Arkadaşlar Gaming Laptop almayı düşünüyorum, daha doğrusu linkini paylaştığım cihazı düşünüyorum. Gitti gidiyorda abuk subuk ürünler gördüm, teşhir ürünüdür, yok efendim altında önemli olmayan kılcal çiziklerdir, bi de DOE çıkmış o neyse? Değiştirilen ama garantisi bozulmayan iade edilmiş ürün falan herhalde. Neyse MSI ürünleri için en güvenilir adres neresidir? Bir de bu cihaz için 17" sırt çantası önerisine ihtiyacım var.

MSI GE73 RAIDER CORE İ7 8750H 2.2GHZ-16GB-256GB SSD+1TB-17.3"-GTX1060 6GB-W10 -...

MSI GE73 RAIDER CORE İ7 8750H 2.2GHZ-16GB-256GB SSD+1TB-17.3"-GTX1060 6GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung'un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Fold ve Galaxy S10 serisi hakkında kaynatalım istedim.

Her ne kadar samsung arada bir hortlatmaya çalışsa da, kapaklı cep telefonu devri artık kapandı. Sebebi çok basit; insanlar telefonu her ellerine aldıklarında açıp kapamakla uğraşmak istemiyor çünkü uzun vadede eziyet haline geliyor. Katlanabilir telefonda da aynı mantık olduğu için 3 uygulama değil aynı anda 13 uygulama açsa bile kullanılabilirlik olarak sıkıntılı bir cihaz. Zira uyku haricinde sürekli kontrol etmemiz gerekiyor.

2000-20 $ Lık fiyata gelince 🙂 Ben Onun yerine Laptop almayı tercih ederdim, üstelik hiçbir Laptop "ben katlanabiliyorum" diye artizlik yapmıyor.

Diğer yandan E reader lar için katlanabilir ekran gerçekten fark yaratabilir. Cebe sığmasıyla taşınabilirliği artar ve normalde cebinizde taşıyamayacağınız büyüklükte bir ekranda okuyabilme konforunu elde edebilirsiniz. Cep telefonu için çok gereksiz olmuş. Umarım diğer markalar da koyun gibi peşine takılmaz da Apple ın çentik olayı gibi katlanabilir telefon modasıyla uğraşmayız.

Galaxy 10 için söyleyecek tek bir şey var. Özelliklerinin en üst düzeyde olduğu malum ancak 19:9 oranı nedir abi? Cep Telefonları artık TV uzaktan kumandasına benzemeye başladı, afedersiniz çüke benziyor giderek. Bunu kim belirliyor hangi manyak gerek duyuyor bilmiyorum ama 19:9 gerçekten benim için almama sebebidir. 16:9 candır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  18:9 Iphone kullanıyorum.
  Video izlerken ayar oluyorum.Ekran büyük fakat uzun ince.Video izlerken sağ ve sol siyah boşluk yapıyor.
  O zaman ekranın büyük olmasının ne anlamı kaldı ki?
  Tuhaf tuhaf ekran çözünürlüğü çıkarılmasının son derece gereksiz ve çekik gözlülerin kendi fantazilerini gerçekleştirme çalışmaları diye düşünüyorum.

 • Burak Yılmaz @burakyilmaz

  Kardeşim bi tutturmuşlar widescreen, yahu telefonda da widescreen olmayıversin yok oldu olacak imax yapsınlar telefona 😂

 • Kesb-i @kesb-i

  sonyden 21:9 telefon geliyor az sabır. o bakalım neye benzeyecek 😁

 • Burak Yılmaz @burakyilmaz

  Şöyle birşey farkettim eskiden yani tuşlu telefonlar zamanında kullanıcıların istekleri ve beklentileri trendleri belirlerdi. Şimdi adamlar çentik yapıyor saçmasapan birşey ama kullanıcı koyun gibi alışıp kabulleniyor, bu 19:9-21:9 gibi meselelerde de aynı şekilde kullanıcılar itiraz etmiyor ne satılsa alıp övünüyor inanılmaz derecede bilinçsiz bir tüketim evresine girdik. Kameralar 4-5 tane olmaya başladı mesela kullanıcılardan sert bir tepki gelmediği için sidik yarışı halinde 10 a kadar çıkaracaklar muhtemelen

Eski oyunları oynamak için MacOs Mojavede çalışacak Amstrad CPC emulatörü arıyorum, arnold 179 var ancak çalışmıyor. Hadi bakalım şu MacOs harika, alışsan bırakamazsıncı arkadaşları bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizi ve film seyretmek için Laptop-Notebook tavsiyeniz var mı? Ses donanımı ve panel çok kaliteli olmalı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17