Steelseries Siberia v1

Merhaba arkadaşlar, Steelseries'in oyuncu kulaklığı olan Siberia v1'i satın aldım ve sizlere yardımcı olması açısıyla bir inceleme yapacağım.

Kulaklık Siberia'nın v1 versiyonu, bu kulaklığın ayrıca v2 versiyonu var. İkisi arasında karşılaştırma yapmadan önce genel olarak kulaklıktan bahsetmek istiyorum.

Kulaklık 3,5mm jak girişine sahip. Kulaklığın kendi kablosu kısa, ancak yanında bayağı uzun bir kabloya sahip ses yüksekliğini ayarlayabileciğiniz ve mikrofonun bağlı olduğu bir aparatla geliyor. Böylece TV karşısında oyun oynarken bile kablo size fazlasıyla yetiyor.

Kulaklık rahat kullanımıyla dikkat çekiyor. Uzun oyun seanslarında baş üstünüzde bir rahatsızlık oluşmuyor ancak kulak tarafında hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Oyunlarda performansı ise ortalama üstü. Çok büyük bir iş başarıyor diyemiyorum ama stereo bir kulaklık için gayet iyi. Ancak sesin önemli olduğu Counter-Strike gibi oyunları
profesyonel şekilde oynuyorsanız bu kulaklık beklentilerinizi tam karşılamayacak. Bazen sesin nereden geldiğini tam anlayamıyorsunuz. Bunda ses kartı olmamasının ve 7.1 olmamasının etkisi var.

Mikrofon ise... çok kötü. Mikrofon yakaya takılıyor ve ses kalitesi cidden kötü. Ben şahsen mikrofonu kullanmıyorum. Eğer sizin için mikrofon çok önemliyse bu üründen uzak durmalısınız.

Bu ürünün v2 versiyonuyla gelen mikrofon gayet iyi. Ancak ses konusunda aynılar. Çoğu kullanıcıya göre v1 daha rahat bir kullanım sunuyor. Bu seçimde sizin öncelikleriniz önem kazanıyor. v2'nin daha pahalı olduğunu da unutmayın.

Ürünü ben Almanya'dan 25€'ya almış bulunmaktayım ve bu fiyatına göre f/p olarak gayet iyi bir iş çıkarıyor. Normal oyuncular için yeterli ancak profesyonel oyuncular başka çözümleri düşünmeliler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler