Otom Oto Tekstil Koltuk kılıfı Rezaleti

#OtoSeyir

1-2 ay önce aracıma hepsiburada.com üzerinden koltuk için kılıf aldım.

Aldığım kılıf ise şu

http://www.hepsiburada.com/otom-skoda-fabia-1999-2007-pasific-design-araca-ozel-deri-koltuk-kilifi-fume-102-p-OTOMSPC53002P-102?magaza=Otom Oto

Aracım 2007 model Skoda Fabia sedan. Bunlar araca özel diktikleri o söyledikleri için 1 hafta sonra kargolandi ve bende oto dosemeciye gidip kılıfları taktırdım.

Kiliftaki sorunlar şu şekilde kılıflar her ne kadar araca özel dikiyor densede kılıflar da koltuk kenarlarında biraz boşluk kalıyor. Döşemeci on koltukları ne kadar çok gerdirsede boşluk kaldı.
Asıl sorun arka koltukların kiliflarinda. Arka da toplamda 4 koltuk parçası var ( 2 tane oturak 2 tane sırt ).
Bu parçaların tamamında muazzam derecede büyük baya baya döşemeci koltuklara uydurabilmek için kılıfın ek yerlerinden kesti ve yeniden dikti.

Daha başka bir sorun ise, koltuk başlıklarından 2 tanesi uymadı. Benim aracındaki koltuk başlıklarının tamamı aynı boyda , on koltukları taktım fakat arka koltuk başlıkları için kılıf küçük geldi.
Bu defa direk şirketi aradım ve olan biten herşeyi anlattım adamlar yapacak birşey yok kılıfları sökün gönderin diyor. Ee ben zaten kodların 2 sini taktım arka koltukları bir şekilde uydurdum. Keşke bir şey yapmasaydiniz diyor ee ben nasıl anlayacaktim koltukları yerinden sokmeden ?

Neyse en azından 2 tane daha koltuk başlığı gönderin bu işi çözelim dendi. Bu defa da benden aracımın başlığını sokup gondermemi istediler. Zaten sizde bunun ölçüleri var göndermiş olduğunuz başlıkların 2 tanesi uydu ona göre direk gönderim dedim.
3 gün sonra yeni başlıklar geldi ve yine sorun.... Küçük geliyor kafaliklara. Bu defa aracımın kafaligini sokup gönderdim ve 1 hafta sonrasında yeniden gönderdiler.

Diyeceğim şu ki bu adamlardan alışveriş yapmayın.
Pişkin pişkin benden koltuk kiliflarini gondermemi istiyorlar. Arabanın tüm koltuklarını yerinden cikarmisiz ve ben masraf etmişim ve benim bu masrafimi karşılamayı da kabul etmiyorlar.

Hepsiburada.com da otom oto tekstil adından bir mağazası var ve kılıf satıyorlar.
Internet siteleri ise http://www.otomconcept.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yavuz @61yavuz1967

  Bende dacia dokker için almıştım döşemeciye taktırdım kılıfları. Ön koltuklar gergin duruyo hiç yapışmıyor. Aynı bende de koltuk başlıklarının ikisi olmadı başlığı söküp yolladım. Neyse onlar geldi güzel dikmişler ama o ön koltuklar hiç hoşuma gitmedi verdiğim parayı haketmediğini düşünüyorum. Aradan vakit 1 ay falan geçti aynı model araba bi akrabam kılıf taktırmış cuk diye oturmuş kılıf koltuğu tam sarmış falan, benim gıcığıma gitti tabi bu olay tekrar yazdım bu adamlara resimlerinide attım. İşte şu kısımları biraz yanda kalmış düzeltik bilmem ne yapmanız lazım falan falan diye boş şeyler yazdılar. Bende sinirimden yazmadım birşey. Ama o ön koltuklar hiç içime sinmiyor

  • Fatih @fatihy

   benim kılıflar kendi yaptırdığım işlem sonucunda güzel oldu, kayma vs yok ama kenarında çok hafiften bir şeyler kaldı. kıfların deseni ve yüzü güzel, ark koltukları kestirince tam oturdu orada bir sorun kalmadı.

  • Yavuz @61yavuz1967

   @fatihy bizim arka koltuklar falan güzel başlıklarda iyi. Şimdi hakkını yemiğim malıda güzel ama gel görkü o kadar para verip böyle uğraşmak insanın zoruna gidiyor. O ön koltuklar için uğraşıcam bunlarla daha. Eğer mükünse ön kılıflarınızın bi resmini koyarmısınız

  • Fatih @fatihy

   @61yavuz1967 evet kumaş kalitesi ve tasarımı güzel hakkını yemeyelim. sorun bu sorunu arayıp söylediğimde aa öylemiymiş hay allah tavırları sinir bozucu ve doğru dürüst bir çözüm üretmemeleri. bana paramın bir kısmını iade etseler ben yine susarım. adamlar yapmış bir hata ama telafi ediyorlar diye ama bunlar öyle bir şey yapmayıp ben işin yarısındayken kılıfları sökün gönderin diyor.

   şimdi gece oldu ama ön koltukların resmini yarın atarım.
   senin o-sorun muhtemleen ön koltukları çok gerdirmekten oldu. koltukları takarken tam üzerine oturtup öyle alttan bağlamaları gerekiyor.

Tüm blog yazılarını gör