Haylou GT1 TWS Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Haylou GT1 TWS Bluetooth Kulaklık, yaklaşık bir ay önce aldığım bir ürün. Ürünü alırken ana amacım müzik dinlemek değil, bilgisayardan, telefondan dizi vs izlemek için kablo ile uğraşmamaktı. Ürün bu açıdan son derece kullanışlı, kullanım deneyimimden yola çıkarak artı ve eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim. Kulaklık zarif, ufak ve son derece kibar. Kulakta kaba durmuyor. Kutusu çok yer kaplamıyor, cepte gayet rahat taşınabilir. 300 Mah pil kapasitesi var, Kulaklık şarjı en son seste 2.5-3 saat kullanım imkanı sunuyor. Kutuyu da yaklaşık iki saatte bilgisayardan şarj edebiliyorum.

Benim için en önemli konu, bluetooth kulaklık olduğu için gecikme ve kopma sorunu olup olmamasıydı. Bu ikisiyle de karşılaşmadım. Yani netflixi bilgisayar tarayıcısından değil de windows uygulamasından açtığımda, gecikme sorunu olmuyor. Ama tarayıcıdan açınca gecikme sorunu yaşadım. Başka hiçbir video platformunda bu sorunla karşılaşmadım. Kopma sorunu hiç yaşamadım. İlk kez bağlamak zor olmadı, önce sağı sonra solu taktım, kullandığım cihazlarda da hemen gözüktü zaten. Eşleşme yapacağım diye fazla kurcalamayın yani, gerek yok. Kulaklıklar üzerinde fiziksel bir tuş yok, dokunmatik yüzey var, müziği durdurma gibi özellikler için kullanabiliyorsunuz. Kulaktan düşme ya da çıkma sorunu yaşamadım, sadece bir şeyler çiğnerken gevşiyor ve düzeltmeniz gerekebiliyor tabii bu kulak yapısına göre değişir.

Çekim gücü çok müthiş değil, diğer odaya geçince kopuyor doğal olarak ancak bazı kulaklıklarda yaşanan şu, telefon cepteyken kopuyor sorunu olmadı. Gelelim eksi yönlerine. Ses yüksekliği düşük. Ses yalıtımı yetersiz, dışarıdaki ses kulağımda, kulaklıktaki ses dışarıdaydı maalesef. Bu soruna belki kulakiçi pedlerini değiştirerek çare bulunabilir, ben uğraşmadım. Müzik konusunda bas olayına girmiyorum bile, bunda bas ne arar çünkü. Ek olarak mikrofon fena değil fakat ne kadar kendi çapında engellemeye çalışsa da telefonda konuşurken gürültülü ortamdaysanız dışarıdaki sesler de karşı tarafa gidiyor. İnceleme videolarında dışarı ses vermiyor denmişti mesela, ben biraz da onlara güvenip aldım ama hayal kırıklığına uğradım açıkçası bu konuda.

Kutudan kısa bir şarj kablosu ve 2 alternatif boyutta kulaklık pedi çıkıyor. Ben 150 liraya aldım, daha fazlasını vermenin gereksiz olduğunu da kullandıkça anladım açıkçası. Fazla ödemeyeyim ama iş görsün diyenler alabilir. Daha ucuza da var, ben hepsiburada ile ilgili son zamanlarda yaşanan sorunlar nedeniyle biraz daha fazla verip trendyoldan almıştım.

Meraklısına teknik özellikleri için link: https://www.hepsiburada.com/haylou-gt1-tws-kablosuz-bluetooth-kulaklik-siyah-p-HBV00000POHQ6?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6804.shop.elk.telefon-cep-telefonu-aksesuar-ssc&gclid=Cj0KCQiA4sjyBRC5ARIsAEHsELFZJWGAg-ELeW8qw0Fja_TxTnmIBL6ixAxVmkVynMkQm7Qrh7b3M1AaAjdzEALw_wcB

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Pektaş @alipektas

  Xiaomi Airdots deneme fırsatınız oldu mu hiç acaba? Ondan iyi mi merak ettim.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   araştırma aşamasında onu da bayağı bir araştırdım fakat piyasada çok fazla sahtesinin olması ve kopma sorunu yüzünden almadım.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @ggzmkst1 Kopma sorununu bilmiyorum ama Hepsiburada'nın kendisinden (satıcı olarak yani, siteyi kastetmiyorum) alınca orijinal ürün geliyormuş. Oradaki yorumlarda da yazıyor bunu çoğu satın alan kişi. Gerçi "hepsiburada ile ilgili son zamanlarda yaşanan sorunlar nedeniyle biraz daha fazla verip trendyoldan almıştım." dediğinize göre yine de oradn almazmışsınız.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   @alipektas orijinallik konusunda satıcı olarak hepsiburada'ya güveniyorum. airdots alacak olsam cidden alırdım da yani güvenip ama kargo konusu sorun. yoksa hepsiburada benim gözdemdi, aşsınlar diye bekliyorum o sorunu. hala insanlar şikayetçi çünkü. hadi kargosunu da boşverin, onlarca insanın kopuyor diye şikayet ettiği bir ürünü almazdım.

  • AnilE @anile

   İkisine de sahip bir arkadaşım var. İkisi arasında fark yok diyor kullanım ve ses kalitesi olarak, Haylou'nun artısı kulaklık üzerinde kontroller için dokunmatik yüzey olması.

 • Agab @agab

  Benim bazen telefon cebimdeyken kendi kendine ses bozuluyor. Ardından telefonu çıkarıyorum cebimden kendine geliyor 😂 Daha garibi kask takıp kullandım fakat böyle bir sorun olmadı hiç. Kask daha çok kapatıyor zira kulaklığı.

  Dışarıdan içeri pek ses almıyor ki? Klasik kulakiçi kulaklık yani. Bence siz şu an uygun olmayan pad kullanıyorsunuz. Dışarı ses veriyor mu bilmiyorum hiç %100 seste kullanmadım fakat %50-60 seviyesinde hiç vermiyor.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   Ses yalıtımı yetersiz, dışarıdaki ses kulağımda, kulaklıktaki ses dışarıdaydı maalesef. Bu soruna belki kulakiçi pedlerini değiştirerek çare bulunabilir dedim zaten 🙂 kulak yapısıyla da ilgili olabilir. büyük boy pedleri taktım ama kulağımda rahat edemedim o nedenle fazla üstüne düşmedim. %50-60 seviyesinde zaten ses vermez. yorumunuzun üstüne şu büyük pedlere bir şans daha vereceğim ama.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  bu arada not olarak ekleyeyim, bu kulaklığın en yakın 2 rakibi Xiaomi Airdots ve QCY t2c'dir. airdots için, piyasada çok fazla sahtesinin olması ve kopma sorunu şikayetleri vardı. qcy için de birkaç kişi, sağ kulaklıktaki ses zaman içinde azalıyor falan yazmıştı. bu tarz yorumlar beni diğer iki markadan vazgeçirdi.

 • ad33p @ad33p

  Bende Airdots var, severek kullanıyorum ama şimdilik en gıcık olduğum şey kulaklıkların dokusu, kutusundan çıkarırken en az 4-5 defa düşürdüm. Sorun bende diye düşünmeye başladım, lehim vs gibi ince işlçilikler de de elim iyi değildir. Sizde durum nedir, GT1'in dış dokusu nasıl?

 • Serdal Apardım @serdalapardim

  tavsiyem logitech z625 optikle bağla tv ye sesin tadına var tvler artık DTSHD ve Dolbytruehd destekli

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  pro'yu deneme şansım olmadı.

 • Frat Orak @fratorak768

  Xioami ve haylou karşılaştırmasında sizcede xioami önde gitmiyor mu ve kablosuz kulaklıkların bu kadar desteklenmesinde en önemli olay AirPods un çıkması ve bütçesi olmayanların kablosuz kulaklıkları arzulaması değil mi?

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   xioami'yi denemedim ama herkes onun sesinin daha yüksek olduğunu söylüyor. airpods konusuna katılıyorum. ben nedense alışamadım kablosuz kulaklık olayına, belki kulağıma oturmadı ya da gt1 belki de yanlış bir seçimdi benim için, bilmiyorum. lakin kablosuz kulaklık büyük rahatlık. bence airpods'a o kadar para vermeye gerek yok ama max 400-500 liraya kadar para verilebilir bu kulaklıklara. gt1'den çok daha iyileri var sonuçta.

 • kizilsakal @kizilsakal

  PC de çalışması nasıl bende JBL sporcu bluetooth kulaklık var pc den bir türlü adam gibi ses alamadım oyunlara girince sesi gelmiyor neden çözemedim.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler