Asus Türkiye Resmi Servis'i konusunda deneyim yaşayan biri olarak size görüşlerimi aktarmak istiyorum.
Üst seviye anakartlardan birini alıp sorun yaşamama rağmen ve Asus anakartların üzerinde "3 yıl yenisiyle birebir değişim" ibaresine rağmen servise giden anakart 35 gün boyunca serviste kaldı.
35 gün boyunca "elimizde işlemci yok" denerek bekletilip kontrol dahi edilmedi.
En sonunda ben arayıp yasal süreleri dolduğu için iade istedim. İade raporunu da ancak o şekilde verdiler.
Bu arada herhangi bir Asus ürününü servise yolladığınızda direk Asus Türkiye'nin kendi servisine gidiyor bu da dip not olarak aklınızda bulunsun.
Üstelik müşteri hizmetleri de fazlasıyla amatör ve yetersiz.
Bu söylediklerim firmayı ve markayı kötülemek için değil, başımdan geçenleri birebir aktarmak içindir.
Kimse farklı yere çekmezse sevinirim.
Asus bir donanım alacaksanız servisinin zayıf olduğunu bilerek alın. #Asus #Servis

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ben biraz daha geliştireyim, Türkiye'de bir donanım alacaksanız servisinin zayıf olduğunu bilerek alın.

 • Barış Ataç @barisatac

  Ben de tam tersini anlatayım, bir parçayı kaybetmiştim. Öğle saatlerinde mail attım, 10-15 dakikada ilgili birime ileteceklerini belirten bir mail geldi. Akşama parçayı yollayacaklarını belirten bir mail geldi ve ertesi gün parça elime ulaştı. Hem de ücretsiz.
  En yakın arkadaşımın 1-1,5 sene önce anakartında ram slotlarından biri çalışmamaya başladı. Garantisi devam ettiği için hemen servise yolladı. Anakart ellerine ulaştığı gün değişim yapılacağı bildirildi. 2 gün sonra da yeni anakartı elindeydi.
  Bu nasıl oluyor anlamıyorum, Türkiye'deki tüm servisler böyle dengesiz. O gün eşiyle kavga etmişse yandınız. 🙂 Böyle şeyler ülkemizde neden çok oluyor bilmiyorum. Kesinlikle incelenmesi gereken bir konu.

  • Teknodiyet @teknodiyet

   @barisatac Eşine bir gün kızar erteler de 35 gün naptılar bu adamlar.
   Bide her aradığımda yapacak bir şey yok zaten ürününüz işleme alınmış falan filan dediler.
   Daha komiği koca servisin elinde işlemci olmaması.
   Daha da kötüsü bu rezaletin markanın kendi servisinde yaşanması.

 • CimAdam @cimadam

  Aynısını asus modemde yaşadım, birebir değişim garantisi resmen kandırma üzerine kurulu para iadesi yaptılar, 1 sene sonra o para kuşa döndü tabii

 • Erkan @erkan123

  Asus'dan hiçbir ürün alınmaz hele Ümraniye'de bir servisleri var işleri güçleri birilerini kazıklamak.

 • hey @hey

  Merhaba,
  Yaşadığınız şanssızlık için üzgünüm.
  1.Anakartlarda 3yil birebir değişim garantisi yok, muhtemelen yanlışlıkla birileri üzerine etiket yapıştırmış olabilir mi?
  2.Anakartlarin servisine Asus Türkiye merkez bakmiyor, SMS bakıyor, kargonun merkeze gitmemesi gerekir. Siz gönderirken nasıl göndermistiniz? Müşteri hizmetlerini arayıp kayit açtırıp mi gönderdiniz?
  3.islemci yok diye kim size dönüş yapti? Müşteri hizmetleri? Asus merkez servis? Sms servis ?
  4.son olarak birebir değişim olan ürünlerde eger özellikle üzerinden 2yil geçmişse kurdan dolayı fark oluşuyor, normalde satın aldığınız yerin değişmesi ya da distiden istemesi gerekir ama burda çoğunluk para iadesi kolaylarina geldiği için bazı müşteriler problem yaşayabiliyor, yoksa birebir değişim ürünler yenisi ile değişmekte.

  Dönüşünüze göre problem nerde bulup kontrol edelim
  @gamsizm @teknodiyet

  • Teknodiyet @teknodiyet

   @hey
   1- Bu ibare benim kutumda olmayabilir fakat Asus marka router ve anakart kutularının üzerinde 3 yıl birebir değişim ibarelerini gördüğümü iyi hatırlıyorum.
   2- Anakart Vatan bilgisayar aracılığıyla servise gitmişti. Ürüne direk Asus Türkiye Servisinin baktığını söylediler. Hatta arayıp ürünü sorduğum numara direk Asus'un kendi destek hattı.Aşağıdaki bağlantıdan ulaştım.
   http://asus.com/tr/support/CallUs
   Arayınca bir sürü gereksiz kişisel verilerimi aldıktan sonra ancak ürünün seri numarasıyla ürünün durumunu sorgulayabiliyordum. Sürekli arayıp sormama rağmen ürünü test etmek için yurtdışından işlemci beklendiği söyleniyordu. Bunu aradığım ilk gün de söylediler, 35. gün de söylediler.
   Dolayısıyla 35 günde bir işlemci yurtdışından gelemiyorsa bu nasıl servis diye bir sormak lazım. Hatta sırf ben acele edilmesi için sıkıştrmama rağmen zaten ürününüz işleme alınmış diyerek atarlı giderli konuşuyorlardı.
   3- Ürünün onarım durumunu m.h. ye sorduğumda hep "işlemci bekleniyor" aşamasında olduğunu söyleyip durdular ve herhangi bir ilerleme olmadı 1 ay boyunca. Bunu söyleyen de Asus destek hattı yine.
   4- Ürün vatandan alınan sorunlu bir anakarttı. Alır almaz montaj yaptık ve sorunlu olduğunu görünce fatura tarihinden 2 gün sonra servise gönderilmek üzere vatana bıraktık.
   Yeni alınan bir üründü ve güncel x570 anakarttı. Bu kadar bekletmeleri için bir sebep yoktu direk değişim de yapabilirlerdi, para iadesi de yapabilirlerdi.
   Hiç bir şey yapmıyorlarsa ürünü test edebilirlerdi ama yapmadılar.
   Sonuç olarak para iadesi aldım ve olayın üzerinden de 1 ay geçmiştir muhtemelen.
   Benim bir sorunum kalmadı fakat deneyimlerimi buraya aktarmak istedim sadece hepsi bu.

  • hey @hey

   @teknodiyet teşekkürler, ilgili departmana ileteceğim

  • Teknodiyet @teknodiyet

   @hey Siz Asus'da mı çalışıyorsunuz hocam?
   Asus ile bağlantınız nedir tam olarak onu anlamadım da meraktan soruyorum.

  • hey @hey

   Birebir değişim modemlerde evet ama anakartlarda yok, işlemci olmaması sebebiyle bekletme kısmını kontrol edilmesini söyleyeceğim

 • Yasin Malibu @yasinmalibu

  Şansıma Asus fx serisi notebook'un üstüne şekerli çay döküldü garanti kapsamında ücretsiz tamir edip gönderdiler. Şans meselesi

 • Gorunmez @gorunmez

  Nerde o eski çizgi elektronik ah ah gözler arıyor