Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi (31 Mart - 5 Nisan 2014)

ts-podcast111111

Bilgisayarınıza indirmek için link

Geçen Hafta TeknoSeyir'de Neler Vardı?

Türkiye'den ve Dünyadan Teknoloji Gündemi

- WD İstanbul etkinliği

- HTC One ve Samsung Galaxy S5 Türkiye tanıtımları haftaya gerçekleşecek. HTC One Türkiye fiyatı 2500 TL

- Anayasa Mahkemesi, Twitter’ın açılmasına karar verdi ve karar uygulandı. BTK cevap verdi. BTK’nın tam açıklaması.

 • YouTube yasağı da mahkemece kaldırıldı.
 • Twitter bağlantılarının izlendiği kaygıları.

- Google: “Türkiye, DNS servisimize müdahale ediyor

- İstanbul meydanlarında bedava internet dönemi

- Apple Türkiye mağazası açılıyor. Tim Cook açılışa katılmayacak.

- BTK’ya yeni görev alanı

- Apple ve Samsung tekrar kapışacak. Samsung, Google’dan destek bekliyor.

- Amazon’un oturma odası atağı. Oyun stüdyolarını güçlü isimlerle donattılar.

- Yenilenmiş Kinect PC’ye geliyor.

- Microsoft Build 2014 etkinliği gerçekleşti.

- Microsoft, Xbox’ın yeni patronunu belirledi. Oyunlara verilen önemın artacağı belirtiliyor. PS4 ise Avrupa’da Xbox One’ı ezmekte.

- Nokia, Lumia 930 ve ekonomik Lumia 630, 635 modellerini duyurdu. Lumia 1820 dedikoduları.

- Grafik teknolojilerinin piri Michael Abrash, Oculus VR’a geçti.

- John Carmack, Facebook gücünün Oculus’a yarayacağını düşünüyor.

- 5GHz WiFi için kullanılabilen frekans aralığı genişletildi.

- USB 3.1 standartı belirmeye başladı, yeni fişler eskilere uymayacak.

- Dropbox, kullanıcıların dosyalarını tarıyor. Dropbox’dan açıklama geldi.

- Motorola Moto G, İngiltere pazarını karıştırıyor.

- Android 4.4.3 sürümünden ilk detaylar.

- iOS uygulamalarına zam geliyor.

- Intel’den yeni font

- Ubuntu One kapanıyor

Oyun Dünyasından

- EA, oyunlarının fiziksel kopyasını satmayacak.

- Square Enix firması, “Deus Ex: Mankind Divided” markasını tescil etti.

- Ubisoft: “Aptal mıyız, niye her sene yeni Assassin’s Creed çıkartmayalım?”

- Blood Dragon 3 geliyor?

- Dead Space ve Uncharted’ın yaratıcıları, Star Wars için biraraya geliyor.

Linkler

Doğrudan indirme (MP3) --- iTunes üzerinden takip --- Podcast RSS yayını

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • iea96 @iea96

  Tam zamanında ve dolu bir içerikle geldi yine 🙂

  • Tektaş

   Levent abi sen bitanesin, madem o firma sana saygısızlık yapmış bundan sonra ne o firmanın ürününü alırım nede aldırtırım. .

  • Sinan

   Tektaş, durumun her geçen gün daha da vahimleşiyor. Acilen bir psikiyatriste görünmen lazım.
   Biz söyleyince gitmiyorsun, Levent Abi'nden rica edelim, o söylesin belki gidersin.

  • atanur

   vallahi doğru ya bu ne sevgi böyle her videonun altında bu tektaşı görmekten bıktım .tamam adam işini iyi yapıyor ama bi kerede adamı bırak da videoya yorum yap !

 • Hasan Dilek @hasan-dilek

  Abi şöyle bir program yapsanıza "İnternet yasalarının siteler üzerindeki etkisi gibi" veya yasağın teknoseyir tarafında nasıl bir etkisi oldu? izlemeler azaldı mı yoksa aynı mı kaldı?

  • E.C.ARAT

   aslında benim boş vaktim vardı gündemler hariç mart ayı başından beri yayınlanan içerikte yorum sayıları üzerinden baktım ne olmuş diye.3-8 mart arası 5 videoda ortalama 88 yorum,10-15 mart arası 5 videoda ortalama 94 yorum,17-22 mart arası 5 videoda ortalama 140 yorum,24-28 mart arası 6 videoda ortalama 74 yorum,son olarak 31 mart-4 nisan arası 8 video ortalama 53 yorum.
   Durum böyle gözüküyor ama son haftada yayınlanan videoların içeriği bir önceki haftalardaki içeriğe göre (vpn dışında) biraz daha mevcut gündemin uzağında.Bu rakamları yorum sayıları herkese açık olduğu için ve #ts ekibi de istatistik yayınladığı için yazdım yanlış yaptıysam affola.

  • Hasan Dilek @hasan-dilek

   Güzel bir çalışma olmuş ve güzel bir noktadan yaklaşmışsın olayar. Yorumlardaki düşme dediğin gibi o zamanki gündeme o incelemdeki ürüne göre değişir diye düşünüyorum çünkü ürünün hitap ettiği kesimi ilgilendiriyor o cihaz. Benim düşüncem de şu yönde videolar kısa olunca yorum sayılarıda o yönde oluyor. Şimdi şöylede bir durum var usb belleği oturup 20 dk inceleyemezsin ama xbox one'ı da 15 dk da incelenmez. Bence bu işi TS ekibi çok güzel ayarlıyor. Bide şu gündemler 2 saat olsa çok iyi olur (bu da kişisel temennim :D)

 • E.C.ARAT

  Samsung Galaxy S5 için ön sipariş almaya başlamış firmalar Bimeks 2199 TL'ye satıyor.Turkcell 14 nisan tarihinde teslimata başlayacakmış.

  http://i.hizliresim.com/XW7jD5.jpg
  http://i.hizliresim.com/1Pm3y5.jpg

 • damdan düşer gibi

  bence gmd nin size örnek göndermemesinin nedeni çok belli ama neyse..

  ben destekliyorum incelemeyin abi bırakın bu firmayı...

