Amazon Kindle Paperwhite 4

 

Paperwhite 4 tanıtıldı, 9 ekimde satışta. Paperwhitelar her nesilde 120 dolar olarak çıkıyordu, bu sefer 130 dolar olmuş.

2 metreye kadar su geçirmezlik
%10 daha hafif, daha ince
Minimum 8gb hafıza
Bluetooth desteği ile sesli kitap.
Ekrandaki içe göçüklük 
artık yok, düz. 6 yıllık Paperwhite kullanıcısı olarak paperwhite'ın içe göçüklüğünü darbe emici olarak görüyordum hep. %10 daha ince olacak diye göçüklükten vazgeçmelerini sevmedim.

Sınırlı süreliğine 6 aylık kindle unlimited Ücretsiz.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Çateş @cates

  Türkiyede açaydı şu kindle olaylarını amazon belki özel bir fiyat çekerdi.
  Kindle 4 nt aldım 3-4 ay önce 150 liraya ikinci el
  büyük ekonomi oldu 🙂

 • RetrolinuZ @retrolinuz

  Kindle'in her turlusu is gorur. Bende eski nesil tuslu olandan var, 50$'a almistim. Canavar gibi is goruyor.

  • ibrahim @iaiauu

   Bu e kitap okuyucular ilk çıktıklarının üzerine pek bir şey katamadi. Bende 5 yıllık kobo glo var, geçen d&r da kobo aura one inceledim. Çözünürlük ve boyut dışında bir fark yok. Hala PDF açarken sapitiyorlar.

  • gordonfreeman @gordonfreeman

   @da-ba-dee işlemcileri pdfye yetemiyor.

  • RetrolinuZ @retrolinuz

   @filarmonik @da-ba-dee E-kitap okuyucular zaten pdf icin uygun degiller. Daha dogrusu pdf onlar icin uygun bir format degil. Pdf'leri mutlaka ama mutlaka epub, mobi gibi e-kitap formatlarina cevirerek okumanizi tavsiye ederim. Sirf cihaz performansindan degil, sayfalari duzgun formatlayarak okuma kalitenizi de artiracaktir.

  • teknomoron @teknomoron

   @filarmonik eğer dönüştüreceğin pdf dosyasındaki sayfalar birden fazla sütundan oluşuyorsa; önce pdf sayfasını tek sütunlu hale getirmen gerekli. Birden fazla sütunlarda her zaman sorun yaşadım. Kısaca uğraşmaya değmez 😀

   Tek sütundan oluşan pdf dosylarını çevirdikten sonra çok fazla sorun yaşamadım ben.

   Sadece Send to Kindle servisini kullanırsam kelime içerisinde "r - n" harfleri yan yana geldiğinde servis "m" olarak, "r - ı" harfi yan yana geldiğinde de "n" olarak dönüştürüyor harfi 😀 Calibre'de böyle bir sorun yaşamadım hatırladığım kadarıyla.

  • RetrolinuZ @retrolinuz

   @filarmonik ben de @teknomoron 'un bahsettiği sorunla karşılaşıyorum, onun dışında bir problemle karşılaşmadım. pdf okumayalı da çok oldu gerçi, eğer özel bir döküman değilse kitapların genelde e-kitap sürümleri de oluyor.

 • Fatih @fatihy

  Bu cihazları güncellemek gerçekten gereksiz. Daha doğrusu zaten e reader sahibi olan kişi yenisini almaz. Bu cihazlar sadece tek is yapabilen cinsten. Yıllar da geçse ayni ısı sorunsuz yapabiliyor.

 • olasandra @olasandra

  Bununla İnternette girilebiliyor mu? Tablet yerine kullanmayı düşünüyorum

 • BRN @brnspawn

  Suya karşı dayanıklılık iyiymiş. Acaba pil ömrü nasıl. Bende Kobo Aura V2 var, 2 ay ortalama gidiyor. Yeni modeli ise 1 ay gitmekte ve bence kötü olmuş Acaba bunu inceltirken pillede bir kayıp var mı?

 • nowhereman @nowhereman

  Kobolar dizayn olarak çok güzel ancak Kindle için herkes kaya gibi sağlam ve kolay kolay bozulmadığını söylüyor. Koboda ışık sızması mevcut. en son one modelinde yeşil ışık sızması sorunu çıktı. Bu dolarla bir halt alınmaz ancak one modeli d&r da 990 tl ye mevcut. Aura 2 kullanıyorum büyük ekran cezbediyor ancak bu ışık sızması yüzünden gözüm yemiyor

 • freshmind @freshmind

  Maalesef ülkemizdeki kur sebebi ile diğer pek çok üründe olduğu gibi fiyatları amacını astarını bayağı bir aşıyor.

  120-130 birimlik ürünü bizim Müslüman ahali yine 1200-1300'lere koymaya başlamış. Amazondan sipariş versen 850-900 civarına geliyor.

  Dün üniversitede paperwihte 3'üm için gelen geçen "ne yapıyor, sadece kitap mı okuyor, kaç para" deyip durdu, farklı tepkiler ölçümleme şansım oldu. 400'e kadar "hmmm", "e iyiymiş onlarca sayfadan kurtuldun" gibi yorumlar gelirken 500 üstüne "höhhhh" lü yorumlar bolcaydı 😀 En son baydım da aldım çantaya kaldırdım soru gelmesin diye. İçinde tarayıcı arayanlar, müzik açmaya çalışanlar, oyun yok mu diyenler...

  Kitap okumayı tabi ki küçümsemiyorum -üstelik ürüne sahip birisi olarak- ama 'tek' işi kitap okumak olan bir cihaz için binli rakamlar pek mantık sınırları içerisinde kalamıyor. Yeni ise 500-600, makbulü 400-450 olacak şekilde eski bir versiyonu bulunursa afiyetle kullanılır diye düşünüyorum.

  • RetrolinuZ @retrolinuz

   Normal bir ortamda bu urunlerin fiyatlarinin maksimum 300 lira civarinda olmasi gerekiyor. Onceki modellerinin ise 100 tl civari olmasi. Turkiye'deki fiyatlar cok yuksek. Sonucta soylenen dogru, bunlar sadece kitap okumaya yarayan tek islevli cihazlar eninde sonunda.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler