Araç Takip cihazi

Merhaba,

 

Çok uzun zamandir almayı düşündüğüm ama imei sorunu yüzünden sürekli ertelediğim bir üründü araç takip cihazi. Aliexpress üzerinden satın aldım ve tek dikkat ettiğim nokta internetsiz çalışabiliyor olmasi idi. bu cihaz ise hem internet ile hemde internetsiz çalışabiliyor.

Ben şu ana kadar sadece internetsiz olarak kullanabildim. cihazin kurulumu aslında çok basit üzerinde 3 kablo ve art eksi ve kontak şeklinde. herhangi bir elektirikçi bunu bağlayabilir. bağlamadan evvel cihazin içine bir sim kart takmak gerekiyor.

bu cihazi almadan önce satıcı ile iletişime geçip kendisine bir imei numarasi iletirseniz satıcı bu numarayi cihaza işliyor ve türkiyede sorun yaşamıyorsunuz.

 

cihazi araca bağladıktan sonra tek yapmanız gereken yeni hattınızı aramak. Cihaz sizi meşgule atıp size konumunu sms ile gönderiyor. Isterseniz bunu sms ile komut göndererek yapabiliyorsunuz.

Aynı zamanda online olarak takip etme şansınız var fakat ben online takip için cihaz ayarlarını yapamadım. cihaza bir apn ayarı yapmak gerekiyor fakat benim almış olduğum hattın yani bimcell in apn ayarları içinde şifre kismi boş. bu cihaza ise bu ayarlari sms ile gönderiyoruz fakat şifre kısminda herhangi bir şey olmadığı için bende boş bırakip cihaza gönderiyorum ama yinede kabul etmiyor. Farkli hat ile denemiş olsaydim belki çalışırdı.

online takip için igpstracking.net adresine eski internet explorer ile girmek gerekiyor. satıcı bize kullanıcı adi ve şifresi veriyor bu bilgilerle giriş yapıp cihazi kayıt ediyoruz. bunun dışında mobil uygulamasida var.

 

almak isteyen olursa satın alma linki

http://s.aliexpress.com/6jim2iEJ

 

ben kutulu ve pilli şekilde aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Otom Oto Tekstil Koltuk kılıfı Rezaleti

#OtoSeyir

1-2 ay önce aracıma hepsiburada.com üzerinden koltuk için kılıf aldım.

Aldığım kılıf ise şu

http://www.hepsiburada.com/otom-skoda-fabia-1999-2007-pasific-design-araca-ozel-deri-koltuk-kilifi-fume-102-p-OTOMSPC53002P-102?magaza=Otom Oto

Aracım 2007 model Skoda Fabia sedan. Bunlar araca özel diktikleri o söyledikleri için 1 hafta sonra kargolandi ve bende oto dosemeciye gidip kılıfları taktırdım.

Kiliftaki sorunlar şu şekilde kılıflar her ne kadar araca özel dikiyor densede kılıflar da koltuk kenarlarında biraz boşluk kalıyor. Döşemeci on koltukları ne kadar çok gerdirsede boşluk kaldı.
Asıl sorun arka koltukların kiliflarinda. Arka da toplamda 4 koltuk parçası var ( 2 tane oturak 2 tane sırt ).
Bu parçaların tamamında muazzam derecede büyük baya baya döşemeci koltuklara uydurabilmek için kılıfın ek yerlerinden kesti ve yeniden dikti.

Daha başka bir sorun ise, koltuk başlıklarından 2 tanesi uymadı. Benim aracındaki koltuk başlıklarının tamamı aynı boyda , on koltukları taktım fakat arka koltuk başlıkları için kılıf küçük geldi.
Bu defa direk şirketi aradım ve olan biten herşeyi anlattım adamlar yapacak birşey yok kılıfları sökün gönderin diyor. Ee ben zaten kodların 2 sini taktım arka koltukları bir şekilde uydurdum. Keşke bir şey yapmasaydiniz diyor ee ben nasıl anlayacaktim koltukları yerinden sokmeden ?

Neyse en azından 2 tane daha koltuk başlığı gönderin bu işi çözelim dendi. Bu defa da benden aracımın başlığını sokup gondermemi istediler. Zaten sizde bunun ölçüleri var göndermiş olduğunuz başlıkların 2 tanesi uydu ona göre direk gönderim dedim.
3 gün sonra yeni başlıklar geldi ve yine sorun.... Küçük geliyor kafaliklara. Bu defa aracımın kafaligini sokup gönderdim ve 1 hafta sonrasında yeniden gönderdiler.

Diyeceğim şu ki bu adamlardan alışveriş yapmayın.
Pişkin pişkin benden koltuk kiliflarini gondermemi istiyorlar. Arabanın tüm koltuklarını yerinden cikarmisiz ve ben masraf etmişim ve benim bu masrafimi karşılamayı da kabul etmiyorlar.

Hepsiburada.com da otom oto tekstil adından bir mağazası var ve kılıf satıyorlar.
Internet siteleri ise http://www.otomconcept.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yavuz @61yavuz1967

  Bende dacia dokker için almıştım döşemeciye taktırdım kılıfları. Ön koltuklar gergin duruyo hiç yapışmıyor. Aynı bende de koltuk başlıklarının ikisi olmadı başlığı söküp yolladım. Neyse onlar geldi güzel dikmişler ama o ön koltuklar hiç hoşuma gitmedi verdiğim parayı haketmediğini düşünüyorum. Aradan vakit 1 ay falan geçti aynı model araba bi akrabam kılıf taktırmış cuk diye oturmuş kılıf koltuğu tam sarmış falan, benim gıcığıma gitti tabi bu olay tekrar yazdım bu adamlara resimlerinide attım. İşte şu kısımları biraz yanda kalmış düzeltik bilmem ne yapmanız lazım falan falan diye boş şeyler yazdılar. Bende sinirimden yazmadım birşey. Ama o ön koltuklar hiç içime sinmiyor

  • Fatih @fatihy

   benim kılıflar kendi yaptırdığım işlem sonucunda güzel oldu, kayma vs yok ama kenarında çok hafiften bir şeyler kaldı. kıfların deseni ve yüzü güzel, ark koltukları kestirince tam oturdu orada bir sorun kalmadı.

  • Yavuz @61yavuz1967

   @fatihy bizim arka koltuklar falan güzel başlıklarda iyi. Şimdi hakkını yemiğim malıda güzel ama gel görkü o kadar para verip böyle uğraşmak insanın zoruna gidiyor. O ön koltuklar için uğraşıcam bunlarla daha. Eğer mükünse ön kılıflarınızın bi resmini koyarmısınız

  • Fatih @fatihy

   @61yavuz1967 evet kumaş kalitesi ve tasarımı güzel hakkını yemeyelim. sorun bu sorunu arayıp söylediğimde aa öylemiymiş hay allah tavırları sinir bozucu ve doğru dürüst bir çözüm üretmemeleri. bana paramın bir kısmını iade etseler ben yine susarım. adamlar yapmış bir hata ama telafi ediyorlar diye ama bunlar öyle bir şey yapmayıp ben işin yarısındayken kılıfları sökün gönderin diyor.

   şimdi gece oldu ama ön koltukların resmini yarın atarım.
   senin o-sorun muhtemleen ön koltukları çok gerdirmekten oldu. koltukları takarken tam üzerine oturtup öyle alttan bağlamaları gerekiyor.

Turizm İstatistikleri, I. Çeyrek: Ocak - Mart, 2016

Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %16,5 azaldı

Turizm geliri Ocak, Şubat ve Mart aylarından oluşan I. çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %16,5 azalarak 4 milyar 66 milyon 384 bin $ oldu. Turizm gelirinin (cep telefonu dolaşım ve marina hizmet harcamaları hariç) %71,3’ü yabancı ziyaretçilerden, %28,7’si ise yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edildi.

Ziyaretçiler, seyahatlerini kişisel veya paket tur ile organize etmektedirler. Bu çeyrekte yapılan harcamaların 3 milyar 744 milyon 812 bin $’ını kişisel harcamalar, 321 milyon 572 bin $’ını ise paket tur harcamaları oluşturdu.

Ziyaretçilerin kişi başı ortalama harcaması 796 $ oldu

Bu çeyrekte yabancıların ortalama harcaması 717 $, yurt dışında ikamet eden vatandaşların ortalama harcaması ise 1 059 $ oldu.

Ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı çeyreğine göre %4,4 azaldı

Ülkemizden çıkış yapan ziyaretçi sayısı 2016 yılı I. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %4,4 azalarak 5 milyon 107 bin 553 kişi oldu. Bunların %78,6’sını (4 milyon 14 bin 546 kişi) yabancılar, %21,4’ünü (1 milyon 93 bin 7 kişi) ise yurt dışında ikamet eden vatandaşlar oluşturdu.

Turizm gideri geçen yılın aynı çeyreğine göre %19,9 arttı

Yurt içinde ikamet edip başka ülkeleri ziyaret eden vatandaşlarımızın harcamalarından oluşan turizm gideri,  geçen  yılın  aynı  çeyreğine  göre  %19,9  artarak 1  milyar  537 milyon 627 bin $ oldu. Bunun 1 milyar 219 milyon 776 bin $’ını kişisel, 317 milyon 851 bin $’ını ise paket tur harcamaları oluşturdu.


Yurt dışını ziyaret eden vatandaşlar 2015 yılı I. çeyreğine göre %2,1 azaldı

Bu çeyrekte yurt dışını ziyaret eden vatandaş sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %2,1 azalarak  1 milyon 825 bin 187 kişi oldu. Bunların kişi başı ortalama harcaması 842 $ olarak gerçekleşti.


Turizm geliri ve gideri, I. Çeyrek: Ocak-Mart, 2016

Tablodaki rakamlar, yuvarlamadan dolayı toplamı vermeyebilir.

 

Kaynak; http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=21531

BeğenFavori PaylaşYorum yap