Bugüne kadar hiçbir partiye, adaya oy vermedim. Özellikle ülkenin şu zamanlarında kendi açımdan ne kadar mantıklı ve vicdanen önemli bir karar aldığımı görmüş oldum. Nasıl bir ürün alırken, aralarından en donanımlısını, kalitelisini seçmeye çalışıyorsam/çalışıyorsak buna benzer ve ek tercih kıstaslarıyla bugün oyumu kullanmış oldum. Ülkemiz için hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Speedtest Türkiye'deki iss'lerin hız durumlarını gösteren 2023 1.çeyrek verileri açıklanmış. Dünya sıralamasında ilk 100'de bile değiliz. İnternet paket fiyatların astronomik arttığı bir zamanda, keşke internet hızlarınında buna benzer arttığını görebilseydik. Geçen yıla göre Türknet aralarında en fazla artış gösteren olmuş.

https://www.speedtest.net/global-index/turkey?fixed#market-analysis

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Türknet'ten başka insancıl fiyata 1000MBPS veren yok. Fiberin az olması da bahane değil aslında kafaların komple değişmesi lazım. Turknet altyapısı yoksa ben TT yada SO geçişi yapıp taahht vermek zorundayım. Neden? Turknet olarak TT'den kiralık 1000mbps hat vermemenin önündeki engel nedir mesela? Zaten TT'den kiralık hizmet veriyorsun bunun 100mbps ile limitli olmasının sebebi kimdir nedir?

  • dy0 @dy

   İSS'lerin ortak altyapı kullanmak için bir girişim vardı diye hatırlıyorum ama olumlu bir sonuç çıkmadı herhalde. Türknet'de tek fiyat anlayışı var. Bu yüzden TT altyapısından 1 gigabit paketi 249 tl'ye verebilme imkanları yok.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @dy Ortak işleri baştan yattı. Çözüm basit. Elektrik su gaz kanalizasyon gibi fiber de belediyelerin hakimiyetinde olmalı. Benim apartmanıma vs. altyapı gelmesi için bir ticari çıkar olmamalı. Yasal hak olmalı. Belediye sonra maliyeti neyse kira bedelini firmalardan alsın. Canı sıkılan ticari çıkar değerlendirip fiber döşeyip döşeyemeceğine karar verememeli. Altyapı talebi için konu komşuyu birlik yapıp servis sağlayıcıyı ikna etme çabasına girilmemeli.

   Eski oturduğum sokakta yıllar önce gaz döşenirken elektrikleri de yer altına aldılar. Şimdi apartmandan apartmana fiber kablo üstün körü döşenmiş ve tutturulmuş. Aralarda fiber alamayan apartmanlar var. Üstelik fiber bu apartmanların duvarlarına çakılıp geçilmiş. Bahçe demirlerine plastik kelepçe ile tutturulanlara bile şahit oldum. Manyağın biri canı sıkılsa kesse, bakır sansa koparsa çalmaya kalksa ne olacak?

Berkin abi, AMD Türkiye pazarlama müdürü olmuşsun sanırım. Hayırlı olsun. Acaba ürünleri teknoseyir öncelikli görücekmiyiz ?
@zuhuratbaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap