Gündemlerde podcastin herkese aynı anda açık olması konusunda çok uyarı geldi bir açıklama yapayım. Podcast hem plus hem normal aboneye sunulan bir yayın. Onu sadece plus yapmak teknik olarak mümkün değil. Mecburen geç girmemiz gerekecek ki bu durumda plus abonesi de geç ulaşacak. O yüzden podcastler herkese aynı anda sunulmaya devam edecek. Youtube aboneleri gündeme zamanında ulaşmak için ya abone olacak ya da sesli versiyonu için iTunes ya da TS üzerinden dinleyecek. Biz de zaten YT abonelerini bir şekilde siteye çekmek istiyoruz yani amacımıza uygun. Mutlaka video isteyen de bir gün bekleyecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coffee and Gamepad @coffee-and-gamepad

  Daha düne kadar gündemlerde video diye bir şey yoktu. Logo eşliğinde dinliyorduk hatta bazılarımız (ben de dahil) indirip mp3 olarak dinliyorduk. Sırf üyeleri kırmamak adına birkaç çekim yapıldı sonra bu şekilde devam etti. Şimdi videoya bir gün geç ulaşınca söylenenler hiç samimi bir tavır sergilemiyor.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   Siz galiba olayı yanlış anladınız. Milletin dediği ; Plus olmayanlar podcast ile aynı zamanda erişebiliyorlar. O da geç gelsin.

   Yani burada Plus'ı olmayanların değilde , Plus'ı olanların bir serzenişi var. Sese de bir gün geç erişilmeli teması var.

   Destek olmak ile ürün satın almanın arasındaki o ince çizginin bulanıklaştığı bir an yani.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @housedakitopal bence herkese aynanda gelsin. Valla ben destek olmak için aldım plusı. Açıkçası plusa özel farklı bir içerik gelirse iptal ederim çünkü bu sitenin amacı her insanı bilgilendirmek parası olanı değil.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Gündemi bir gün öne alamazsın ki hafta bitmeden gündem mi olur?

 • Ahmed Erdoğan #_# @aerdogan17

  açıkçası gündem video'lu oldu ama ben hala ona video'suz gündem muamelesi yapıyorum hatta 2018'de hep itunes üzerinden dinledim... benim için değişen birşey olmayacak demek ki...

 • ozmo @ozmo

  bu plus'ı sizlere destek için aldım ve gücümün yettiği yere kadar devam edecek. benim için değişen bir şey yok. umarım bu durumu kötüye kullanmazlar insanlar.

 • Fırat ➕ @frt

  ben yanlış anlamışım, sildim mesajı.

 • eamedic @eamedic

  İnsanlar niye bunun bir iş modeli olduğunu anlamıyor, destek mantığı yanlış ve bence değişimi baltalayıcı bir ifade. Ts hizmet üretiyordu ve bunu satmaya karar verdi bunu alanlar da para karşılığı hizmete ulaşacaklar. Bugüne kadar hangi teknoloji dergisini aldınız da boşver destek olsun diye yerine bıraktınız. Birgün sonra ulaşım bile bence ayırımı tam sağlamıyor. Ben plus abone olmadım, çünkü buna destek fln gözüyle bakmıyorum adamlar içerik ve hizmet üretip satıyorlar buna saygı duymak lazım. İsterlerse hiç yayınlamazlar video ya da podcast, ki bence öyle olmalı bu konuda plus abonelere katılıyorum yoksa insan nefsi iki gün sonra ya bir gün bekler izlerime kayar ya da en ufak bir tökezleme de ortamdan kopmadan izlemeye devam edeceğinden aboneliği bırakır. Şu an böyle bir yumuşak geçiş evresindeler ama plus aboneler hakkıyla ayrıcalık bekliyor çünkü artık içeriğin finansörü oldular, destek düşüncesinde olanların onları eleştirmesi yanlış. Hele plus olmayanların geç içerik görünce şaşırması daha da yanlış normalde hiç erişememen gerekiyor. Yıllardır yurtdışı ağırlıklı aboneliklerim mevcut bu kadar ılımlı bir ayrım görmedim. O yüzden şaşıran ya da tepki gösterenlere anlam veremiyorum. Yapılan işe saygı duyarak plus ve normal üye ayırımına saygı duyulması kanaatindeyim. Bu şekilde bu iş gelecek senelere aktarılacaktır. Çünkü bu bir donate sistemi değil iş modeli diye bastıra bastıra söylediler kaç kere videolarda. Destekçi olmaktansa sadık müşteri olmayı yeğelerim. Şimdi bana erişimi kapatsalar ses çıkarmaya hakkım yok.

  • eamedic @eamedic

   @systemapps son zamanlarda sitede bir yorguluk görülüyordu, buradaki insanlar bu mecradan başka bir yerde iş yapmıyorlar o yüzden para kazanmaları gerekiyor bu durumda artık pluslar ile aralarında müşteri ilişkisi mevcut. Bu ticari ilişkinin her zaman kötü olacağı anlamına gelmez. Ts arada para ilişkisi olmasına rağmen seviyeli ve ilkeli hareket edecektir. Araya para girdiği zaman ilişkiler bozulur algısına katılmıyorum ya da genellenmesine katılmıyorum diyelim. Açıkçası ben biraz destekçi plusların sisteme zarar verdiğini düşündüm son günlerde gördüğüm yorumlardan, benim şu an çok fazla abonelik harcamam var psikolojik sınırıma ulaştım, açıkçası plus sonrası içeriklerin zenginleşeceğinden şüphelerim de vardı ama güzel bir doping olduğunu düşünüyorum bu sistemin ilerde abone olmayı düşünüyorum ben de ama destek olayım, ayağı kaldırayım düşüncesi ile değil para vermeye değer bir hizmeti satın alma düşüncesi ile. Dediğiniz gibi hala plus olmayan abonelerin de rahatça platformu kullanması zaten ts in ilkeliliğinden dolayıdır. Açıkçası serzenişim biraz akışta sürekli bir eleştiri döngüsü olmasınaydı.

 • Bora @boraa

  Kupon - çekiliş aktiviteleri ne zaman başlar? 🙂

 • Özcan Öz @sifirbakiye

  Abonelik hediye etmek isteyen babayiğit aranıyor x)

 • Yusuf Aker @akeryus

  Bu plus işi gerçekten abartılmaya başlandı plus aboneler ve olmayan aboneler tarafından.

 • DoctorX @doctorx

  Şimdiki sürecin çok iyi yönetilmesi gerekiyor:

  * Mevcut Plus abonelerin yenileme yapmak istemelerini sağlamak lazım. Yoksa bağış, destek gibi algılanıp tek ya da bir iki seferlik ödeme olarak kalır. Abonelerin ayrıcalıklı olduklarını hissetmeleri şart.

  * Normal üyelerin plus abone olmak istemelerini sağlamak lazım. Sadece videoların 1-2 gün geç izlenmesi bu isteği yaratmak için yetersiz.

  * Normal üyeler ile plus aboneler arasındaki dengenin de çok iyi kurulması gerekiyor ki ne normal üyeler "gıcık" olsun, ne de plus üyeler "ne farkımız var ki" desin.

  Benim gibi kendini borçlu hisseden bir kitle her zaman için abone olarak kalacak zaten. Ancak 5000 ve üzeri abone hedefleniyorsa bu yeterli değil. Esas süreç şimdi başlıyor. Çekiliş, indirimler, vb. ayrıcalıklar gelecek biliyorum ama ne gelecekse bir an önce gelmesi lazım vakit kaybetmeden. Çünkü şu anda pek bir fark yok.

 • Bora karaca @br-krc

  plus işi çok iyi ama fiyatı fazla ve içeriği az bir de biliyorum kanuna uygun yapıyorsunuz amaçok uğraştırıcı ve anonimliği yok eden bir ödeme sistemi var

 • Ysn Sn @glamdring

  @gamsizm Sırf abonelik için üye oldum lakin ben gündemleri telefondan youtube üzerinden dinliyorum.Yeni içeriğin telefona bildirim olarak gelmesi için ne yapacağım?
  +Sizi 3-4 yıldır takip ediyorum ama sitenin bu kadar iyi olduğunu hiç bilmiyordum.Aboneliğin site için faydası olduğunu düşünüyorum ben bile 4 sene sonra ziyaret ettiysem.

 • Egemen Aksu @jobless

  Şahsi düşüncem teknoseyirin en önemli içerikleri olan, başka yerlerde bulunmayan haftalık gümdem değerlendirmesi ve bilim notları sadece pluslara özel olmalı ya da en az bir hafta sonra sunulmalı. Plusın esas amacı ts ye destek olmak, biliyorum ama plus için para ödeyen insanlara özel içerik olmazsa devamlı abonelerin sayısı azalabilir.

 • MEHMET YILMAZ @mehmetylmz

  Bu kötü olmuş ben de çoğu zaman gündem ve bilim ve teknoloji serilerini podcastten dinliyorum.

  • gdy @gdy

   Yanlış anladınız.
   Podcast ler herkese açık bir şekilde ve gündemin plus üyelere çıkmasıyla aynı anda yayınlanacak.
   Sorun yok yani, siz yine plus üyelere yüklendiği tarihte podcast olarak dinleyebilirsiniz, herkes dinleyebilir.

 • Ismayil Ismayilov @ismayilov1995

  Selam, oncelikle Teknoseyir plus icin sevindim tebrik ediyorum daha uye olamadim en yakin zamanda olacagim.

  Mobil uygulama gelishtirme konusuna yeni bashladim 3 ay gibi bir zamandir, hem kendimi daha da gelishtirmek amacli hem de sizeleri severek izledigim icin. Mobil uygulamadan beklentiniz nedir nelerin olmasini istiyorsunuz belirtseydiniz. Bedava yazmak isterdim. Yazim dilim icin kusura bakmayin Azerbaycanliyim Turkcede bukadar yaza biliyorum. Teshekkur ederim

 • Murat Çelebi @junex

  Fakirler dinlemesin e bağlamaya gerek yok 🙂

 • bjkamo @bjkamo

  Senelik üye oldum. Reklamları görmekten nefret eden biri olarak TeknoSeyir için reklamları açık şekilde bıraktım. Bir plus üyesi olarak özel bir ayrıcalık beklemiyorum. Gerekirse 1 hafta sonra da vidyoları izlerim sıkıntı değil. Şöyle olsun böyle olsun diye burada tavsiyelerde bulunan kişilere duyurulur.

 • Baran Hamzacebi @baranhamzacebi

  Bir öğrenci olarak hemen ilk günden 3 aylık abone oldum. Ancak youtube internetimin kotasından yemediği için evde olmadığım zamanlar ancak youtube'dan izleyebiliyorum. Benim gibi abone olan insanların içeriğe erken erişmek gibi bir amacı olduğunu da sanmıyorum. Hatta aboneniz olmama rağmen ben de reklamları açık bıraktım. Şahsi fikrim olduğu için yanılıyor olabilirim ancak abone olan insanların amacının sadece sizi desteklemek ve yayınlarınızın devamlılığında küçükte olsa bir pay sahibi olmak olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden içerikleri abone olan, olmayan herkese aynı anda yayınlamalısınız. Hatta bu fikri abonelere bir anket ile sorabilirsiniz.

 • bjkamo @bjkamo

  Öğrenci arkadaşımıza katılıyorum. Yayınlar aynı anda herkese ulaşsın. Zaten TeknoSeyir'i takip etmekte olan kimseler kalitesini ortaya koymuşlardır. Belki şuan durumu olmadığından üye olamamıştır ama inanın ilerde üye olacaklardır. Öğrenci arkadaşımıza da güzel bir gelecek dilerim.

 • PCMODTR @pcmodtr

  Bu konuyu da bekleyerek aşıyorsunuz demek

 • ibrahim.erdogan @ibrahim-erdogan

  Bu insanlar yıllardır bu işi hiç karşılık beklemeden yaptılar çünkü işlerini ve teknolojiyi çok seviyorlar, bizlere sevdiriyorlar.Tutkuyla yaptıkları bu işte para onlar için ikinci planda.Bu siteyi takip eden biz teknoloji severlerin hiç bir ayrıcalık beklemeden Ülkenin en kaliteli teknoloji sitesine sonuna kadar katkı sağlamamız gerekir.

 • Cavid CV @cv

  @gamsizm podcastin linki sitede yok ama. Mobilde var ama desktopda yok dinleme linki.