Paylaş Paylaş

LG'nin ampül derdini unutturan LED projektörlerinin İncelemesi

LG'nin inceleyeceğimiz ürünleri hem LED sistemine sahip hem de taşınabilir. 30.000 saat aydınlatma ömrü olan projektörler, ampül ömrü derdini düşünmemek için yeterli.

İncelediğimiz modeller:

 • LG PA72G Led Projektör
 • LG PB62G Led Projektör
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat

  Çok faydalı bir inceleme olmuş.

  • hm28000

   LG konusunda dediklerine katılıyor ve avea ile turkcell ile artırıyorum. Türk insanını potansiyel aptal olarak görüp ellerinde kazık ağızlarından köpükler çıkararak gözleri yerinden çıkacakmış gibi dolaşan firmalar bunlar.

  • Alper Oğuz

   Tüketici yasasına göre bir ürün 1 yıl içinde 4 kez arızalanır ya da 2 kez aynı arızayı yaparsa ürünü değiştirme ya da iade hakkınız var. Aynı arıza olduğunu kanıtlamak için servis formuna şikayet bölümüne arızayı aynı olarak belirtmek ya da xxx servis formundaki arıza devam ediyor yazmanız gerek. Sonrasında mahkemeye gitmenize gerek kalmıyor, doğrudan tüketici hakem heyetlerine gidebilirsiniz. Genellikle ilçe merkezlerindeki belediye vb. binalarında odaları oluyor.

   Aslında bu da güzel bir teknoseyir konusu gibi duruyor. 🙂

 • Yüksel Durna @yukseldurna07

  abi bugün ayakta kalmışsınız 🙂

 • justlive4life

  Bence de bitmeli artık ampul devri 🙂

  • justlive4life

   LG televizyon kullananlar projektörün menüsüne aşina olacaklardır. Zira LG markasına yakışır şekilde tüm cihazlarında benzer arayüzler kullanıyor.

  • EMRE

   Aynen bende onu diyecektim TV lerle aynı arayüz kullanılmış.

  • Veritas

   Katılıyorum. Birebir aynı arayüz. Naşarılı olduğunu söyleyemem ama rakiplerinin arayüzlerine göre başarılı denilebilir.

 • Ziyaretçi

  Elinize sağlık çok güzel bir ürün daha önce hw300g yi kullandım bu cihaz oun 2 -3 gömlek üzeri gerçek başarılı bir cihaz

 • EMRE

  Güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

  Öğretmenlerin ve sunum ile uğraşanlar için cok güzel bir inceleme olmuş

  Levent abi arkada Boba Fett ve Vader figür maketleri var galiba çok güzel duruyolar ayrıca nacizane önerim rc/hobi bölümündeki hobi bölümü biraz aksadı gibi en son mahmut doom koleksiyonu ile ilgili konuk olmuştu,hem sizde de bu figür maketlere ilgi alaka var gibi yanlış hatırlamıyorsam geçende Murat beyde sizi canlı yayında bir figür hediye etmişti sizin figür maket arşivi zengin gibi duruyor(Warhammer-Star Wars) onlardan şöyle ortaya karışık bi hobi bölümü güzel olmaz mı sizcede???

 • ahmet

  sıkıcı 26 dakika az kişinin kullanacağı bir ürün için çok fazla süren bir inceleme olmuş

  • URZA

   Yahu adam emek edip sana bir incelemede bulunuyor. Kendi istemez mi bu inceleme daha kısa sürsün, daha az zamanını alsın, mümkünse 5 dakikada bitirip gitsin. Ama adam sizin için enine boyuna inceleme yapıyor işte. Bu emeğin karşılığında sen bir ücret ödüyor musun? Gelmiş burada bu aleti kaç kişi kullanır, niye bu kadar uzun sürdü gibi yorumlar yapıyorsunuz. Eğer videoya katlanamıyorsan atlayarak izle, teknoloji sana bu fırsatı sunuyor değil mi? Sen yayın editörü falan mısın da sürenin uzunluğu sana batıyor bu kadar? Senin sıkıcı dediğin şey benim hoşuma gidiyor şahsen bana bir zararı mı var adamlar olabildiğince detaylı incelesinler yeterki ben geçe geçe izleyeyim. Sen belki bu ürün ile ilgilenmiyor olabilirsin fakat bu ürün ile ilgilenen şahıslar, bir projektöre ihtiyacı olanlar için bu inceleme ne kadar detaylı olursa alım arifesinde o kadar yararlı olur. Sizin gibi insanlar sayesinde o eski detaylı incelemeler gitti yerini kısa videolar aldı ya zaten buna yanıyorum.

  • ahmet

   google,gsmarena buranın rakibi sitelerden donanimhaber vs vs vs hiç birine para ödemiyoruz dimi ama hepsinin amaçlarından biride reklam alıp para kazanmak vardır iki seçenek var ya reklam alırsın yada ücretli yaparsın siteyi örnekleri eminim vardır bilgili arkadaşlar yazar ama ben ücretlisini görmedim henüz. gelelim incelenen ürüne bir çok inceleme yapan site gezer bakarım bu tip cihazlar az incelenir benim etrafımdada belki senin-sen diye hitap ediyorum sende öyle hitap etmişsin-etrafında kocaman evleri olan 100 mt kare sadece salonu olan evleri olan insanlar vardır ama türkiyenin ekonomik şartları malum ben ve benim tanıdıklarım biraz fakir bu tip cihazları koyacak evleri yok bu nedenle bu ürünler özel ürünler incelenr mi evet incelenir ama 26 dk lık bi video incelemesi bence sıkıcı genel olarak bence hitap eden kesim az bunu yazılan mesaj sayısındanda anlıyorum uzun zamandır takip ettiğim bir site. anlamadığım bir konuda hiç bir kimseyi hedef göstermeden eleştirilerimi yazarım arada sırada ve genelde saldırgan cevaplar yazılır amacım tartışma ortamı yaratmak olmadığı halde. ve genelde yazılan cevaplarda "batıyor mu sanane izleme zoruna mı gitti" gibi uslup olarak hoş olmayan kelimelerle karşılaştım. bu siteye içerik oluşturan hiç kimse benim maddi manevi hamim yada yakınım değil eleştirme hakkım var bunuda dürüstçe ve terbiye sınırları içinde yaptım herkesdende bunu beklerim.
   Saygılar.....

  • skyforce @skyforce

   Her vidyo herkese hitap edecek bir kaide yok. Bana hitap etmeyen videolara bakmıyorum bile. Uzun mu kısa mı o vidyonun muhatapları kararvemeli bence. Bu işe meraklı kesim için bence kısa bile gelebilir ki öğle. Çünki anladığım kadarıyla incelemenin daha ikinci bölmü var.

   Benim projeksiyonlarla pek bir işim olmaz. Yalnız burda ilk defa kablosuz görüntü aktarımını gördüm. İkinci önemli nokta projeksiyonlarda lamba devrinin bittiğini öğrendim. Bunları öğrendiğim çok iyi oldu benim için. Yani herkes ingilendiği alana göre birşeyler öğrenir. Uzun mu kısa mı bu kişile mesele.

  • URZA

   Hitap şekinden, saygıdan ve terbiyeden bahsetmişsiniz.

   Ben ise girilen detayın, sırf aletle ilgilenen ve/veya alım arifesinde olanları düşünerek yapıldığına dem vurdum. Birşeyi ne kadar detaylı incelersen o kadar uzun sürer. Benim şahsi görüşüm sırf detaylı inceleniyor ve video uzun sürüyor diye "az kişinin kullanacağı bir ürün içni 26 dakikalık video yersiz ve sıkıcı" denilmesinin icra edilen emeğe yakışmayan, haksız bir eleştiri olduğudur. Elbette herkes kendi eleştirisini yapmakta hürdür. Aksini iddia etmek kimsenin haddi değildir.

   Yorumumu çokta süslemeden ve resmileştirmeden yazmayı uygun gördüm fakat;

   Siz yerine sen dediğim için üslupsuz isem, sürenin uzunluğu size niye batıyor dediğim içinse terbiyesiz isem, ben terbiyesizim siz terbiyelisiniz arkadaşım.

   Teşekkürler.

  • Ahmet

   Ben sıkıcı buluyorum diyerek kimsenin emeğine saygısızlık etmedim aksine eleştiri yapmasam bu siteyi takip. Eden biri olarak işlerini yapan. İnsanlara haksızlık ederim derdim sadece bu siteye girip tüketmek olsaydı ohh ohh ne güzel olmuş der geçerdim. Bu sitenin açılırken çektiği videoyu seyrederseniz bence seyretmişinizdir 10 dakikalık videolardı amaç işte eleştirim aslında budur 15 dakikalık videolar bence yeterli süre bunu demek en doğal eleştiri hakkım ayrıca içerik bencede kaliteli ama herşey içerik değil bi kavram şeklen ve içerik olarak değerlendirilmelidir. Saygılar

  • by_SplinterCell @by_splintercell

   @URZA
   "Sen belki bu ürün ile ilgilenmiyor olabilirsin fakat bu ürün ile ilgilenen şahıslar, bir projektöre ihtiyacı olanlar için bu inceleme ne kadar detaylı olursa alım arifesinde o kadar yararlı olur. Sizin gibi insanlar sayesinde o eski detaylı incelemeler gitti yerini kısa videolar aldı ya zaten buna yanıyorum."

   Çok doğru bir tespit. Ancak arkadaşın art niyeti yok bence kendi fikri sonuçta sadece kendisini bağlar. Bana kısa bile geldi bu inceleme mesela havada kalan sorular var ancak o ürünlerden ziyade geliştirilen teknolojilerle alakalı.

   Yoksa ürünü tanıtmak anlatmak için muadil sitelerinde yaptığı gibi resim galerisine video çekip yorumlamakta 5-10 dakikayı alacaktır. Tabi bazılarının da ilgilenmese bile bu tarz yorumlar yapması gerekir ki içerik daha da kaliteli hale gelebilsin ancak TS' nin buna ihtiyacı yok zaten yeterince kaliteli sunumlar.

  • URZA

   Estağfurullah tabiki bir art niyeti yoktur. Tersine bu siteyi takip eden ve gerektiğinde de eleştirel yorumlarda bulunan her izleyicinin amacı halihazırda; sitenin daha iyi bir hale gelmesi ve daha çok kullanıcıya hitap etmesinin sağlanması doğrultusundadır. Üslubum biraz sertti farkındayım. Bunun sebebi de; sırf inceleme daha detaylı oldu ve buna bağlı olarak ta daha uzun sürdü diye eleştirilmesinin yapılan emeğe yakışmadığını düşündüğümdendir.

 • Kerem Sezer @keremsezer

  Yok o özellik yok bu özellik. Aslında en önemli özellik satış sonrası özellikler. Bu sebeple Arçelik gibi markalar Türkiye'de tutuluyor, teknolojisi çok çok ileri olmasa da. LG gibi markaları kesinlikle tercih etmem. Bunların müşteri hizmetleri falan yalan.

 • bLind @blind

  Oncelikle inceleme icin tesekkur ederim ama lg nin teknik servisinden bende memnun kalmadim lg led projeksiyon var bendede cihazin ust paneli dokunmatik bu panel zamanla kendi kendine basmaya basladi neyse tam servise verdigim zamanda duzelir gibi oldu ve servis herhangi birsey yapmadan geri gondermis.Belli bir sure sonra yine ariza verdi film filan izlerken kendi kendine basiyor menu cikiyordu neyse sorun devamli olmadigi icin sorun yok deyip gonderiyor teknik servis.Simdi cihazin garantisi bitti ve sorun daha sik tekrarlaniyor kisacasi magdur olduk lg tavsiye etmiyorum bende 🙂

 • Erol Yavuz @erolyvz

  Levent abi çok profesyonel, yaptığı incelemelerde insanın aklında soru işareti kalmıyor, en can alıcı noktaları, en ince ayrıntaları bizlere aktarıyor. Bazı teknoloji siteleri gibi ürünü övüp firmalara yalakalık yapanlar gibi değil, bizlere artısını-eksisini anlatarak objektif bir inceleme gerçekleştirdiğiniz için teşekkürler. Bu arada Sony Xperia-Z incelemesi bekliyorum, eminim bomba bir inceleme olur...

  • EMRE

   Aynen bende katılıyorum videodaki en can alıcı yerde aşağıdaki dialoğun geçtiği yerler oluyor.

   MURAT:-Ben şimdi bu ürünü neden alayım LEVENT ABİ???
   LEVENT:-Yav şimdi gerçekçi olalım MURAT bu ürünle bunları,şunları yapamazsın ama şunları,bunları bunları rahat yaparsın.Teknoseyircilerimiz ihtiyaçlarını iyi analiz etsinler ona göre alsınlar ürünü

   İşte bu muhabbetin damar noktası.

