Bilgisayar parçalarında 8 sene garanti, 10 yıl güvence gibi reklamlara asla inanmamak gerekiyor. Çünkü muhtemelen yalan. 2015'in başında satın aldığım EVGA Supernova G2 750 güç kaynağı, dün gece itibariyle bozuldu. Koca puntolarla 10 yıl garanti diye reklamını yapıyorlardı, ama şimdi tanımıyorlar.

Türkiye'deki garanti sürecinden zaten umudum yoktu, ama EVGA da gönderimin yanında doğabilecek bütün vergi, gümrük gibi masrafları bana yüklüyor.

Ne desem bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halil @hcaktuna

  Yine de sıfır almaktan daha karlı olur. Muhtemelen yeni seri bir psu gönderirler.

 • Oğuz @7ocloguz

  Bugüne kadar 2 sene üzeri birtek kingston'dan süper destek almıştım.
  Sunucular çalışırken ani bir şekilde hataya düşmüştük. Kontrollerden sonra yedek ramlerle devam ettik ve kingston a mail attık. Sonuç; Ramleri kendilerine gönderdik ve sıfır kutularında yeni ramlerimize kavuştuk. Ortalama 3 ay sürdü ama ciddi bir maliyeti karşıladılar ve sadece gümrük vergisini ödedik.

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Thh bunun gibi durumlar için var. Aldığınız yere götürün garantiye göndermek istediğinizi soykeyin. Servis ile muhattap olmayın. Eğer ki olumsuz sonuç gelirse evrakları toparlayıp thh kaydınızı oluşturun ve firmanın sizi aramasını bekletin. Ya degisim yada ürün bedel iadesi yaomk durumunda kalirlar. Hatta faturada dolar karşılığı yazıyorsa gunumuzddki kur üzerinden TL karşılığını isteme hakkınız bile var. Thh yavaş ta olsa güzel bir çözüm. Artık firmalarla kavga ermiyiruk ben. Veriyorum thhye 3 ay sonra paramı alıyorum.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   Inventus'tan almıştım. Onlar da ürünün distribütörü Vektron'a yönlendirdiler. Yapabileceğimiz bir şey yok dediler. 3 sene garanti veriyorlarmış, sonrasıyla EVGA ilgileniyormuş. Evet, duruma göre THH'ye başvurabilirim. Teşekkürler.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @ugury Burada sorunlu olan Vektron. Ürünü tedarikçisi olarak, satarken garanti süresi ile ilgili reklam veriyorsa sorumluluğu üzerine almalı. THH'ye başvuru yapılabilir fakat ne kadar sürede sonuç alınır meçhul.

   Amazon.com bunu konularda arada iyi şeyler yapmakta. Üreticisinin destek vermediği Lepa Aquacharger 240 AIO için kargo dahil toplam tutarını iade etmişti.

 • suicide @suicide

  gecmis olsun, ups ile gelen garanti degisim urunune herhangi bir vergi odemedim.

 • UnicornKnight @unicornknight

  EVGA Kuzey Amerika ve Batı Avrupa pazarındaki tüketicilerinin neredeyse absürd raddelere varan isteklerini dahi kabul edip yerine getirirken dünyanın geri kalanındakileri zerre kadar umursamayan bir Amerika Birleşik Devletleri şirketi. isim vermeyeyim ama uzakdoğulu (Asus, MSI, Gigabyte eheh) muadillerinden fersah fersah kaliteli malzeme ve işçilik kalitesi olmasa hiçbir tercih edilebilirliği kalmıyor bu hödüklükleri nedeniyle.

  herifçioğulları vaktiyle GTX 1080 satın almış olan müşterileri için düzenledikleri süreli ve sınırlı stokla sınırlı kampanyalarında kazandığım Evga Powerlink'i Türkiye'ye göndermek için ürünün shipping ve local tax unsurlarını da dahil ettiği, ürünün kendi bedelinin neredeyse 4-5 katına varan bir bedel talep etmişti diyeyim de durumun vehameti anlaşılsın.

  ha bu arada hani Evga öteden beri zaten böyleydi de, @ugury tarafından bahsedilen gümrük masraflarına artık Corsair, Logitech gibi firmalar da RMA süreçlerinde kesinlikle karışmıyor ve tüketiciyi bu konuda tamamen yalnız bırakıyorlar. bunu da not düşmüş olalım, bilinsin.

  • Outrun @outrun

   Aldığım logitech mouse sorunlu çıkmıştı, mail ile iletişime geçtim Hollanda'dan sıfır ürün gönderdiler, hiçbir ücret ödemedim. Bozuk olanı geri istemediler bile.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @outrun geçmişe mazi denir. artık gümrük ücretlerini ödüyorsunuz, "hediye geldi", "garantiden değişti" falandı fıstıktı geride kaldı onlar.

   ürünle ilgili paket içeriğinde bir fatura yer almasa ya da bedelsiz fatura yer alsa dahi gümrük memuru ürünün web üzerindeki çeşitli mecralarda yer alan satış bedelleri üzerinden ortalama alarak bir vergilendirme çıkarıyor.

  • Outrun @outrun

   @demigod işin garibi 5-6 ay önce oldu sanıyorum ama 1 yıl olmuş 🙁

 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  2014 başında satın aldığım ve 5 yıl garantili Corsair H80i soğutucumun pompası 2018 ortasında (garantinin bitmesine 6-7 ay kala) bozuldu. Direkt aldığım yer olan İnventus'la iletişime geçtim ve göndermemi istediler, onlar da Türkiye'deki servise gönderdiler ve birkaç gün içinde yeni bir H80i V2 gönderdiler.

  Diğer arkadaşların da dediği gibi THH'ye başvurup hakkınızı arayın, olmadı masrafı mantık sınırları içinde kalacaksa yurt dışına da gönderebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

 • Höşelek @benvaryaben

  evga ismiyle bile güven vermiyor malesef...

 • Selami Çırak @djselami

  Benim pc de 5 senelik ilk güç kaynagı bozuldu bozulan başka parcası yok sadece ekran kartını deyiştirdim şimdide ssd kapatise si yetmiyor bi ssd alıcam canavar gibi hala pc 😁

 • Bezmialem @bezmialem

  Elektrikçiye verin 50₺'ye tamir etsin. 750W ps için değer, denemenizi tavsiye ederim.

 • Hakan ÖZCAN @hakanozcan

  Bu konularda corsair markası memnun etti beni şimdiye kadar. Belki benim şansımdır fakat 2 defa 2 yıllık garanti süresi dolmuş PSU ve kasa için ücretini ödemeye razı olmama rağmen ücretsiz parça gönderdiler. Tabi benim durum biraz daha farklı ama yaklaşımları bu en azından.
  Bir keresinde de 3 yıllık garanti sunan sandisk SSD 2. yılı aşıp arızalanmıştı. Kargo ücretlerini karşılayarak eskisini alıp yenisini gönderdiler.

 • dby @dby

  İyi bi güç kaynağı aslında büyük şanssızlık olmuş, ben de kullanıyordum önceden. Güç kaynağı incelemelerinin üstadı jonnyguru tam puan ya da ona çok yakın bi puan vermişti.