Market poşetleri paralı olunca, ücretsiz verilen ekmek ve manav bölümünde ki poşetlerin mikronunu iyice düşürmüşler, neredeyse bir kg meyveyi taşıyamadan yırtılıyor.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alper @jaguar

  Ekmekte durum farklı ama, sizin dediğinizde güzel bir bakış açısı fakat fiiliyatta pek gramaj fark ettirdiğini sanmıyorum. Hoş bu konuya girilince hassas tartıların muayenesine kadar gidebiliriz. 🙂

 • Kadir @abdlkadrergin

  @dragon06 Konuyla pek alakalı değil ama hassas tartıların muayenesi kısmına girilmeli kesinlikle. Piyasadaki terazilerin kalibrasyonunu hiç kimse takip etmiyor. Adam pazar kasasının üstüne koymuş tartıyı hurra tartıp geçiyor, ne bir doğrulama ne kalibrasyon. Marketlerdeki kasalara çok işkilleniyorum asıl. Üzerinden bin tane ürün geçiyor her gün, hangi büyük market kontrol ediyor acaba o kasa-terazilerin doğru ölçüp ölçmediğini?

 • Alper @jaguar

  @abdlkadrergin Bu konu çok önemli aslında fakat ülkemizde her birimlerde olduğu gibi denetim zaafiyeti var, bu işlerin denetiminide bildiğima kadarıyla belediyeler yapıyor.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  @abdlkadrergin eskiden pazarlari denetlerlerdi. Gormuslugum var 15 sene once filan, elinde referans agirlikla tarti denetleyen zabitayi.

 • Ertuğrul Öztürk @ertugrulozturk

  @abdlkadrergin Dönemsel olarak denetleniyor. Migros'da hem iç hemde dış kurum tarafından denetleniyor. Diğer marketleri bilemiyorum ama görmediğiniz için suçlama yapmanız yanlış.

 • Kadir @abdlkadrergin

  @ertugrulozturk 39 yaşındayım. Çarşı pazarda kalibrasyon etiketi olan, tam teraziye alınmış bir ağırlık ölçere rastlamadım şimdiye kadar. Migros'un durumunu da sizden öğrendim, helal olsun derim. Merak ettim yarın uğrayıp bakacağım kalibrasyon etiketleri var mı tartılarda diye. Babam da bir dönem bakkallık yapmıştı, bir Allah'ın kulu gelmemişti teraziye kontrole. Çalıştığım fabrikada yaptığım işlerden biri kalibrasyon takibi, merak ve hassasiyetim ondan. Kaldı ki bazı kalibrasyon firmalarının ne kadar özenli(!) iş yaptıklarını da iyi biliyorum. Neyse hiç bir markayı veya kurumu hedef alıp suçlamamıştım. Sadece ben piyasada hiç denk gelmedim, işim gereği gözüm hep arar böyle şeyleri.

 • protego @protego

  Ücretsiz olması için mikron sınırı var çünkü ondan. Yoksa ekmek manav vs. poşetleri de paralı. Baştan aşağı saçmalık bu iş, her zamanki gibi düşünmeden hesaplamadan iş yaptılar