göbeksiz fit bir vücut için Endomondo sport tracker pro

Arkadaşlar size çok iyi bir spor yapma programı inceleyeceğim. Endomondo sport tracker. aslında bu programı symbian kullanırken keşfettim ve diğer platformlarda da olduğunu görünce hemen satın aldım. Ki symbianda çok daha yetesiz ve birçok özelliği eksikti.
pro ile ücretsiz sürüm arsında çok fazla fark yok aynı özellikleri kullanabilirsiniz. şimdi anlatmaya başlayayım:
-Programı kullanmak çok basit sadece play düğmesine basın ve spora başlayın.

- Program kullanıldığı sırada ve sonrasında birçok veriyi size anlık olarak sunuyor. süreyi, gittiğiniz mesafeyi, yaktığınız kaloriyi, temponuzu, ritminizi, su kaybınızı, ortalama hız ve temponuzu ve daha bir çok veri. (tabi bu veriler yüzde yüz doğru diyemeyiz ama size boyunuz, kilonuz ve hızınızı dikkate alarak, yakın bir değer verebiliyor.)

-Yapmak istediğiniz sporu seçiyorsunuz başlamadan size ona göre sonuçlar çıkarıyor. 60 a yakın farklı spor türü seçeneği sunulmuş, bunlar kır koşusundan biniciliğe, bokstan kürek çekmeye kadar, aradığınızı büyük ihtimal bulursunuz.

-Harita üzerinde gittiğiniz yolu görebiliyorsunuz, bu haritayı kaydettiği için çevrimdışı olsanız bile yakın yollardan gittiğiniz sürece haritayı kullanabilirsiniz. ama hiç internete girmeden de kendi size gittiğiniz rotayı gösterir, sadece haritayı görmezsiniz.

-Siz koşarken arada bekleseniz oda bekler, sayacı durdurur sizi bekler. içinde adım sayacı da mevcut attığınız adımı da görebilirsiniz(adım sayacı ücretsizde yok)

- Sesli uyarılarla gittiğiniz yolu söyler, durduğunuzda, koştuğunuzda sürekli konuşur. tabi ingilizce olarak ama anlarsınız zaten. bir nevi sizin antrenörünüz gibidir.

- Sizi müzik çalarınıza yönlendirir ve endomondo içerisinden kontrol edebilirsiniz.

- sizin için yaptığınız tüm sporları kaydeder ve çevrim içi olduğunuzda bulutuna yükler bu sayede heryerden sonuçları görebilirsiniz ayrıca toplam ne kadar spor yaptığınız size haftalık ve aylık olarak e posta ile gelir.

-Program kalp sensörleri, akıllı saatler gibi birçok cihazla entegre çalışabilir.

- Endomondo sosyal bir ağ gibi çalışır arkadaş ekleyebilir birbirinizi düelloya davet edebilirsiniz.moral verebilirisiz yada belirli hedeflere ulaşmaya çalışabilirsiniz bunun içinde testler var, Araştır seçeneğinden ise onlarca hedef bulailir ve rekebetin tadını çıkarabilirsiniz, bir ayda en koşma yada en hızlı 5 km koşma gibi hedefler için uğraşabilirsiniz. bu özellikler insanı inanılmaz MOTİVE ediyor.

- Endomondo size bunların üstüne antreman planı yapabilir, istatistiklerinizi ölçebilir, hangi bölgede kalbiniz ne kadar atıyor, hava durumunu da ha birçok özelliği sunabilir am bunlar için aylık 8,18, yıllık ise 65,14tl ücret istiyor. bence bunlara gerek yok size olan özellikler yetecektir.

Yani bir spor programında aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir program. daha anlatmadığım yada benim fatketmediğim bir çok özellik var bunları da siz keşfedin artık. çok uzun yazınca sıkılıyor arkadaşlar yarıda bırakıyor. Ama aklıma geldikçe yada farkettikçe yazıyı güncellerim. eksik ve kusurlarımı mazur görüp ve bildirmenizi rica ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • umitt @umitt

  100 kilo biriyle 60 kilo bir i aynı mesafede kaloriyi yakmaz hatta aynı kiloda olan iki kişi farklı kalori harcayabilir, kilo boy değerlerini girersiniz kilonuzu boyunuz ve hızınızı dikkate alarak harcadığınız kaloriyi yaklaşık olarak hesaplıyor, 100 kilo biriyle 60 kilo olan birinin aynı kaloriyi harcamış gösteriyor eleştiriniz yanlış. aylık haftalık hedefler belirleyip bunlara ulaşmaya çalışırsanız dah yerinde olur, meydan okumalara katılırsanız ki önce bu özellik daha iyiydi endomondo meydan okumamaları kendisi açıp ufak ödüller veriyordu, rekabetçi kişiliğiniz kilo verme de işe yarayabilir.

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  daha önce aynı mesafeyi hem endomondo ile hemde farklı uygulamalar ile ölçmüştüm. yanlış hatırlamıyorsam birbirine yakın sonuçlar vardı. ben güveniyorum verdiği sonuca, zaten çokta önemli değil siz yeterki koşun, çalışın. sonuçta aradaki fark 1-2 km olmayacak en olsa 50- 100 m filan şaşırır. yani sorun edecek birşey değil 😀

 • umitt @umitt

  mesafeyi yanlış ölçmesi uygulamadan değil bazı telefonların gps nin zayıf olmasından ve gps nin hata payından dolayı, gps sinyali her zaman sabit değil bazen gps bağlantısı kopuyor siz yürüyorsunuz tekrar bağlantı kurulduğunda aradaki yürüdüğünüz mesafeyi düz bir çizgi olarak kabul ediyor bu da hataya neden oluyor ki bu bu uygulamaya özgü değil tüm bunun gibi uygulamalar için geçerli.

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  1 yıl sonra durum nedir? Hala kullanıyor musunuz programı?

tunein radyo

Arkadaşlar size radyoyu sevdirecek hatta bağımlı yaptıracak bir program inceleyeceğim. Belki çoğu arkadaşımız biliyordur ama bilmeyenler için iyi bir rehber olabileceğini düşünüyorum.
Tunein radyo bir radyo programı birçok platformda var. Aslında bir radyo programından bekleyeceğiniz herşey var hatta fazlası var. sıra ile bunları anlatacağım.
1- İçinde dünyanın tüm radyolarını bulabilirsiniz, ama size kolaylık sağlanmış en popüler olanlar, türlerine göre, bölgelerine göre bir sürü kategoriye ayrılmış, hatta yerel bölgenizde bulunan radyoları bile bir araya toplamış, bu sayede istediğinizi kolayca buluyor ve yeni radyolar keşfediyorsunuz. tabi istediğinizi arama seçeneğide var.
2- Radyolarda yayınlanan podcastleri dinleme imkanımız var. Bu çok güzel bir özellik hiç bir podcast programına bağlı kalmadan hemen sıra ile yayınlanan podcastleri dinleyebiliyorsunuz.
3- Programda takipleşme sistemi mevcut, yani sevdiğimiz radyo kanallarını, podcastleri, programları ve diğer kullanıcıları takip edebiliyoruz. takip ettiğimiz herşey ana sayfamızda anlık akış olarak görünüyor. Sadece bu sebepten tercih edilebilecek bir program.
4- Araştır ve keşfet seçenekleri size bir çok karegoride radyo kanalı ve program öneriyor, sizi farklı tarzlar, tatlar ve renkler ile tanıştırıyor.
5- Radyo kaydı yapabiliyoruz, sevdiğimiz bir şarkı yada bir programı kaydedip daha sonra dinleyebilirsiniz.
6- Araç modu seçeneği var. Trafik kazalarının bir çoğu dikkatsizlikten kaynaklanıyor, arabada niye telefondan dinleyeyim diyebilirsiniz ama sevdiğiniz bir program araç kullandığınız saate denkgeliyorsa dinlemek isteyebilirsiniz. Ayrıca çalışırken kolaylık sağlıyor.
7- Benim en çok sevdiğim ve çok arayıp bu programda bulduğum özellik; Çalar saat, istediğiniz radyo kanalına ayarlıyorsunuz ve sizi o kanalı çalarak uyandırıyor. benim tercihim power fm, metro fm yada kantin çünkü hareketli müzikler çalıyor ve insanı dinç uyandırıyor, ayrıca hergün duyduğunuz sıkıcı ve sizi sinir eden sesi duymak zorunda kalmıyorsunuz.
8- Bir harika özellikte interneti yavaş olanlar için önbelleği ayarlayabiliyor olmamız, benim işime çok yaradı çünkü kötü bir internetim var.
9- Takip ettiğiniz radyo programları için size bildirim gönderiyor. hiç bir programı kaçırma korkunuz kalmıyor.
10- Programın widgetide mevcut daha pratik olarak kullanım sağlıyor.
Arkadaşlar ben bir programın bu kadar başarılı ve herşeyi barındırabileceğini beklemiyordum. çok stabil ve aksamadan çalışıyor. programın tek kötü yanı var fiyatı 20 tl. çok fazla diyebilirsiniz ama program bu parayı sonuna kadar hakediyor. verdiğiniz paranın karşılığını alacaksınız. 1 hafta oynayacağımız oyunlar için, hatta sanal bir oyuna upragede yada bir içerik için onlarca lira veriyoruz bu aylık değil, yıllık değil sürekli kullanın. yada şöyle düşünün bir öğle yemeği parasına çok güzel bir uygulama alıyorsunuz. 10 puan verdim çünkü hakettiğini düşünüyorum. muhakkak eksik ve yanlışlarım vardır yorumlarınızı bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

need for speed-hız tutkusu filmi

Arkadaşlar size bir yarış filmi tanıtacağım. neeed for speeed. film tam bir aksiyon filmi sizi hiç yormayan, düşünmenize gerek kalmayan arada heyecanlandıran bir film. süre: 130 dk spoiler filan yok filmin içeriğini anlatmadım tabi elimden geldiği kadar. gözden kaçırdığım olursa uyarın.
Önce biraz övelim filmi 😀 sonra gerisi yerme zaten.
Filmde aksiyon arayan, hız arayan, tutku arayan için güzel film. görseller çok güzel yani şehir manzaraları filan çok iyi yansıtılmış. Arabalar zaten süper marka vermiyeyim izleyip görün. film arada bir yavaşlasa da genelde araba sürmeyle geçiyor. Bir yarış filmi olarak fena değilmiyecek bir film. ama bir hızlı ve öfkeli tadı yok. o başka film diyebilirsiniz, benim kasdettiğim şey hızlı ve öfkelide sanki arabayı biz sürüyoruz, herşeyi biz yaşıyoruz ama bu filmde baştan sona filmin içine giremedim. Arabaları ben sürmedim aoron paul sürdü. birde o arada gözlerinin içine fokuslanmaları öyle beklemeleri bitiriyor insanı (kötü anlamda), 2-3 kare yapmışlar aynı şeyi duygu vermeye çalışmışlar ama pek olmamış.
Oyunculuk olarak çok birşey beklemeyin ama vasat da sayılmaz. yada ben yakıştıramadım, çünkü aoron paul'ü breaking bad'de görmeye alştığım içindir belkide.
Film çok hızlı ilerliyor. herşeyi atlatmışlar. kısa sürede çok şey anlatmaya çalıştıkları için olsa gerek. sizin ileriyi düşünmenize gerek kalmıyor klasik film senaryosu ne geleceğini tahmin ediyorsunuz aşağı yukarı. ama aralarda insanı şaşırtmıyorda değil tabi.
Film oyundan uyarlandığı için biraz daha oyundakine yakın kovalamacalar yapılmış bu kısımlarda güzel. yarış sahneleri de fena değil, ama mücadeleci değil herşey kolay oluyor.
Filmde şu çok eksik ne mi?
zorluk, mücadele eksik filmde ne isterse oluyor. çabalamıyor hemen ayağına geliyor. yarışta bile çabalama yok. ama gerçekte böyle değil ki bu. baştan başlamıyor yani.
Sonuç mu? sonuçta filmi izleyen pişman olmaz ama daha önce izlemişsiniz hissine kapılabilirsiniz. sonuçta bu dram değil aksiyon filmi çok oyunculuğa, senaryoya takılmamak lazım. olanla yetinmek, filmden zevk almayı bilmek gerek.

!!!!spoiler yani film içeriği var izlemeyen okumasın, isteyen okusun;
herşey çok kolay oluyor diyorum çünkü; yarış başlıyor anında 2-3 araba zaten yarış dışı kalıyor, birinden araba istiyor adam hemen veriyor, arkadaşı gidip askeri helikopter bulup geliyor. vs vs.
çok hızlı ilerliyor diyorum çünkü ; hapse girip anında çıkıyor, yarış zamanı anında geliyor. herşey çok çok hızlı gelişiyor.
Sürçü lisan ettiysem affola. hertürlü eleştirinizi beklerim ama yerden yere vurmayın, eleştirin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

