TED Üniversitesi Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı Kayıtları Başladı

TED Üniversitesi ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından ortaklaşa yürütülen Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programları, Yazılım ve Tasarım olarak iki ayrı dalda olmak üzere TED Üniversitesi Kampüsünde 5 Kasım tarihinde başlayacaktır.

Programlarımız, Dijital Oyun Tasarımı alanında sektörün ihtiyacını karşılayacak insan kaynağını sağlamayı amaçlamaktadır. Heri biri 7 hafta sürecek olan programlar dört ayrı modülden oluşup toplam 56 saatte tamamlanacaktır.

Yazılım programımızda “Unity ile Oyun Programlama”, “Grafik Programlama ve OpenGL” ve “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” modülleri; Tasarım programımızda ise “Oyun Tasarımı”, “Modelleme ve Grafik Tasarım” ve “Animasyon ve Ses” modülleri yer almaktadır. Her iki program için ortak olan Proje modülünde ise takımlar halinde proje gerçekleştirecek olan katılımcılar, aynı zamanda “Hukuki Konular ve Pazarlama” ve “İşkur İşbaşı Eğitim Programı” ile ilgili seminerlere de katılacaklardır.

Program sonunda başarılı bulunanların, İŞKUR tarafından yürütülen “İşbaşı Eğitim Programı”na katılımları mümkün olacaktır. TEDÜ SEM – TOGED ortaklığında ve İŞKUR desteğinde yürüteceğimiz programlarımız, YÖK’e bağlı bir vakıf üniversitesi olan TED Üniversitesi ve TOGED tarafından sertifikalandırılacaktır. Her biri konusunda uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitimler haftasonları TED Üniversitesi kampüsünde gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi ve online kayıt işlemleri için sem.tedu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pixega Studio, TOGED'e katıldı!

Birçok farklı platformda hazırladıkları oyunlarla adını duyurmuş olan Pixega Studio, artık TOGED’in üyelerinden biri!

2013 yılında ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet göstermeye başlayan Pixega Studio, sanal gerçeklik (VR), masaüstü, konsol ve mobil platformları için oyun geliştirmektedir. Ekibini, farklı alanlardan oyun geliştirme konusunda coşkulu uzmanlardan oluşturan şirket; oyun geliştirmenin yanı sıra yürüttüğü ar-ge faaliyetleri ile eğitim, tasarım ve bilişim sektörlerine vizyon oluşturma idealine sahiptir.

Sektörün önde gelen paydaşlarını ailesine kazandırmaya devam eden Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği olarak Pixega Studio’ya “Aramıza hoş geldin!” demekten mutluluk duyuyoruz!

Pixega Studio hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.pixegastudio.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
http://www.toged.org/pixegatogede-katildi/

Pixega Studio, TOGED'e katıldı!

Birçok farklı platformda hazırladıkları oyunlarla adını duyurmuş olan Pixega Studio, artık TOGED'in üyelerinden biri! 2013 yılında ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet göstermeye başlayan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TOGED’in yeni üyesi; NAR!

Mobil oyunlarının yanı sıra eğitim ve çocuk uygulamaları da geliştiren NAR, TOGED’in yepyeni üyeleri arasında yerini aldı.

NAR 2011 yılında, İstanbul Beyoğlu’nda kurulmuş, bağımsız mobil teknoloji girişimidir. Narcade markası altında mobil oyunlar yayınlamasının yanı sıra eğitim oyunları ve çocuk aplikasyonlarıda yayınlamaktadır.
Hızla gelişmekte olan 20 kişilik Nar Club Ekibi, 2017 yılında mevcut oyunlarına yeni oyunlar ekleyerek büyüme ivmesini arttırmayı hedeflemektedir.
Sektörün önde gelen paydaşlarını ailesine kazandırmaya devam eden Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği olarak NAR’a “Aramıza hoş geldin!” demekten mutluluk duyuyoruz!

NAR hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.narcade.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.toged.org/narcade/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramıza Hoş Geldin Tiramisu!

Mobil alanda şimdiye kadar bir çok oyun ve uygulama geliştirmiş olan Tiramisu, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneğinin yeni üyesi olarak artık aramızda!

2015 yılında İstanbul’da 3 kişilik bağımsız bir ekiple kurulan Tiramisu; Android ve iOS platformlarında, çok sayıda mobil oyun ve uygulama üretti. Son dönemde araba yarışı oyunlarına odaklanıp Drift Max gibi 5 milyonun üzerinde indirilmeye ulaşan oyunlar üretmeye başladı. Şu anki hedefleri daha kapsamlı mobil yarış ve araba oyunları geliştirerek bu kategorideki uzmanlıklarını artırmak.

