Araç Takip cihazi

Merhaba,

 

Çok uzun zamandir almayı düşündüğüm ama imei sorunu yüzünden sürekli ertelediğim bir üründü araç takip cihazi. Aliexpress üzerinden satın aldım ve tek dikkat ettiğim nokta internetsiz çalışabiliyor olmasi idi. bu cihaz ise hem internet ile hemde internetsiz çalışabiliyor.

Ben şu ana kadar sadece internetsiz olarak kullanabildim. cihazin kurulumu aslında çok basit üzerinde 3 kablo ve art eksi ve kontak şeklinde. herhangi bir elektirikçi bunu bağlayabilir. bağlamadan evvel cihazin içine bir sim kart takmak gerekiyor.

bu cihazi almadan önce satıcı ile iletişime geçip kendisine bir imei numarasi iletirseniz satıcı bu numarayi cihaza işliyor ve türkiyede sorun yaşamıyorsunuz.

 

cihazi araca bağladıktan sonra tek yapmanız gereken yeni hattınızı aramak. Cihaz sizi meşgule atıp size konumunu sms ile gönderiyor. Isterseniz bunu sms ile komut göndererek yapabiliyorsunuz.

Aynı zamanda online olarak takip etme şansınız var fakat ben online takip için cihaz ayarlarını yapamadım. cihaza bir apn ayarı yapmak gerekiyor fakat benim almış olduğum hattın yani bimcell in apn ayarları içinde şifre kismi boş. bu cihaza ise bu ayarlari sms ile gönderiyoruz fakat şifre kısminda herhangi bir şey olmadığı için bende boş bırakip cihaza gönderiyorum ama yinede kabul etmiyor. Farkli hat ile denemiş olsaydim belki çalışırdı.

online takip için igpstracking.net adresine eski internet explorer ile girmek gerekiyor. satıcı bize kullanıcı adi ve şifresi veriyor bu bilgilerle giriş yapıp cihazi kayıt ediyoruz. bunun dışında mobil uygulamasida var.

 

almak isteyen olursa satın alma linki

http://s.aliexpress.com/6jim2iEJ

 

ben kutulu ve pilli şekilde aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör