Paylaş Paylaş

HP Slate 21 All in One tablet PC incelemesi

Her ne kadar HP All in One dese de, karşımızda oldukça büyük bir tablet var. Klavye ve fare takarak, internet, film, müzik ve basit iletişim ihtiyaçlarınızı bilgisayara ihtiyaç olmadan karşılayan bir ürün.  Ürünün ilginç yanlarından biri Tegra 4 ile gelmesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ziyaretçi

  TAblet cok özel birsey. Yani gerek duymayan insanlar bile aliyor, sasiyorum. Izleyelim bakalim, gece gece iyi oldu.

 • Alpay

  Tegra ile gelmesi ölü doğmuş dedirtti

 • Torontospor

  Tutmaz bu olay..

 • umut666

  tegra 4 ün gücünü gösterme dışında son derece gereksiz. android değil de windows olsaydı hiç bir sorunu olmayacaktı.

 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Selam, ben HP ceosu olsam bu ürünü tasarlayan mühendisleri tekme tokat kovardım. Bu ne saçma sapan bir ürün. Resmen çöp.. İki parmak ekranmı kaldı. Ya merdiven altı çinden gelen 50$ tabletler daha performanslıdır. 2 parmak dokunmatik, 1Gb bellek vede 8 GB depolama birimimi olur arkadaş ya. Bir de çerçeve gömülü olunca yuh dedim yaw 2014 geliyor bu nasıl ürün. 😛
  İnceleyen editörlerin de boşu boşuna emeğini harcatıyorlar. Konfigürasyon 0 (sıfır).
  Varya tam dalga geçilcek ürün olmuş. Yahu android demek rem demek. Harbden HP mühendislerini dalga konusu hee.. 🙂
  Böyle ürünmü olur. Yapıcaksın çerçevesiz çoklu dokunmatikli 16 Gb depolama 2 GB remli cihaz Tahtakalede almayanı döverler yav 🙂

 • Smaug

  Anlatılan her özelliğe bir 'ama' eklenmiş. Kim alır ki bunu?

 • Ziyaretçi

  Murat abinin canı sıkkın gibiydi.

 • Ziyaretçi

  bu kadar büyük ekranda android biraz saçma olmuş bunun yerine all in one pc olsaymış

 • E.C.ARAT

  Kamusal alanlarda belli uygulamaları(e-devlet,diyanet mobil,mobiett veya belediyelerin mobil uygulamaları gibi)çalıştırmak için kullanılabilir.Fuar gibi organizasyonlarda tanıtım için ya da avm-kampüs gibi yerlerde herkesin kullanımına açık makine olarak da kullanılabilir.Ama mutfaklardaki 37 ekranların yerini alması biraz zor.

 • Ziyaretçi

  AVM'lerin internet masaları oluyor. Oraya konulabilir. Daha az elektirik harcar. Daha az yer kaplar. Daha pratik. Daha zor bozulur.

  Anaokullarında eğitici ekran olarak kullanılabilir. Çeşitli uygulama yüklemesini yaparlar.

  Müşteri bekleme alanında vakit geçirmek için konulabilir.

  Hatta stok programınız uygunsa bununla rahatça fiş fatura kesip kasa ekranı olarak kullanılabilir. Şık bir ürün. Güç tüketimi pc ye göre daha az.

  Bir salonda tanıtım vidosu izletmek için duvara monte edilebilir.

  Uygulama indirilip tv ekranı olarak kullanılabilir.

  Vs. Vs.... Örnekler çoğalabilir.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  HP bir tane çöp üretmiş, piyasaya sürmüş. 1 gb ram, 8 gb dahili hafıza ne Allah aşkına. En azından bir monitör olarak kullansak işe yarardı.

 • Localhost @localhost

  Çok zorlama bir ürün olmuş. HP bunu gerçekten satabilecek mi?

 • EMRE

  İnceleme için TEŞEKKÜRLER

  Yalnız ürünü kafamda bir yere oturtamadım son zamanlarda TeknoSeyir de izlediğim ürünler içerisinde en anlam veremediğim ürün kesinlikle bu Philips süpürge ürünü bile bana daha cazip geldi.Bu ürünün devamının gelmesini beklemiyorum.Sanki birde test videolarınızda Ice Age filminde akıcılık aksıyor gibi tam smooth değil yani.

  Murat abi baktı üründe yapacak,diyecek birşey yok multitasking özeliğini kullanan yazılımı kuralımda video süslensin der gibi.

  İyi ki levent abi video da yoktu yoksa ürün iyice yerin dibine girerdi.

  Umarım çok sert eleştirmemişimdir ama bu ürün tutmaz.

  • T.ÇATAR

   TeknoSeyir'e TEŞEKKÜRLER.

   Ürün tanıtımından çok faydalandım. Ürünün tüm yönleri tanıtılacak ki bizler ona göre davranalım. Bir kez daha TEŞEKKÜRLER. Eleştiriler haklı orarak, ürün dar bir kitleye hitap ediyor. Ben de o kitlenin içindeyim. Tüm özellikleri benim ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor. Sipariş verdim (808 lira), dur bakalım

 • Kerem

  Nesi gereksiz anlamadım masa üstü kullanmayan adam için gayet iyi tak klavyeyi mausu akıl internette tak gamepad i nova 4 mc4 asphalt 8 dead tigger vb oyunları canavar gibi çalıştırdın benim gözümde tek eksiği küçükte olsa bi batarya ve 1 gb belleğin en az 2 olmalıydı diye düşünüyorum

 • Erdener

  Vaio Tap 21 daha iyi...

 • Hakancez @hakancez

  Yaş ilerleyince ürünlere de bakış açısı değişiyor demek ki.... Bu ürünü görünce ilk aklıma gelen ufaklıkların (şimdilik yeğen ama...) odasına koy, yaşlarına uygun yazılımları yükle gönlünce kullansın oldu. Cep telefonları ile oyun oynarken iki büklüm oluyorlar, tabletlerin ağırlıkları ufaklıklar için uygun değil ne yazık ki zorlanıyorlar başındayken. Koy minik bir masanın üzerine, otursun sandalyesine doğru pozisyonunda oturarak kullansın... Harfleri öğrensin, şekilleri yerleştirmeye çalışsın, çizgi filmini seyretsin...

  Tabii ki gönül ister ki, aldığımız Lego'lar ile basit yapbozlar ile veya yaşlarına uygun oyuncaklar ile uğraşsınlar ama belirli bir çağdan sonra bu tarz cihazlarla tanışmamaları imkansız.

  Türkiye satış fiyatı makul olursa satın alırım...

  ekleme: sadece minicik kollarını düşününce ekran boyutları fazla mı büyük diye düşündüm, onu öğrenmek lazım...

 • Ziyaretçi

  1 gb ram'i 8 gb depolaması, iki parmak dokunması vs. her şeyiyle çöp bir ürün olmuş, tebrikler HP.

 • Gürkan Korkmaz @xray

  Bence gereksiz bir ürün olmuş, biraz üzerinde mesai harcansa özellikleri iyileştirilse güzel olabilirdi. Monitör olarak da kullanabilsek, ram 2-3 gb olsa iyi olurdu ve en önemlisi o kadar geniş alana bir tane 2,5 inç disk çok rahat sığarmış. Saçma bir ürün olmuş.

 • Kesb-i @kesb-i

  Kısaca biz bu tür aletlere çöp diyoruz. Bildiğin plastik ve devre israfı. Çevre kirliliğine katkıdan başka bir faydası yok. Hafıza koymaya bile korkmuşlar 6 aydan fazla kullanırlar diye. Güncelleme (4.4 ve sonrası) zaten HP bile bilmiyordur ne olacağını. Dediğiniz gibi artık sağlam monitörlerin incelip androidle bütünleşmesi ve tek başına da kullanılabilir hale gelmesi lazım. Bunlar fazla ömrü olmayan, şuanı bile tam verimli kullandırtmayan cihazlar.

 • Can Devecioğlu @mcd

  Özkan bey sonda anlattığı ürünü ürettirsinde onu alalım biz bu kesmedi 🙂

 • Babonim

  HP Slut 21...

 • Olcayto ilkay

  Playstation Cafe me ufak bir ünite düşünüyordum. Bu işimi görecek gibi. Böyle deneysel ürünler çıkartıp piyasayı yoklaman firmalara bayılıyorum.

 • cloud

  Ev kullanıcılarına yönelik bir ürün olmadığı kesin. Bu yüzden de tegra 4 kullanmaları gereksiz olmuş. Ev kullanıcılarına yönelik olduğu iddia ediliyorsada donanımsal özellikleri eksik saçma sapan bir ürün olmuş diyebilirim çünkü hiç kullanışlı değil.

 • Quad

  Normal PC monitoru olarakda kullanılabiliyorsa ve dokunmatik olayı windows8 de vb kullanılabiliyorsa olabilir yoksa baya gereksiz bir şey olmuş.

 • Emre K @emre-k

  Bana biraz ölü doğmuş bir ürün gibi geldi.

  Şimdi tabletin en büyük avantajı hafif ve taşınabilir olması. Bu tablet masa başı kullanım için yapılmış. İş masa başı kullanıma gelince bu boyutta satılan hepsi bir arada PC'ler var, biraz daha fazla para ile bununla yapabileceklerinizden çok daha fazlasını sunuyorlar.

  Kısacası fuar, müze, vs. gibi spesifik alanlar haricinde nerede PC'ye karşı tercih edilir bilemiyorum.

 • maxido @maxido

  Klasik HP işte. Oradan kırp, buradan kırp, tasarımı güzel yap , piyasa fiyatından sat.Ne o güya ucuz...15-20 dolarlık 2-3 sensörü 4-5 dolarkık ram i fazla gör..Ama tabi bu satış departmanlarını işi.Niye ?Çünkü 2. versiyonunu bu eksikleri giderip yeni bir ürün çıkarmış gibi olmak için..Yani koklata koklata vermek için..O yüzden HPden iyice soğudum.

 • maxido @maxido

  Bu arada bu cesur inceleme içinde teşekkürler...Teknoseyir 1 numara bu konuda..:)

 • Alim Bozkayalar @sqn

  ilk mesajlarda tukaka dendiği için herkes "vurun kahpeye" moduna girmiş. ben daha çok ilk ürün olması dolayısıyla yapılan girişimi mantıklı ve hitap edebileceği kitlesi olduğunu düşünüyorum. şu anda mutfaktaki anneler buraya ulaşamadığı için savunamıyorlar ama 999 liraya satıldığını düşünün şu ürünün bi sonraki versiyonunu (düzleştirilmiş ekranı ve 2 gb rami ile en azından) alıp mutfağa koyun, otursun dizisini izlesin. kendi ailem için düşünüyorum, hem mutfakta iş yapar, hem de kardeşimin pc ihtiyacını giderir, yer kaplama derdi olmadan oturur uygun yazılımlarla kendini geliştirir, usb'ye attığım animasyonları izler, internette gezinir. daha sonra misafir geldiğinde albüm gösterme olayı bunda çok daha iyi halledilir. bildiğim kadarıyla bunları sağlayan daha mantıklı bir ürün yok şu anda. ben geliştirilirse önünün açık olduğunu düşünüyorum bu ürünün. çözünürlüğü geliştirmelerine gerek dahi yok, pc ile yeni tanışan kitleyi düşünsünler yeter. pc manyakları zaten bu ürüne hiç bir zaman bakmayacaklar.

 • Erol Yavuz @erolyvz

  Bence de ölü doğmuş bir ürün çok fazla eksiği var.

 • fatih

  android yerine her hangi bir Linux dağıtımı kurulabilir mi android saçma olmuş

  • fatih

   bence bu ününde android olması ilk başta mantıklı gelebilir ama android masaüstü deneyimi olarak pek tatmin etmiyor. ubuntu kurup günlük işlerimi yapmak daha mantıklı olur.

  • skyforce @skyforce

   Google play de hali hazırda 1.000.000 nun üzerinde uygulama var. Söylermisiniz eğer bu tablette ubuntu olsadı androidte yapamayıp ubuntunda yapacağınız şey ne olacaktı.

  • fatih

   Bu ürün tablet olarak düşünmemek lazım bu ürün masaüstü bir bilgisayar masaüstü bir bilgisayar kullanırken ubuntu daha rahat ve kullanışlı uygulama konusunda 1.000.000 uygulamanın kaçını kullanıyorsun

 • umitt @umitt

  1 gb ram ve 8 gb depolama alanı ile resmen cihazı mundar etmişler. ram ve depolama alanını artıran versiyonları çıkarsa piyasada talep görebilir ama bu haliyle hiç alınır bir yönğ yok.

 • adımız

  Çok enteresan bir ürün olmuş. İnsanların bunu tercih etmesi için hiçbir mantıklı sebep bulamadım. Bir kere bu üründe tablet bilgisayarların pratikliği yok. Bunu elinize alıp koltuğa oturup kullanamazsınız. Yatağa uzanıp internete giremezsiniz. Bu ürün, tablet tercihinin en büyük sebebi olan "taşınabilirlik" özelliğini ortadan kaldırıyor. Dizüstü bilgisayarı bile kucağınıza alıp kulllabilirken bunda prize bağlı, masa vb. bir yere sabit kalmak zorundasınız. Bu ürünün karşılaştırılabileceği en uygun platform masaüstü bilgisayarlardır ve piyasadaki en ucuz masaüstü bilgisayarı buna tercih ederim.

 • A. Yıldırım

  Kesinikle Sony Tap20 ya da yeni gelecek olan Tap21'in yanından geçemez. 10 noktalı dokunmatik panel, adaptörsüz pil ile çalışabilme, 4-8 GB ram, haswell cpu vs. vs...

  Daha pahalı ama en azından parayı neye verdiğinizi biliyorsunuz.

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  HP'den oldukça başarısız bir cihaz olmuş. Umarım rakiplerini daha iyi takip edip, ne yapmaları gerektiğini kısa sürede anlarlar. Bu tarz ürünleri geliştirenler fanusta mı yaşıyor merak ediyorum.

  Nasıl bir cihaz yapmaları gerektiğini bilebilmek bu kadar zor olmasa gerek.

 • Boot

  Çok gereksiz bir cihaz şuan ki teknik özellikleriyle...Dahası birde sadece 2 parmak çalışıyormuş 🙂

 • Ziyaretçi

  wacom cintiq incelemesi olsa da izlesek 😛 çağrı incelerdi, tasarım yapardı inceden.

 • Çağatay @backflip

  Kalem destekliyor ise ''grafik tablet'' olarak kullanılabilir 🙂

  Ne için alınır sorusuna bulabildiğim tek cevap bu ve artı olarak mutfak senaryosu 😀

 • İbrahim

  Tegra 4 farkını hissettirmiş 😀 ve bence beta sürümü bi ürün ciddi bi şey çıkarmak isteseler 1 gb ram koymazlardı

 • y4vuzlost @y4vuzlost

  böyle büyük ekranlı bir cihazı windows8 den aşağısı kurtarmaz. son derece mantıksız bir ürün olmuş.

 • Intel @intel

  en azından güzel bi kalem desteği olsaydı. samsung note serisi gibi.

 • Çağatay Düzgün @kcagatay

  adamlar bir cihaz yapıyorlar ve biz bu cihazı nerde kullanacağımıza dair senaryolar üretiyoruz.. sanki bir yerde bi terslik var. ekmek bıçağıyla konserve açmak gibi ek bir kullanım alanı da değil. tam olarak varlık amacı hayatının anlamı belli olmayan bir cihaz, tıpkı bizler gibi bizden biri gibi. bence tutar.

 • Konta

  IPS değilmiş gibi duruyor artık bilmiyom bendenmi sorun

 • Zafer @zafer

  over layer programları açan uygulamanın adı ne acaba murat bey, 4 dolar olan, mesajlar arasında göremedim. güzel bir program

 • kut @kut

  yorumları okudum genel olumsuz eleştirilere katılmakla birlikte şu anda arkadaşların da belirttiği gibi bir çok kullanım alanı mevcut. ben kendi kullanım ihtiyacıma göre 2-3 versiyon sonrasına alıcı gözüyle bakarım.

 • ahmet

  Ya bu firmanın akıl tutulması yaşayan mühendislerinin yeni bir şeyler ortaya koymasını bekleyeceğimize laptop üreticileri dokunmatik ekranlı laptop üretsinler bunun da evrileceği nokta o zaten. Tablet alacam Mouse takılsın klavye takılsın ee ne farkı kaldı laptoptan yine doldu masanın üstü ne anladım ben o tabletten. Önce bi ihtiyacınızı belirleyin ondan sonra şu aletlere heves edin. Yoksa elin adamları pek bir işe yaramayan şekil A daki gibi ürünleri çakmaya çalışır dururlar.400 dolar ama pek bi işe yaramıyor. İpad Air de 400 dolar, at kafası kadar ekranı yok ama daha çok işe yarıyor.

 • Hakan

  Tek eksiği monitör olarak kullanılamaması. Ram 2 GB Ekranıda içerde olmasada daha iyi olurdu tabiki.

 • Kamil Hamurcu @helltr

  Hemen hemen tüm yorumları okudum. Çoğu doğru olmak kaydiyla yine genel olarak acımasız ve ölçüsüz olmuş. Bu ürüne 21 inçlik smart tv gözüyle bakarsanız bence daha pozitif yanlarini görmeniz açısından bir pencere açabilir. Hangi smart tv de nova oynayip daha sonra film izleyip sonrada google plays den yazılım indirip ek ozellikler kazandirabilirsiniz.

 • Tanju Çalışkan @tanjucaliskan

  yorumlar oldukça ağır olmuş bence...ürünün yazılı degerlerine bakıp yorum yapan arkadaşlar için kısa bir yazım olacak... 29.02.2015 te 1000 tl ye HP SLATE 21 PRO satın aldım...bu tanıtılandan farklı olarak 2 gb ram 16 gb dahili hafızaya sahip olup,hdmi girişi bulunmaktadır.ayrıca monitör ve ekran olarakta kullanılabilmektedir.ürünü değerlendirirken fiyatı-kalite oranına da bakmak lazım.muadil ürünler 2000 tl lerden başlıyor...ürün oldukça hızlı,tepkimeleri çabuk veriyor..android olmasının dezavantajları oldugu gibi avantajlarını da unutmamak gerekir..bu dogrultuda kullanım şekline göre seçim tercihi ön plana çıkar..günlük uygulamalar,faca,hotmail,twitter,gmail vs gibi uygulamaları kullanıyorsanız bence ideal bir ürün.bunları senkronize edip aynı android telefon gibi kullanabilrsniz.masaüstü cihaz oldugunu unutmadan beklentilerimizi olusturmak lazım.bu yönden oldukça pratik bir cihaz..microsoft olmadıgı için bazı programları ücretli indirmek zorunda kalabilirsniz ancak telefonunuzda yüklü olan uygulamaları da yükleyebilirsiniz.ürünüe flash bellek yada harici diskle kullanabildiğiniz için 16 gb oldukca yeterli bir alan.ekran cözünürlüğü ve kalitesi bence cok iyi,film video izlemek için kullanabilir,kamerasi sayensinde görüntülü görüşme yapabileceginiz uygulamaları kullanabilirsiniz.whatsup viber gibi uygulamalar içinde ideal..işlemcisi gercekten oldukca hızlı...bu ürünü laptop-pc ile akıllı telefon-tablet karşımı olarak düşünebilirsiniz.her iki ürününde özelliklerine sahip olmakla birlikte,kullanma şekline göre her iki ürüne göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur.fiyat-kalite dengesini göz önüne aldıgınızda bence çok başarılı bir ürün,paranıza çöpe atmaz tam aksine ödediğiniz paranın karşılıgı alırsınız.bugün 10 inç tabletleri 800-1500 tl li fiyatlarda oldugunu düşünürseniz bu ürün 10 larca kez fark atar bu cihazlara...bugün laptopnuzun ekranı kırılsa,sadece ekrana ödeyecegınız para 350-600 t arasındadır..bu ürünün 21 inç dokunmatik bir ekrana sahip oldunu unutamak gerekir...o yüzden de eleştiri de bulunurken gercekçi olmak lazımdır,almayacagınız bir ürünü kötülemek ,olumsuz yorum yapmak kolaydır,önce biraz araştırın bakın,dokunun,kıyaslayın..sonra gördüklerinizi yazın derim,daha aydınlatıcı olur en azından..begenip begenmemek tamamen ayrı bir iştir...