Sektörün önde gelen paydaşlarını ailesine kazandırmaya devam eden Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği olarak Tiramisu ekibine “Aramıza hoş geldin!” demekten mutluluk duyuyoruz!

Tiramisu ile ilgili daha detaylı bilgi için: http://www.tiramisu.com.tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TOGED’in Yeni Genel Sekreteri Mustafa İhsan Kızıltaş

15 Ekim 2016 Cumartesi günü gerçekleşen Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Genel Kurulunda, Mustafa İhsan Kızıltaş TOGED Genel Sekreteri olan Başak Güvenç’in yerine göreve başladı.

Mustafa İhsan Kızıltaş kimdir?

Mustafa İhsan Kızıltaş, 2010-2015 yılları arasında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nde Yöneticilik yaptıktan sonra, 2014-2016 yılları arasında Dünya Teknoparklar Birliği’nin Kurul Üyesi olmuştur. 2008 yılından itibaren Teknokent Teknoloji Yatırımcıları Derneği’nin ve 2015 yılından bu yana Ankara Kalkınma Ajansı’nın ve Ağustos ayından bu yana T-Jump Ventures’ın Kurul Üyesi’dir. 2008 yılında Genel Müdür olarak başladığı ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş.’deki görevine halen devam etmektedir.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği olarak kendisine bu yeni görevinde başarılar dileriz.

http://www.toged.org/togedin-yeni-genel-sekreteri-mustafa-ihsan-kiziltas/
@ali_erkin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba,

Teknoseyir'de epeydir aktif olmadığımızı fark etmekle beraber, geri dönmüş bulunuyoruz. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ile ilgili tüm gelişmelerle bu hesaptan ulaşabilirsiniz. Teknoseyir dışında Facebook'ta http://www.facebook.com/TOGED ve Twitter'da http://www.twitter.com/togedtr adreslerinden de bizi takip edebilirsiniz.

http://www.toged.org

@ali_erkin @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

20 Kasım Cuma günü İstanbul’ da düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’ nde Türkiye’nin gamescom 2016’ da partner ülke olarak yer alacağı duyuruldu!

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan gamescom 2015' te Seti PR ve TaleWorlds Entertainment gibi pek çok oyun şirketi yanında, DOGED ve ODTÜ Teknokent - Metutech de temsil edilmişti.

Türkiye gamescom 2016’da Partner Ülke Olarak Yer Alacak

Türkiye gamescom 2016’da Partner Ülke Olarak Yer Alacak
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2012’ den bu yana düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, dördüncü yılında da yerli yapım video oyunlarını ve oyun geliştiricilerini desteklemeyi sürdürüyor.

Bu sene 50’ nin üzerinde oyun için başvuru yapılan Kristal Piksel’ de, yedi oyun en büyük ödül olan Yılın Oyunu için yarışacak.

Yılın Oyunu yanında, Orijinal Müzik, Görsel ve İşitsel Sanat, Yenilikçilik ve Anlatı gibi kategorilerde de ödüllerin dağıtılacağı etkinlik, DOGED, ODTÜ GATE, ODTÜ Teknokent - Metutech ATOM işbirliği ve IGDA desteği ile organize ediliyor.

Kristal Piksel 2015 Video Oyun Ödülleri kapsamında ödül verilecek kategoriler ile bu kategoriler altında ödül almaya aday oyunlar ise haberimizde 🙂

Kristal Piksel' e başvuruda bulunan bütün geliştiricilere sonsuz teşekkürler!

Hep birlikte daha nice Kristal Piksel' lere!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kristal Piksel' e yoğun ilginiz için çok teşekkür ederiz!

Gelen istekler üzerine Kristal Piksel' de yarışan adaylar arasında yer almak üzere başvuruda bulunmanız için son başvuru tarihi 9 Kasım 2015 tarihine kadar uzatılmıştır!

Sizleri özgün fikirlerinizi sergilemeye, yenilikçiliği kovalamaya, etkileşimi ve paylaşımı vurgulamaya, Kristal Piksel' e başvuru yapmaya davet ediyoruz 🙂

Başvuru

İlki 2012 yılında düzenlenen Kristal Piksel Ödülleri, yerli yapım video oyunlarını kutlamaya devam ediyor!
BeğenFavori PaylaşYorum yap