Bundan yaklaşık 2 sene önce 2010 model benzinli 1.4 clio sembol araç aldım. Araç daha önce kaza yapmamış ama güneş yanıkları olan boyası solmuş, ön diskler bitik, arka kampanalar bilye dağıtmış v.s. kısacası bakımsız bir araçtı. Aldıktan sonra alt takımı komle triger olsun baskı balata olsun orijinal parça ile güvendiğim ustaya degistirttim. Trim seslerine varana kadar müdahale ettim. Kapı ve koltuk döşemeleri hoparlörler aklınıza ne gelirse birde aracı komple boyatm. Yani anlayacağınız araç çiçek gibi oldu bir hafta önce aracimi üst modellere geçmek için satışa koydum ama gelin görün ki araba boyalı olduğu için yarı fiyatına almak istiyor insanlar. 5 ila 6 telefon görüşmesinden sonra aracı ilandan kaldırdım. Ben bu aracı vitesi boşa alır uçurumdan aşağı salarım ama genede o paraya vermem. Saçma salak takıntılar yüzünden insanlar bazen ne kaçırdını bilmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  Ne yazık ki son sahibi olursun derken bunu kast ediyor insanlar. Bence siz camına yazı koyun belki görerek içine sinen birileri olursa internettekiler gibi fiyat öldürmeye çalışmayabilir.

 • Emre @emre64

  Hocam 2010 model symbol'e 130 bin falan dediyseniz yarı fiyatı değil normal fiyatına almak istemişlerdir. İnsanlar saçma sapan fiyatlar çekiyor arabalarına. Sırf siz bakım yaptınız diye arabanın değeri artmıyor haberiniz olsun.

 • turker @turker

  Hikaye boyalı olması değil. 4 aracı birleştirip, "yanık boyası var" diyenler yüzünden herkes pert bu araç diye düşünüypr full boyalı görünce.

 • Serdar @seac

  Saçma ama bu ülke için geçerli bir takıntı bence.

 • liara @liara

  Üzücü ama ülkede boya takıntısı hat safhada çünkü boya=pert. Şimdi sizin araç da tr şartlarında genç sayılır. Ölücüleri harç tutarak ciddi alıcı full boyayı görünce aramaz, çünkü 10 yaşında araç kolay kolay komple boyanmaz. Ben araç incelerken kapı boyası olan ilanı eliyorum sadece tampon boyalıları inceliyorum çünkü herkes yalancı. Face grubunda cliosunu tamamen boyatan biri vardı güneş yanıkları sebebiyle mesela o servisten boyandığına dair belge falan almış belki sizde de öyle bir şey varsa onu öne koyabilirsiniz.

  • Emre @emre64

   O kadar da değil hocam 😀 Böyle bakıyorsanız zaten sıfır almanız lazım, kaldı ki bu ayarda b segment ve güncel bir araba ikinci elde bile en az 250 bin liradır şu an.

  • liara @liara

   @emre64 Sırf o yüzden 3 sene önce sıfır almıştık clioyu 😀 Adam yazmış sadece sağ kapı boyalı, şimdi mantıken sağ kapıya vurdularsa vuran motor değilse onun sütunda da vardır bişey ya da çamurlukta. Veya diyor sadece kaput değişti. Yani sadece kaputun değişmesi içinde saksı falan düşmesi lazım tampon boyası nerede. Veya yazmış tampon+çamurluk+bagaj boyalı ama tramer 200 lira. İnsan işkilleniyor. Diğer yandan, Tarcanlar falan izleyince de insan paronayak oluyor. Bir iki kere de sanayiye gidince allah kazadan beladan korusun diye dua ediyoruz.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Boyamadan önce keşke orijinal halinin fotoğrafını falan çekseydiniz. Ben, mesela, bu km ile oynuyorlar muhabbetinden sonra, inşallah hiç ihtiyacım olmaz ama satarsam diye (hem de koleksiyonculuktan dolayı) her 10 bin km de fotoğraflıyorum (bu arada aracım 2013 model ve daha bu sene 50 bini gördü). Bütün kazaların fotoğraflıdır, satarken de göstermekten çekinmem.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Galericidir onu yapan, normal binici boyasının güzel olmasına bakar. en azından ben öyleydim.

  mesela araba önden ağız kaza yapmadıkca sürtmüş boyamış umrumda olmaz motor ve iç aksamlar temiz kullanılsın kafi

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Maalesef Türkiye gerçeği. Sizin hatanız da şu madem böyle bir boya ihtiyacı vardı, aracın boya öncesinde elinize o günün gazetesini alıp, gaze tarihi, aracın plaka ve şase nosunu göstererek videoya başlayıp, sonra aracı neden boyatmak istediğinizi aracın üzerinde göstererek kısa bir kayıt almamanız olmuş. Bu videoyu rağmen güvenmeyen çok insan olur. Size güvenseler bile alıcı, daha sonra aracı satmak isterken yaşayacağı zorluğu düşünüp vazgeçer.

  Şuan öyle bir ülkedeyiz ki, aracın alıcısı almadan satarken ne olur planını kuruyor, kurmak zorunda da.

 • Karamel Galaxy @karamel-galaxy

  ne kadar istiyorsunuz araca, bende bakıyorum bu segmentte bişeyler

 • Joe @joe

  İnsanlar da haksız değil. Herkes kendine göre haklı burada.