Burada şu otomatik damacana su pompalarından kullanan var mı ? Tavsiyeleriniz var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Şöyle bir bakmıştım da sesli olduğunu söyleyenler vardı bazı modeller için. Onun dışında bildiğimiz usb şarjlı yazmışlar. Her şeyin şarjı tamam, damacana pompası da eksik kalıversin 😀 .

 • Melburg @melburg

  A101 den alınma kiwi marka kullanıyoruz. Yavaş doluyor biraz eğer sürahi filan işşn içine girerse sesi o kadar rahatsız edici değil

 • Erdinç B. @erdincb

  Ben kullanmıştım sonra normal pompaya geçtim. Piliydi yavaş dolmasıydı gürültüsüydü derken vazgeçmiştim.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Migros'ta satılan vb en önemli avantajı su çekme işini kendi içinde yapması, bu nedenle de sert boru yerine slikon hortuma sahip olmalarıdır. Hem damacana farkı önemini yitiriyor hem de motor dışındaki bozulmalar en aza iniyor. Çünkü, daha önceki pilli pompalar sert boru içinden geçen milli pervane ile çekiyordu ve en küçük şeyde bozuluyordu. Ben memnunum; ama çoğu kullanan, ihtiyaca göre çift pompalılarını öneriyor.

 • Vefa @buff

  Ben kullanıyorum çok yavaş dolduruyor, bi bardak su doldurmak için eğilmiş sekilde beklemek su pompalamaktan daha yorucu oluyor 😀 Ayrıca tırrr diye sesi var telefonun tireşimini açıp cam bi sehpaya koymuşsunuz gibi o derece yüksek bi sesi var. Bazılarına önemsiz geliyor bu ses ancak yüksek işte.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   200 Ml bardak kaç saatte doluyor da millet şikayet etmeye başlamış. Ne yapıyor, damla damla mı veriyor suyu?

  • Vefa @buff

   @lterlemez Sizin için kalkıp ölçtüm bu sayede bi bardak su da içmiş oldum 🙂 6-7 saniye sürüyor normal bir bardağı doldurması. Pompayla tahmini 3 saniyede felan doldururum orta dolulukta bi damacadan pompalayarak. İş sürahiye gelince dahada can sıkıcı hale geliyor çünkü sürahide çok daha sert pompalayayıp tazikli şekilde hızla doldurabilirsiniz ancak bunda sabit hızda. Bu yavaşlıkla, pompaya göre 3-4 kat daha yavaş dolduruyordur.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @buff; Afiyet olsun, çift motorlular hızlı dolduruyormuş. Açıkçası, çok umrumda değil hızı, düğmeye basıyorum biraz bekliyorum. Emme basma tulumbalık zaman mı kaldı artık? 🙂

  • Vefa @buff

   @lterlemez Teşekkürler 🙂 Olabilir benim kullandığım tek motorluydu tabi ki ama tek motorda böyle ses yapıyorsa çift motorluda nasıl ses vardır bilemiyorum 😃

 • onimarsynn @onimarsynn

  Şu an ikinciyi kullanıyorum. İlk kullandığım burada herkesin yakındığı gibi yavaş dolduruyordu. Bunun nedeni de otomatik pompalar ikiye ayrılıyor. Tek ve çift motorlu modelleri var. Benim ilk kullandığım da tek motorlu bir pompaydı o nedenle yavaş dolduruyordu. Yeni aldığım ise çift motorlu bir pompa, hızı gayet yeterli ama tek motorlunun tam iki katı fiyatına aldım. Eski pompayı hobi amaçlı bir projede kullandığım için yenisini almam gerekti, almışken çift motorlu alayım dedim ama şimdiki aklım olsa o kadar para vermez tek motorlu alırdım. Bunun nedeni çift motorlunun bir kusuru olması değil sadece yaptığı işe göre çok pahalıya geliyor.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Bu kişi benim 😀 Kuzenimde gördüm ilk. "Bir insan niye damacanasını şarj etmek ister?" diye sordum kendi kendime ama sonra baktım şarjı 5 damacana falan gidiyor (bizde 1,5 haftaya tekabül ediyor). Ayrıca powerbank ile şarj oluyor yani gece yatmadan önce bıraksam sabaha olduğu yerde şarj olur. Pompayı söküp prizin yanına taşıma derdi yok. Alayım bari dedim 😀 Alma sebebim ise damlatma yapmaması. Tuşa bastığın andan itibaren suyu kesiyor ve damlama yapmıyor. Elle pompalarda damacananın dibi illaki ıslak olurdu. Hatta çok pompalarsan şakır şakır dökülürdü falan. Bunda öyle bir derdin yok ve bu büyük rahatlık.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  @achfighter Bundan 3 önceki su pompamızda damlatma sorunu yoktu. Sonrasında körüğü yırtıldığı için yenisini aldık fakat onda da damlatma sorunu çıktı. Yok boruya bastırıyoruz yok damacanayı eğiyoruz ki sular damlasın falan saçma sapan işler. Bu böyle olmaz deyip bir tane daha aldık o da aynı çıktı. En sonunda bıkıp bundan aldık.