Dardanel - Mister No Sandviçleri

Eveeet. Yeni bir lezzet kumkuması tanıtımına hoş geldiniz. Bu sefer sizlere her buz dolabında en az 2 tane bulunması gerektiğini düşündüğüm Dardanel markasının Mister No sandviç serisini tanıtmak daha doğrusu denemeye korkanlara yorumlamak istiyorum. #akış

Efenim mister no gidip marketten alabileceğiniz gerçek anlamda sandviç tanımına uyan TR deki tek markadır. Peki nedir gerçek sandviç. Bu kişiden kişiye değişir densede sandviç taze veya kurtulmuş gıda malzemelerinin bir uzman! denetiminde formüle edilerek (ne bulursanız ekmeeğin arasına koyunca çok sandviç olmuyor açıkcası 🙁 ) mümkün mertebe kaliteli bir ekmek yada krakerin arasına yerleştirilmek suretiyle hazırlanan bir yiyecektir. Öyle ki hayatını sandviçle geçiştiren çok insan var. Özellikle yoğun çalışma temposunda ve evden çalışıp mutfakda harikalar yaratamayacak kadar az dead time ı olan grafiker editörler vb. Mister No bu ihtiyaca hızır gibi yetişiyor ama bakalım onu özel kılan şeyler neymiş?

Dondurulmamıştır: Evet bu çok önemli zira mister no ürünleri dondurulmuyor +4 derecede soğutulup bu şekilde hava geçirmez paketinde saklanıyor. Buda içindeki gıdanın sanki 5 dk önce hazırlanmış gibi kokusunu ve öz tadını kaybetmemesini sağlıyor.

Taze: Evet mister no ürünlerini yediyseniz salamından mayonezine her şeyin tazelik hissi verdiğini kötü kokan yada kötü bir şekilde hazırlanmış hiç birşeyin olmadığını görebilirsiniz. Herşey bir tablo tiziliğinde dizilmiştir.

Ekmeği: Mister no için Dardanel kendi ekmek fabrikasını kurdu ve sandviç için en iyi karar sayılan insanı boğmayan süngersi ekmeklerini kendileri üretiyorlar. Kenarlı Mister No dışında tüm sandviç çeşitlerinde ekmeğin kenarı sizin için soyulmuş durumda 🙂

Bu ve bunun gibi bazı kalite faktörleri Mister No yu Tr pazarında önce çıkartıyor. Şimdi gelelim çeşit ve önerilere:

Mister no 19 çeşit sandviç üretiyor biz bugün bazılarını değerlendireceğiz.

Çavdar ekmekli tavuk şinitzel:Tek kelimeyle muhteşem demek isterdim! Ama diyemiyorum eve şinitseli gerçekten çok iyi pişmiş ve lezzetli. Şinitzel yapımının altın kuralı olan tavuğun kıymetli ve yağlı ızgaralık eti kullanılmış. Baharat uyumu drinden gelen hafif hardal tozu ve doğru seçilmiş salata sosları harika. Ama... Ama o tuz nedir Mister nO? Neden bu kadar tuzlu bilemiyorum. Yenmiyor mu? Alakası yok hatta 2-3 tane birden götrüebilirsiniz ama yerken kesinlikle olması gerekenden daha tuzlu bir şey yediğinizi hissediyorsunuz. Yinede kızarmış şinitzel bunu affettiriyor ve yatmadan önce yaşanan hafif kazınma hissi için bire bir.

Kaşar ve Jambon: Mister no nun en ideal ürünü diyebilirim. Jambon kaliteli kaşar ise yağlı ve lezzetli. Arasına serpilmiş soğan tuzları çeşniler hardal ve soslar basit bir ekmek arası kaşar jambon deneyiminden çok daha iyi yerlere getirmiş durumu. Öyle ki spora giden herkese çantalarında bulundurmalarını öneririm duşunuzu aldıktan sonra eve giderken oluşan o mânasız açlık hissini yok etmeye yetiyor.

Tonviç: Dardanelin uzmanlığı olan ton balığını en hafif şekilde kullanmışlar. İçeriğindeki ton balığı gayet lezzetli ve zeytin yağında bekletildiğiniz yerken anlıyorsunuz. Yani sıvıyağda bekleyen serilerden değil. Ayrıca balığın kendi yağı çok iyi süzülmüş ve balık macunlaştırılmış yani yerken büyük büyük ton dilimleri ağzınıza gelmiyor. Adeta kalın bir sos tabakası gibi ve burnu balık kokusundan haz etmeyenler için bile ideal. sabah kahvaltısını yapamayanlara öneririm ayrıca balık son derece sağlıklı 🙂 (ortiz marka ton kullanarak evde kendi sandviçini yapmanın hazzı başka tabii 😀 )

Somon fümeli: Son derece lezzetli ve yine "ben balık yemem" diyenlere balığı sevdiriyor. Lüks hazırlanmış ve diğer Mister No lar gibi malzemeden kaçılmamış bir ürün. Akşam yemek için ideal 🙂

Öneri: Mister no Sandviçleriyle önerim Sanpellegrino marka sodalar. Özellikle kan portallısı. Sanpellegrino: Perrier ile aynı gruba ait bir soda markası (Unilever//Nestle) Türk sodalarının aksine hafif gaz içeriği ve damak okşayan aromalarıyla Mister No lara en yakışan içecek bence. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler