeVRiMCi

   Logitech G19 bana gore Logitech'in G15 v2 den sonraki zirve noktasidir.
   Tus hassasiyeti, ekranin kullanilabilirliginin neredeyse sinirsiz olmasi ( video sohbet goruntusu bile aktarabiliyorsunuz ekrana ) ve saglamligi sayabilecegim bir kac guzel ozelligi.

   G15 cok guzel kaliteli ve saglam bir klavye ama cok gurultulu bir klavye, eski Microsoft klavyeler gibi daktilo efektleri veriyor :]
   G19 bu konu da cok daha basarili, acikcasi G19 alicisini memnun ediyor genelde.

   "usb’den ayrı bir de priz isteyen nadir klavyelerdendir"
   Ekran, led isiklar en onemlisi de USB portlar icin gerekli ama adaptorsuz de kullanilabiliyor klavye.
   Fakat bu kadar ek ozelligin tek bir USB portundan gelen gucle saglanmasini beklemek komik olur, kaldi ki G15'e bir USB HDD bagladiginizda isletim sistemini yavaslatiyor :]
   Yine USB FlashDisk icin bile cok ta basarili degildi G15.

   G510'un ekraninin buyuk gorunmesi normal bu Logitech'in yillardir kullandigi bir numaradir, G19 da dev gibi ekran gorunuyordu 🙂

   Ses olayi sanirim bir ses koprusu dahil edilmis, kendi basina bir ses karti degil, sebebi de ekstra 3.5 mm kablosuna ihtiyaci ortadan kaldirmak icindir.

   Logitech'in mouse konusunda oyuncu modellerinde hic bir sorun yasamadim, MX510'u kahrimi az cekmemistir, bataryasi oldugu icin emekliye ayrildi.

   Simdiye kadar kime logitech aldirdiysam hepsi tesekkur etti ve halen sorunsuz kullaniyorlar.

   Sanirim sen biraz sanssizmissin, hep sorunlu urunlere denk gelmissin yada bir kac urunden sonra artik Logitech urunlerinde sorun arar hale gelmissin.
   Bilemiyorum artik, senin gorusundur saygi duymak gerekiyor.
   Bana gore,
   G510 belli ki yenilenmis G15, biraz gelistirilmis ve ozellik eklenmis, malzeme kalitesinden taviz verildigini sanmiyorum
   Fiyati da yine G19 dan daha dusuk, hem ucuz olsun hem herseyi olsun biraz hayal gibi sanki.
   Orta-ust arasi kullanicilar icin Logitech'in urunleri ekseriyetle basarililar ve parasini hak ediyorlar.

   Z5500 konusuna girmemekle iyi etmissin cunki tamamen objektif bir konu yani bir cogu o urunu alirken Bose, Harman Kardon almis gibi dusunuyor kendisini ve beklentilere giriyor o yuzden cok gereksiz tartisma cikaracaktir.

  • aMeLe DeVRiMCi

   Urun numaralari ile cok ugrasinca Logitech'in Mouse'a da numara ekledim.

   Duzeltme:
   MX510 degil MX Revolution olacakti.

  • mazbut

   @ "- USB çıkışları yerine de ses çıkışı koymuşlar, bence olmamış. Ben sıkça kullanırım klavye üzerindeki USB çıkışlarını. Ya zaten bu kadar para verip oyun sistemi toplayan adam klavyenin kıytırık ses kartını mı kullanır! Anakarttaki onboard ses kartları bile bu klavyedeki ses kartından daha iyidir tahminim. Mutlaka işine yarayan olur, hatta memnun olacak olan da ama bence olmamış."
   Tahminin yanlış, kablolu mikrofonlu kulaklık kullanıyorsan ve 5+1 ve üstü uzman işi ses kullanmayacaksan en azından dahili ses kartlarından çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim, pürüzsüz, hışırtısız, topraklama, cızırtısız bir çıkışı var. Bas düzeltme, sanal saran ses, oda düzeltme ve ses yüksekliği eşitlemeyi dahili destekliyor.

 • Alp

  Oyun konsolda oynanır. 😀 Kim uğraşır bu kadar karmaşık klavye ile. 🙂

 • hayzinberg

  Yalnız klavyelerin tasarımları 80'lerin bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi 🙂

  Daha önce Murat Bey'in tavsiyesi ile aldığım Logitech K360 model klavye daha dün elime geçti (pazarland sağolsun 1 ayda yollayabildi).Kutudan çıkarır çıkarmaz Murat Bey'in meşhur "garç-gurç" testini yaptım ve sonuç çok feci gacırdıyor 🙂 . Ya ben çok fazla kuvvet uyguladım ya da önü beyaz olan modeller yekpare olmadığı için gıcırdıyor.

  • haydar

   Bende Murat ın tavsiyesi üzerine aldım..O testi bende denedim ama gayet dayanıklı gözüktü gözüme..:)

   Yalnız klavye hakkaten güzel..Kocaman k350 den sonra bir anda açıldı masa..Gereksiz bileklik zamazingosu (ben çok yazı yazmam) yok üstte abidik tuşlar..Gayet sade ve şık bir klavye..

   Ben çok memnun kaldım ..İnternet sitesinden falan da almadım..Gittim bi dükkana çatırt diye 49 tl ye aldım geldim..

   O klavye ile sniper elite v2 yi bitirdim ..

   Bir sorun çıkarmadı..Oyunda bile..:)

 • erci501

  gözlükler güzelmiş.

 • bora

  inceleme için teşekkürler. bence G510 için 190 lira çok pahalı. (ki, bu en uygun fiyat. çoğu yerde 250 lira civarı) tamam ekranı falan var ama o fiyat seviyesine çıkınca razer, tt gibi firmaların kalvyeleri de var. 🙂

 • mustafa

  İnceleme çok iyi olmuş ancak bu incelemeler sohbet tarzında değilde direk olarak bir editör tarafından yapılsa ve konuşmaların akustiği ayarlansa daha verimli ve faydalı olacağını sanıyorum. emeğinize sağlık

 • haydar

  Dostlar lütfen şu videolara yorum girme kısımında bir düzenleme yapın..
  Sorunlar..:) :pp

  1. Yorum atıyorsunuz..Boşluğa atar gibisiniz..En azından başarı ile gönderildi veya tamam gibisinden bir mesaj gelsin..
  2. Yorumdan sonra bu sayfadan ayrılmak mı istiyorsunuz gibisinden bir uyarı geldi..
  3. Komple sayfayı kapamak istesem bile yine 2. maddede söylediğim uyarı geliyor..

  Lütfen kaldırın şu olayı ya..Zaten videolarınız çok hızlı yükleniyor..Kaza ile kapansa bile!!!! nasıl olacaksa.. insanlar yeniden yükler olur biter..

 • Murat

  Logitech ürünlerini her geçen gün daha da geliştirerek piyasaya sunması, innovasyonda daha ne kadar ileri gidebilir dedirtiyor her gün bana. Bu arada destan yazan arkadaş, 15 logitech ürününü beğenmediğin halde sana aldıran gücü çok merak ettim doğrusu...

  • ledzep @ledzep

   Sorularınızın hepsine tek tek cevap vereyim hemen;

   Bir dakika! Sanırım mesajımda hepsini detaylıca açıklamışım, ilginç! Ya yazdıklarım görünmüyor ya da siz okumamışsınız sayın "destan yazan arkadaşa lafı oturtan arkadaş".

   Cevabı hali hazırda mevcut olan sorunuzu yazma amacınız sanırım "Şu şımarık zengin veledine lafı oturtayım" veya "Logitech'i kötülemek için and içmiş bir klavye delikanlısına haddini bildireyim" şeklinde. Buna rağmen şunları ekleyeyim;

   14 yıldır yoğun şekilde bilgisayar kullanırım, ister istemez oyun ve donanım meraklısı olarak birçok ürün sahibi oldum ama zengin değilim, orta direk diye tabir edilen sınıftanım. 15 tane Logitech ürünüm yok 9 tane var. Gerisi üstteki mesajımda zaten var, uzatmayayım.

   Gönül isterki olumlu ve olumsuz kendi fikirlerimi ve tecrübelerimi aktardığım bu güzide ortamda adı lazım değil donanım sitelerindeki içi boş mesajların bir örneğini görmek yerine, düzgün ve mantıklı savlarla beni eleştiren bir mesaj göreyim.

 • semihyldz @semihyldz

  Ağzınıza sağlık. Fiyatlara baktım, söylediklerinizden daha yüksek ama oyun oynadığım zamanları hatırlıyorum da, süper olurdu o zamanlar bir tanesi bende olsaydı.
  Şimdi pek oyun oynamıyorum ama makro olayı çok lazım oluyor. Hem klavyesinde hafıza olan, hem de makro kaydedebilen daha uygun fiyatlı bir klavye olsaydı almak isterdim

 • Tesla

  Bende Logitech'in en dandik kablosuz klavye/fare seti Ex-100 var. eğip bükünce ses çıkarmıyor.

  sağlamlık konusunda kaliteli ürünler ancak bi ara klavye kafayı yemişti. çözmek için uzun aramalar yaptım. sonunda ilginç bir yöntemle çözebildim sorunu. Klavyedeki ROM'dan kaynaklandığı söyleniyor. Acaba bunlarda da bu tür arızalar oluşabilir mi?

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Klavyenin ayak yapıları çok iyi düşünülmüş ters konumda olması güzel. Her iki klavyenin de fiyatı gayet normal bence. Her ikisinin de geleneksel tasarımda olması benim gibi yön tuşları ve 6'lı insert yapısını takıntı haline getirenler için çok iyi düşünülmüş. Windows ve yapışkan tuşların kapatılmasını sağlayan tuş tam isabet. Ancak 510'u neden almam makro tuşları en solda ve çok fazla ben en solda standart tuşların olmasını yeğlerim. Ayrıca kablo kanalı olayı mükemmel düşünülmüş özellikle farenin kablosunun saçma sapan şekilde birbirine girdiği durumları düşünürsek gayet mantıklı bir düşünce.

 • Mustafa Döş @mustafados

  aaa inanamıyorum yarında bunlardan almayı düşünüyordum çok teşekkür ederim daha izlemedim video yu ama genede her zamanki gibi çok güzel olacak dır.

 • Gökay Bilgin

  Benim sizden asıl öğrenmek istediğim dslr ile çektiğiniz bu videoları hangi program ile işleyip boyutlarını kaliteden ödün vermeden bu kadar çok düşürebiliyorsunuz ?

 • Semihsmg

  Birşeyi çok merak ediyorum.
  Bu incelenen ürünleri paylaşıyormusunuz yoksa ofisinizde kullanıma açık mı oluyor ?
  Çünkü baya bi inceleme ürünü gönderiliyor. En niyayetinde biri G510 a göz koymuştur ?
  Şahsen ben göz koydum... 🙂
  Nice inceleme bölümlerinizi görürüz umarım.

 • MGXT

  Abi akşam işten geliyorum,çayımı bisküvimi alıyorum elime,geçiyorum ekran başına ve sizi izliyorum.Videolara girişteki ilk bakışları süper ekibin 🙂

 • Manisaspor

  Yeni keşfettim bu siteyi... Sık kullanılanlara ekledim bile.. 😉

 • MuraD

  eski logitech klavyelerin lcd ekranına falcon4.0 veya benzeri simulasyon oyunlarından aviyonik vs. bilgileri gönderilebiliyordu, 510'da da durum aynıdır heralde.
  bu yüzden sırf frpcilerin işine değil, simulasyon oyuncularınında çok işine yarayacak bir klavye olarak önerilebilir hem ekranın ek fonksiyonundan hem de düğmelerinin çokluğu nedeniyle.

 • atakan

  imaj yakışmış 🙂

 • Muhammed @myurtcu

  Levent bey bu imaj çok yakışmış.

 • apamurat @apamurat

  sizlere bişey sormak isterim.. bence oyun haricinde farklı programlar için kullanabiliyormusun onu sormak isterim.. yani bu kısayol atanabildiğin g tuşları olayı, ben corel draw photoshap vs. kullanan biriyim merak ettiğim ve keşke olsaydı diyeceğim, bu tuşlara programların kısa yolları atanabilir mi??? örneğin corelde istediğin işlevi bir tuşa atayabilirsin ve klavyedede öyle çok ekstar tuş da olmaz.. olanda bir yerlere illaki bağlıdır. işte bu işlevleri g tuşlarına atayabiliyormuyuz?? o zaman grafikerler için vazgeçilmez olurlardı.. bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim teşekkür ederim

 • kyha

  artık eskisi kadar oyun oynamasamda daha ergonomik ve kullanışlı olmaları sebebiyle oyuncu klavye ve mouselarını tercih ediyorum.

  g105 sahibiyim ve evet yazılımı üzerinden programlar için işlev kısa yolları atayabiliyorsunuz g tuşlarına, gayet faydalı bir özellik, oyun dışında da

 • zafer

  Bir g510 kullanıcı olarak şunu söylemeliyim keşke daha uccuz olsaydı ama
  şahsen çok memnunum
  belki 18 tane g tuşu çok fazla gelebilir ama tuş her anlamda özelleştirelebildiği için normal iş ofis ortamında bile kullanılabilir
  sadece oyun odaklı bakmamak lazım

  belkide benim için en önemli artısı beraberinde dahili ses kartı ile teamspeak ve ya ventrillo dan konusma yaptıgınızda ve bilgisayarınıza 5.1 ve ya bir ses sistemi bağladığınızda kulaklığı söküp takmanız gerekiyor çok uğraştıran bir durum
  kasalarda ön paneller olsa bile hem gerek kasanın kalitesine göre değişen ön panelin kalitesi hemde
  sürekli tak çıkar tak çıkardan oluşan deformasyon delirtliyor insanı
  burada her şeyi yapmak mümkün
  üstelik yine bu teamspeak ventrillo programlarınnın plugin leri ile lcd panellden masaüstüne dönmeden kanal değiştirip sesi kısıp mikrofonu susturabilme imkanı..
  rss feed takini mail takibi
  twitter takibi gibi bir sürü ekstra özellik sunuyor
  g19 daki lcd daha güzel de olsa diğer - noktaları yüzünden g510 şahsen g19 dan daha kullanışlı bir klavye

 • Deniz EFE @deniz-efe

  @ozmo senim yüzünden sayfayı dört kere yeniledim 😀

 • Taner Ertemli @ertemli

  G103 klavyenin el bilekligi g105 klavyeye uyar mi acaba

 • Alptekin @alptekinck

  şu an fiyatı 2ye katlanmış durumda 😀

Benzer Videolar