Bir thh süreci ile karşınızdayım.
2018 yılının kasım ayında aldığım Dell İnspiron 15 700.
Yaklaşık bir yıl sonra ölü piksel vermeye başladı.
Önce sayısı birdi.Yetkili servisi aradım bir taneye bir şey yapamayacaklarını söylediler.
Sayısı artınca değişim istedim.
6 ay dışında olduğu için yapamayacaklarını söylediler.
Thh'ye başvurdum lehime bir karar çıktı.
Firma hiç itiraz etmedi fakat.
Değişim süreci tam 5 ay sürdü.
Bana aşağıda linkini paylaştığım ürünü verdiler.
Kutuyu sadece kontrol için açtım.
Nasıl bir üründür dostlar macbook airle takas etmek istiyorum fikriniz nedir ?

https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb750w165c-pm-HB00000VE4DS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozturka @ozturka

  1660ti macbook air i peçete eder. Kullanma senaryonuza bağlı tabi ki.

 • Recai @recai

  Gunah bu cihazi verip macbook air almak, tas olursun tas!
  M1 islemcili yeni bir mac ise ve ihtiyacin o yöndeyse olabilir ama onun disinda ikinci el ile asla takas yapmazdim.

 • Orcun @orcun

  8-9 bin liraya gider gibi duruyor. Tek sıkıntı şu, eğer kutuyu hiç açmasaydın çok rahat sıfır diye satardın ama açtığın an o artık 2. el. İşte bu biraz sorun olacak. Onun harici de bence kullan derim. Macbook'u ne yapacaksın ki ? çok böyle apple ekosisteminde değilsen windows'a alıştıysan eziyetten başka birşey değil macbook.

  • delidenazhallice @yazarfen

   Starbucksta kızlar bakar belki 🙂
   Hocam önceki dell beni pil performansı ve ısınma ile çok yordu.
   Yoksa apple fan insanı değilim aklıma geldi sadece.

  • Orcun @orcun

   @yazarfen Macbook olayı başı başına sorun, yani tamam alet çok güzel ona lafım yok. Ben 5 kere alıp sattım bu arada macbook mac mini dahil vs. pc kafasında bana osx uymuyor. Tamam alet çok güzel nette gez video izle ama ya işte benim 10 sene evvelden kullandığım program macstore markette yokmuş dur harici kurayım desem işte osx sürümü uymaz güvenlik bikbik öter kurdurtmaz vs. vs. vs. usb hdd takacağım ntfs sorun mesela okuyor ama yazamıyordu. E meke özel formattırsam windows görmüyordu ? e ben tamir mamir işleri yapıyorum usb belleğe rufus ile yazdıracağım isoları vs al buyur sıkıntı, yani tamam yolu yordamı var ama sıfırdan herşeyi öğrenmek gerekiyor. Windows kafasıyla düşünüp kullanınca o aleti acı çekiyorsun. Diyorsun en sonunda ya dur şuna windows kurayım bootcamp ile vs e windows kurunca aletin de hiçbir manası kalmıyor. Pil ömrü ölüyor fanı stabil değil devamlı tam yükte 6000 bir devirlerde dönüyor yok yani çekilecek şey değil o alet yüzde yüz osx uyumlu windowsta kanser ediyor. Hani bana ipad bile macbooktan yer yer daha kullanışlı geliyordu çünkü alışmışsın trickleri herşeyi biliyorsun. Windowstan macbook'a geçince sudan çıkmış balığa dönüyorsun. Çünkü sıfırdan bilmiyorsun öğrene öğrene diyorsun ki eeh be sıçarım ya mekbuğuna sat gitsin ... aletini ya deyip satıyorsun. 😀

 • ARMv7 @armv7

  oyun oynamıyorsanız, şarjı uzun giden bir bilgisayar alayım, ekranı iyi olsun, taşıması rahat olsun 3d grafik performansı o kadar iyi olmasa da olur diyorasanız 2020 model bir macbookla air'la takas edilebilir. Ben oyun oynarım, video kurgularım, 3d graik performansı bana lazım. Ağırlığı hantallığı dert değil diyorsanız takas etmemenizi tavsiye ederim. İhtiyacınız hangi yönde önemli olan bu.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Ben olsam kullanırdım. Hayırlı olsun

 • Joe @joe

  Kullanırdım. Sorunu hangi firma ile yaşadın bunarada ?

 • rsezer @rsezer

  Dell pc destek hizmetlerini Koç Sistem veriyor, 13 Kasım 2020 de ekranı kırık diye verdiğim AIO bilgisayarı 2 Mart 2021 de geri alabildim. Parasını peşin başta ödedim ( 19 Kasım 2020). Yasa 20 iş gününde yapılacak, 10 yıl yedek parça bulundurulacak diyor. Pandemi sürecinde sıkıntı olabilir diye 1.5 ay bekledim, arayan soran olmadı, sonrasında hem Koç Sistemi hem Dell'i defalarca aradım, ikisinde de konuyla ilgili birine ulaşmak mümkün olmadı, ya çağrı merkezi ile ya da ilgisiz biri ile görüşebildim. Düzgün cevap alamadım, sıkıştırınca Koç Sistem Dell'i yanlış parça göndermekle, Dell Koç Sistem'i yanlış parça sipariş etmekle suçladı. Sonunda sıkılım Dell'i THH'ne şikayet ettim, yedek parça bulundurmamak ve zamanında tamir hizmeti vermemekten, en az 6 sürer dediler, acelem yok beklerim, yeter ki hizmet konusunda çifte standart yüzünden ceza alsınlar. ABD'ye başka Türkiye'ye başka tavır uyguluyorlar !

 • Mr.Tekin @tekin224

  Kullan dostum macbook nedir bunun yanında

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Dell oyun bilgisayarı, M1 işelmcili Air iş... Dell ile iş de yaparsın ama Air de kısıtlı oyun oynarsın... Ayrıca biri Windows diğeri MacOS. Oyuna ne kadar önem verdiğine göre bu tercih yön değiştirir. Air'in da DeLL e peçete muamelesi yapacağı alanlar var.