Bankalar bizlerden kaç milyon tl çalıyor ?

@gamsizm

bugün murat abi nin videosunda gördüm ve aklıma takıldı ufak bir hesap yaptım   

yapı kredi spotify 13.99 tl yerine 14,45 almış bu ay ağustosta da 14,51 temmuz 14,53 haziran 14,49 bu şekilde ve 2,99 usd yazıyor

yani sadece bir uygulamdan ayda 50 kuruş yılda da 6 tl kar yapıyorlar diyelimki apple mağzdan yapılanlara da ayda1 tl ve daha fazlası alıyorlar (çünkü tek ürün değil birden fazla alıyoruz ayda )

netflix te de 50 kuruş ve 1 tl arası alsalar

 

ayda *spotify 50 kuruş *apple ınc. de 1.50 tl * netflix 1 tl desek   ayda 3 TL yılda 36 tl yapar ve bu şekilde 3 uygulamaya da üye en az  yüz binlerce insan var Türkiyede buda yılda bizim gibi normal kullanıcıdan 36 *100000 = 3.600.000 Tl para yapar arkadaşlar bu nasıl bir paradır ve benim apple dan çok daha fazla aylık alışveriş yapan insanlar bu koydukları paraları da her alışverişe küçük küçük ekliyorlar

 

örnek birkaç foto 

 

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Anladığım kadarıyla, ya komisyon var ya da işlem ücreti; ödenen toplam tutara bakıldığında değişim aralığı 8 krş (0,08 lira). Ödemenin dekontlarına bakmak lazım bence, ana YKB olduğu için çok umutlu değilim dekontun açıklayıcı olacağına. MH ve/veya şubeden MT ile açıkça görüşmek gerek sanırım. Bir keresinde şubedeki MT, bize yapılan bir kesintinin tam olarak neden yapıldığını söylememişti. Çünkü ekranında kesinti gözükmesine rağmen açıklaması mevcut değildi ve merkezden de öğrenememişti.

 • Airoso @airoso

  @ermanyurdakann ben de gayet memnunum, maaş kartım hem de 1 yıl dolmadı bakalım ücret kesecek mi 😀 ama cidden her şey düzgün çalışıyor.

 • imperio @imperio

  @distance Kur farkı olamaz. Bu servisler TL ile fiyat gösteriyorsa bankaya da TL olarak çekim emri gidiyor. Dolar olarak değil. Zaten öyle olsa Steam'den tut her türlü yabancı serviste bu sorun ortaya çıkardı. Hiçbir zaman yazanla ödediğin aynı olmazdı.

 • imperio @imperio

  @distance Valla bilmiyorum, aşırı saçma bir durum. Enpara kredi kartında olup banka kartında olmaması daha da saçma bir durum mesela. Bu kadar çok kişinin başına gelen bir hatayı koca koca bankaların farketmemesi über saçma bir durum. Muhtemelen bilincindeler de işlerine geliyor.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  @ermanyurdakann; Maaş kartlarına ücret çıkartmıyorlar zaten, hatta çoğu banka maaş hesaplarından havale ve/veya eft ücreti de tahsil etmiyor. O kadar paradan tonlarca para kazanıyorlar, o ücretleri de bir zahmet almasınlar artık.

 • imperio @imperio

  @ermanyurdakann Para çekmeyin diyince direkt iade mi ediyorlar şartı şurtu yok mu? 😀 Bana daha gelmedi hiç ücret de hazırlıklı olalım 😀

 • Boba Fett @bobafett

  Kredi kartıyla yapılan döviz alışverişlerinde kurda 10 ila 20 kuruş fark olur genelde. YKB bunu yapmak isterken rezil etmiş kendini.

  Enpara banka kartı ile yaptığım ödemelerde sorun yok. Zaten, sanal kartı bir türlü aktif edemediklerinden hesapta parada tutmuyorum.

Tüm blog yazılarını gör