Freelancer üzerinden bir android uygulama yaptırmaya çalışıyorum ama Türkler gelmiyor ve İngilizceyle de izah edebileceğim bir şey değil, daha Türkçe ile doğru düzgün anlatamıyorum 🙂
#freelancer #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • turker @turker

  ben görmemişim demek ki 🙂

 • Ali @alikano

  RGB renklerden birini seçerek kamera uygulamasının sadece o rengi göstermesini istiyorum. Bu kameralarda gelen sepya gibi basit efektlerin benzeri. Yani sarı rengini seçtiysem sadece sarı renkli görüntüler gözükecek kamerada. Kameranın çalışmasına yani video veya fotoğraf çeker durumda olmasınada gerek yok.

 • Ali @alikano

  Yapabilirseniz sizle ücreti konuşalım

  • turker @turker

   image processing baş belası bir iş. Şimdi siz renk paletinden kırmızı seçiyorsunuz ama gözünüzün ayırt edemediği 50 tane daha kırmızı tonunu bulmak gerekiyor. Üstelik bu durum görselden görsele değişiyor. Ana renk kırımızı, 15 tane de yan renk bulup sileyim deyince olmuyor. Görsel çok aydınlıksa daha çok, daha karanlıksa daha az (veya tam tersi) bulmak gerekiyor vs.

   Özetle doğruya en yakın sonucu bulmak için görseli de "tanımak" gerekiyor. insan yüzü için ayrı, manzara için ayrı, objeler için ayrı vb. matematiksel algoritmalarla işleniyor.

   Üstelik her renk değişikliğinde görseli baştan sonra piksel piksel işlemek gerektiği için telefon üzerinde ne performans verir emin de değilim.

   Bana o kadar gerek yok. Ben rgb( veya hex) olarak değeri gireyim, sadece onu silsin diyorsanız o görece olarak kolay.

   Not: Filtrelerin çoğu görseli işlemez, üzerine bir katman koyup orada işlem yapar.

  • Ali @alikano

   İlgilendiğiniz için sağ olun, şimdilik başka bir proje üzerine yoğunlaştığım için şuan düşündüğüm projeyi askıya aldım.