KZ ZSN Pro Çift Sürücülü Kulaklık İncelemesi

Normalde ilk izlenim yazacaktım ama yazacağım incelemeye ilk izlenimden fazla bir şey ekleyemeyeceğim için direkt inceleme yazmaya karar verdim. İlerleyen günlerde fikirlerim değişirse üzerine eklerim.

 

 

 

 Teknik Özellikleri

 

 • Frekans Aralığı: 7Hz-40000Hz
 • Hassasiyet: 112dB
 • Empedans: 24Ω
 • Sürücüler: 1 adet Treble denge armatür sürücü (30095) , 1 adet dinamik bass sürücü
 • Sürücü: 10mm
 • Bağlantı: 3.5mm
 • Kablo: 1.2m, Mikrofon kontrollü çıkarılabilir-değiştirilebilir
 • Fonksiyonlar: HD Mikrofon, Şarkı Değiştirme, Çağrı Cevaplama

 

Kutu içeriği;

Kutudan üzerinde orta boy kulaklık uçları takılı kulaklıklar, mikrofonlu ve memory foam’lu örülmüş kablo, 3 çift (Küçük, orta, büyük.) yedek kulaklık ucu, kullanım kılavuzu vs. çıkıyor. Paketlemesi oldukça iyi ve yüksek kalite hissiyatı veriyor.

 

 

Boyutlar;

Kulaklık oldukça rahat ve ergonomik. Normalde sağ kulağımda orta boy kulaklık ucu, sol kulağımda küçük boy kulaklık ucu kullanıyorum, anca böyle rahat ediyorum. Ama bu kulaklığın orta boyu da sağ kulağıma büyük geldi. Ben de ikisine de küçük olan ucu taktım. Kulağıma çok rahat oturuyor ve kesinlikle düşme gibi bir durum söz konusu değil. Hybrid hd uzun süre kullanımda acıtıyordu ama 2 saattir aralıksız takılı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

 

 

Ses;

Ses karakteristiği çok hoşuma gitti, bu paraya alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri kesinlikle budur. Bundan önce Xiaomi Hybrid HD kullanıyordum, Hybrid HD'den en az 2 kat daha iyi bir kulaklık. Sahnesi Hybrid HD'ye göre çok daha geniş ve hibrit özelliği çok daha fazla ön plana çıkıyor. Bass'ları oldukça derin ve yapaylıktan uzak; dinlemesi çok keyifli. Ama tiz sesler de bass'ın altında yok olup gitmiyor, çift sürücü olduğu için oldukça temiz ve duyulabiliyor. Genelde kadın vokal şarkılar dinlerim ve vokalleri daha önce bu kadar iyi duyduğumu sanmıyorum.

 

Ses şiddeti oldukça yüksek, Benjie K9S'in 30 birimlik ses göstergesinde 12'yi geçemiyorum. Aynı şekilde iPhone 6'da da kırmızı bölgeye geçemiyorum. Hybrid HD ile iPhone 6'da 3. kırmızıda dinliyordum.

 

İzolasyonu gayet iyi, Hybrid HD ile uzaktan yakından alakası yok. Sony XBA H1'de bu kadar iyi bir izolasyon vardı ama ZSN Pro’nun izolasyonu Xiaomi Hybrid HD’den kat kat iyidir. Ancak bu sizin duyduğunuz ses için geçerli. Yüksek seviyelerde dışarıya belli bir miktar ses veriyor. Çok çok yüksek sesli dinliyorsanız otobüs gibi ortamlarda sıkıntı yaratabilir; ki çok şiddetli dinlemenizi önermem, kendinize de zarar verir.

 

 

Sonuç;

Ses kalitesi gerçekten çok iyi. Sahnesi, sesin temizliği, dışarıdan gelen sesin izolasyonu, ergonomisi ve bass’ların doğal ve tatmin edici oluşu beni çok mutlu etti. 159 liralık bir kulaklığın bu kalitede bir ses vermesi gerçekten inanılmaz. Satın aldığım Hobijet mağazası da attığım mail'lere en kısa sürede cevap verdi ve kişisel önerilerde de bulundu. Aldığım gün kargoya verdi ancak kargonun hatasından dolayı bir gün geç ulaştı elime. "Geç olsun, güç olmasın." deyip yoluma devam ettim 😀 Bundan sonra alacağım ilk şey köpük kulaklık uçları olacak. Comply dışında bir marka bulamadım ama vakit bulduğumda tüm yorumlara bakıp Aliexpress’ten uygun bir ürün almayı düşünüyorum. Aldığım zaman tecrübem değişirse belirtirim.

 

Bu arada tek tuşlu olduğu için mikrofon tuşu iPhone’da da çalışıyor 😀 Müzik durdurup değiştirebiliyor. 

 

Görseller; (Bana ait değiller ama bendeki de mavi 😀 )

 

 

 

#kulaklık  #kz #zsnpro

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa N. @mustafanr

  Çift sürücü olmasından dolayı dışı bu kadar büyük galiba,kulakta kaba duruyor mu?

  • Emre @emre64

   Akustik ve ergonomik yapısından dolayı böyle. Normal kulaklıklara göre büyük duruyor ama taktığın zaman rahatsız edecek hiçbir şey yok. Youtube'da incelemeleri var, ordan bakabilirsin.

 • BraVe @brave

  İnsa kulağı en iyi ihtimalle 20-20k hz arası sesleri duyabilir. Ayrıca müziklerin neredeyse hepsinin 30 hz altı ve 15k hz üstü temizlenir. Neden bu aralıkta kulaklık yaparlar anlamam.

  • Emre @emre64

   Abi bu çok tartışılan bir konu ama bu işi çok iyi bilen adamlar etkiliyor diyor 😀 Duyamadığımız sesler de bir şekilde etkiliyor demek ki. Ama kulaklık çok iyi ya, özellik fazla olsun az olmasın 😀

  • BraVe @brave

   @emre64 Etkilediği falan yok. Tıp bilimi olarak kanıtlanmış bir şey. Hissedemeyeceğin bir şey etkilemez. Hepsini geçtim o bantta ses yok ki. Temizleniyor.

  • Emre @emre64

   @brave O kısmı ben bilmiyorum açıkçası, kulaklık alırken de ses aralığının 20hz-20kHz aralığından geniş olması benim için yeterli. Çoğu kişi için de böyledir bu durum. Farelere de 13.0000 DPI diyorlar ama CS'yi 400 DPI'da oynuyorum, 1500 DPI üstüne çıkan kullanıcı da çok yoktur yani 🙂 Adamlar koyuyorsa gösteriş yapmak için koyuyor olabilir, veya bu aralığa takılanları da es geçmek istemiyor olabilirler. Dediğim gibi, özellik fazla olsun az olmasın 😀

  • Servet @enigmasi

   @brave duyma öyle sabit bir şey değil, birinin duyduğunu diğeri duymuyor, herkesin duyma aralığı farklı, fotoğrafta dinamik aralık gibi

  • BraVe @brave

   @enigmasi Ben de diyorum ki insanın sınırı bu. Tıbbî olarak yani. Nasıl gözümüzün bir görme frekans aralığı varsa kulağımızın da bir duyma sınırı var. 40k hz sesi duyduğunu iddia eden yalan söylüyordur. 20k hz sesi de bebekler ve çocuklar duyuyor. Yaş ilerledikçe yüksek frekanslı sesleri duyma yetimizi kaybediyoruz.

  • Servet @enigmasi

   @brave demek istediğim öyle değil. Herkesin duyma hassasiyeti sabit değil. Birisi bir parçada bazı bölümleri düz bir şekilde duyarken başka bir parçada tüm enstrümanları ayrı ayrı duyabiliyor. Yani sadece frekans aralığı yetmiyor. Onun dışında donanımın kapasitesinin olmasının bir zararı yok. 32bit oynatıcılar var ki normal dinleme için 16bit yeterli. Hadi abarttın 24bit dinledin. Bir de yüksek frekansı duymuyoruz ama düşük frekansı hissediyoruz fiziksel olarak.

