Türkiye'de radyasyon var diyen dinsizdir!
#Çernobil #Chernobyl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Player 1 @player-1

  İşte aradığım gazetecilik: "Ordulu Mehmet'i radyasyon çarptı" 🙂

 • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

  Tarihi okuduğunuzda zaten bunu çok iyi fark ediyorsunuz, geçmişte neysek şimdi de oyuz. Halktan bahsediyorum tabiki ve osmanlının öncesini katmıyorum.

 • Agah @agah

  din tam olara budur, gerisi kenar süsü.

  • DY0 @dinleyorum

   Bunun dinle ne alakası var? Sizin din anlayışınız zaten insanların söylemiyse, yanmış gitmiş... Gören de Kur'an da "Türkiye’de radyasyon var diyen, cehennemliktir" yazıyor sanar. Hay sizin aklınıza...

  • Agah @agah

   @dinleyorum dinler ümmetlerinin sorumluluğunu alamıyorsa ne işe yararlar? bir çoban bile güttüğü koyunların sorumluluğunu alır, ama dinler sorumsuzdur diyorsunuz. dinlerin bu kadar kullanışlı olmasının sorumlusu kim? din dediğin şey de insanların söylemi zaten, sen kuran gelirken gördün mü? bu kuran gökten mi indi sana göre? kuran diye bildiğin şey de insanlardan duyduklarından ibaret. hem din dediğin şey sadece kutsal kitaptan mı ibaret? kitapta yazmayan ama dinde olan o kadar çok şey var ki saymaya kalksak ömrümüz yetmez. yeri gelince allahu ekber dersin, bu kitapta var mı? bu bile yok değil mi? ezan var mı kuranda? o da yok. şimdi ezan dinde var mı yok mu? var değil mi? o halde "Türkiye’de radyasyon var diyen, cehennemliktir" de dinde vardır. ki var olduğu ayan beyan karşımızda duruyor. gözüme mi inanayım sana mı inanayım? adam dine bunu sokmuş siz müslümanlar da itiraz etmemişsin kabullenmişsiniz eyvallah demişsiniz. hala da diyorsunuz.

  • DY0 @dinleyorum

   @agah Bu nasıl bir mantık ya? O zaman ben bir Müslüman olarak "TS çok kötü bir site, iyi diyen cehennemliktir" desem, artık TS dini bir konu haline mi gelecek? What??? Ya da bir ateist çıkıp "TS çok güzel bir site dese" diğer ateistler'e "Hayır kötü site" deme lüksü kalmayacak öyle mi? Siz şaka mısınız? Allah dinini indirmiş. İsteyen inansın, istemeyen inanmasın demiş. Rehber olarak Kur'an indirmiş. Bir de üstüne tüm İnananlar ile özel olarak ilgilenecek, işlerine karışacak, onları düzeltecek...? Eee o zaman ahiret günü neden var? Her Müslüman'ım diyen cennete gidiyor bu mantıkla o zaman? Kur'an insanların duyduğu kulaktan kulağa değil. O ancak hadis diye yutturulan sözlerdir. Ama sizin gibilere göre zaten hadis, rivayetler hatta hoca kılıklı şarlatanlar bile DİNİN KAYNAĞI'dır? Bu zihniyete sahip biriyle daha fazla tartışmaya giremem. Nereden tutsan elinde kalıyor. Daha din nedir bilmeyen adamlar gelmiş burada din tüccarlığı yapıyor.

  • Agah @agah

   @dinleyorum senin tek başına ne söylediğinin bir önemi yok ama bir ülke dolusu müslüman bir konuda itiraz etmiyorsa hatta destekliyorsa o şey dine dahil olmuş demektir. en basit örneği ramazan davulcuları. sen şimdi dersin ki allah kuranda davul çalın dememiş. ama müslümanlar davul çalıyorlar. yüzlerce yıldır çalıyorlar hem de. kim bunun sorumlusu? dindir. yok öyle boşluklarla eksiklerle dolu din yollayıp insanlara bu boşlukları doldurma imkanı tanıyıp sonra da o boşlukların yanlış doldurulmasından dolayı oluşacak zararlardan ben sorumlu değilim demek. kim sorumlu peki?

   kuran kulaktan kulağa aktarılan sözler değil diyorsun. sen kuranı hangi kaynaktan öğrendin? basılı bir kitaptan mı? o hangi kaynağa dayanıyor? böyle böyle gidersen en başta hangi delilli kaynağa kadar gidebiliyorsun? eninde sonunda kulaktan kulağa kısmına geliyorsun. mesela orhun yazıtlarında böyle bir şey yok. metnin orjinali 1400 yıldır duruyor orada. tüm dayanaklar fiziksel bir kanıta dayanıyor. ama sen eninde sonunda kulaktan kulağa aktarılan bilgilere bel bağlamak zorundasın. bir rosetta taşı değil.

  • DY0 @dinleyorum

   @agah Ben hayatım da bu kadar saçma, mantıksız bir açıklama görmedim, duymadım. Allah Kur'an da açık bırakmadı. "Tek hüküm koyucu Allah'tır" demesi bile yetiyor ve artıyor. Müslüman ya da Müslümanlar hüküm koyamaz! Peygamber bile kafasına göre hüküm koyamaz. Dinde açık bulmak için saçma sapan argümanlara sığınıyorsunuz. Gören de 1400 yıl önce ki Kur'an bulunsa inanacaksınız sanır. Samimi değilsiniz. Rastgele...

  • Agah @agah

   @dinleyorum kuranda nasıl açık bırakmadı? az önce başka bir konuda da yazdım. hüre hür, köleye köle kadına kadın kısas edilir diyor. ama müslümanlar kadına karşı erkeği de veya erkeğe karşı kadını da kısasa tabi tutuyorlar. çünkü kadına kadın erkek erkek köleye köle kısas edilmesinin mantıksız olduğunu onlar da kabul etmek zorunda kalmışlar. sen şimdi kurandaki bu ayete göre kadın öldüren erkeğin veya erkek öldüren kadının kısas edilmemesini savunur musun? al bak kadın ve erkeğin kendi aralarında kısas olmayacağını kuran diyor ama müslümanlar bu hükmü değiştirmişler. artık bu kadarını da savunamamışlar demek.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Biz buna layığız. Sonra neden karşısın rörörö. Başımıza ne geleceğini biliyorum da ondan. Ne demişler, geçmişine bak geleceğini gör. Çernobil ile ilgili yöneticilerin ve kişilerin tutumu ne olmuş, vatandaşı nasıl bile bile ölüme sürüklemişler ortada. O dönemin gelişmelerine şöyle kronolojik olarak baktığınızda tam bir rezaletle karşı karşıyasınız. Her satırı okurken bu kadarı da olur mu diye şaşırıyor insan. Bu anlayış kesinlikle yok olmadı, hâlâ devam ediyor. Güncel örneklerini tren kazalarında, maden kazalarında gördük. Canını, eşini, dostunu, çoluğunu çocuğunu seven bir yolunu bulup kendi başının çaresine baksın, kimsenin lafına falan güvenmesin.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Umarim cehennemde ateslerini Kazim Koyuncu harliyordur bunlarin.

 • Recai @recai

  eski halimiz simdiki halimiz, herzaman ayniyiz, hep kötuyuz, hep yalanciyiz...

 • ALIEN @alien

  " Türkiye de radyasyon var diyen dinsizdir. "
  Ülkenin hemen hepsi dinsiz de bakma çaktırmıyorlar sözde.

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  İlk fotoğraftaki haberin altındaki Vehbi Koç'un söylediği söz hakkındaki haber konusunda ne düşünüyorsunuz