Arkadaşlar merhaba;

TeknoSeyir ve PC Labs tarafındaki teknoloji editörlüğü görevim 1 Ağustos itibariyle sonlandı. Ekipten herkese, çalıştığımız süre zarfı boyunca verdikleri destek sebebiyle teşekkür ederim.

Üyelerimize ve bize şu ana kadar destek veren / destek vermeyen herkese de ayrıca teşekkürler.

Herkese hayırlı günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • ledzep @ledzep

  Yolunuz açık olsun Yunus bey. Özleyeceğiz sizleri, tekrar dönmeniz dileğiyle...

 • kirazerik @kirazerik

  hayatta başarılar dileriz. ŞİRKETlerde (büyük harfle yazma sebebim eleştiri değil) böyle ayrılıklar olur. İlla bir ama olacak tabi ki yazacaklarımda 🙂 Elbette şahıs bazında değil ama kurum bazında bir kaç noktaya değinmek istiyorum.
  Ekran arkasında Yunus kardeşimizin görev tanımını bilmiyordum ama ekran önünde ve yeni web sitesinde APPLE (artık bunu böyle yazmanın vakti geldi) ürünleri kullananlara hitap ediyordu. Gerek haber gerekse algı olarak. Böyle görev tanımı varmıydı bilmiyorum (site içeriklerine ürün veya servis apple ürün kullanıcısı bakış açısı). Ama bir kişinin bu görevi üstlenmesi gerektiğini düşündüğümü eskiden de bazen sert bazen gereğinden fazla açık şekilde (meslek hastalığı) beyan ettim.

  Ama bir kaç gerçeği konumlandırmakta fayda var. Anket değerlendirmesinde kullanıcı profili arasında APPLE ürünleri kullanıcısının fazla olduğunu artık bizde öğrendik. Siz zaten gerekli analiz raporlarından biliyordunuz.

  buradan hareketle teknoseyir açıkça biz ICT nin bireysel kullanıcı tarafına bakan ürün ve hizmetleri değerlendiren bir kurumuz diyorsa; Apple ürünlerini veya uygulamalarını incelemesi veya ürünlerin apple kullanıcısına bakan yönlerini aktarması gerekir. Peki diğer siteler de apple a vurgu varmı diye sorularsa. cevaben
  1) ben zaten orada değilim burayı tercih ettim
  2) teknoseyire kıyasla kat kat fazla
  3) en azından kibarca aşağılama yok
  cevapları verilebilir.

  Ben eskiden beri teknoseyir'e kurumsal bir şirket gözüyle baktım. Tekrar ediyorum şirket ifadesi hakaret değildir. bu adamlar evlerine ekmek götürmek zorunda. Şirketlerde consumer understanding departmanları var. takipçileriniz arasında apple kullanıcıları var dikkate alınız uyarısını Yunus'un ayrılığı bahanesiyle bir daha gündeme getirmek istedim.

  Elbette şöyle de denebilir. Teknoseyir kitlesi editörlerin doğallığı ve titizliğine hayran. adamlar neden beğmedikleri bir şeyi, kullanmadıkları bir platforma dair bakış açısı sunsunlar denebilir. Belki de Apple gıcıklar. (bu arada teknoseyir ios gazetelik uygulaması çok şıkdı pardon alakasız oldu ama 🙂

  Buna okey derim. o zaman bu beyan edilir.(eylemleri ile belli kesimlerin yöneticisi olanlara alıştık; yazdığım siyasi değil işletme bilimi açısından türkiyedeki bir hastalıkdır.) bir teknolojik içerik oluşturma şirketi kurumsallığında uzak bir şekilde hayatlarına devam ederler. (Bu aralar microsoft un ios'a çıkardığı uygulamalar çok şık. Yeni CEO etkisi pardon araya yine haber kaynadı 🙂 )

  Ama en azında apple haberlerinin sosyalde paylaşılması en azından bir beklentidir diyebilirim.

  Buna kaynak ayrılabilir diye düşünüyorum. Tekno SEYİR'in OKUMA amaçlı uygulamalarına içerik üretmesindense o zaman buraya yönlendirilebilir.

  Bir diğer hadise Yunus arkadaşımızın sosyalde ki ayrılık mesajının altına downsizing gibi finansal odaklı bir yönetim kararını paylaşması kurumsal etik açısından şık değil (kurumsal bir suç ve mahkeme konusudur ayrıca) . İş hayatında başına iş açar abi tavsiyesi.
  @yunus-emre @gamsizm @leventp @hkellecioglu

 • Idefix @idefix

  Yolunuz açık, her şey gönlünüzce olsun.

 • murat özdemir @muratasdash

  umarım kısa zamanda tekrar sitenin çalışanı olarak görürüz sizi

Hobi elektroniğe başlamak istiyor ve hangi ekipmanlar ile başlayacağınızı bilmiyorsanız bu videoyu izlemenizi öneririm.(Kendi videomdur.)

Elektronikte Kullandığımız Ekipmanlar

Bu videomuzda elektronikte kullandığımız ekipmanların bazılarını anlattım.İyi seyirler.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir'deki son gündem değerlendirmesini dinlemiş olanlar zaten biliyor, ancak buradan da duyurayım istedim. Dün TS'de son günümdü. Aslında daha Nisan ayında başka bir kariyer için adımlarımı atmıştım. Başarılı olsaydım muhtemelen yine bu zamanlarda TS'den kopmuş olacaktım. Olumsuz sonuçlanırsa da askerliği aradan çıkarmayı düşünüyordum, öyle de olacak. Tabi bu sırada TeknoSeyir küçülmek zorundaydı, maliyetlerin kısılması ve değişim şart idi. Tüm bu sebeplerden ötürü yol ayrılığı kaçınılmaz sondu. Bir yabancı olarak 2008'de katıldığım ekibe bir dost olarak veda ettim:)

Hiçbir zaman editör olduğumu iddia etmedim, hiçbir konuda da uzman olduğumu dile getirmedim, çünkü değilim. Sıradan bir oyuncuydum, hatta biraz beceriksizinden bir oyuncuydum:) Ama gerçekten ilgi alanlarında uzman olan kişilerin, bilgili ve işini hakkıyla yapan kişilerin bulunduğu bir ekipteydim. Levent abi, Murat abi ve Özkan abi başta olmak üzere tüm ekibin desteğini gördüm. Her birine teşekkür ediyorum. Ayrıca zaman zaman haklı olarak beni eleştiren izleyiciler de dahil olmak üzere hepinize teşekkürler, TS sayenizde bu günlere geldi. Bundan sonra ben de kamera önü yerine ekran karşısında olacağım, bu güzel yayının keyfini biraz da ben süreyim değil mi yahu:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20