Pek sık kullanmadığım masaüstü bilgisayarımı Koronavirüs araştırmaları için Folding@Home projesine bağışladım. Virüsün yapısını anlamak ve hastalığının tedavisini bulmak için sizler de bu adresten Folding@Home Client uygulamasını indirerek, bilimsel araştırmalara destek olabilirsiniz: https://foldingathome.org/start-folding/ . Kurulum aşamaları çok basit, direkt next, next, finish ile tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bir de Folding@Home üzerinde bir takım oluşturdum ismi: "teknoseyir cpu power". Bu takım numarasını kullanarak siz de projeye yaptığınız katkılardan topladığınız puanlar ile takım tablosunda yer alabilirsiniz: 242673. Takımdakilerin ne kadar katkı yaptıklarını görmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://stats.foldingathome.org/team/242673 [sunucu yoğunluğundan dolayı açılmayabiliyor bazen].

Aslında bu takımla ilgili farklı fikirlerim vardı fakat coronavirüs patlak verince acilinden kurmak ve paylaşmak istedim. Daha müsait bir zamanımda bir blog yazısı hazırlayıp, detaylar hakkında bilgi vereceğim.

#Folding #CoronaVirus #Bilim #foldingathome

BeğenFavori PaylaşYorum yap