Mrb, max. 16500 civarı bütçeniz olsa hangi android telefona yönelirsiniz, önerilerinizi alabilir miyim? Uzun zamandır s7 edge kullandığımdan s21 ultra ile s22 arasında da gidip geliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  @thirteenthguy Dostum yanlış anlama lütfen ama o kadar meblağ bir telefona vereceksem o telefon ya en son en iyi model android olurdu ya da bir iphone olurdu. Hele samsung gibi yazılımla bilmemneyle telefonu bariz yavaşlatan firmadan + segmentasyonu yazılımda allahını yapan firmadan telefon alırken düşünürdüm. Ben de s20 fe kullanıyorum snapdragonlu mesela ama android 12 bela, telefonu ağzına sıçtı resmen. Ha birde işin kötü yanı s22+ alacaksın 128 gb telefon ama hafıza artmıyor yok ya öyle şey ? ne demek artmıyor ? 128 gb bugün artık orta segment hafıza boyutu oldu. M52 mesela 5500 liralarda o da 128 gb ? yazık günah. Ha o daha çok artılı mesela en azından hafıza artıyor. Yani samsung'un bu üst segmentteki kısıtlaması olacak gibi değil. + daha o exynos'u saymıyorum.

  • Behzat Ç. @behzat

   S20 Fe o kadar kötü mü oldu ya ? Bir tanıdığıma alacaktık.

  • Orcun @orcun

   @behzat Ya ben 11 e geri döndüm ve güncellemeyi kapattım adb komutuyla kapattım. Animasyon kasmaz takılmaz 120 hz fişek gibiydi anaaa takılıyor drop oluyor vs. şarj dahada kötüye gitti. Ne anladım ben bu telefondan ? 120 hz ekran diyorlar üst düzey 865 cpu 8 gb lpddr5 bellek ufs 3.1 256 gb hafıza 1.7 gb okuma 800 mb yazma hızı falan pc gibi resmen aaa animasyon kasıyor. Her uygulamaya girişte apple'dan çaldığı animasyon koyuyor uygulama açılırken simgesi ikonu ortada beliriyor falan sonra açılıyor ya aptal saptal şeyler vardı. Hele şarj animasyonunu görmen lazım söversin.

  • Behzat Ç. @behzat

   @orcun Samsung’un beceriksizliği o zaman. Çünkü özellikleri amiral gemisi özellikleri. Klasik Samsung. Mutlaka bir yerden sakat bırakacak telefonu.

  • silver_coffin @thirteenthguy

   @orcun öncellikle geçmiş olsun : ) o kadar para verince bu tip hatalara tahammül edilemiyor umarım düzeltirler. Ben çıktığından beri s7 edge kullanıyorum hiç sorun yaşamadım bu yüzden samsung'a yakınım fakat uzun zamandır telefonları araştırmadığımdan alternatif güven veren marka bilmiyorum. Xiaomi bir ara reklam çıkartıyordu hala öyle mi acaba tavsiyelere açığım..

 • Emre @emre64

  Telefona verebilecek o kadar param olsa Android'e yönelmezdim. Ya da 5-6k'lık bir Android alır kalanı tutardım.

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  katlanabilir telefonlara yönelmeyi düşünür müsün, bilmiyorum ama Samsung'un Z Flip3 biraz bütçeni aşsa da arkadaşımda var ve gerçekten çok güzel telefon. Cebe kolay sığıyor, ağır değil, ekran kapalıyken bile fotoğraf çekebiliyorsun. Yine o fiyatlara yakın iphone 13 kullanıyorum. İlk defa IOS bir telefon kullanıyorum ve hiç alışma zorluğu çekmedim. Her gün şarj etme olayı bütün telefonlarda kullanıma bağlı ama günü kurtarıyor hepsi. S7 Edge S serisinin en iyi telefonuydu. Sonrakiler o tadı vermedi.

 • Mr. House @house

  O paraya elma alırımcılar anında damlamış hemen :dd

 • Oktay @l0st

  5klık bir telefon alır başka ihtiyacım olan şeylere yönelirdim 🙂😁

 • Kesb-i @kesb-i

  O paraya m52 alır kalanı dolar altın vs. olarak bir sonraki telefona saklardım. Kamera dışında da bir fark hissetmezdim.

 • AB9 @sqn

  s20 fe sd kullanıyorum, ekstra neye ihtiyacın olduğunu belirtmediğin için bunu önereceğim yine. 16500 tl'lik telefon önerisi isteyenin en az 5 madde ile ihtiyacını belirtmesini beklerim, bu hassasiyeti 4000 tl'lik telefon önerisi isteyen bile gösteriyor.

 • bosu @bosu

  o paranın 5.000 civarına samsung A yada M serisi bir telefon, geri kalan kısmı ilede 1 adt sony fotoğraf makinesi + 1 adt sony wolkman al gitsin ...

 • erdem @ec

  samsungun telefonları yavaslattıgını kabul ettıgınden berı samsunglara yonelmıyorum

 • nineleven @nineleven

  S22'yi ben de beğeniyorum ya.

  Malzeme kalitesi olarak ta iPhone'lardan iyi bence niye bu kadar gömüldü anlamadım.

  Güncelleme meselesine gelirsek ;

  Şu an iPhone 7 vs Galaxy S8 yapalım. Ben S8'i seçerim.
  2 yıl sonra iPhone çaresiz. Ama S8 öyle mi en kötü XDA var 😁

  Bir de Android sürümleri , IOS'a göre çok daha geç eskiyor.

  Android 7 - 8 bugün kullanılıyor. Bazı oyunlar haricinde çalışmayan uygulama yoktur adam akıllı.

  IOS 10 kullanabilir misin bugün ? W.A çalışmaz..

  "iPhone 5 sene güncelleniyor moruq"
  Eeee ne oluyor güncelleniyor da ?
  Hakkında kısmında 2 numara değişiyor , birşey olduğu yok 😒

  S22'in birkaç ay sonra fiyatının düşmesi beklenebilir.

  Bu paraya İOS ne alırsııın ? İPhone 12 64 GB alırsın anca.

 • silver_coffin @thirteenthguy

  Eskisini getir yenisini götür kampanyasıyla s22 ultra bütçeyi biraz aşıyor olsada alındı 🙂 teşekkürler