  • BraVe @brave

   @enigmasi Ben de diyorum ki o frekansları temizliyorlar. Müziklerde boş oluyor o frekanslar. Ayrıca duyma hassasiyetinin max sınırıdır 20-20k hz. 7hz demek saniyede 7 kere titreşen ses demek. Kim duyacak da hissedecek. Kendimizi kandırmayalım.

  • Servet @enigmasi

   @brave onu bas olarak hissediyorsun

  • Batuhan @achfighter

   @megagigatera 24 karenin onunla pek bir alakası yok. Çok eski kameraların enstantane süreleri çok uzundu. O yüzden yüksek kare hızında videoların çekilmesi pek mümkün değildi. Standart olarak kalınca değişmesi çok zor oldu. İnternet sayesinde bilgisayarda değişti de sinemada değişmedi. 10fps olsa insanlar yine sinemaya gideceği için kıllarını bile kıpırdatmadılar, Peter Jackson hariç.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @brave O frekanslar yalan dolan değil. Hele ki yaşlanınca 20 khz duymuyorsun olayı sallama bir durum. 40 yaşıma geldim 16 khz üzeri gitti diye bir durum yok. 8 yaşında ki çocuğun duyduğu ses 0db ise 40 yaşındaki adam -6db duyuyordur. yani o frekanslar komple yok olmuyor azalıyor. üst frekanslarla ilgili bir sürü detay var.

   Daha anlaşılabilir olması için konuyu alt frekanslardan örneklendireyim. Teorik olarak insan kulağı 20 hz altını duymaz. Ama arkan dönük vaziyette arkanda 130 db şiddetinde 8hz bir frekans verseler aklın gider. duymazsın görmezsin ama aklını alır buna emin ol. Sebebi basit rezonans. Bu durum kulaklıklarda az olur. çünki o rezonansı vücudunla hissetmezsin. Sadece baş bölgesi ile alırsın. Ama neticede farkına varırsın.

   Üst frekanslara geri dönersek. 30 khz frekansı tanımlayamazsın. belki duyamazsın. ama müziğin içinde var olması bir fark yaratır. Günümüzde mp3 dosyalarında 16 khz üzeri kırpılabilir ( 128kbps ) ancak flac dosyalarında 22khz olduğunu çok gördüm. belki özel osyalarda daha fazlası da vardır.

   Asıl sebebe gelelim. üzerinde 100 khz yazan kulaklık veya speaker eğer gerçekten o frekansları çalabiliyorsa duyulabilir spectrumu da düzgün çalıyordur. Çoğu ekipman ( buna amfi - dac ve kablolar dahil ) üst frekansları çalamaz. ( roll -off ) Burada biraz da maksat ekipmanın becerisini sergilemek.

   son olarak bu işin üstadları harmoniklerin üst frekanslara doğru yayıldığını ve bu yüzden 40 khz çalabilen süper tweeterların kerameti olduğunu söyler. ancak benim yaptığım testler aşırı pahalı olmayan cihazlar olduğu için birebir şahit oldum diyemeyeceğim. Ancak yine de ben bu varsayımı reddetmiyorum.

  • reducto @protego

   @brave Bu aynı şuna benziyor, arabayla en fazla 120km hızla gidicem, o zaman en fazla 120 basan bir araba alayım. Peki aldın ne olur? 120'ye bastığında mutlu olur musun? Olmazsın. Çünkü değil 120, 110'a geldiğinde bile aracın zorlandığını hissedersin. Tam olarak aynı şey, hatta fazlası var.

   Ses frekansı denen şey, sayılar değildir. Bir harmonidir. Ve frekanslar sürekli bir etkileşim içerisindedir. Aynı kulaklığın hem 30khz hem 20khz olan versiyonları olduğunu varsay, iki kulaklıktan da çıkan 20khz sesler birbirinden çok farklı olacaktır. 20khz kulaklıkta yüksek frekansların oldukça düz hale geldiğini ve karakteristiğini kaybettiğini görürsün. Çünkü sınırına dayanmışsındır. Hiçbir teknolojik alet, sınırının sonuna kadar kullandığında tam performansını veremez. Bunun en büyük kanıtı da stüdyo ekipmanlarıdır. Sesleri kaydeden ve işleyen ekipmanlar (stüdyo ses kartları, mikrofonlar) 20-20 aralığındayken, sesi oluşturanlar yani kulaklık ve hoparlör gibi stüdyo sistemleri her zaman 5-25 gibi aralıklardadır. Bunun böyle olması bu yüzden.

   Yapılan testlerde, insanların neredeyse tamamının (tam kesin olmasa da %99 olduğu tahmin ediliyor) 20/20k arasındaki sesleri duyabildiği ölçülmüştür. Bu insanların fiziksel sınırı değildir. Tamamına yakını bu aralıkta duyar. Şanslı bir azınlık 17-18hz ile 22-23khz arasını duyabiliyor. (Ki ben ölçtürdüğümde 19hz-18khz arasını duyabildim. O yüzden bu sabit sınır dayatmasını öne sürmenin bir anlamı yok) Ancak araştırmalarda bulunan ve hala sebebi bilinmeyen başka bir etki daha var. Teste giren kişiler, 20khz üstünü duymuyor olsalar dahi, kişiden kişiye değişmekle beraber 32khz'ye kadar beynin ses frekanslarına ufak tepkiler verdiği görülmüş. Yani duymuyor, ancak beyin duyuyormuş gibi tepkiler veriyor. Belli ki bu frekanslar beyine ulaşıyor, beyinde bir tepki de oluşuyor ancak bunu bize ses olarak vermiyor. Bunun nasıl olduğu da niye olduğu da bilinmiyor. Ancak bu, 20-20'nin dışında kalan frekanslarda farkı duyduğunu söyleyen insanların iddiasını tam olarak destekliyor.

   Frekansları silme işine gelince. 30-15k aralığı biraz fazla olmuş. Flalclarda iş farklı. Vinyl hastalarının da vinyl hastası olma sebepleri bu frekans silmenin olmaması 🙂 Ayrıca bu basit bir sildim gitti olayı değil, filtering denen işlemdir. Oversampling/downsampling falan da girer iyice karışır. Konunun gerçekten bir uzmanı varsa daha iyi anlatır ben de tamamen hakim değilim. Tek diyebileceğim şu ki, filtering işleminin amacı gereksiz kısımları silmek değildir, uç frekansları birbiri üzerine ekleyerek orta frekanslara yaklaştırarak daha iyi bir sonuç elde etmektir. Zaten dediğin gibi olsa, stüdyolar, film dizi çekenler, tüm ses dünyası sampling yapıp uç frekansları filtrelemek için 24/32bit 192khz ekipmanlara dünyanın parasını gömmezlerdi

 • cicikuş nazmi @cicikus

  bende de hybrid hd var ses kalitesinden memnunum ama hasarı var baya alüminyum ve plastigin birleştiği yer ayrildi ve kumaşli olmayan yerlerini malesef cicikus kemirdi 2-3 tane kemirilmis yer var yeni bi kulaklik alirsam telefonumun kulaklik cikisi cok kaliteli olmadigindan ses kalitesinin farkini anlayamam diye düşünüyorum o yuzden bunu tamir etmeye calisicam bluetoothlu kesinlikle dusunmuyorum şarj etme işi oldugundan bide bi sorum var @emre64 bu kulakligin kablosunun dışı kumaş mı?

 • furkan1zek @furkan3ze3

  Yurtdışında bir müzede gezerken sennheiser marka bir kulaklık denemiştim yani artık onlarda ne kadar ucuzsa müzede bir video gösterim için herkese kullanıma açıktı. Giriş seviyesi kulaklığı olduğu tipinden belliydi ama o kuş sesleri vs. hala aklımda :). Çok fazla enstrümantal müzik dinlerim ve beni resmen kulaklık kendine aşık etti :). Tabi alamıyorum çünkü Türkiye'de çok pahalılar.

 • supermix @supermix

  Xiaomi hybrid 2 göre acaba nasıl ?

