@gamsizm bir e-ticaret sitesi sahibi olarak (www.yemisim.com) size önerim 3d ödemeyi zorunlu kılmanız. Benim daha önce 3D ödeme ile chargeback sıkıntım olmuştu ama tabi iyzicio anlaşmanızda chargeback ödemeyecekseniz sıkıntı yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akıllı Telefonlarınızı neden 0'dan 100'e kadar şarj etmemelisiniz!
October 18, 2015
by
Teknologcu

Birçoğumuz günümüzü telefonlarımızın veya tabletlerimizin bataryasını takip ederek geçiriyoruz. Telefon veya tablet bataryaların şarj süresini kısaltıp ömürlerini uzatmak için birbirleriyle yarışan firmalar ne yazık ki bizlere 1 veya 2 senelik çalışmalarının sonunda en fazla 2 saatlik daha fazla batarya ömrü ekleyerek sunuyorlar. Bu gidişle 10 sene sonra belki de bataryası 3 gün dayanabilen telefonlar görebileceğiz. Tabi bu noktada kullanıcılar olarak bizlerde bazı önlemler alarak firmalara ihtiyaç duymadan kendi çapımızda telefonlarımızın ömrünü uzatabiliriz. İşte batarya ömrünü arttıran kısa ve öz bilgiler.

1- Şarjınızın gün içinde tamamen bitmesini kesinlikle beklemeyin. Gün içinde kısa aralıklarla şarj ederek telefon bataryanızın ömrünü rahatlıkla uzatabilirsiniz.

2-Gün içinde telefon veya tablet şarjınızın %50'nin altına düşmesini beklemeyin.

3- Telefonunuzu gün içinde %0'dan - %100'e kadar şarj etmeyiniz. Bu tarz şarjlar li-ion pillerin ömürlerini kısaltmaktadır.

4- Uzmanlar kullanıcıların telefonlarını veya tabletlerini sadece ayda bir %0'dan - %100'e kadar şarj etmelerini öneriyor.

5-Telefonlarınızı veya tabletlerinizi sıcak ortamlardan uzak tutunuz. Özellikle güneş alan yerlerde gölge olan yerlere mutfakta fırın veya ocaktan uzak yerlere, odanızda ise kalorifere veya herhangi bir ısı kaynağından uzak tutunuz.

6- Evde artık bazı kullanıcılar yedek telefonlar alarak kendi akıllı telefonları arızalandığı takdirde yedek telefonlarını kullanmaya başlamaktadırlar. Ancak bu yedek telefonların bataryaları uzun süre şarj edilmediği takdirde bataryaları çalışmaz hale gelebilir. Bu sebeple yedek telefonlarınızın bataryalarını ayda bir en az şarj edin.

http://www.teknologcu.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

VESTEL ALMAYIN ALDIRMAYIN!
ithal ürünler için ek vergi konulmasına yol açan başvurusuyla tarihe geçecek salaklıklardan birini yapan firma. attıkları taş ürküttüleri kurbağaya değmeyecek. bozulan imajı düzeltmek için harcayacakları para, amaçladıkları şeyin astarını yüzünden pahalıya getirecek.

kapış kapış satılan bir ürün yapmışsındır, önünü tıkayan sadece vergi politikalarıdır, bir düzenleme talep etmen anlaşılır. dünyada 7 küsür milyar insan var. git onlara sat ürününü. o şekilde düzelt cari açığı. "elalemin teknolojisini türkiye'de ben satayım, diğerlerine izin vermeyeyim" nasıl geri kafalı bir mantıktır. #akış #vestel #apple #windows10 #ios
#haberinizolsun

vestel'in ithal telefonlar için vergi talep etmesi

kanunen haklı talep. hükümete yakınlıklarını vs bilmem, varsa da desteklemem ama iç pazarı geliştirmek, kendi teknolojinizi üretmek istiyorsanız, ithal ürünlerle savaşmanız açısından her devlet size …
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • supernova @supernova

    Adamlarda , teknolojik cihaz olmasını geçtim , estetik anlayışı sıfır. Söylenecek çok şey var da gerek yok . Benim bu firmayla işim olmaz. Kimseyede tavsiye etmem aldırmam .

  • kizilsakal @kizilsakal

    Yerli malı böyle korunmaz asıl koruyacaksan parça bazında getireceksin bunu mal bazında değil madem öyle koy falanca ram i Türk malı alırsan vergi yok yada vergi %5 yabancı alırsan var yada %15, falanca fanı alırsan böyle böyle gibisinden. Yok büyük abilerin işine gelemez demi çünkü onların cihazları da zaten işlemci şuradan kart buradan ekran şuradan zart şuradan zort şuradan dışını tasarla al sana telefon ürettim yeme bizi yeme biziiiiii. Hem para aç gözlü ol iş yapmadan para kazanmak iste hemde yükünü halka bindir #VestelBoykot #VestelAlmaAldırma

Pebble time Geldi 🙂 #akış #pebble #HaberinizOlsun #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap