Ülkeyi etkileyen büyük olaylarda bunun topluma ve sosyal platformlara yansıması en doğal şey olduğundan, sinirlerin yatışmasını ve olayın soğumasını beklemek yönünde davranmak en doğrusu.

Biz de bu şekilde davrandık ve bekledik. Ancak üyeler birbirine hakareti geçip ölüm tehditleri savuracak hale gelmişler. Böyle davranışlara izin vermiyoruz. Bu arkadaşları uzaklaştırdık. Devam edenlere de aynısı olacak. Silineceğini bildiğiniz mesajları boşu boşuna yazıp hem zaman kaybetmeyin hem de hesaplarınızı askıya aldırtmayın.

Siyasetin yasak olmasının sebebi tam da bu şekilde düşmanca yaklaşımların hızlı bir şekilde ortaya çıkması. Birbirine bilgisi ile yardımcı olabilecek kişilerin, birbirini öldürmek istemesi aşamasına gelmesi.

Eğer kişisel olarak birbirinizden şikayetiniz var ise mahkeme yoluna gidersiniz. Gidenleriniz var. Biz de bizden istenen her türlü bilgiyi ilgili makamlara vermekle yükümlüyüz ve veriyoruz. Bu işin yolu budur. Burada hakarete ya da tehditlere izin verilmeyecek.

Gördüğünüz, kurallara aykırı her mesajı ve yorumu bize bildirin. Mesajlar silinip, mesaj sahiplerinin hesapları da dondurulacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Böyle şeylere gerek yok. Zaten bu dediğimi yapan en fazla on hesap var. Geri kalanı bildirim mekanizmasını kullanıp bir şey yazmıyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @leventek Ben hepsini görüyorum. Mesaj yazmayanlar çok. Takip edip bildirim yapıyorlar.

 • "Bilal ÖZTÜRK" @gfbilaloztrk_68

  TS nın derdi takipci kazanmak olsaydı şimdiye kadar yapmadıkları soytarılık kalmazdı ama işte TS farkı bu noktada ortaya cıkıyor.. Sonucu ne olursa olsun dogru bildiğinden şaşmayan editörleri var.. Sonuna kadar SİZİNLEYİZ...

 • Şahin A.Y. @sahin

  Duyarlılığınız için teşekkürler.

 • Mikail toretto @mikail-toretto

  teknoloji sitesinde böyle şeyler görmek gereksiz ,tüm siyasi mesajlar yasaklanmalı diye düşünüyorum

 • Tyler @tyler

  @gamsizm kraldan cok kralci olacaginiza video yayinlamaya bakin , dun video yoktu evde bos bos oturduk zaman gecmedi

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  benim bir sorum olucak sadece bana bu olayları bana beş yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatım mesajı ve teknoseyir den görüntü çalıp sahte telefon satan kanallar cayır cayır yayın yapıyor diye mesaj girmiştm o kanallar dün akşam yayını giden halk TV ve Flash TV gibi Türksat yer merkezinden değil Almanyadaki güç dijital platform adlı bir şirketi uydu frekansları üzerinden yayın yapıyor lar

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  Keşke şu sosyal medyada önüne gelen herkes hesap alabiliyor olmasaydı özellikle böyle durumlarda harika olurdu bu özellik. Burayı kastetmiyorum, buraya girmedim dün ama Twitter'da dün sadece kendi düşüncesini ifade eden, kimseye hakaret etmeyen, ne vatana ne de başka birşeye zarar verecek birşey yazmadığı halde insanlar birbirlerine küfür, hakaret dizboyu yazılar yazıyorlar. Toplumda bir olay oluyor ve elbette düşüncemizi ifade edeceğiz ama bunlara abuk sabuk biçimlerde karşılık verilmese kimse kavga etmeyecek zaten ama Türkiye 'de böyle bir sorun var. İnsanlar konuşmayı, tartışmayı bilmiyorlar.

 • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas

  @Gamsizm abi bu gibi anlarda birlik ve beraberlik mesajlarınızı ve duruşunuzu görmek bizi mutlu edecektir!
  Ve gerçekleştirdiğiniz bu duruş için teşekkür ederim

 • Endoskop @endoskop

  bugünlerde siyaset normaldir banlanmak haksızlıktır, bir çok forum özgürce tartışma yapabilecek durumda onlarda teknoloji sitesi bu zor durumlarda sansüre hayır diyorum teşşekürler

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Ölüm tehditleri ve hakaretler ban sebebi. Bir ara nasıl kafa kesileceğini yazan birileri bile vardı. Siyasete izin vermiyor oluşumuz yeni bir şey değil bu platformun normal hali. Ona bakarsanız başka siteler siyasi reklam da aldılar biz almadık kendimizle çelişmeyelim diye. Siyasete izin veren ve tartışmanın düzgün ilerlediği bir site varsa elbette orada devam edilmesini isteriz. Çünkü burada her zaman oılduğu gibi bu şartlar yine sağlanamadı. İnsanlar kendi haklarını kendileri kazanır ya da kaybeder. Müdahale edene kadar bir gün beklememizin sebebi de buydu. Yine olmadı yine kaybedildi.

  • selcuk kose @selcukkose20

   İyide arkadaş sitede açık açık siyaset paylaşılacak, tartışılacak bir alanda yok.. Neyi diretiyorsunuz? Çok lazım olursa bir forum ayrılır bu iş için ama Teknoseyirin anladığım kadarıyla ilkesel duruşunda siyaset yok ama gündemi de görmezden gelemiyor haliyle.. Israr etmeyin bari burası lağama dönmesin..

 • selcuk kose @selcukkose20

  Abuk subuk futbol taraftarlığını bile beceremeyip birbirini öldüren toplum için siyaset bomba ile eş değerdir. Üstelik bilerek yapanda yok. herkes kendi basını ve medyasının telkin yoluyla büyülenerek meydanlara salınıyorken haliyle gereken önlemler alınmalı.. Teknoseyiri destekliyorum..

 • Batuhan K. @alcantara

  Ülkemiz insanlarının bir şeyi zorlama isteği ve bunu büyük bir şevk ile yapması takdire şayan.

 • gugurluer @gugurluer

  Geç bile kaldınız , her yoruma hakaretle cevap veren, hiçbir farklı görüşe tahammülü olmayan bu güruh nasıl oluştu oda ayrı bir tartışma konusu.

 • kenya @kenya

  Neden insanlar burada siyaset yapar ki ? İsteyen gider kafasına uyan bir partiye üye olur ve orada yapar. Her yeri kirletme hakları olduğunu sanan bu kişilerin banlanması gayet normal. Platformun sahipleri siyaset yok diyorsa yoktur. Beğenmeyen gelmez.

 • Enes Pst @enoes_34

  @gamsizm kimseye konuşturmayın ama sizde susmayın Allah aşkına ülke bu durumdayken onun bunun incelemesini görmek helede bu incelemeleri görürken sizden sanki hiçbişe yok muş gibi sessizliği görmek iç acıtıcı

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Ben konuşmam gerektiği yerde konuşuyorum. Mesela burada konuşmuyorum. Klavye silahşörlüğünü de sevmem. Kişisel şovumu yapmam. Benim tanımadığım takipçilerim için söyleyeceğim tek şey onların güvenliğini ilgilendiren konularda kendimce uyarmaktır. Bir konuda gaza gelmek en kötü şey. Düşünmeyi engeller. Bir de tabii şu var. Tarihi olayları onu yaşarken değerlendirmek zordur. Çünkü sonu görülmemiştir, bilgiler etraflıca toplanmamıştır. Bugün olan olaylarla ilgili doğru yorum yapabilmek, belki 20 sene sonra mümkün olacak. O yüzden sayfalarca yazılan yorumlar aslında boşuna yazılıyor.

   Geçmişte yaşanan önemli olaylarla ilgili gerçekleri şimdi okuyoruz. Ama o zaman yaşayanlar birçok şeyden habersizdi. Bizim şimdi bildiklerimizi bilseler tarih çok farklı gelişirdi.

   O yüzden ben kişisel olarak şu an orta doğuda yaşanan ve bizi de içine alan olayların hepsinin bir yere varacağını düşünüyorum. Hiçbir olay tek değil. Kişisel çabam da elimde olan imkanlarla ve özellikle geçmişte yaşanan tarihi olaylara bakıp fikir yürütmek. Çünkü vatandaş olarak bizim şu an doğru bilgiye ulaşmamız bir hayli zor.

   Ölenlere rahmet dilemek belki de yapılabilecek en kesin şey. Çünkü hikaye nasıl devam ederse etsin ölenler geri gelmeyecek.

  • Enes Pst @enoes_34

   @gamsizm @mrt87 @mrt87 sonuç itibariyle hepimiz bu ülke topraklarında yaşayan buranın ekmeğini suyunu tüketen birer TC vatandaşıyız, ben asla kimse kavga etsin klavye delikanlıları ortaya dökülsün demiyorum.zaten sizden bişey beklememin sebebi bu. sizden beklediğim şey ise uzun uzadıya yorum veya siyasi görüş değil çünkü burası siyaset yeri değil ama yorumlarda kavga edenleri susturup olayla ilgili Allahtan şehitlerimize rahmet diliyoruz ülke adına herkesten dua bekliyoruz gibi siyasi görüş içermeyen ama ülke durumuna da duyarsız kalmayan birkaç küçük yazı idi sadece beklediğim.... bunda yanlış bişe yok
   günlük rutine dönmek ise zaten hem kendi psikolojimiz için gerekli hemde tabir-i caizse biz sizi sallamıyoruz demek için iyi bir cevap fakat günlük rutine dönmek ayrı sanki duyarsızmış gibi sessiz kalmak ayrı (duyarsızmış gibi dedim duyarsız demedim yanlış anlaşılmasın)

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  Bir şey olsa da onun yeri burası değil, herkesin kendi siyasi görüşü var ve herkesinki de kendine özel. Teknoloji ve otomobil konuları için buradayım ben, başka bir şey değil. Siyasi ve özel konuşmamı yapacaksam facebook, twitter üzerinden yaparım, instagram bile değil.