 • J.Maharaja @j-maharaja

  https://www.sony.com.tr/electronics/kulak-ici-kulakliklar/mdr-ex650ap

  bu ürüne göre nasıldır acaba ya ikisi arasında kaldım. Buarada 2 gün sonra aliexpress'te yeni üyeliklere 2$ indirim kuponu ile KZ ZSN PRO 12$ kargosuz şekilde geliyor ben buradan alıcam herkesin bilgisi olsun:

  https://www.aliexpress.com/item/KZ-ZSN-PRO-1BA-1DD-Hybrid-technology-HIFI-Metal-In-Ear-Earphones-Bass-Earbud-Sport-Noise/33003691773.html?spm=a2g0o.cart.0.0.232f3c00I87A6h

 • juniorDeveloper @juniordeveloper

  bende de kz zs3 var ses kalitesi çok güzel birde fiyatını düşününce geçen sene 11.11 de 4 dolara almıştım. Ama ergonomisi hiç hoşuma gitmedi normal kulak içi kulaklıklara göre kulağın içine daha fazla giriyor. Sanki vakum oluşuyor ve insanı rahatsız ediyor.

 • M. Selim @mselm

  Merhaba, kablonun kulağın arkasında geçmesi rahatsız ediyor mu uzun kullanımda ? Bir de gövdenin kulağa oturmama gibi bir durum olur mu?

 • Fatihmi @distance

  Bu incelemeyi görünce ve fiyatı da uygun olunca, sipariş ettim ve kullanmaya başladım. Kulak çevresinden dolaşan kablo olayı biraz garip gelse de tatmin ediyor kalitesi. Audio technica CKR7 kullanıyordum.

 • ismailll @ismailll

  Merhaba ben genellikle kadın pop müzik dinliyorum ses izolasyonu bass ve tizleri iyi alabilmek ses izolasyonu birde bluetooth destekleyen bir kz kulaklığı arıyorum bu kulaklık benim için uygun mudur

 • Emreeee @emreeee

  Merhabalar yarın kulaklık siparişi vericem ancak cidden hangisini alsam karar veremedim. Xiaomi hybrid pro Hd modeli ile Kz zsn pro arasında kaldım. Pro Hd nin Hi-res desteği çok hoşuma gitti ve pro Hd 3 sürücülü bir kulaklık ama KZ Zzn pronun ergonomik yapısı ve sesi çok övülüyor. Lütfen yardimci olabilirmisiniz sizce hangisini almalıyım? @emre64

 • Emreeee @emreeee

  Sence Pro Hd deki ekstra 1 sürücü alma sebebi olmali mi? @emre64

 • Mustafa Özdemir @mustafa-ozdemir-2

  ZSN pro almayı düşünüyorum ama Kz ZS5 le Xiaomi pro hd 2 modelleri kafamı karıştırıyor genelde bas agırlıklı müzikler dinliyorum r&b hip hop trap vs. hangisini önerirsin? @emre64

 • Tolgahan Bozkurt Kavraz @tolgahan-bozkurt-kavraz

  Buradaki ve internetteki arastirmalarimla almaya karar verdim. Çin de ki malum siteden sipariş verdim. İnceleme için teşekkür ederim

 • J.Maharaja @j-maharaja

  Beyler ürün iyi hoş ama mikrofonlu ASLA ASLA ASLA! almayın çünkü malum parazit yapıyor sürekli bir tıslama sesi geliyor onun dışında ürün çok kullanışlı yüksek seste bir bozulma yok fakat tizler parlıyor midler azcık çatlıyor gibi geldi bana onun dışında yine alırım fakat ASLA mikrofonlusunu almam. Ha mikrofon nasıl bence çok iyi gayet memnun herkes elimi ağzıma götürmeden duyabiliyor dışarıda yaz gününde mesela. Ürün Ağustos 2019'da gelmişti 15-20tl vergi ödedim kargo ücretsizdi ali'den almıştım.