  • Hasan Dilek @hasan-dilek

   Ben bu konuda sana katılmıyorum çünkü firmada hata var artık burda Levent abinin dediği gibi sen adama nerdeyse 300 bin izleme alan bir videoyla gidiyorsun firmadan hala ses soluk yok. Burda bendece bir kasıt var gibi duruyor. Bence bu ürün incelenmesede olur.

  • Ferdi Basmacı @fb

   Kesinlikle belli sadece taraflı basına gönderiyorlar. Biliyorlar levent abi olan olumsuzlukları herşeyi pervasızca söyleyecek.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   Doğru düşünmediğimi söylemek isterim ama deliller DH ın firma ile TS görüşmeme kararı aldırmış olabilir.

  • DarthVader @darthvader

   Katılıyorum; çünkü TeknoSeyir bambaşka ve rakipleri için büyük bir tehdit. Bilmiyorum dikkat ettiniz mi, TeknoSeyir popülerleşmeye ve konuşulmaya başladıktan sonra DH' nin de yayınları ve incelemelerinde bir farklılık oldu. Daha iyi iş çıkartmaya, daha çabuk ve daha detaylı inceleme yapmaya çalışıyorlar. Günahlarını almayayım ama dediğiniz gibi firmayla anlaşma yapmış olabilirler. Tabii burada o firmanın da ticari etiğe aykırı davranışları var ama maalesef burası Türkiye ve bu tür şeyler çok yapılıyor, kimsenin de tepki verdiği yok, birlik yok. İşte o zaman da bir yaptırım gücünüz olmaz ne yazık ki.

   Saygılarımla...

  • Soul741 @soul741

   Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyorum. Dh'de adeta ürün incelenmiyor, pazarlama yapılıyor. Ürünü o siteden duyurmalar, editörün sadece o ürün için canlı yayın yapması, şirket yöneticileriyle birebir birkaç defa söyleşi yapılması(söyleşiye karşı olduğumdan değil, şüphe uyandırıcı sadece) vb. nedenler böyle düşündürüyor beni. Ayrıca firma hakkında birkaç düşüncem daha var:

   Şirket'in Ceo'su olan kişi insanların gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Biz telefonu yaptık, şöyle planladık, kullanıcılar şunu istedi, biz de yaptık falan diyor ama külliyen yalan. Çin'deki firmanın telefonun üstüne damga basıyorlar. Yaptıkları sadece bu. İşin böyle olmadığını iddia ediyorlar ama gören gözler için işin bu olduğu açık. Fazla da bir şey yazmayalım. Arar bulur, dava açarlar şimdi 🙂 Firmanın bilmemnesini zedeliyorsunuz diye.

  • Enver

   Ya ilginç insanlarsınız sanki olayın içindeymişsiniz gibi adamları karalayıp duruyorsunuz adamlar şunu yaptık bunu yapmaya çalışıyoruz diyorlar hemen bir kulp takmaya çalışyorsunuz çinde üretim yaptırmayan firmamı kaldı bu bir maliyet meselesi adamlar nerdeyse ayni özelliklere sahip telefonu bize 2000 tl nin üzerine bi fiyata kakalıyorlar bizde kazık yemekten hoşlanır gibi zevkle alıyoruz şu an piyasadaki discovery elit modeli benim diyen cıhazlardan daha özellikli bir telefon ve bu telefon ortalama 1200 tl peki samsung s5 yutturmacası kaç lira 2200 bune yabancı hayranlığı be..

  • Soul741 @soul741

   Kulp takmaya çalışmıyorum, yalnızca gördüğümü söylüyorum. Çin'de üretim yapmayan firma yok haklısınız. Apple'da, Samsung'da vs. birçok firma üretimini Çin'de, Tayvan'da yaptırıyor. Tasarımlarını kendileri, üretimlerini Çinlilere yaptırtıyorlar. Fakat General Mobile tasarımını da, üretimini de Çinli bir firmanın(linkte görebileceğiniz üzere: http://goo.gl/Z0AO0I) yaptığı telefonu sanki kendileri tasarlamış gibi bir ahkam kesiyorlar. Şöyle tasarladık, böyle planladık, şunu düşündük vb. söylemlerde bulunuyorlar. Ama sizinde görebileceğiniz üzere linkte belirttiğim telefon ile Elite arasında fiziksel ve donanımsal açıdan fark yok. Yazılım tarafında iyi, kötü tartışılır bir şeyler yapıyorlar ama bu konuda hiçbir dokunuşu olduklarını düşünmüyorum. Ayrıca benim diyen cihazlardan daha özellikli diyorsunuz fakat aynı fiyatta LG G2 var.

   Siz sadece Türk firması diye Elite mı alacaksınız? Sanki bakkala yardımcı oluyorsunuz. Bahsettiğiniz firma milyon dolarlık firma. Kapitalist sistemde firma Türkmüş, Almanmış, Amerikanmış hiç fark etmez. Yalnızca paranız önemlidir.

  • Gerginix

   Neden bizi dahil etmiyorsunuz veya neden bize ürün göndermiyorsunuz sorusuna cevap verilmemesi, bunun dışındaki her iletişimde cevap alınması, akla sadece ve sadece şunu getirir, Benzer yapıdaki farklı bir web şirketinin, ürünün incelemesi üzerinde tekel kurmaya çalışması - tekel kurması veya GM'nin bir veya birkaç web şirketinin tekeline bırakması... Bu iddia geçerli değilse, firma tarafından mantıklı - anlaşılır bir dille, iletişimsizliğin sebebi de belirtilerek açıklanır. Öteki türlü konu hakkında her türlü iddia veya komplo yapılması serbesttir.

  • Gerginix

   Şunu da belirteyim, Elite modelinin kullandığı donanım ve fiyat ürünü gerçekten de öne çıkarıyor. Buna karşın, LG Türkiye'nin teknik desteğinden faydalanmış ve gerçekten memnun kalmış biriyim. Samsung Türkiye'nin de LG'ye çok benzeyen biçimde destek verdiğini biliyorum. LG veya Samsung telefonların Elite ile kıyaslandığında kasa malzemesi daha kaliteli, batarya ömrü tartışılmaz şekilde üstün. Üstelik Elite'in fiyatı, sabırlı bir tüketici için üzerine 200 - 300 daha konduğunda yukarıda saydığım sebeplerden ötürü örnek verdiğim diğer firmaların ürünlerine geçmeyi daha mantıklı kılabiliyor.

