Xiaomi Mi Band

Xiaomi'ni yine fiyat performans ürünlerinden birisini aldım geçen gün, Mi Fit. Fiyatı 20$ civarı fakat ben Türkiye'den aldım. Sevgilim için aldım aslında fakat bir kaç gün kullanayım dedim. 🙂 İzlenimlerimi paylaşacağım kısaca.

Ürün aslında bir Fitness Tracker. Adımlarınızı, koşularınızı, ne kadar kalori yaktığınızı sayıyor otomatik olarak. Bunların yanı sıra geceleri uyku düzeninizi takip ediyor ve sizi sabahları güzelce uyandırmayı başarabiliyor.

Denedim, koşuyu da kolayca algılayabiliyor. Sizin ekstra koştum diye girmenize gerek yok. Öncelikle söyleyeyim adım sayma özelliği çok iyi değil. Oturduğum yerde 100-200 adım atıyorum yani öyle diyeyim. Aynı zamanda LG G Watch'da kullanıyorum ben ve onun adım sayma özelliği çok daha iyi. Çünkü G Watch GPS ile adım sayıyor. Bunun öyle bir özelliği yok bildiğim kadarıyla. Fakat gün sonunda 200-300 fazla adım çok da önemli değil açıkçası. Bilekliğin iyi olan başka bir yanı da sürekli telefona bağlı kalması gerekmiyor. Koşuya çıktınız örneğin, geri gelince bileklik depoladığı verileri telefonunuza aktarıyor hemen.

Açıkçası çok sporcu bir insan değilim fakat hani denedim ne kadar tutarlı sonuçlar diye. Benim asıl önemsediğim kısım uyku düzeni ve bildirimlerdi. Bildirimlerden bahsedeyim biraz; her uygulama için titreşimli bildirim alabiliyorsunuz. İyi bir yanı da uygulamaya göre LED ışıklarının rengini, titreşim sayısı ve süresini ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede nereden bildirim geldiğini görebiliyorsunuz.

Tasarım olarak ise şık duruyor. Ben iki farklı kordon aldım ürünün yanında. Hani her türlü olaya uyum sağlayabiliyor. Siyah rengi favorim tabii ki. Gece de rahatsız etmiyor hiçbir şekilde uyurken. Kolumda olduğunu dahi unuttum ben, gayet hafif ve rahat bir ürün.

Pil olarak iki gündür kullanıyorum. Aldığım an fullemiştim pilini zaten hemen doluyor, 41mah bir pili var. %90 şu an o kadar titreşime rağmen. Bir kaç hafta gidecek gibi.

Tavsiye ederim yani, diğer fitness bandlere göre çok çok daha ucuz ve işlevsel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler