Paylaş Paylaş

AMD Radeon RX 6600 İncelemesi /XFX SWFT 210

AMD'nin 6000 serisi, 6600 modeli ile güncelleniyor. Dünya ile aynı anda bize de ulaşan kartı inceliyoruz. İlk kez FSR özelliğini de Far Cry 6 ile testlerimize dahil ediyoruz. Kullandığımız ekran kartı ise XFX'ten SWFT 210.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Erken video geldiyse bu kesinlikle dünyayla aynı gündür.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Çok güzel bir incelemeydi. Umarım 3060'tan düşük bir fiyata satılır.

 • CimAdam @cimadam

  Minimum kaç watt istiyormuş acaba

 • Alp @acpcore

  aman diyim, ben ettim siz etmeyin.

  • Tarık @xahve

   @polystyrene Amd ekran kartlı laptop ve masaüstü kullanan tüm arkadaşlarım bilgisayara kafa atma noktasına geldi. Hepsi driver sorunu yaşıyor, hiçbiri adam gibi oyun oynayamıyor, intel dahili grafik ile oynuyorlar artık oyunlarını

  • Tarık @xahve

   @polystyrene sadece yeni kartlar değil 2014 yılından beri alınmış tüm amd kartlarda oyun oynanmıyor. İşlemcisine lafım yok 5600x aldım kullanıyorum ama amd ekran kartı asla

  • Alp @acpcore

   @polystyrene yazdığı her harfine katılıyorum. zaten amd kullananlar beni anlar diye düşünmüştüm bu yorumu yazarken 🙂 @xahve Ben bir daha para vermem, verene de saygım sonsuz. ayrıca yeni çıkan hiçbir ekran kartını almam, önce alsınlar bi kaç ay/dönem geçsin sonra.

  • paratoner @paratoner

   Biraz ezbere bir yorum olmuş yada bütünü kapsayan ama o cümlenin altını dolduramayacak kadar ağır ifadeler diyeyim.
   Eyvallah diyerek geçiyorum. bu kartı almayı düşünenlere diyebileceğim tek şey kartın fiziki testlerine baksınlar soğutma performansı daha önemli. Sadece AMD değil Nvidia tabanlı sistemler içinde aynısı geçerli. şu satırları yazarken sistemimde RX580 olduğunu belirtmem lazım.

 • Höşelek @benvaryaben

  bla bla bla...
  nvidia al geç. başın ağrımaz.
  sürücü kurmayı unutuyorum daha bugün güncelledim. mayısta kalmışım. 🙂
  amd olsa yeni sürücü çıksa da başka sorunlar gelse diye beklerdik...

 • Cem Camci @cemcamci

  eth madenciliği sağolsun gene fiyatları artar önümüzdeki yıla kadar , bizim gibi fakirlere hayal olur

 • Maxıs @maxis

  "DLSS" ile "FSR" ayrı dünyalar, aynı cümle içinde telaffuz etmemekte fayda var. 🙂

  Ayrıntıya girip boğmak vs. istemem bu bağlamda:

  -"DLSS" in potansiyeli sonsuz ve sürekli dahada iyileşiyor, ek olarak DLSS performansı arttırırken grafik kalitesinide arttırıyor zira scale in ötesinde Super PC AI tarafından işlenmiş profil eşliğinde grafiği tekrar yapılandırıyor diyebiliriz.

  -"FSR" dynamic resolution scale den hallice bir teknoloji, ne uzar ne kısalır. 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Vatandaş için finalde ne yaptığı önemli. İkisi de var olduğu oyunda fps'yi yükseltiyor. O yüzden temelde aynı şeydir. DLSS'in en büyük sorunu şu an donanım bağımlısı olması. O yüzden aslında zaten yüksek performanslı olan kartlarda olması bir tezat. AMD'nin sistemi ise fps yükseltme işini özel donanımsız yapıyor. Çok daha hızlı yayılma potansiyeli var. Aynı sorun G-Sync'te de vardı. Çok iyi çalıştı ama özel kartı olmadan işe yaramadı finalde freesync özel bir şeye ihtiyaç duymadan aynı şeyi yaptı ve kabul gördü. FSR'ın da böyle bir potansiyeli var. Ama hızlı yayılması lazım. DLSS'ten daha iyi görüntü vereceğini düşünmüyorum. Ama yeterince iyi görüntü versin ve performansı bu şekilde yükseltmeye devam etsin hiçbir sorun olmaz. Sadece birkaç teknoloji meraklısı hangisi iyi diye ilgilenir, fps diye kıvranan oyuncular ise mutlu olur 🙂

 • paratoner @paratoner

  Sadece bu forumda değil tüm forumlarda ne olursa olsun yorum adına öyle şeyler yazılıyor ki firma yetkilisi dahi bu kadar net savunmaz kendi ürünlerini bir bakalım nedir filan der.
  DLSS vs FSR karşılaştırması filan, MG sonuç önemli olan demiş ama insanlar kimi zaman sonucu değil sonuca varmayan iyi işlerden dem vuruyor.
  Amacı FPS ise geçiliyorsa iş bitmiş demektir. görüntü kalitesini 8de tutup hızı 10'da kalitesi 10 hızı 8 olanı kalite değerine göre yorumlamak lazım.
  Teknoloji üretmeyip tüketime bayılan bunu alırken döviz tüketip ülkesine söven ama basite aldığı patatesi ve mısırı Amerika'dan 3 kat pahalı üretebilen ülke'de çok fazla mandıra filozofu olması en hafifinden yerin dibine batırılacak bir durum.
  Şu kartın incelemesine bakarken yorumları istemeden de olsa görünce bu ülke'de 2-3 nesil değişmeden japon ciddiyeti alman çalışma prensipleri vb benimseyenler nüfus bakımında azınlık
  olarak kalacak burası kesin.