Merhaba arkadaşlar benim şu anda önemli bir sorunum var. 07.12.2016 tarihinde yani 8 gün önce vatan bilgisayardan lenovo vibe k5 note cep telefonu satın aldık. Yaklaşık 3 gündür saçma sapan telefonda kasmalar mevcut. Kendi kendine messenger veya word uygulamasına giriyor. Takılıyor menü tuşu geri tuşu veya ayarlar tuşu ve parmak izi sensörü çalışmıyor. Ürünü alalı 10 gün bile olmamışken böyle bir sorun ile karşılaşmak sinir bozucu. Şimdi benim bu konuda ne gibi haklarım var. Daha 10 gün bile olmamışken neler yapabilirim. 10 gün bile olmadan servise cihaz göndermek istemiyorum haklı olarak. Sizce neler yapabilirim iade edebilir miyim ? Sorunun bir tanesini başka bir telefon ile video kaydına aldım mesela ispat da edebilirim. Güncelleme yaptım cihazda gereksiz uygulamaları kaldırdım virüs taraması yaptım. Benim elimden gelen bunlar bence hala sorun olması üründe sorun olduğu anlamına geliyor. Yarın vatan bilgisayara gidicem sizce ürünü odeabank ile taksitle aldım. Başka bir ürün isteyebilir miyim ? Kimlerle muhatap olmalıyım ? Teşekkür ederim umarım destek alırım buradan 🙂 #akış #TeknoYardım #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • mkocak @mmkocak

  5 ya da 6 tane video çektim şu an başka bir cep telefonuyla. Kendi kendine arama bile yapıyor cihaz onu da video kayıt ettım. Kasıyor ekran gidip geliyor tuşlar basmıyor. 9 günde pert oldu cihaz çok net iade etmek için elimden geleni yapıcam istemiyorum ben bu cihazı çok net.

  • Asaf Duru @asafduru

   Biraz çirkeflik et. Baktın ille servise göndereceğiz diyorlar alabilirsen bununla ilgili bir yazı al. Alamasanda telefonu verme, çektiğin videoları CD'ye kaydedip ekleyerek THH'ne başvur. Servise verirsen o işten biraz zor hayır çıkar. THH'de de ücret iadesi iste.

  • mkocak @mmkocak

   @manikdepresif Evet kesinlikle servise vermeyeceğim zaten. Sinirlerim de çok bozuldu ayrıca. Bakalım yarın neler olucak gelişmeleri de buraya yazarım.

 • mkocak @mmkocak

  Ürünü bugün vatan bilgisayara götürdüm sabahtan. Başka bir ürün olsaydı iade alacaklarını fakat sadece cep telefonunu alamayacaklarını servise gönderip onların bilirkişi raporuna göre hareket edeceğimi söylediler. Ben de servise göndermek istemiyorum ürünün arkasında durmaları gerektiğini söyledim. Daha sonrasında tüketici hakem heyetine gittim onlar da bana servise gönder onlar bir rapor versin ona göre hareket ederiz dediler. Hatta bana internetten alsaydın 15 gün iade hakkın var internetten al bundan sonra dedi oradaki arkadaş. Bundan sonra vatan bilgisayardan 5 liralık ürün bile almam. 5 sene önce sorun çıkaran telefonumun ücret iadesini yapan aldığım 11 ürünün 5 tanesinin yenisini veren 1 tanesinin ücret iadesini veren Teknosa kadar güvenilir değil vatan bilgisayar. Bim yada a101 den telefon alsam 1 hafta sonra koşulsuz iade edebiliyorum internetten daha uygun fiyata aldığım ürünün servise göndermeden koşulsuz iade edebiliyorsam. Bundan sonra mağazadan asla ürün almam. Esnafı da büyük işletmesi de yerin dibine batsın. Vatan bilgisayar da bilgisiz insanları yolsun dursun.

 • Asaf Duru @asafduru

  Ne oldu senin telefon işi. Bu telefonu almayı düşünüyorum, ne dersin?

Geçmiş olsun zorunlu sigorta fiyatlarına bir zam daha gelmiş. Bu sigortayı karşılayamayacağım ve arabamı satacağım artık. Sigortasının vergisinin yüzünden arabamı satmak zorunda kalıyorum. Sigorta poliçenizin süresi bitmeden siteden örnek fiyat almaya çalışın önceden bilginiz olsun. Aracı evin önünden kıpırdatmadan satıcam sanırım. Sahibinden.com ayda 60 lira istiyor. Gelen vuruyor giden vuruyor vallahi. #OtoSeyir #akış #HaberinizOlsun #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Berk @brk

  Halk Bankasından geçen hafta 478 TL'ye yaptırdım ve taksitlendirdim, şu an en düşük orası veriyor bu fiyatı, bilginiz olsun.

 • Saylam06 @saylam06

  Hangi siteden örnek fiyat aldınız acaba?

 • mkocak @mmkocak

  @saylam06 @brk Evet http://www.sbm.org.tr buradan aldım fiyatları ve 3 tane sigortacı ile görüştüm buradaki fiyatları söylediler. 2005 model Kangoo nun en düşük sigortası 1250 lira çıkıyor. Aklım almıyor gerçekten artık. Yıllık vergisi 660 lira sigortası 1.250 lira vizesi 200 lira. Araba evin önünde dururken yılda 2100 lira civarı maliyeti var. Ben yıllık bu fiyata evime eşya almıyorum boğazıma yemiyorum yılda 2000 liralık yakıt almıyorum. Soygunculuktan başka hiçbir şey değil. Ülke ne hale geldi bisiklete binicem arabayı satıp heralde. Bakalım ilerleyen yıllarda bisiklete de yıllık vergi uygularlar mutlaka ya da sigorta.

  • Berk @brk

   Durumunuz buysa bence de satın gitsin, ben artık kasko felan da yaptırmıyorum, illallah ettim vergi ödemekten.

  • mkocak @mmkocak

   @brk Benimde yok kaskom zaten. Kasko sigorta bedelinde daha az çıkıyor işin garibi. Arkadaşım geçen yıl arabasına 3.500 liraya kasko yaptırmışdı 2015 model i20 almıştı. Bana diyor ki sen nasıl duruyorsun yaptırmadan ya evin önünde çarparlarsa diye. Yahu para mı kaldı. Arabaya bu kadar para harcamıyorum yazık vallahi. Geçenlerde de 2 litre 2011 model arabanın yıllık vergisine baktım 2.139 tl gördüm. Daha da ilginci geçen yıl arabamın motor yağını değiştirdiğim sanayideki arkadaş 1.500 liraya köyde binmek için eski 2.5 litre dizel transit almış. 1.600 liraya sigorta yaptırmış 🙁

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Fakat köprülerimiz var duble yollarımız var.

Arkadaşlar herkese merhana bir şey sormak istiyorum. Laptopumun C diski 120 GB SSD var. 60 GB oyun kurmak istiyorum tabi yer ayırmam gerekiyor çünkü 110 GB ı dolu. Ama ben ccleaner programı ile bu kadar diskte yer kaplayan ne var diye bakayım dedi. Gözüken programların hepsi 50-100 mb. Yani anlayamadım diskte benim göremediğim ne var başka nasıl bakabilirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Arkadaşlar 2.000 liraya kadar önerebileceğini laptop tavsiyelerini almak istiyorum. Bir arkadaşımın arkadaşına araştırıyorum bende. Uzun zamandır laptop araştırmadım açıkçası alışveriş yaptığım sitelerin bazılarını da unuttum. Heralde en fazla League of Legens oynarmış tavsiyelerinizi site tavsiyelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap