Bir kaç aydır Jolly Joker Konserlerinin fotoğraf ve videolarını çekiyorum. Dün Mert DEMİR konseri vardı. Bu adamın ne çok seveni varmış. Mekanı hiç bu kadar kalabalık görmemiştim. Fotoğraflardan birkaçını sizle de paylaşayım dedim.
Yüksek çöz. Hallerine bakmak isteyenler için: https://www.flickr.com/photos/148410470@N02/
Not: Fotoğraflar buraya yüklenmek için çok büyük boyutluydu. Whatsapptan kendime atıp indirdim ki buraya yüklenebilecek kadar dosya boyutu küçülsün diye. Gelgelelim ki kalitenin içinden hem WhatsApp hem teknoseyir geçiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agah @agah

  sahnenin aydınlatması kötü olmuş, sanatçıya takip ışığı olarak bir spot vurdurmamışlar. sanatçıyı aydınlatma işi yanlara konan iki ışıkla sağlanmaya çalışılmış (tüm sahnenin gözültüğü fotoğrafta işaretledim) ama ilk fotoğrafta çok belli olduğu gibi yanlar aydınlık suratının ortası gölge kalmış.

  bana göre teknik açıdan en iyi fotoğrafı buraya koymak için seçmemen beni şaşırttı 😀 ben olsam önce bu kareyi koyardım, sanatçıyı aydınlatan ışığın tarafından çok temiz bir çekim olmuş.
  https://www.flickr.com/photos/148410470@N02/53708779771/

  • ARMv7 @armv7

   Buraya teknik açıdan en iyiyi değil de, görsel olarak gözüme en güzel görünenleri koymayı tercih ettim. Sonuçta biyometrik fotoğraf değil. O andaki duyguyu en iyi yansıttığını düşündüğüm fotoğrafları koymayı tercih ettim.

   Işıklar da normalde spotla takip şeklinde konserlerde ama bu konser özelinde böyle garip bir ışıklandırma seçimi yapılmış. Sanırım sanatçı tercihli bir seçim olmuş. Ben de görünce şaşırdım. Neredeyse 40 tane konser çektim ama ilk defa böyle bir ışık gördüm.

 • ad33p @ad33p

  Bugün de Mert Demir kimmiş, şarkıları nasılmış onu öğrenelim. 🙂

 • Temp @temp

  Bizim millet boş insanları çok sever çok kıymet gösterir. 🙂

  • ARMv7 @armv7

   Boş insan mıdır bilemem. Yıldızı merkezine koyan aktivitelerde yıldızın genel olarak nasıl bir insan olduğunun bir önemi yoktur. Aktiviteye ne kattığının önemi vardır. İnsanlar eğlenmeyi sever, bu adam da oraya gelenleri eğlendiriyordu. Görevini iyi yapıyordu.

   Oraya gelenlerin beklentisinin kaliteli olup olmadığı tabii ayrı bir tartışma konusu ama toplumu eleştirmek adına adamı yermek fikrine biraz karşı çıkabilirim. Genel olarak bu toplumun zevklerinin çok kötü olduğu konusunda sizinle hemfikir olduğumu da söylemem lazım.

 • Hybrid @hybrid

  Çok güzel olmuş fotoğraf böyle fotoğraf çekebilmek istiyorum. İyi bir kamera alırsam eğitimine vakit ayırcam.

  • ARMv7 @armv7

   Öncelikle teşekkür ederim. İyi bir kamera şart değil aslına bakarsanız. Size gündüz koşullarında çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz ucuz kamera önerisinde bulunabilirim. 2. el olarak 4-5 bin lira harcayarak çok kaliteli fotoğraflar çekebileceğiniz gizli cevher kategorisinde kameralar var. Samsung nx300 bunlardan birisi. Fiyatının çok üstünde bir kalitesi var. Başlangıç için çok iyi bir kamera.

  • Hybrid @hybrid

   @armv7 Çok teşekkür ederim sıfır bilgim vardı. Ben daha pahalı olur sanıyordum.

 • neymarfato @neymarfato

  Ben de 1 ay önce keşfettim güzel şarkıları var