Dolar kurundan satılan domainler ülkedeki kura bağlı olarak değişiyor mu? #akış #Domain

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #bilim

Laboratuvarda İlk Kez 'Yapay Tavuk Eti' Üretildi - Fizikist

Memphis Meat, etin sahip olabileceği tat, şekil ve besleyiciliği göz önünde bulundurarak hayvanları öldürmeden yapay et üretmeye çalışan başarılı bir ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Makineler ve yapay zekalı yazılımlar her endüstriye yerleştikçe pek çok insan işsiz kalmaya başlıyor. Otomasyonun yaygınlaşmasıyla bu insanların yeni iş bulması da daha zor hale geliyor. Elon Musk, işleri makineler tarafından yapılan insanlara vatandaşlık maaşı verilerek bu kişilerin çalışmadan hayatta kalmalarının sağlanması gerektiğini düşünüyor. Bu duruma başka bir çözüm düşünemediğini ifade eden Musk, çalışmak zorunda olmayan insanların daha yeni ve karmaşık konulara eğilebileceklerini de belirtiyor. #akış #bilim

Elon Musk'tan vatandaşlık maaşı çağrısı - Dünya Halleri

Elon Musk, otomasyonun yaygınlaşmasıyla işlerini kaybedecek olan milyonlarca insan için vatandaşlık maaşı uygulamasına geçilmesi gerektiğine inanıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

WD Elements'in 1 TB'lik bir diskim var. Bilgisayardan çıkart dedikten sonra usb den çekiyorum ama fan sesi aniden duruyor, bu sorun yaratır mı?
#akış #harddisk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Freelancer üzerinden bir android uygulama yaptırmaya çalışıyorum ama Türkler gelmiyor ve İngilizceyle de izah edebileceğim bir şey değil, daha Türkçe ile doğru düzgün anlatamıyorum 🙂
#freelancer #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • turker @turker

  ben görmemişim demek ki 🙂

 • Ali @alikano

  RGB renklerden birini seçerek kamera uygulamasının sadece o rengi göstermesini istiyorum. Bu kameralarda gelen sepya gibi basit efektlerin benzeri. Yani sarı rengini seçtiysem sadece sarı renkli görüntüler gözükecek kamerada. Kameranın çalışmasına yani video veya fotoğraf çeker durumda olmasınada gerek yok.

 • Ali @alikano

  Yapabilirseniz sizle ücreti konuşalım

  • turker @turker

   image processing baş belası bir iş. Şimdi siz renk paletinden kırmızı seçiyorsunuz ama gözünüzün ayırt edemediği 50 tane daha kırmızı tonunu bulmak gerekiyor. Üstelik bu durum görselden görsele değişiyor. Ana renk kırımızı, 15 tane de yan renk bulup sileyim deyince olmuyor. Görsel çok aydınlıksa daha çok, daha karanlıksa daha az (veya tam tersi) bulmak gerekiyor vs.

   Özetle doğruya en yakın sonucu bulmak için görseli de "tanımak" gerekiyor. insan yüzü için ayrı, manzara için ayrı, objeler için ayrı vb. matematiksel algoritmalarla işleniyor.

   Üstelik her renk değişikliğinde görseli baştan sonra piksel piksel işlemek gerektiği için telefon üzerinde ne performans verir emin de değilim.

   Bana o kadar gerek yok. Ben rgb( veya hex) olarak değeri gireyim, sadece onu silsin diyorsanız o görece olarak kolay.

   Not: Filtrelerin çoğu görseli işlemez, üzerine bir katman koyup orada işlem yapar.

  • Ali @alikano

   İlgilendiğiniz için sağ olun, şimdilik başka bir proje üzerine yoğunlaştığım için şuan düşündüğüm projeyi askıya aldım.

Ücretli İOS ve Android uygulama yapan firma arıyorum ama andromo benzeri. basit hazır kurulumları istemiyorum. Basit filtre efektleri olan kamera uygulaması yaptırmayı düşünüyorum.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun ile program dili öğrenebilirsiniz ancak tam türkçeleştirilememiş ve belli aşamadan sonra ücret istiyor. #akış #Oyun #ücretsizoyun

CodeCombat: Learn to Code by Playing a Game

Learn programming with a multiplayer live coding strategy game for beginners. Learn Python or JavaScript as you defeat ogres, solve mazes, and level up. Open source HTML5 game!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış

ENDÜSTRİDEN REKLAMLA CEVAP: TAVUK VE BAL

Yavuz Dizdar, Ümit Aktaş ve Canan Karatay gibi doktorların yaptığı ezber bozan hareketler endüstriyi harekete geçirmiş ve buna en iyi ceva...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tablete otg ile klavye bağlayacağım ama ekranda biraz daha yer açmak istiyorum.
Onun için uygulama yöneticisinden samsung klavyeyi kaldırmak istedim ama sistem müsade etmiyor. Bi önerisi olan var mı, nasıl klavyesiz bir ekran yapabilirim?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap