Dostlar kullandığınız elektrikli süpürge deneyimlerinini paylaşırmısınız torbalı mı almalı torbasız mı nişanlımla anlaşamadık bu konuda ben torbasız istiyorum o torbalı. Benide ikna etmeye başladı sizce de daha mı iyi torbalı.. sulu seçenekler arasında yok. Diyat olarakta bin liranın üstündeler gerçekten degermi bu fiyata

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Philips marathon en üst modelini kullanıyoruz annem 10 supurgeden sonra ilk defa beğendi

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Öncelikle hangi markanın satıcısına giderseniz doğal olarak piyasada kendi ürünlerinin üstüne ürün olmadığını söyleyecektir. Yakın zamanda bunu tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum. Philips ve Rowenta çok satan markalar. Toz torba işi makineyi çok da etkileyen bir şey değil. Birinde tozu görmüyorsun ama ek olarak torbaya para veriyorsun diğerinde elinle boşaltman gerekiyor. Eğer toz torba çekişi etkileseydi Miele, torbasız çekişi etkileseydi Dyson üretmezdi diye düşünüyorum. Bana kalırsa ya ucuz bir şey alın ya da Miele ya da Dyson alın. Dysonlar ülkemizde çok pahalı ama Miele C3 Cat dog 1600'e bulunabiliyor. Philips ve Rowenta ya gelince malzeme kalitesi Dyson ve Miele kadar iyi değil diye biliyorum. Ayrıca yeni çıkan AAAA muhabbetinden dolayı başlıkları o kadar halıya yapışıyor ki hareket ettirmek çok güç.

 • onimarsynn @onimarsynn

  3 yıldır Dyson kullanıyorum, geçen yaz da anneme Miele'den bir makine aldım. Miele'nin Dyson'a çok yakın bir performansı var. O fiyat bandına çıktıysanız kesinlikle Miele modellerine bakmanızı öneririm.

 • TeknoFukara @tugaygs06

  Toz torbalı süpürgem var 6 ayda bir torba masrafı var okadar. Sürekli boşaltmakla uğraşmıyorsun.

 • Çateş @cates

  Bütün tozu topluyorsun evde ki sonra o tozu dökmek için kabını çıkarıp maruz kalıyorsun toza.
  Toz torbalı her zaman daha hijyenik geldi bana. Electrolux var bende son derece memnunum

 • bosu @bosu

  Torba masrafı evin kirine, tozuna, halıların bıraktığı hav miktarına göre artacaktır. Ürünün modeli geçip gittiğinde torbası pahalı olacak ve bulmak zorlaşacaktır.

  Torba bitmiş, mahallede yok, minibüse, araca binip farklı ilçelere gidip almak gelmek gerekecek. Torbanın ücretine mi yanasın ? Gidip geldiğin harcadığın zamana mı yanasın ? Yoksa torba bitmiş diye yapamadığın temizliğime mi ?

  Sulu mu ? o çok kolay, suyu doldur, yap temizliğini. Hepsi bu.

 • Miheme @miheme

  Gün olur torbayı bulamazsınız. Sıkıntı olur. Aramak için gezer durursunuz. Torbasız tavsiye ederim. Annem de o torbasız tercih ediyor. 🙂

 • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

  Torbalı alırsanız servisi bol bulunan markalardan tercih edin ki ileride yarı yolda kalmayın. Allah başka dert vermesin 🙂

 • Emre ORHAN @emreorhan

  Öncelikle bosch süpürge önermiyorum. Bizde var bir tane aldığını dışarı veriyor birde boyundan büyük ses çıkarıyor(Çöpe atacağım o derece nefret ediyorum). Dyson ve Miele 2 adet süpürge var. Miele daha sert çocuk, Dyson kibar benle hard core işlere girişme diyor.

 • Kenan @72pinedoram

  Toz torbalı ve torbasız süpürgelerin ikisini de kullanmış biri olarak toz torbalı süpürge tercih etmenizi öneririm. Toz torbasız süpürgelerin ses düzeyi daha fazla oluyor, 2-3 süpürmede emiş gücünün büyük bir kısmını kaybediyor. Sadece hazneyi boşaltmak yetmiyor, sünger filtreyi yıkamak, diğerini de yere vurarak içindeki tozu dökmek gerekiyor. Kesinlikle pis iş, ayrıca toz torbası ekstra filtreleme sağlıyor ve HEPA filtrelerin ömrünü uzatıyor. En son aldığım makine https://www.hepsiburada.com/electrolux-eus8x2dbt-ultra-silencer-a-baa-61db-sessiz-toz-torbali-elektrikli-supurge-p-HBV0000087GIU?magaza=B%C4%B0Z%C4%B0MEV&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla.supurge-sda&gclid=EAIaIQobChMIzbnr6pCG3wIVCuWaCh2bTgGmEAQYASABEgKzcPD_BwE
  Gayet sessiz emiş gücü yüksek ve kaliteli bir makine, fiyatı da emsallerine göre uygun. Toz torbası temininde de bir problem yaşayacağımı sanmıyorum, aynı torbayı bikaç marka ve model ortak kullanıyor.

  • Cavid-19 @mask

   Baktıgımız bosch modelinde halıya c demiş bu b güzel uygunda fiyatlı

  • Emre ORHAN @emreorhan

   Benim burada anlamadığım 2 tane toz torbasız süpürgemiz var ikisinde de bahsettiğiniz olaylar bulunmuyor. Birde toz torbalı süpürge de bahsettiğiniz ön filtre var onda da onu yıkamak veya değiştirmek gerekiyor. Burada bence kriter torba masrafı x kullanım ömrü = torbasız süpürge farkını kurtarıyor mu?

  • Kenan @72pinedoram

   @emreorhan Ben de Philips'in iki farklı toz torbasız modelini kullandım, ikisinde de toz haznesi dolmadan ciddi oranda emiş gücü sorunu yaşadım. Ayrıca Philips FC8147 modelinde siklon filtre denilen konik bir plastik parça var ve o saç ve bilimum pislikle çok kısa sürede doluyor. Dİğer kullandığım philips süpürgede siklon filtreyle ilgili sorun yaşamadım zaten sabit çıkartılamıyor fakat toz haznesindeki hepa ve sünger filtreyi 5 kullanmışta bir falan temizlemek gerekiyor ayrıca her seferinde toz haznesini boşaltırken ortalığa toz saçılıyor. Siemens in toz torbalı bir modelini kullanmıştım yaklaşık 5 senelik kullanımdan sonra bile toz torbasını değiştirmek haricince süpürgeye müdahale etmem gerekmedi. Şimdi de bu tecrübelerime dayanarak Electrolux EUS8X2DBT modelini satın aldım. Henüz ilk toz torbasını bile değiştirmedim onun için uzun vadeli yorum yapamam fakat o fiyat aralığındaki toz torbalı/torbasız modellere göre sesi bayağı düşük ve maksimumda çalıştırınca halıyı kaldıracak kadar güçlü, hortum parçaları birbirine klipsle sabitleniyor ve parça kalitesi gayet iyi. Ben Electrolux'ü 600tl ye almıştım geçen yaz, yanında da 12 adet "s bag" toz torbası hediye etmişlerdi. İnternetten araştırdığımda da birçok yerde toz torbası bulabileceğimi gördüm. Vestelin A9000 modeli 300 tl idi yazın ve toz torbalıydı, en kütü o alınır ve vestelin toz torbasını bulamayacağımı da zannetmiyorum. Youtube da süpürgelerin incelemeleri var oradan da bakılıp fikir sahibi olunabilir. Zamanında 200 tlye aldığım Philips süpürgenin şu an sadece 2 Hepa filtresi 100 tl. Bir şekilde torbalı/torbasız aynı masrafı çıkartıyorlar 🙂 Ne kadar sık kullanırsanız maliyet hesabı da ona göre değişir. Selamlar

  • Emre ORHAN @emreorhan

   @72pinedoram Bende Dyson ve Miele var. Dyson da zaten hiç bir filtre yok temizleyebilecek sadece arada toz haznesini yıkıyorum. Miele iki tane hepa filtre var ikisi de ömür boyu, sadece birini yılda bir kere yıkanıyor. Bazı markaların ekstra çözüm diye koydukları filtreler çok can sıkabiliyor. Bence bunun ucuz etin yahnisi mevzusuyla alakası var, segmentasyon yapılıyor.

  • bosu @bosu

   @72pinedoram Arnica Bora kullanıyoruz. Kullandığım makineyi 8 sene önce aldık hatta 9. senesine giriyor. Bu süreç içerisinde annem unutup 2-3 defa içine su doldurmadan kullanınca, tozlar motora girip oradan da motorun havalandırma alanlarını tıkadı ve motor aşırı ısınmadan (kendi kendini sohutamadığı için) benzer sebeple 8 sene içinde 2 defa yandı.

   Yannız motorun değişimini ben yaptım ancak motor gülünesi bir fiyata aldım her iki seferde ben aldığımda 40-50 TL bir ücreti vardı. Şu anda doların yükselişi ile fiyatı 99 TL hepsiburada sitesinde:

   https://www.hepsiburada.com/supurgemarket-arnica-bora-motoru-sm45-p-HBV0000020LDD?magaza=Supurge%20Market&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla.supurge-sda&gclid=Cj0KCQiAi57gBRDqARIsABhDSMoQTwlTCPVpFhekAh26Q-6uw6jXc6TV4oHOHOJg6XyVLXO9B1vRysQaArs6EALw_wcB

   8 Yıldır ne hortumu ne plastik aksamı nede contası yada başka bir yeri sorun vermedi, hah şu anda yeni yeni kabloyu otomatik sarma kısmı bozuluyor. Ama diyorum 8 sene önce aldık ve daimi şekilde kullandık.

   Yeri geldi bu ürün ile baca kurumu bile temizledik, üzerindeki hepa filtreyi sadece o zamanlar çıkartıp yıkamak ve temizlemek zorunda kaldık. 8 senedir üstünde aynı hepa filtre takılı. Hâla hepa filtresi makine kullanılırken dışarı toz vermiyor.

   Arnica Bora'da en sevdiğim özelliği makineyi kullanırken temizlik sırasında su dolu haznesi tıka basa dolsa bile çekim gücü değişmiyor olması. Yani makine kirli ikende, temiz ikende çekim gücü aynı.

   Bu ürün fiyatına göre görevini fazlası ile yerine getirdi, daha önceden çektiğimiz torba bulamama yada pahalı fiyatlar ile alma sorunlarını yaşamadık. Çünkü içinde torbası yok.

   Torbalı makineler kullanırken, ürünlerin hiç birinden memnun kalmamış biriyim. Ancak bu konudan anladığım kadarı ile torbalı ürün kullananlarda makinelerinden memnunlar.

  • Kenan @72pinedoram

   @bosu Zamanında toz torbasız makine ararken ben de bu arnicalara bayağı bi heveslenmiştim, fiyatı da uygundu ama okuduğum yorumlar biraz caydırdı beni açıkcası; Her seferince hazneyi yıkayıp kurutmak gerekiyormuş yoksa kötü bir koku yayıyormuş falan filan. Tabii olumlu/olumsuz yorumlar makineden beklentiye, kullanım koşullarına ve makine bakımına göre değişkenlik gösterebilir. Tabii ki 1500 tl'lik toz torbasızla 400 tllik bir olmaz. Sesi, emiş gücü, bakım sıklığı tamamiyle farklı olabilir. Aynı şey diğerleri için de geçerli (sulu, torbalı/torbasız). Ben toz torbasız makinelerde üst modelleri pek kullanmadım açıkçası. Kullandığım makinelerin fiyat aralığı 200tl - 800tl aralığındaydı.

 • mhmmdy @mhmmdy

  en mantıklısı torbalı olan...

 • RockandRage @rockandrage

  Yıllardır Dyson başka söze gerek yok.