  • Emre @emre64

   Mikrofonlu ve mikrofonsuz kullandım, dediğiniz gibi bir parazit fark etmedim. 7 aydır kullanıyorum ürünü, birini ablama verdiğim için iki kere aldım. Kayıpsız kaynaklarla ortalama bir cihazda dinliyorum. Dediğiniz paraziti tanımlarsanız yardımcı olabilirim belki. Belki de sizin kullandığınız cihazlardan kaynaklanıyordur, ses aralığı çok geniş olduğu için diğer kulaklıklarda duyamadığınız sesleri duyabilirsiniz.

  • J.Maharaja @j-maharaja

   @emre64 Belkide onunla alakası vardır hocam Macbook mini'de kullanıyorum sanırım 2014 model. Fakat orta sese yaklaşınca inceden başlıyor o ses müzik dinlerken. Lakin evde ps4'ün koluna takıyorum gerçekten oyuncu kulaklıkları ile yarışır şekilde bir performansı var açıkçası o yönden hakkını yiyeymem birde laptop (Acer v17 nitro) ile dinliyorum onda çok duymadım sanırım o tıslamayı belkide tamamen mac ile alakalı. Çünkü telefonda (turkcell t60 😀 ) ve mp3'te (sansa clip zip) de duymadım. Düşündüm de evet Macbook mini ile alakalı olabilir ya 😀

  • Emre @emre64

   @j-maharaja Olabilir hocam, denemek lazım farklı cihazlarla 🙂 Ben de V17 Nitro serisinden bir laptop kullanıyorum, ses çalmadığı zaman arkada belli bir seviye deep sound oluyor ama müzik çalarken hiçbir sıkıntı yok.

  • J.Maharaja @j-maharaja

   @emre64 Bundan önce Brainwavz R1 kullanmıştım o basslarından ötürü sallanan bir kulaklık hele ki sansa clip zip ile kullanıldığında gerçekten kulak zarına zarar vermek isteyenler için bence birebir. Siz hangi kaynak ile kullanıyorsunuz ZSN Pro'u? Ve üstüne önerebileceğiniz bir kulaklık var mı denediğiniz ya da bildiğiniz? Ali'den olur tr'den olur farketmez yeter ki bilir kişiden bir öneri alayım. 🙂

  • Emre @emre64

   @j-maharaja Ben an itibariyle Benjie K9S, iPhone 6 ve dediğim gibi bir PC'de kullanıyorum. Bundan başka kulaklık ZSN PRO'nun üst modelleri olur, aynı fiyat aralığında çok fazla bir alternatif yok 🙂 Aliexpress'te farklı markalar var ama deneyimim olmadığı için doğru bir yönlendirme yapamam. Ama ZSN PRO fiyatına göre en tatmin edici kulaklıklardan biri, hatta en tatmin edicisi bile olabilir. Uzun süre kulaklık değiştirmeyi düşünmüyorum. Kolay kolay beğenen birisi değilim, çok farklı kulaklıklar da denedim ancak bana en uygun ses rengi bundaydı.

  • J.Maharaja @j-maharaja

   @emre64 Hm anladım tamamdır hocam teşekkürler ilginiz için. .)

  • Emre @emre64

   @j-maharaja Rica ederim 🙂

 • Mehmet Sert @mehmetsert0164

  bir kaç güne almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. zs5 modelini almak istiyorum ama zsn pro da çok önerilmiş. emin olamadım . belki bilginiz vardır. zs5 mi zsn pro mu. biri 4 diğeri 2 sürücülü ama pronun sürücü çapı 10 mm diğeri ise 8 mm. yorumunuza göre hareket edecem

  • Emre @emre64

   Benim bildiğim kadarıyla ZS5 daha üst bir model. Ancak ses farkı nasıldır bilmiyorum. ZSN PRO da çok iyi bir kulaklık ama ZS5'in sesini bilmediğim için yorum yapmam doğru olmaz 🙁

 • kuz3yk @kuz3yk

  Merhaba ben bu kulaklıgı oyun için almak istiyorum uygunmudur acaba oyuncu kulaklıgı olarak kullanılabilirmi oyunun adı pubg mobile bu arada teşekkürler

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler