Hepsiburada.com siparişimin başına gelenler

Hepsiburada.com'dan daha önce de bir çok kez sipariş vermiştim. Ancak 2017 Black Friday'de verdiğim sipariş dillere destan oldu...

 

Altı tane ürünü sepete attım. Bunlarda biri bluetooth kulaklık diğer beşi farklı farklı Meccano yapı oyuncakları idi. Ürünlerin hepsinde satıcı hepsiburada'nın kendisi.

1- Yaşanan yoğunluktan dolayı siparişi parça parça göndereceklerini belirttiler, Bluetooth kulaklığı hemen doğru bir şekilde gönderdiler, teslim aldım ve kulaklığın bu hikayedeki rolü sona erdi.

2- Diğer ürünler biraz gecikebilir kusura bakmayın dediler, tamamdır olabilir, eyvallah dedim...

3- Bütün ürünler tek tek geldi, yani altı farklı ürün altı farklı gönderi olarak altı farklı zamanda geldi ki bunların sonuncusu 18.12.2017'de geldi. Sipariş tarihinin 24.11.2017 olduğunu düşünürsek bir aya yakın bir gecikme ile gönderiler tamamlandı.

4- Ancak esas sorun bu değil. Aldığım beş farklı Meccano ürününden dört tanesi farklı Meccano ürünü geldi ! ! ! ! Yani sadece bir Meccano'yu doğru gönderip diğer hepsini yanlış gönderdiler.

5- Dördüncü ürün elime ulaştığında (son bir ürün kalmıştı gelmeyen) elimde üç yanlış, bir doğru Meccano vardı.

6- Yanlış gelenlerin niye yanlış, doğru gelenin neden doğru geldiğine baktım. Sebep belliydi, Ürünlerin adlarını sisteme 5 model set, 20 model set gibi girmişlerdi. Ancak ürünlerin arasındaki esas fark model set sayısı değil, setlerin bazıları araba, bazıları hayvan, bazılar uçak gibi modelleri içeriyor olmasıydı ve aslında gerçek adları da buna göreydi.

7- Örneğin sipariş verdiğim ürünlerden birinin gerçek adı Meccano Desert Adventure. Bu ürün bir araba ve araba benzeri farklı modeller yapılıyor. Kutu üzerinde "Desert Adventure" da yazıyor, "20 model" de yazıyor. Hepsiburada sağolsun bu ürünün adını sisteme "Desert Adventure" olarak gireceğine "20 model set" olarak girmiş. Bunu neredeyse bu markanın tüm ürünlerinde yapmış.

8- Sipariş gönderilirken Desert Adventure olan 20 model setlik ürün yerine başka bir 20 modellik set olan "Aerial Rescue" helikopter setini göndermişler, çünkü bunun üzerinde de 20 model yazıyor ve iki ürünün adı da sistemde Meccano 20 model set.

9- Doğru gelen ürünün adı sisteme "Meccano Hareketli Vinç" olarak girildiği için başka birşey ile karışmadan geldi.

10- Son ürün henüz gelmemişken bari ona bakayım, onunla aynı isimde bir ürün var mı dedim. Ürün 5 model set diye geçiyordu ve başka 5 model set yoktu. Oh tamam, en azından ikinci bir ürün daha doğru gelecek dedim.

11- Bu ürün de geçtiğimiz Pazartesi günü geldi ve o da yanlış geldi. Gelen ürün de 5 model setti, ama nasıl olur, başka 5 model set yoktu sitede dedim. Baktım siteye, elemanlar sitede listelenmeyen, yani hepsiburada.com'da var olmayan bir 5 model set bulup göndermişler...

12- Gönderilmesi gereken doğru ürünlerin hepsi stokta vardı.

13- Ben gelen dört yanlış üründen ikisini kabul edip, ikisini doğru olanlar ile değiştirmeye karar verdim. Bununla ilgili bir yazı yazdım, bu iki ürünü gönderip doğrularını bana geri göndermenizi istiyorum ama bunları göndersem böyle mi yaparsınız, yoksa para iadesi mi yaparsınız diye sordum.

14- Özetle "Karışıklıktan dolayı özür dileriz. Başvurunuz elinizdeki ürünün bize ulaşmasından itibaren, en geç 4 iş günü içerisinde sonuçlandırılacaktır." diye cevap verip soru cevaplanmıştır diyerek şikayet başvurusunu çözüme ulaştı şeklinde kapatmışlar. (başka birşey soramadım)

15- Ben de gönderdim iki ürünü.

16- Doğru ürünü göndereceklerine para iadesi yapmışlar...

 

#hepsiburada #sipariş #karışıklık #blackfriday #indirim #karacuma #efsanecuma #eticaret #hata #sorun #şikayet

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Waterfallll @waterfallll

  "16- Doğru ürünü göndereceklerine para iadesi yapmışlar…"

  Hep öyle yapıyorlar. İndirim ve kargo paraları, zaman kaybı, sinir stres yanınıza kâr kalıyor.

 • Kadir @abdlkadrergin

  - 2 aydır gelmeyen, arızalı diye yolladığım akvaryum armatürüm var. Arada bir mail atıyorlar işlemi devam ediyor diye. Dün aradılar eğer olmazsa paranızı iade ederiz diye ben sağlamıyla değiştirin kardeşim dedim. Alırken çek + puan kombo yapmıştım zaten uyguna almıştım, üzerine dolar da yükseldi armatür şu an iki katından daha fazla fiyata satılıyor, adamlar 2 ay beni bekletip kuş kadar parayı iade etmeyi planlıyorlar bakalım ne olacak.
  - 3'lü polisaj süngeri aldım geçen ay sonu. Gelen paketten kellogs corn flakes mısır gevreği çıktı. Ne alaka ama çıktı işte, irsaliye polisaj süngeri pakette mısır gevreği. Neyse iade ettik 1 aydır da bunun sonuçlanmasını bekliyorum. Tık yok, çok zor bir iş olduğu için içinden çıkamıyorlar herhalde. Bu süngerleri de indirim ve kart puanıyla ucuza almıştım muhtemelen aynı para iadesi katakullisi yapılacak, bakalım bekliyoruz...

 • Nakahella @nakah

  Hepsiburada'dan alışveriş yaparken bunları bilmeniz lazım artık. Eskiden ben de çok alır sorun yaşamazdım ama son zamanlarda kumar gibi. Çok ufak şansla iyi sipariş denk geliyor. Birkaç aydır asla almama kararı uyguluyorum mutluyum.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Artık online alışverişlerde kullanılmış ürün çıkıyor bana. Bir kaç defa başıma geldi çok saldılar galiba. ( Not: Hepsi buradadan değil bu dediğim kullanılmış ürün olayı ama hepsi saldı diye düşünüyorum)

Tüm blog yazılarını gör