Steam Deck mi? Asus Rog Ally mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer Özgür @omc43

  Ben daha sonraki nesilleri beklerdim.

 • ganiemre @ganiemre

  Ne kadar uğraşmak istediğinize bağlı. Ben basayım çalışsın diyorsanız steam deck, uğraşırım sıkıntı çıksa da çözerim diyorsanız rog ally. Bende steam deck, arkadaşımda rog ally var.

 • Boba Fett @bobafett

  ROG Ally'e GPU'lu dock aldı, Steam Deck'i de satıyordu.

 • Coppermine @coppermine

  Açıkcası steamdeck ile daha çok uğraştım çünkü linux kullanıyor ve hiç hakim olduğum bir işletim sistemi değil. Haa, ben oyunu steamden alırım, onda da steamin steamdeck’e uygundur dediği oyunları alırım, oyunları kendi hafızasına yada en kötü sd karta kurarım, epic’le gamepass ile işim olmaz dersen evet steamdeck daha az uğraştıran bir alet ama bu ortamda hangimiz öyleyiz? Alıpda bunu kurcalamayan, emulatör kurmayan filan yoktur aramızda. Öyle olunca steamdeck daha fazla uğraş gerektiriyor. Harici ssd kullanabilmek için konsola girip birkaç satır kod yazmak gerekiyor mesela. Asus ise bildiğimiz windows, haliyle benim açımdan bu tür revizyonlara daha sorunsuz adapte ediliyor.

  Bütçem ucu ucuna steamdeck’e yetiyor, zorlayıp Asuus alayım mı diyorsanız, cevap hayır, oyun laptopu/desktopu alın yada illa el konsolu alacaksanız steamdeck alın
  Bütçem Asus’a yetiyor ama oyun oynamak hayatımda öncelik değil, olanlarda steam hesabımda diyorsanız, yine cevap steamdeck
  Bütçe derdim yok, yeni teknolojiyi deneyimlemek istiyorum, ayrıca daha az uğraşarak farklı platformlardaki oyunlarımı da açacağım diyorsanız cevap Asus.

  Kısaca, steamdeck de Asus da amiyane tabirle zengin oyuncakları. Seçim kriterinizi bütçe ve oyun kütüphaneniz belirliyor.

 • Coppermine @coppermine

  @bobafett @achfighter evet, benim kullanım senaryomda cevap Asus, sebebini de aşağıya yazmaya çalıştım.