Çamaşır parfümü kullanan var mı aramızda? Giysilerim dolapta kokuyor bir süre sonra. Naftalin falan fayda etmiyor. Düz parfüm de sıkmak istemiyorum. Hem para / parfüm dayanmaz, hem de keskin bi koku istemiyorum. Yeni yıkanmış yumuşatıcı kokan giysilere benzesin yeter. Sırf bu koku olayı yüzünden yıkanmış giysileri tekrar tekrar yıkıyorum. Boşa giysiler yıpranıyor, yetmiyor su ve yumuşatıcı da boşa gidiyor.
Naftalin ve çamaşır parfümü dışındaki alternatiflere de açığım bu arada.
https://www.hepsiburada.com/ara?q=oda%20ve%20%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r%20parf%C3%BCm%C3%BC

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mafyasus @bobrekus

  Dolap için glade in bez kokuları vardı, uzun süre gidiyor, güzel de kokuyor.

 • Vizuvv @vizuvv

  Bu konu istediğin öneri kadar basit değil bence, önce çamaşırlarında ilk yıkama deterjan kokusunun uçup gitmesi beklendik bir durum ama senin olayında başka rahatsız edici bir koku çıkıyor meydana sanırım.
  Bunun nedenini bulmak lazım, rutubet durumu nedir?
  Bu arada naftalin zehirdir, 1 numaralı kanser sebeplerinden biridir, evinize dahi sokmayın.

 • Jpage @jpage

  Eger camasir makinasi temiz ve guzel yikiyorsa yeni yikanan camasirda olabilecek tek koku rutubet kokusudur. Bu islak havlu kokusuna benzer. Bu da kolay gecen bir sey degil. En iyi cozumu sirkeli suda bekletmek ama kisa surede tekrar kokmaya baslar. Rutubet kokusunu olusturan asil sebebi bulmak lazim. Camasirlari kuruturken nemli bekletiyor olabilirsiniz veya ev genel anlamda rutubetli olabilir.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   Ya aslında dediklerin mantıklı lâkin pek rutubet kokusuna benzemiyor. Hatta direkt verdiğin örnekle, havluyla karşılaştırınca ikisi bariz farklı kokular. Rutubet kokusunu biliyorum, tam da dediğin gibi kurutulmadan katlanan havlulardan falan gelen bilinen bir kokudur. Bunlar daha farklı kokuyor. Küf kokusuna benzemiyor yani. Belki de yine küf ama miktar ve ortama göre değişiyor koku bilmiyorum. Deterjan ve yumuşatıcı yönünden problem yok zira yıkandıkları günü bırak haftada dahi çok güzel kokuyorlar. Çözemedim valla, giysilerin çokluğundan ve sanırım dolabın da görece küçük olmasından kaynaklanıyor kuvvetle muhtemel. Gömlekler tıkış tıkış oluyor zaten. Kirada oturduğumuz için dolap almaya da yanaşamıyorum. 1-2 defa sökülüp takılınca yapısı bozuluyor dolapların. Geçici bir çözüm bulabilirsem idare edeceğim böyle. Arkadaş yukarıda el sabunu önermiş, eşi kullanıyormuş o yöntemi. Deneyeceğim onu, işe yararsa öyle devam edeceğim. Yaramazsa bağlantısını attığım spreyleri deneyeceğim.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Pamuk havasız kaldığında ds öyle kokuyor. Değişik katlama yöntemlei var mesela tişörtleri yuvarlak yapıo çekmecede saklıyorlar. Onları araştırıp deneyebilirsin.

 • Rasko @rasko

  Katlayıp üst üste koymak yerine olabildiğince askıya as, bir de dolabın kapağını açık veya aralık bırak, sorun kalmaz.