   Teknoseyir'in yerinde olsam, firma benimle iletişime geçmiyorsa firmanın peşine düşmeyi tez elden terk ederdim. Hatta sahip olduğum gücü de GM'nin ürünlerine rakip olan ürünleri incelemeye ayırırdım. Tabii Levent Pekcan duygularını ifade etmekten çekinmeyen biri olarak GM hakkında "zaten telefonları şudur budur" der gibi oldu ki buna da gerek yok. GM'yi kötülemeden hatta adını bile anmadan birer GM ürünü (GM2 ve GM Elite) edinir, inceler, rakibi olan diğer markaları incelediğimde Performans - fiyat ve deneyim açısından kıyaslar, GM ürünleri lanse etmek değil sadece ve sadece rakipleri arasında nerede olduğunu üstü kapalı olacak şekilde ifade eder tüketicinin beğenisine sunardım.

   Tabii bu bile GM'nin reklamıdır ve üstüne GM ürünleri rakip firma ürünleri ile kıyaslandığında ön plana çıkarabilir.

 • uğur

  Youtube'a yine giremedim v-tuunel ile dinleyebiliyorum..Bilgisayara indirme linkide aktif olmadı sorun bende mi anlamadım.Teşekkürler gündem için..

 • Ziyaretçi

  Bence HTC Android tarafının Iphone'u olmak istiyor. Yani pahalı ama yüksek kaliteli.

 • deniz

  önceleri zırt diye indirdiğimiz gündem bikaç haftadır baya yavaş iniyor.paylaşayım dedim 😉

 • Ayb

  Umarım gmd'nin bu davranıştan canı yanar.

 • ender ahmet @erdersson

  cenerıl mobayl sanırım dh ve birkaç site ile çalışıyor reklam konusunda.sizin tercih edilmemenizin nedeni objektif olmanız.reklam olayında ise objektiflik aranmıyor malumunuz.

  • steelfiist

   tutunmaya ihtiyacı olan bir firmanın tek bir siteye reklam verdi diye bu kadar dışlamaması gerekiyor diğer firmaları. böyle böyle küstürürlerse yalnız kalırlar. GMD kullanan biri olarak firmaların profesyonelce davranmamalarına anlam veremiyorum.

  • Ziyaretçi

   "tutunmaya ihtiyacı olan bir firmanın tek bir siteye reklam verdi diye bu kadar dışlamaması gerekiyor diğer firmaları."

   Bu ne demek arkadaşım?

  • LP

   Reklam konusunda bir laf etmedik, firmadan reklam talebimiz falan yok. Sadece iletişim istiyoruz, yanıt istiyoruz.

  • steelfiist

   sözüm zaten sizlere değil onların başka sitelere verdiği reklam yüzünden diğer insanları kaale almamasınaydı.

  • Ziyaretçi

   Size böyle davranıyorsa müşteriyede farklı davranacaklarını sanmıyorum. Bu yüzden soran müşterilerime getiren firma ilgisiz diyeceğim ve önermiyeceğim.

  • Ziyaretçi

   Ben sizinle neden iletişim kurmadıklarını tahmin edebiliyorum. Fatih tablet projesine karşı gayet yerinde tespitlerinizi içeren yorumlarınız yüzünden böyle bir tavır almış olmalılar. Şahsen bende bu projenin gerekliliği ve uygulanabilirliği konusunda farklı bir bakış açısı oluşturan yorumlarınız sayesinde gerekli olmadığına ve bir israf olacağına kanaat getirmiştim.

   Zaten firmanın ve ürünlerinin isimleri tamamen çağrışımdan kaynaklı müşteri çekme üzerine kurulu. Bu yüzden firmayı ilk duyduktan sonra General Electric ve General Motors ile bir alakası olmadığını öğrenince aramızda bir antipati ve mesafe oluştu.

 • ender ahmet @erdersson

  ayrıca cenırıl mobayl yüzlerce müşteriye soket sorunu cihaz satıp garanti kapsamında cihazları yapmayıp 50 tl para talep etmişlerdir.

 • Fatih Erdöl @red_baron

  Teşeşkürler.. Yalnız podcast 42 dakika sürüyor. 85 dakika sürmesi gerekirken. Yarıda kalıyor. Yenilenmiş kinect haberi son duyduğum şey oldu=( Linkten ise tam çalışıyor. Flash desteği isteyen dinleme bölümünde sorun var yalnızca sanırım..

 • tolga d. @tolga-d

  LP, MG noktayı koymuş lüften artık kimse yorum kısmında GM ürün incelemesi talebinde bulunmasın. İzleyen olarak benim bile canımı sıkmaya başladı bu muhabbet. Hiç birşey üretmeyen hazır alınan donanımı kötü bir sunumla bir araya getiren bir firmanın bu kadar ciddiye alınması bile yanlış, kendileri kaybeder. Biraz kendilerine güvenip Sony’nin nasıl sony olduğunu gözlemlemeleri lazım yoksa “pazar malı” kalitesindeki ürünlerden daha iyi bir noktaya gelmeleri hayal olur.

 • Ziyaretçi

  teknoseyir ile iletişime geçmeyen general mobile gibi bir firma yarın birgün benimle haklı bir meselede de iletişime geçmeyebilir. Bu saatten sonra alacağım varsa da almam. Bundan sonra onlar düşünsün.

 • murat Y. @rapmonster11

  elinize sağlık çok güzel olmuş yine

  ayrıca sizi takmayan şirketi sizde takmayın izleyicilerde bence daha anlayışlı olup artık sormıycaklardır eminim

 • steelfiist

  gündemi bekliyordum siz youtube yasağı kalktı dediğiniz anda tekrar yasak gelmesi kötü oldu. ayrıca şöyle bir takip yapıyorum genel olarak 1500 izleme sabit gidiyor 3 günlük. sizin için iyi mi bilmiyorum ama eskiden daha hızlı artıyordu sanki. yorum sayısında ciddi bir düşüş var ama bunlarda yavaş yavaş toparlanır gibi. umarım sizleri kaybetmeyiz.

 • Ziyaretçi

  Rage süper bir oyun ya, levent abi bir halta benzemiyor demiş, ayıp etmiş.

 • Mehmet Eminyurt @darthvader197777

  general mobile firmasının teknoseyir ile ilgili iletişim kurmamasının sebebi,kanımca,başka bir donanım inceleme sitesi ile yaptığı reklam anlaşmasıdır.Bu anlaşma dahilinde ,ergen sınıfına hitap eden bu site,yapacağı tüm taraflı incelemeler ve sözde röportajlar ile üyelerin beynine general mobile markasını kazımak karşılığında,alacağı ücret yanına başka donanım sitelerinin bu işin içinden uzak tutulmasını istemesidir.Bugüne kadar her 2 platformu inceleyen biri olarak son aylarda gördüklerim karşılında edindiğim izlenim budur.

  İcelemesini yapmazsanız size gönül koymaz bilakis memnun oluruz.

  • onur akın

   Aynen öyle, burada ergen aforizması fazla yok, lp vs. içinde önemli olduğunu sanmıyorum. Sadece bu yüzden bile o telefonu almam ki listemdekilerden biriydi.
   ki bizim gibi belli bir tekno seviyeden üstteki adamlar çevresinide az da olsa etkiler, ve en az 2-3 kişinin tercihlerinin değişmesine sebep oluruz, artan etkisi sonuçta.
   .oku püsürü incelemektense seçici olan teknoseyir'e her alanda destek veririm. yaptıkları elektrik süpürgesi hayatımı kurtardı 🙂 köpekle uyuyan adamım ve bilgim yoktu böyle bir ürünün varlığından, şimdi almak için bütçe yapıyorum 🙂

  • Bora

   Adamlar malum siteyi adeta kendilerine bağlamışlar. Cihaz piyasaya çıkmadan önce bir röportaj videosu yayınlanmıştı. Orda site üyeleri firmayı ve yetkiliyi yerden yere vurdu. Ardından ilk başta konu yorumlara kapatıldı. Birkaç gün sonra da komple yayından kaldırıldı?.. MÇ sebep olarak "firma yetkilisine hakaret edilmesini" gösterdi. Halbu ki hakaret varsa mesajlar silinir, üyeler cezalandırılır. Konu sayfadan kaldırılmaz.

   Ardından MÇ inceleme videosu yayınladı. Orda da yorumlar hep olumsuzdu. Bunun üzerine MÇ gece yarısı foruma girip üyelere karşı firmayı tek başına savunmaya başladı. Üyelere cevap yetiştirmeye çalıştı. Mesajları bol bol eksilendi. 🙂 Fazla dayanamadı tabi...

   Onların firma ile (üyelerini karşılarına almak pahasına) bu kadar içli dışlı olması ve gündemde LP'nin söylediklerini üst üste koyunca, bulmaca tamamlanıyor. 😉

 • En

  GM Elite'ı ben merak etmiyorum , Discovery 550 lira iken F/P idi oda 700ü geçti , 1300 lira neden ne olduğu belli olmayan bir şeye veriyim az daha katar G2 alırım telefona o kadar para yatırcaksam bari az bişey kendimi garantiye almak isterim.

 • Hanifi Özgül

  GM ile ilgili olarak ürününe güvenmezsen senin isteğin dışında konuşacak firmaları gözardı edersin..

 • Gökhan Alkan @gkhnn

  Meydanlardaki internet ağına şifresiz bağlanıyorsunuz,tarayıcıyı açtığınızda telefon numaranızı girip mesaj gelmesini bekliyorsunuz o mesaj ile erişimi sağlıyorsunuz 3 saat ve 1 gb kotası var.

 • cengiz

  Youtube ve twitter acildi soyleniyor fakat bugun itibari ile (05/04/2014) twitter acik,yotube halen kapali Kanalinizi incelemelerinizi cok begenerek izleyip takip edenlerdenim.ozellikle levent abinin yorumlari cok güzel.iyi çalışmalar.

 • Ahmet Zekai

  Güzel bir hafta sonu daha sizleri dinlemek güzel 🙂

 • Murat L.

  general mobile olayını ne kadar uzattınız, göndermezlerse incelemeyeceğiz deyin geçin, çok mu önemli bir marka sanki. Sizi tanımayan bir markanın neden reklamını yapasınızki.

 • Ziyaretçi

  D-Smart özelinde yazmam gerekirse çok acı bir tecrübe edindim.

  Üyeliğimizi iptal etmek üzere müşteri hizmetlerini aradık bize fax numarası verildi ve bu numaraya dilekçenizi + arkalı önlü kimlik fotokopinizi gönderin dendi. Biz de tamam dedik ancak saatlerce fax göndermeye çalıştık gönderemedik çünkü hatları sürekli olarak meşguldü. Gece 02 sularında göndermeye çalıştık yine meşguldü.

  Biz bu işlemi 2 gün boyunca usanmadan yapmaya çalıştık yapamadık. Acaba fax cihazımızda mı sorun var diye başka bir cihazla denedik yine olmadı. Cadde üstünde bir kırtasiyeden göndermeyi denedik yine olmadı.

  Tekrar müşteri hizmetlerini aradık durumu belirttik bizim adres bilgilerimize bakarak bize en yakın D-Smart bayiinin adresi verildi ve oraya gidip iptal işleminizi sorunsuzca halledeceksiniz dendi. Gittik o adrese bir de ne görelim? D-Smart bayiinin fax cihazı bozuk!!! Evet evet bozuk! kağıdı yok şusu yok busu yok değil adam resmen açık açık fax cihazımız bozuk abi dedi. Dedim ne zamandan beri bozuk bu? Dedi 2-3 aydır böyle. E dedim kardeşim sen nasıl yeni kayıt yapıyorsun ya da iptal işlemini gerçekleştiriyorsun? Biz onu yapamıyoruz abi demesin mi? Resmen başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Tekrar aradım müşteri hizmetlerini kardeşim siz benle dalga mı geçiyorsunuz? D-Smart bayiine yönlendirip orada iptal başvurusunda bulunabileceğimi söylüyorsunuz ama o bayiinin fax cihazı bozuk bu ne terbiyesizliktir dedim. Daha sonra APS ile genel merkeze mektup gönderdik 3 gün sonra iptal işlemi gerçekleşti. Ancak! Totalde geçen süre bizim için 5 gün oldu.

  Yapılan nedir biliyor musunuz? Müşterinin iptal başvurusunun yollarını tıkamaktır. Müşteriyi çıkmaz yollara yönlendirip zaman kazanmaktır. Müşteri şikayetçi olursa şayet, yetkililer (BTK) eldeki verilere bakarak bir değerlendirme yapacaklardır ancak BTK’nın da elinde bir veri yoksa (iptal dilekçesi ve bu dilekçenin tarihi) müşteri mağdurluğu ile kalacaktır.

  Siz, benim iptal işlemim gerçekleştirilmiyor dediğinizde BTK incelemeye başlayacak ve hiç bir başvurunun olmadığını görecek. İşte D-Smart’ın da istediği budur. Mesuliyeti kendinden olabildiğince uzağa atıyorlar.

  BTK, “kardeşim iyi güzel başvurdun bana ama sen bu D-Smart’a iptal dilekçeni hangi tarihte gönderdin” dediğinde “canına yandığım, gön-de-re-mi-yo-rum!” dediğinizde BTK’nın yapacağı birşey yoktur.

  Bir daha D-Smart mı? ASLA VE ASLA!!!

  • can

   28 mayısda yürürlüğe girecek yeni tüketici kanununda artık böyle şeylere son veriyorlar. telefonla üye oluyor isen yine telefonla kapatabileceksin.

  • Gerginix

   Digitürk aynı saçmalığı bana da yapmaya çalıştı ama konuyu basitçe hallettim.

   BTK'dan nefret ettiğim halde, BTK'nın TR'de tekel olmuş telekominikasyon firmalarının memurluğunu yaptığına inandığım halde (AKK hız sınırında 1MBit''den 3Mbit'e BTK'nın talebiyle değil, TTNET'in TİVİBU satabilmesi için firmanın isteğiyle geçilmiş olduğuna inanıyorum) BTK'ya üyeliğimi sonlandırmam için beni uğraştırdıkları saçmalığı ifade eden net bir dilekçe yazdım. Dilekçeyi mail olarak gönderdim. Dilekçenin özünde, bir telefon açarak üyeliğimi açmamı sağlayan kolaylığın, üyeliğimi kapamam için de sunulmaması, firmanın kötü niyetli olduğunun göstergesidir vs... Yazdıkça rumuzum gibi coştum, BTK konuyla ilgili firmayı uyarmadığı takdirde hem Digiturk'ü hem de BTK'yı mahkemeye vereceğimi falan söyledim. 4 gün sonra aboneliğimin sonlandırıldığını belirten cep mesajı ve telefon görüşmesi geldi:) Tabii telefon görüşmesinin asıl sebebi, üyeliğimi tazelemem için bana kullandığım hizmetin aynısının daha ucuz olarak sunulması yönündeydi vs... Kabul etmedim.

   Kısacası firmanın size bahsettiği yöntemlerle uğraşmanıza gerek yok... BTK'ya dilekçe iletildikten maksimum 10 gün sonra sonuç geliyor. Ha şunu da belirteyim, Digiturk'u arayarak iptal başvurusunda bulunduğum tarihte iptalimin sağlanmış olması şartını da koydum... Yani BTK'nın cevabının gecikmesi durumunda 1 hafta - 10 gün gibi bir süre daha faturalandırılmış olmam, dolandırıcılıktır bu durumda da yasal haklarım var vs...

   BTK adı ve görevi gereği arada bir vermesi gereken hizmeti vermek durumunda kalıyor:)) Yani her türlü faturayı ödeyen tüketiciye... Firmaların canına ot tıkamak çok hoşuma gidiyor. Firmaların Türkiye'deki hizmet politikası "Türk halkına yediği kadar yedirmek" üzerine kurulu... İyi hizmet almasını bilmeyen tüketicilerin olduğu yerde, iyi hizmet vermeyen firmaların olduğuna inanıyorum...

  • Gerginix

   Şunu söylemeyi unuttum. Ben iptal başvurumu telefonla yaptım. Yok faksmış Nüfus cüzdanı fotokopisiymiş vs... Hiiiç bir süreci başlatmadım. Digiturk'ü aradığım tarihi ve saati not ettim, dilekçemde de bunu belirttim. Telefon ile iptal başvurusu yaptığım tarihten itibaren iptalin gerçekleşmesi gerektiğini... Yani iptal başvurusunda bulunmamışsınız diyemeyecekleri bir noktadan adım attım. Talebimin ekseni "TELEFONLA İPTAL ETTİRME HAKKIM" üzerinden kuruluydu...

 • hakan

  htc bu telefonu 2500 biraz zor satar

 • Onur @martymcfly

  http://www.youtube.com/watch?v=sqtpmJnBIj4 bu çocuklara bile telefon göndermişler, resmen biri "bu yayın incelemesin" demiş.

 • cnbrkhpsn @hidro_carbon

  Battlefield 4'e Naval Strike geldi.Keşke onuda konuşsaydınız. 🙁

 • Fehim

  Beyler VPN bile arada saçmalık yapıyor şehir falan değişlik hala mahkeme kararı diyor ula daha dün girdim diyorum neyseki yotube sadece DNS kulanmayı bilmeyenlere işliyor upload falan artacakmı

 • Ziyaretçi

  930 haggaten çok güzel yeaa 😀

 • Hanifi Özgül

  Lg nin güncelleme yapmadığı için bu kadar büyük firma olasına rağmen insanların tlf alırken ön yargılarının olduğu bir ortamda general mobile nasıl güveniyorsunuz.? İnşallah firma güncellemeleri yapar. O yüzden günde 1 videonun girdiği sitede güçlü marka incelemeleri iyi olur.

 • mfatih1986 @mfatih1986

  discovery gözümden düştü.TEKNOSEYİR e nasıl cevap vermezler.

 • Ziyaretçi

  Ne zorlu firması ve ürünlerinden nede elma firması ve ürünlerinden hoşlanmadığım için kapısından girmeyi düşümüyorum.

 • apamurat @apamurat

  nasıl youtube açık? 05.04.2014 saat 13:00 itibariyle hala kapalı.

 • TeknoBlogger @teknoblogger

  Genaral mobil Discovery ELİTE İNCELEMESİ NE ZAMAN GELİR ?

 • Berkay @bmaotml

  Allahın General Mobile'ını 1sene önceye kadar gördüğümüz yerde kaçıyorduk.2 tane elle tutulur,gözle görülür model yaptılar, Samsung un yapmadığı afra tafrayı yapıyo adamlar.Klasik türk mantığı...Ayrıca bu General Mobile'ın ceo su mu neyse,DONANIMHABER'in önünde yatıyor.Ayıp kardeşim,AYIP!!!

 • Kontra

  levent abi doğru söylüyor 😀 ben twitterin kapandığını arkadşalardan youtubenin kapandığınıda youtube yüklenen youtube yasak kaldırma videolarından farkettim 😀

  • pectenoid

   Dostum daha kötüsü böyle ciddi bir sansürü ve teknoloji gündeminin en önemli konusunu kaç site haber yapıp eleştirebildiki?

 • dramorey @dramorey

  Geçen Hafta TeknoSeyir'de Neler Vardı?

  Seagate Backup Plus Slim incelemesi (00:58)
  Vaavud rüzgar ölçer incelemesi (1:32)
  Piranha Zen incelemesi (2:42)
  OpenVPN kurulumu (27:05)
  HP Slate 7 HD incelemesi (05:30)
  WD Black ve Green serisi disk incelemesi (06:26)
  Dyson DC62 animalpro elektrikli süpürge incelemesi (06:55)
  Volvo V40 Cross Country incelemesi (07:46)
  Türkiye'den ve Dünyadan Teknoloji Gündemi

  - WD İstanbul etkinliği (16:18)

  - HTC One ve Samsung Galaxy S5 Türkiye tanıtımları haftaya gerçekleşecek. HTC One Türkiye fiyatı 2500 TL (18:26)

  - Anayasa Mahkemesi, Twitter'ın açılmasına karar verdi ve karar uygulandı. BTK cevap verdi. BTK'nın tam açıklaması. (19:48)

  YouTube yasağı da mahkemece kaldırıldı.
  Twitter bağlantılarının izlendiği kaygıları.
  - Google: "Türkiye, DNS servisimize müdahale ediyor"

  - İstanbul meydanlarında bedava internet dönemi (29:18)

  - Apple Türkiye mağazası açılıyor. Tim Cook açılışa katılmayacak. (32:17)

  - BTK'ya yeni görev alanı (33:18)

  - Apple ve Samsung tekrar kapışacak. Samsung, Google'dan destek bekliyor. (33:47)

  - Amazon'un oturma odası atağı. Oyun stüdyolarını güçlü isimlerle donattılar. (36:42)

  - Yenilenmiş Kinect PC'ye geliyor. (41:27)

  - Microsoft Build 2014 etkinliği gerçekleşti. (43:46)

  Windows 8.1 Update 8 Nisan'da geliyor. MSDN sürümü yayınlandı. (44:05)
  9" den küçük ekranlı cihazlara Windows bedava. (48:00)
  Windows 8'de gerçek "Başlat" menüsü geliyor. (48:42)
  Dokunmatik ekranlar için iyileştirilmiş Office yolda. (49:40)
  Windows Phone 8.1 tam olarak netleşti. 14 Nisan'da geliştiricilere sunulacak. (45:42)
  Cortana ilk olarak ABD'ye gelecek. (50:11)
  - Microsoft, Xbox'ın yeni patronunu belirledi. Oyunlara verilen önemın artacağı belirtiliyor. PS4 ise Avrupa'da Xbox One'ı ezmekte. (52:20)

  - Nokia, Lumia 930 ve ekonomik Lumia 630, 635 modellerini duyurdu. Lumia 1820 dedikoduları. (54:48)

  - Grafik teknolojilerinin piri Michael Abrash, Oculus VR'a geçti. (58:59)

  - John Carmack, Facebook gücünün Oculus'a yarayacağını düşünüyor. (1:01:01)

  - 5GHz WiFi için kullanılabilen frekans aralığı genişletildi. (1:02:50)

  - USB 3.1 standartı belirmeye başladı, yeni fişler eskilere uymayacak. (1:04:30)

  - Dropbox, kullanıcıların dosyalarını tarıyor. Dropbox'dan açıklama geldi (1:05:45)

  - Motorola Moto G, İngiltere pazarını karıştırıyor. (1:07:46)

  - Android 4.4.3 sürümünden ilk detaylar. (1:08:40)

  - iOS uygulamalarına zam geliyor. (1:10:32)

  - Intel'den yeni font (1:11:44)

  - Ubuntu One kapanıyor (1:13:18)

  Oyun Dünyasından (1:13:34)

  - EA, oyunlarının fiziksel kopyasını satmayacak.(1:13:34)

  - Square Enix firması, "Deus Ex: Mankind Divided" markasını tescil etti. (1:18:52)

  - Ubisoft: "Aptal mıyız, niye her sene yeni Assassin's Creed çıkartmayalım?" (1:20:33)

  - Blood Dragon 3 geliyor? (1:21:29)

  - Dead Space ve Uncharted'ın yaratıcıları, Star Wars için biraraya geliyor. (1:22:50)

 • iea96 @iea96

  General Mobile konusunda sonuna kadar haklı olduğunuzu düşünüyorum ki kimse de aksini iddia edemez sanırım. Anlattıklarım kişiden kişiye değişebilir ancak firmanın, çok daha kaliteli ve tarafsız incelemeler yapan TeknoSeyir'i görmezden gelip Donanım Haber'e ürünün tanıtımından aylar önce numune ürün göndermesi ortada bir kurgunun olduğunu gösteriyor.

 • reco_gs.34@hotmail.com @reco_gs-34hotmail-com

  abi lütfencevap layın ben htc 8s kullanıyorum gelri sistemi uygun mu dur

 • Ziyaretçi

  Bu sayfa tavırlarının sebebini açıkça gösteriyor bence.

  http://tr.generalmobile.com/Basinda.html

 • Ersin Eroğlu @ersinxy

  General Mobile kullanıcısı olarak TeknoSeyir incelemesinden sonra GM almıştım. GM yanlış yapmış.

 • ilkertezcan @ilkertezcan

  Hurufat.. Tipografi... Fevkalade bir deryadır hakikaten...

