Lanet olasica ipad 2 ...
Apple keske bu cihazi ios 7 de biraksa idi. Dogru dursut internete bipe girilmiyor. Cihazda hicbirsey yuklu degil bu arada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğa @doga

  iPad 2'nin şu zamanda kullanılabilir olması başarı. Apple'ın cihazlarına çok uzun süre destek olması da çok büyük başarı. Üstelik güncellemeleri özellik kırpmadan veriyorlar. Ama güncellemeyle cihazın yavaşlaması çok kötü. Bir de bu kasıtlı yapılıyor ya resmen insanın morali bozuluyor. Android'de hiç güncelleme alamamak gibi bu.

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Bir yandan Mart 2011 çıkışlı bir tablete hala güncellene vermeleri iyi.
  Ama öte yandan yavaşlıyor, ben kasıt aramıyorum zira görsellik, sistemin yaptıkları, işletim sistemi vs cidden gelişiyor ve ağırlaşıyor. Geçen iOS 5 yüklü iPhone buldum bir yerden. Bir zamanlar ayılıp bayıldığımız o arayüz oyuncak gibi, Java gibi geldi.

  • Doğa @doga

   Evet arayüz falan gelişiyor bir çok yeni özellik geliyor. Hatta yeni cihaz almış gibi oluyorsun. Mesela iOS 10 geldiğinde iPhone 6 sahibi bir heyecanlanır yeni şeyleri görünce. Ama işte güncellemenin duracağı yer var demek ki. Cihazın gücü yetmeyecekse vermemek daha iyi bence. O yüzden kasıt var gibi geliyor bana da. iPhone 4'ü bu sene iOS 6'lı ve iOS 7'li olarak karşılaştırınca bu kanıya vardım. Performansta ciddi fark var. Bir yandan da arayüz baştan aşağıya farklı işte.

   Bu konuda nazar boncuğu iPad Mini. İlk nesiller hala taş gibi.

  • Fatih @fatihy

   @dogaylmz mini 1 de cok iyi sayilmaz ama ipad 2 ye nazaran 1 tik daha iyi. O cihaz da hantal bence.
   2 yil once mini 1 vardi. İos 8 sonrasinda cihaz yavasladi. Satip mini 2 almistim.

 • Fatih @fatihy

  Guncelleme her zaman iyi degil iste,
  Bu cihazin hakki en son ios 7 idi.
  Ram yatersiz. Safari ile 2 sekmeden sonra her sayfa yeniden aciliyor. Arka plandan tekrar geri cagirinca sayfalar tekrar yukleniyor vs vs.

 • Papa Emeritus @pope

  Son kullanıcı açısından cihaz yavaşlıyor doğal olarak fakat kullandığımız uygulamaların kalitesinin iOS'te Android'e göre üstün olmasının sebeplerinden biri güncellemelerin çok uzun süre verilmesi . Mesela iOS 9'da geliştiriciler için pek çok arka planda iş görecek yenilikler yapıldı eğer cihazlar arasında sürüm farkı olsa iOS 9'da tanıtılan özellikleri gönül rahatlığıyla kimse ekleyemezdi fakat kullanım oranı %90 civarı olunca yenilikleri korkusuzca kullanabiliyorsunuz .

 • insane @insane

  Bütün ios güncellemelerini yanında uygulama güncellemeleri de sürekli daha yetenekli daha iyi daha çok iş yapan uygulamalarımız oluyor, kapladıkları yerden işlem gereksinimlerine hatta ram ihtiyacına kadar artış gösteriyor. Dolayısı ile yavaşlama kaçınılmaz oluyor. Ben aileme zamanında almıştım bir adet ipad 2 hala kullanıyorlar, günlük basit internet tüketimi ihtiyacını karşılıyor.

 • Fatih @fatihy

  Bir cok insan icin de bu cihaz sadece belli bir ise hizmet ediyor. Bir zaman sonra bana sorsalar guncelleme mi yoksa boyle kalsin ve senin isini gormeye devam mi etsin diyo sorsalar ben guncellemeyi almam ama bir kere guncelledin mi her seferinde daha da kotu bir hale getiriyor.
  İlk guncellediginde bakiyorsun bir hata var sonraki guncellemeyi yukluyorsun bakmissinki ne guzel hata giderilmis ama bu defa pil az gidiyor. Oteki seferde performans dusuyor gibi.

  Geri donus yolu da yok. Apple da en nefret ettigim sey surumler arasinda donus yok.

 • YilmazOnline @yilmazonline

  5 buçuk yıl önce çıkmış cihazdan söz ediyoruz. Daha napsın? upgrade zamanın gelmiş.

 • Darth Vader @darthvader_

  Android o konuda iyi , niye derseniz güncelleme vermiyor cihaz hep aynı kalıyor

 • Agah @agah

  en temizi isteyenin istediği sürüme versiyona cihaza format atarak geçebilmesidir.

 • akke4323 @akke4323

  En son ne zaman temiz kurulum yapıldı? Arkadaşımın ipad 2'si vardı ve cihaz kullanılmaz hale gelmişti iOS 9 çıktığında DFU moda aldıktan sonra temiz kurulum yapıp cihazı yeni bir iPad olarak ayarladık ve performansta gözle görülür bir fark oluşmuştu.

 • naturaldai @naturaldai

  aaaaaa olur mu öyle ama ios stabil