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Ampulleei mahkum olmak ne kadar kötü. Günümüz DLP cihazların 1000TL altında satışı varken LED aydınlatmalı bu cihazların pazara etkisi ne kadar olur tartışılır. Özellikle gündüz sunumu önem kazanıyor artık bu parlaklık değerleriyle çok çok zor. Ben büyük olandan 1000ANSL falan bekliyordum en azından ancak 700 gerçekten çok düşük kalmış. Her iki cihazda taşınabilirlik vaat ediyor ağırlıkları çok düşük güç tüketimleri de gayet iyi. Isınan bir ampul olmadığı için ömrünün muazzam olması gayet normal. Sıcaklık değerleri nedir mesela özellikle minik olanın hacmini düşününce örneğin 1-2 saat süren sunumlarda cihazın ısıl değerlerini merak ediyorum açıkçası.

  WiDi ile ilgili birkaç sorum olacak. Görüntü kablosuz aktarımla gerçekleşiyor bildiğimiz kablosuz sinyaliyle bu teknoloji çalışıyor yoksa kendine has bir protokolü mü var. Özellikle kablosuz ağların fazla olduğu ve radyo sinyallerinin kesildiği ortamlarda bu teknolojiyi kullanmak ne kadar sağlıklı. Pratikte alıcı ve verici mantığına dayanıyor gibi ancak cihazların birbirlerini görmeleri gerekiyor mu mesela ben 2 oda yandaki bilgisayarımdan salonda sunum yapacağım mevcut WiFi teknolojisindeki gibi çekmeme görmeme olasılığı nedir. En önemlisi de gecikme yaşanıyormu özellikle yüksek bitrate videolarda kablosuz aktarımda görüntüde ya da seste bir gecikme oluyormu. Bunları deneme şansınız oldumu.

 • Deniz Can Karaca

  Özellikle ufak olan için konuşuyorum, tripod yuvası için güvenlik kamerası tavan askısı alıp kullanabilirsiniz, ben öyle kullanıyorum 🙂

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Led ampüllerin ömrü bittiğinde projektörler tozlu raflara düşmüş olacak 🙂

 • Kesb-i @kesb-i

  İlk başta projektöre ihtiyacım yok izlemeyim dedim ama dayanamadım ve izledim. İyiki izlemişim. Wi-di olayından haberim yoktu mesela. Bu hoşuma gitti. Ama bir standarda oturması gerek. Başka bir bilgisayara geçtiğimde çalışmayacaksa ilerde sıkıntı olur. 4-5 yıl sonraki standartta geri uyumluluk olacakmı vs. bilemiyorum. Dell'in böyle minik bir projeksiyonunu teknik servisteki bir arkadaşım sayesinde incelemiştim. Gündüz izlenecek şeyler değiller. Gerçi şuanki projeksiyon teknolojisi hala gündüz kullanıma uygun değil. Artık xenon lambalara mı geçerler bilemiyorum. Xenon el fenerleri var ve kullanıyorum şuan. Zaten yeterince gelişseler kimse büyük televizyon filan almaz. İnceleme için teşekkürler. Epeyce faydalı oldu.

 • wustti @wustti

  ben de halihazırdaki xbox ve yeni nesilde almayı düşündüğüm konsol için tv yerine projeksiyon alayım diyorum ama tv ile kıyaslanınca çok pahalılar. büyük olan alete 1500tl desek. yine aynı markanın 104-106 ekran 3d lcd leri aynı fiyata geliyor üstelik 1080p. odayı filan karartmaya razıyım da hem aynı parayı verecem hem çözünürlük düşük kalacak faydadan çok zarara girmiş olacam. 1080p çözünürlüğü tv ile yakın kalitede verse ve fiyatları tv ile aynı olsa projeksiyonu düşünebilirim ama zannedersem şu an benim istediğim olay pek mümkün değil tv yolları görünüyor bana galiba 🙂

  • wustti @wustti

   zaten ben öyle ayrıntı delisi biri değilim 2000 li yıllara kadar vcd izliyorduk sonuçta:) 720p görüntü bana yeterli 200x125 de şu andaki tv lerden daha büyük görüntü sunuyor haliyle buraya kadar sorun yok. ama sorun fiyatlarda şimdi elinizdeki cihaz 1000tl üzeri bi cihazsa tv deki kaliteden zaten feragat ettik ek olarak odayı kararttık ek olarak lamba saat ömrünü kabillendik ve bu fiyatı verdik. o zaman üzerine 200-300 daha koyup 1080p çözünürlüklü 104-106 ekran tv alıp gece gündüz lamba saat derdi olmadan kullanılabilir. şöyle 720p cihazları 800 tl gibi fiyatlara satıp adam gibi lamba ömrü olması lazım ki tv nin muadili olsun. tabi ekonomik olarak iyi durumda olanlar 3000saatli 4k çözünürlüklü projeksiyonlara bakıp bu paraya bu kalite diyebilir ama benim gibi ekonomik durumu sınırlı insanlar için tv lere rakip model lazım.

 • hcebi11

  bu konu hakkında değil,ama servis konusunda düşüncelerimiz belirtmek istiyorum
  burdaki servislerin çoğu beş para etmez.garantisi devam eden mallarda mümkünse yurt dışı ana sitesinden şikayetinizi belirtin.yabancılar bu gibi konulara epey önem veriyorlar.abimin epson pahalı yazıcısını burdaki servis yapmadı,yabancı siteye yazmış yenisini gönderilim demişler.ben 1.5tb hd mi değiştirdim.kombimi bile yabancılar sayesinde tamir ettirdim

 • Mikail

  30,000 saat demek 1,250 gün demek yaklaşık 3,5 yıl hiç kapatmassan ışığı biter

 • Bilgehan

  Şu ufak olanına bir de laptoplardaki gibi batarya koysaydılar tam mobil olurdu...

  • Mert Şahin

   Ben bataryalı ve ufak olan bir model aldım bu ay. Yeni çıkan bir ürün 1280 x 800 çözünürlüklü ve bataryalı ( 1800mAh Lityum) . Promacto nun yeni çıkan modeli PRO X02 . Görüntü kaliteside gerçekten çok iyi. Ayrıca fan sesi gürültüsü hiç yok. 20 db, çalıştığını anlamak için kulağına dayaman gerekiyor.

  • Emre UYSAL

   Promactoyu yakından inceledim gercekten guzel x02 modeli fakat internette guzel bir inceleme yok...

  • Hakan

   promacto x10 alın kaçırmayın androidli 3D ben aldım harika
   pilli, arabaya taktım süper oluyor perpa dan alın daha ucuza geliyor

 • Ready2Go

  Yine harika bir inceleme yapmışsınız sizin anlatımınız düşünceleriniz verdiğiniz püf noktaları diğer sitelerde yok bence bu da sizinle diğerleri arasındaki en büyük ve en temel fark.
  İncelediğiniz cihazları çok beğendiğimi söyleyebilirim ama nedense bu projeksiyon cihazları çok pahalı. 1300-1500liralar konuşuluyor. Daha ucuz olanlarında ampül sorunu var. Bence bu tip led aydınlatmalılar daha çoğalacaktır ve fiyatlarıda hızla düşecektir. Ledin tanesini 10 kuruşa almıyorum ben buna kullanacağı led 10liralık özel led olsun. teknolojisi yeni diye hemen zıplamamak lazım düşer bunların fiyatları.

 • Soygar

  Bazı arkadaşlar,vidyoların uzunluğundan bahsetmiş,Aslında böyle bir ürün için kısa bile,
  Arkadaşlar ellerinden geldiğince özelliklerini tanıtmışlar,İnceleme sırasında şu soruyada cevap verse idiler diyorsun bazen,
  Levent ve Murat beyler,Ürün tanıtımı yapmadan önce,Sitede,şu ürünün incelenmesi yapılacak,Sorularınızı alalım,İnceleme sırasında sizden gelen sorulara da cevap veririz dese,İncelemeler sırasında gözden kaçan ayrıntılarıda görmüş oluruz.

  Çalışmalarınızda başarılar.

 • GaRGaMEL @gargamel

  30000 saat LED ömrü konusuna açıklık getirelim, esasında ömrü 30000 saatten fazla, ledlerin ömürleri L70 yada L80 denen standart ile belirleniyor bu da ledlerin sıfır alındığında verdiği ışık gücü ile ışık gücü %20 yada %30 düştüğünde geçen süre işte o sürede genellikle kullanılan L70 baz alınırsa 30000 saat, niye %30? İnsan gözünün ışık algı kapasitesi ile algılı... Haliyle cihaz elektronik arıza vermezse ledler 30000 saat sonrada ışık gücü dramatik düşerek çalışmaya devam eder...

 • yusuf

  çin teşekkür ler.
  Yalniz yavan bir inceleme olmus.
  Bu cihazlar diger tek dlp chip li cihazlardan farklidir.
  Pico dlp chio kullanmaktadir.
  Baklava desenine benzeyen 45 derece donuk oktagonal pixel dizilimine sahip olupchip1140*912 pixel e sahip olup aslinda gercek aspect ratio su 5:4 dur.
  1:1 pixel mapping yoktur.
  Dikey ve yatay cizgiler zigzagli testere agzina benzemektedir.
  Pb 60g de daha cok olmak uzere pa70g de odaklanmada netlik problemi vardi.
  Bu yeni modeller de umarim giderilmistir.
  Boylesine onemli teknik detaylar cok onemli.

  • Okky

   Yeni modellerde grafik işlemcisi ile otomatik 16x anti- alias özelliği koymuşlar!! 😛
   .Bahsettiğiniz sorun 3-4 metre uzaktan bakan kişileri etkiler mi, yada yakından bakınca mı belli olur sadece?
   Vidyoların süresi ile ilgil iolsa gerek bu denli teknik detaylara girmek istemiyorlar sanırım.

  • Mert Şahin

   Film seyrederken belli olmaz. Fakat başlangıç menüsünü ayarlarken yada sunum yaparken belli olur. Özellikle bir excel dosyası açarsanız alta yada üstte odaklanma sorunu yaşarsınız. Bir tarafı düzeltinizmi diğer tarafta flulanma olur. Bu yukardaki Yusuf arkadaşın bahsettiği piksellerin baklava diziliminden kaynaklanan bir sorundur ve tedavisi yoktur.

 • NNKAY

  Her zamanki gibi çok güzel bir inceleme olmuş.Ellerinize,emeklerinize sağlık.Projeksiyon cihazı alma gibi bir niyetim olmasa da,detaylı ve samimi incelemenizi keyifle ve pek çok yeni şey öğrenerek izledim.
  Bunlar oldukça ilgi çekici cihazlar.Ancak ne hikmetse,pek çok teknolojik cihazın fiyatları zaman içinde ucuzlamasına rağmen projeksiyon cihazlarının fiyatları bir türlü uygun değerlere inemiyor.İş,eğitim ve profesyonel kullanım haricinde halen pahalı ve lüks cihazlar olduklarını düşünüyorum.
  Tanıtılan cihazlar kendi segmentinde,hoş ve sevimli aletlere benziyor.Kullanım alanları ve amaçları da zaten üstüne basa basa belirtilmiş

 • Yalçın Aydın

  Optoma HD600X almak üzereyim, merakla izledim videoyu ama film izleyecek ben için pek uygun seçenekler olmadığını gördüm, hele de 720p'lik HD600X 900TL'ye alınabiliyorken:)

 • RocKhan

  Bu projektörler için SİYAH EKRAN çıktı, beyaza göre %300 daha fazla kontrast ve netlik veriyor, yalnız henüz çok yeni olduğundan fiyatı da çok yüksek.

  Kesin izleyin.
  http://www.youtube.com/watch?v=N1C4S2W4TRM&feature=player_embedded

 • Yasin Öğüt @yasinogut

  Film izlemek isteyenler için ben casio led projektörlerini incelemelerini tavsiye ederim. Hem ansilümeni yüksek, hemde wireless özelliği olan projeksiyonlar üretmişler. Tabi fiyatıda bu cihazlardan daha tuzlu.

 • bertan

  şimdi ben sadece akşamları sinema izlemek için küçük olanı alsam gündüz kullanmayacağım için daha iyi olmazmı.

 • selçuk

  almayı düşünenlere peşinen söyleyim 70g olan model fabrikasyon olarak hatalı. ben 3 ay önce aldım ve 2 gün sonra iade ettim 60g olanı aldım.70g modelinde kulaklık girişinden ses alındığında fan motorundan kaynaklı bir cızırtı sesi normal sese karışıyor. cihazın lamba modunu yükselttikçe fan daha yüksek devirde çalıştığı için bu ses daha da artarak sese karışıyor.

  • URZA

   Bellek arayüzü genişliği 256bit olan 9800 GT'yi öneririm. Cuda çekirdeklerine de pek takılmamanı öneririm. Daha çok ileriye dönük bir teknoloji. Bir grafik kartı matematiksel hesaplamaları CPU'ya yaptırırken grafiksel hesaplamaları ise kendi işlemcisine yani GPU'ya yaptırır. Cuda mimarisi ise bir nevi bu matematiksel işlemlerin bir kısmını CPU'ya yaptırmaktansa grafik kartında hali hazırda bulunan işlemciyi kullanarak yapılmasını sağlamakta ve CPU'ya olan gitgelleri en aza indirmeye çalışmaktadır. Yani diyelim sen hamur yapacaksın ve malzemen var kendin de yapabilirsin ne diye fırına gideceksin ki? Ha tabi fırındaki ustalar senden daha iyi yapar o ayrı 😀 Yapabildiğin kadarını diyelim...

  • HaYTo @hayto

   Bende bitden sebep 9800 tercih ettim ama aklım hep acabada kalıyor sağlasın

 • mustafa

  Anlatma tarzınızı müsadenizle eleştirmek istiyorum. Ürün inceleme tarzınızı Donanımhaber.com ile karşılaştırdığımda bir kere çok hareketsiz anlatıyorsunuz. Sizin gibi sahneden iyi anlayan profesör editörler niye bu şekilde cansız inceleme yapıyorsunuz. Projeksiyon cihazını stüdyonun ışıklarını kapatıp bir perdeyed görüntüyü yansıtıp inceleme yapabilirdiniz. Biz sizi çok seviyoruz ama bu tarz incelemeleri aşın artık diyorum.saygılar

  • RocKhan

   Videoyu sonuna kadar seyrettin mi? Cihazın kullanımda olan görüntüleri var, ayrıca size teknik bir bilgi vereyim, bilgisayar ortamında şu 2 şey asla olmaz,

   1.Ses sistemlerinin nasıl performans verdiğini dünyanın en iyi ses kayıt cihazları ile de çekseniz evde bunu izleyenlere ulaştıramazsınız, çünkü herkes farklı kaynaktan o sesi dinler, sesin doğası gereği bulunduğu ortamın Reverb ve Ekolayzır etkisine uğrama durumu vardır, orjinal müzik, kayıt edildiği ortamla dinlenildiği ortamda asla ve asla %100 aynı olmaz ve aynı duyulamaz. Bunun için Hi-Fi sistemler kurulur ve o bile %100 doğru sesi vermez, zaten anlamı Yüksek Sadakattir(High Fidelity), yani orjinal sesin en yakın olan haline ulaşılmasına çalışmak, sırf bunun için Hi-Fi sistemlere yüzbinlerce dolar harcayan Odyofiller(audiophile) vardır.

   2.Resim ve Video için de buna benzer durumlar var, olay bir çok değişime uğruyor, Video ve resmin çekildiği an bile orjinal görüntü kayba uğruyor, üstüne üstlük bu video sizin evdeki monitörünüze geliyor ve o monitör bu görüntüyü kendi yapısı gereği daha da farklı renklere büründürüyor, titreşimler vb. oluyor, genelde filmlerdeki ofis bilgisayarlarının ekranlarındaki görüntü sürekli aşağı yukarı kayıyor gibi görünür, halbuki orada öyle bir görüntü yoktur, siz izlerken öyleymiş gibi görürsünüz.

   Netekim bu tanıtım videosunun sonunda da cihazın görüntüsü bir yere yansıtılmış ve menülerinde gezmişler, bana kalırsa bunu bile göstermeye gerek yok iken bununla uğraşmışlar emek vermişler, çok net söylüyorum, istediğiniz kadar bu tür videolar izleyin kendi gözlerinizle göreceğiniz ile videodan izlemek arasında büyük fark var. Fikir vermesi için videonun sonunda bu gösterilmesine rağmen ''perdeye görüntüyü yansıtıp inceleme yapabilirdiniz.'' demişsiniz videoyu nasıl izlediniz merak ediyorum, perdeye görüntü verirken ekranın yanında dursunlar mı istiyorsunuz? Tavana aynalı bir top koyup ona köşelerden renkli ışık mı tutsunlar. DH sitesi bu videonun yarısı kadar Projektör tanıtımı yayın hayatı boyu yapmış mı?

  • URZA

   Aynalı top fikri hoşuma gitti yalnız spot ışıklarını unutmuşsunuz hocam. 🙂

 • Bulut Kunter Çuhadar @bulutkuntercuhadar

  PB62G için iyi hoş küçük dediniz film izletmez dediniz fakat PA72G için soruyorum: bu cihazla karanlık ortamda film izlemek mantıklı mı yoksa alternatiflere yönelmeli mi? bu konuda cevap alabilir miyim sayın L.P. (:

 • Gökhan

  Video sonunda arkada çalan müziğin adı ne acaba ?

 • peacemaker

  Hafta sonu Teknosa'da ürünlere baktım, Kadıköy de ki natilus da tüm modelleri var...
  bir tanede açıp tavana yansıtmışlardı (PA70G),

  62G, kampanyada 1.300 liraydı, 72G de 1.600 lira ben 72 ye ultrabook 'dan kablosuz görüntü aktarabiliyormuyum diye bakıp alma kararı verdim...

  Sonuçta projektörün espirisi 100" görüntü 1.600 liraya

  şimdi tv ler çıktı 84" ama 20.000 liradan başlıyor.

  Bunuda evde internetden indirdiğim filmleri hiç evin içinde kablo dolaştırmadan, uğraşmadan beyaz duvara yansıtıp izliyorum. Herkese tavsiye ederim, hafifloş ortamda gayet iyi sonuç veriyor. oyun için kablosuz biraz sıkıntılı 1 sn. e kadar geriden geliyor görüntü ama o zamanda HDMI'dan bağlayarak oynuyorum..

  Bu arada 60 ve 70 modelleri (widi olmayan modellerde, 1.150 lira ile 1.300 lira)...

  • Hakan

   promacto x10 da kablosuz görüntü ^3D izleme (youtube vs den dahil) kendi işletim sistemi Android var var oğlu var pili de var ben arabam için aldım süper havalı oluyor

 • ardem

  sunum, ekonomi ve normal mod da aydınlatma kullanılırken her mod için kaç watt çektiğini açıklarmısınız?

 • mustafa mert

  Büyük hevesle ve uzun araştırmalar sonunda aldığım pa70g cihazı beni büyük hayal kırıklığına uğrattı cihazın görüntüsü hafifliği enerji tüketimi cihazda hiçbir kusur görmedim lg bu cihazla kendini aşmış vatan bilgisayardan cihazı 15 gün önce aldım 1 hafta sonra ekranda çizgiler oluşmaya başladı aşırı derecede canım sıkıldı büyük hayal kırıklığıyla cihazı geri verdim vatan bilgisayardaki personel son derece müşteri memnuniyeti ilkelerine bağlı calısıyor bana hemen sıfır bir pa70g cihaz verdiler 1 hafta onuda kullandım fakat bu seferde ekranın üst tarafında çizgi halinde ışıklar yanmaya başladı zannedersem bu seride üretimle ilgili bi sorun var lamba ömrü 30.000 saat fakat cihazın ömrü kesinlikle 30.000 saat değil mecburen eski düzen lambalı bir cihaz aldım çok memnunum led projeksiyonlara tövbe ettim inanılmaz hayal kırıklığına uğradım renk kalitesi olarak tartışılmaz fakat uzun ömürlü cihazlar değiller kesinlikle

 • serdar akgül

  LG servisi ile daha önce bende tanıştım. Aldığım LG P790 Smart Phone aldıktan 1 saat sonra yazılım hatası verdi 2 kez servise gönderdim. Sonunda elime sağlam olarak geldi fakat kötü ve sıkıcı bir uzun süreç geçirdim. Servis sürecinden sizinle muhatap olacak ve durumu anlatabileceğiniz hiç kimseyi bulamazsınız. Size tavsiyem LG alırken 2 kez düşünün sağlam çıkarsa iyi çıkmadı o zaman ne demek istediğimi yaşadığınızda anlayacaksınız.

 • merve teknoloji

  LG'nin bütün projeksiyonlarını boşverin almayın arkadaşlar.Bozulduğu zaman parçası dahi zor bulunuyor ve servisi ilgilenmiyor.Verdiğiniz paraya yazık.Ben arada bi film izlerim diyorsanız hitachi cp-dx350es 'i öneririm kendi gözümlede test ettim süper birşey.