  Intel, kendi Font'u Clear'dan evvel, "Clear Sans" adlı ücretsiz bir yazı tipi hazırlatıp Kasım ayında sunmuş: https://01.org/clear-sans

 • Oğuzhan T @oguzhant

  20 yaşında yönetim-bilişim sistemleri 1.sınıf öğrenciyisim.Teknolojiye ilgimden birçok tekno-video ve tekno-haber sitesinden haberim olmasına rağmen şimdiye kadar o kadar işin içine girmemiş-girememiştim. Yaklaşık 8-9 ay kadar önce Teknoseyir'le karşılaştım ve bu kadar elinden gelen en samimi, dürüst, tarafsız, doğal, hayattan yorumlar incelemelerden gerçekten etkilenerek teknoloji gündemini takip etme ihtiyacını fazlasıyla hissettim ve önce teknoseyir gündem'den ve yönlendirilen linklerdeki sitelerden ve araştırma yapma ihtiyacı hissederek bulduğum siteler/kanallardan önemli bir teknoloji güncelini takip etme alışkanlığı edindim. Bu alışkanlık hem güncel bir insan olmak hemde mesleğimle ilgili olarak çok çok önemli bir durum. Bunu fark etmemi ihtiyaç edinmemi sağlayan düzgün adamlıklarından ve elinden gelen tarafsızlığı sağladıklarından dolayı başta Levent Pekcan ve Murat Gamsız olmak üzere tüm Teknoseyir ekibine teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız, inşallah bu emeklerin karşılığını hep alırsınız ve devam edersiniz.

 • Furkan

  Değerlendirmeleriniz gayet başarılı. Teknoloji ile ilgili tek gezindiğim site webrazzi ve teknoseyir.

 • Alperen @alperen

  Teknoseyir Forum ile büyür,pc labs demeyin maalesef ikinci planda kaldı.Bir şekilde teknoseyir forum oluşturup güçlendirilmeli.

  • pectenoid

   Forum konusu önemli bencede .Ancak bu defada ürün incelemelerine yapılan yorumlardaki soru- görüş alışverişi foruma kaydıgında yorum sayısı düşecektir.Mutfakta bunun bir denemesi yapılmalı.

 • pectenoid

  Teknoseyir en zor zamanında bile duruşunu bozmadan ilkeli yayıncılığına devam etti.Tüm TS ekibine tekrar hayran kaldım.
  Levent abi paypal bağış sistemi ve premium üyelik konusunu tekrar gündeme getirelim .Biliyorum yaparım diyip yapacak olan kesim az olabilir.Ancak çorbada tuzumuz olsun.
  Birde TS markalı veya logolu ürünleri destek amaçlı satışı düşünülebilir mi? 10-20 TL lik küçük hatıra niteliği olan , yada gadget diye tabir edilen enteresan ürünler gibi.
  Özet:Size güveniyoruz ve devam etmenizi istiyoruz.

 • Michuuu

  Gündem için teşekkürler,Gmd yi boşverin abi size birşey olmasın 🙂 ,çok şey yazardımda gece gece uğraşmıyayım şimdi dedim.

  Şöyle birşey var bilenler vardır ama bilmeyenler için ben paylaşayım
  http://stage-co.com/coderdojo-turkiye
  https://www.facebook.com/coderdojoturkiye

  Çocuklara kod yazmayı öğretiyor bunlar, Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlamışlar, 6-17 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak bilgisayar programlamayı öğrenmesine destek oluyorlar,çocuklara temel düzeyde HTML, CSS, Scratch ve Python gibi teknolojiler öğretiliyormuş,bu işe meraklı olup kardeşi yada çocuğu falan olanlar kaçırmasın.Açıkcası benim çok hoşuma gitti bu olay,bu site ile iletişime geçip bir inceleme,tanıtım tarzı birşeyler de yapılabilir gibi geldi,gerçekten çok güzel bir olay.(not:site ile en ufak bir ilgim yoktur,keşke olsa 🙂 )

  • Michuuu

   Şimdi aklıma geldide Google ın 1 Nisan şakasından bahsetmediniz 🙂 Pokemon Challenge diye birşey yaptılar denk gelmişsinizdir kesin,Google Maps haritası artırılmış gerçekliğin de katkısıyla Pokemon dünyasına çevriliyor ve Pokemon ustası adayları yani bizler 🙂 Google Maps’te dünyanın farklı noktalarındaki Pokemon’ları yakalamaya çalışıyoruz...Geçen senede koklama ile ilgili olay vardı hakkaten çok şakacı bu Google 🙂

   Ya bu arada 1299tl ELİTE a vermeyin arkadaşlar gidin G2 alın Nexus 5 alın hakikaten ya kaliteli telefon kullanmak sizin de hakkınız o kadar para veriyorsunuz sonra gidiyorsunuz şunları zengin ediyorsunuz içim acıyor,Elite'ın yaptığı ama G2 de yapamıyacağınız birşey yok ya,hele Elite çıktı mı bilmiyorum ama sakın ilk alan olmayın kesin kronik sorunları vardır olmazsa hatrım kalır, isterse Elite ın 6GB RAMi 32GB ROMU 🙂 olsun yinede almam,Gmd nin Genel müdürü Muzaffer Gölcü namı değer Türkiye'nin Steve Jobs'ı 🙂 🙂 da inşallah hak ettiği değeri görür,Teknoseyir incelemesi onlara birşey kaybettirmezdi ama kazandırabilirdi muhtemelen şöyle düşünüyorlar,nasılsa ben şimdi Google'a Elite incelemesi yazdığım zaman karşıma malum forumlarda güzel yıkama yağlama incelemeleri çıkıyor Teknoseyire ne cevap vericem lan onlar incelemesede olur şeyi yapmışlar,adamların size bir garezi olduğu belli gibi ama ortalığı karıştırmayayım ben yinede 🙂 sizin gibi güzel adamlarla en azından olabildiğince uzun kalalım burada,sıkmayın canınızı 🙂

 • Michuuu

  Haydaaaa bak şimdi bu olmadı,normalde her gün girer bakarım twitterda Levent Abim neler yazmış diye bugün bakmadık canlı yayını kaçırmışız 🙁 bu olmadı işte ,Bilişim Sohbetleri diye birşeyin de varlığından haberimiz yok adamlar tabi ... Keşke Teknoseyir ana sayfasına link koysaydınız canlı yayın var diye yada bir kaç hafta öncesinden birşeyler çıtlatsaydınız aslında yazmıştınız ama ne bilelim, eve aniden gelen misafir yayını olmuş 🙂 ,canlı yayınları daha önceden bildirin abi en azından bir gün öncesinden bir telefon açın yani 🙂

  edit:Bilişim Sohbetleri 15 - Bilişim Basını w/LP

  1.bölüm: https://www.youtube.com/watch?v=izuvcGMRBkE , 2.bölüm: https://www.youtube.com/watch?v=wXhQoDuHqyg

 • Murat

  General Mobile ile DH editörü Mesut çevik'in (Merhaba ben mesut çevik) ne tür bir ilişkide olduğunu bilenler bilir. Şimdi Levent bey General mobile telefonu ile ilgili kimsenin (yani diğer inceleme yapan, habercilik etiğinden uzak diğer sitelerin) söylemediği bir kaç şey söyler, eleştirir, ondan sonrada firma (GM) profesyonelliği bırakıp aile şirketi gibi çirkefleşir.

  Açıkçası adamlar ürünlerine güvenmiyor, en ufak eleştiriyi bile görmek istemiyor. Bir nevi sansür uyguluyorlar yani.

  Ama sorun değil, TS kullanıcılarından GM elite alan çıkarsa (LG G2 varken...) inceleme için yollarlar belki.

 • Mehmet Sönmez @msonmez

  GM benim için bitmiştir, bundan sonra çevreme o markanın telefonlarını almamalarını söyleyeceğim. Sizi takmıyorlarsa biz de onları hiç takmayız..

 • berat1346

  Sevgili Teknoseyir Ailesi,
  Acaba SLI veya Crossfire konfigürasyonlarında nasıl bir performans farkı oluyor?Onun incelemesini yapabilirmisiniz?Bunu yazdıktan sonra aratacağım varmı önceden yaptınız mı diye bilginize video ile geri dönüş yapıp zaman kaybı yaşamayın.

  • Soul741 @soul741

   SLI Nvidia ekran kartları ile, Crossfire Amd kartlar ile yapabilir ancak. Amd kartlar SLI ile birbirine bağlanabiliyor olsaydı ancak bir test yapılabilirdi(ya da tam tersi). Ama iki Nvidia kart ile yapılan SLI ile iki Amd kart ile yapılan Crossfire farkını soracak olursunuz, e kartına göre değişir tabi 🙂 Driver'larda bu konuda belirleyici faktör. Bütün bunları ele alan bir inceleme yapmak pek mümkün değil.

 • commodore @commodore

  Pclabs üye olmak istiyorum ama gmaile posta gelmiyor sizden üyelik adım Commod0re

 • ömer

  Her zamanki gibi süper bir değerlendirme olmuş.Elinize sağlık.

 • ahmet

  twitterdan #genaralmobile hayır (#GM hayır ) twit attalım türkiye gündemi oluşturalım ...

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Yanlış anlamayın, adamlar size ürün göndermiyor sizinle muhattap olmuyor olabilir. Kimse kimse ile iyi geçinmek zorunda değil. Sizin de bunu tam 8 dakika şikayet etmeniz biraz uzun olmamış mı? Neredeyse bir tanıtım videosu boyutunda. Hani adamları kaale almıyoruz ama bir video süresi bunu konuşabiliyoruz. Gerek yok.

 • oozanf

  itunes üzerinden podcast leri başladığından bu yana takip etmekteyim. Ancak bu sayfada belirtilen linkleri de içeren yukardaki konu başlıklarına oradan ulaşamamaktayız. Sizden ricam haftalık gündeme ait konu başlıkları ve linkleri de podcastin açıklama alanına eklemenizdir.(buna benzer açıklamalar ve linkler sunan bazı yabancı podcastler mevcut.) yayın hayatınızda başarılar dilerim

 • KillerBee

  General Mobile' ı kara listeye aldım. TeknoSeyir'e yapılan yanlışı kendime yapılmış olarak sayarım. Yok onlardan ürün falan almam artık.

 • isa

  abi gm ye şüphesiz ihtiyacınız yok, tavırları da son derece yanlış ve kabul edilebilir değil.ama ürünü incelerseniz sizlerin görüşlerini dinlemeyi bekleyenlere fikir vermiş olursunuz. her zaman olduğu gibi eğrisiyle doğrusuyla hakkını veren bir inceleme yaparsınız. biz takipçileriniz için fikirleriniz önemli.

 • Gerginix

  Chrome'un zenmate eklentisi ile çat diye DNS VPN uğraşmadan istediğiniz kadar sörf yapın istediğiniz sitede... Yani amaç gizlilik değil, amaç sadece gezinmek ise...

 • Mert A

  Acık acık belli, GM yetkilileri DH ile anlaşma yapmıs belki reklam bütçelerini onlara vermişlerdir. DH'de belli yayınlara göndermeyeceksin filan demiş şartlar sunmuş.

  Kutunun arkasında LPTS yazıyor, mesut çevik IPS ekran diyor.

 • OOowww!

  Yalnız LP de çok ciddi adam yaw ciddiyetsizlikleri , tatlı trollüklere filan tahammülü yok 😀 55:00 civarı "rom" espriği fılan 🙂

  Ama böyle ciddi abileri gıcık etmek daha da zevkli oluyordur muhtemel.
  Murat abimi üzdün abi, zaten çekim hatalarındada milletin gülmesine fırsat vermiyordun dimi sen 🙂

 • Bora

  GM kendi kaybeder. Ben de yakın zaman önce telefon aldım. GMD ve Moto G arasında gidip geliyordum. Sırf firmanın çizdiği güven vermeyen imaj yüzünden Moto G aldım. İyi ki de almışım, çok memnunum. Herkese de tavsiye ederim. 700 lira civarına alınabilecek en iyi telefon. Moto G'yi de almamda TS incelemesi etkili olmuştu.

 • araba oyunları

  Değerlendirme için teşekkürler.

 • mavi tur

  değerlendirme çok güzel

 • birol2010 @birol2010

  Bu GM olayından sonra Fatih projesinde ki tabletler de bende soru işareti uyandırdı. Ipad 3 ün bile 2 sene sonra 10 saat olan batarya süresi 4 saate düştüğüne göre bu hakiki çin malı tabletler de ne olur acaba. Kendimde Ipad 3 var ve gerçekten video izlemede 4 saatte bitiyor.

 • uras @uras

  V2.0 güzel olmuş. Hayırlı olsun, ellerinize sağlık…