itunes podcastleri

biraz itunes podcastlarinden bahsetmek istiyrum otururken canım sıkıldı 😀

ben daha 5-6 ay önce tanıştım itunesle buna Aragaz diye metro fmde bir radyo programı var Kadir Çöpdemir ve Pascal nouma'nın yaptığı, bu programın eski bölümlerini dinlemek için indirmiştim. Daha sonra içine baktım ve çok fazla içerik olduğunu gördüm.Benim günlük olarak sürekli indirip dinlediğim podcastleri yazmak istiyorum.Diğer içerikle (müzik, film, uygulama) pek ilgilenmediğim için yazmıyacağım.
podcastleri istersek tümünü yada sevdiğimiz bölümleri indirip dinleyebiliyoruz. istersek otomatik olarak indirebiliyor yada kendi silebiliyor.işte dinlediğim podcastler;
- Teknoseyir : Ben teknoseyir ile podcastler sayesinde tanıştım. siteye girmeden önce bi 20-30 podcast dinlemişimdir. hatta levent abiyi kafamda 25-30 yaşlarında genç bir delikanlı olarak canlandırıyordum. 😀 Tabi hala öyle 😀 sesi kadifemsi geldiği içindir belkide.
- Bahri Karaçay ile bilim: bu kişi amerikada yaşayan Iowa Üniversitesinde çalışan bir moneküler biyoloji profesörü.bilim hakkında çok yararlı bilgiler veriyor ve bilim adamı olmak isteyenlere yol gösteriyor.haftalık yayınlanıyor.
-bilim kazanı: amerikada öğrenim gören yada çalışan gençlerin yaptığı bir bilim programı eğlenceli üslupları ile çok hoş bir program.tavsiye ederim.haftalık yayınlanıyor.
- Bilim ve Teknik: Deutsche welle Türkçe'nin hazırladığı bu programda Almanyada ve dünyada olan biten bilimle ilgili ne varsa güncel olarak yayınlanıyor. 5-6 dk lık yayınlar halinde ama çok başarılı.
- Alman basını: Deutsche welle Türkçenin hazırladığı bu yayında ise almanyada öne çıkan özellikle Türkiye ile ilgili haberlere yer veriliyor. bizi birde dışarıdan görme fırsatı veriyor.
-Cenk ve erdem: bunları çoğunuz biliyorsunuzdur herhalde power fmde radyo programları var. aşırı güldürmüyor beni ama arada bir açıp dinliyorum çok sık değil.
-Çift Dikiş: Saba Tümer ve Kadir çöpdemir'in süper fmde akşamüstü 18-20 saatleri arasında yaptıkları radyo programı. bazen komik olabiliyor ama zevke bağlı tabi.
-Aragaz üstkısımda yazmıştım metro fmde sabah 6,30-9.20 arası programları var bence gayet komik ve tavsiye ederim.
-Power morning team: sabahları power fm de yapılan bir radyo programı eğlenceli bir
program.
-geveze show: virgin radyoda yayınlanan çok çok iyi bir komedi radyo programı.
-geekstra: güncel diziler filmler hakkında inceleme yapıyorlar, normal arkadaş muhabbeti havasında geçiyor.
-açık radyonun onlarca farklı radyo programı var. sanat, kültür, siyaset, ekonomi, bilim, ekoloji gibi onlarca farklı konu hakkında radyo programı var, her bir program için farklı podcast yayını var.
-ntv radyo : adı üstünde ntv radyonun tüm programlarının podcastleri ama bence en güzeli bu.içeriği tek tek incelemek istiyorum çünkü çok seviyorum. 😀
1)Ayşe teyze ne yapsın: Güngör uras ekonomide olan biten tüm bilgileri bizimle eğlenceli uslubuyla paylaşıyor.
2)selim Atalay bildiriyor: dünyada olan biten ne varsa ilginç bilgileri bizimle paylaşıyor.
3)işten güçten haberler: sosyal güvenlik ve iş konularında herşeyi anlatıyor.
4)makam farkı: mehmet barlas ve .... haksever çok güzel bir müzik programı yapıyorlar. genelde Türk sanat müziği olsada her tür müzik çalınıyor ve her hafta farklı bir konseptle çıkıyorlar. şiddetle tavsiye ederim.
5)ben bu işte ustayım: her gün iki yarışmacı kendi belirledikleri bir uzmanlık alanında 2 dk boyunca soruarı cevaplıyor bunun ardından 2 şer dakika da genel kültür sorusu cevaplıyorlar. başarılı olana küçük ödüller veriliyor. çok çok iyi bir yarışma programı.
6)Mikrofonda Halit Kıvanç: halit kıvancın anılarrını paylaştığı neşeli bir program.
caz tutkusu, cazın büyüsü, ntv radyo klasik, emrah kayalı oğlu ile spor, işe giderken, eve dönerken, işe giderken spor gibi bir çok program daha var bunlardan işe ve eve giderken olanlar günlük haberleri veriyor. ayrıca muhteşem yüzyıl, süt kardeşler gibi dizilerin sesli ve anlatımlı olarak kayıtlarına ulaşabiliyoruz.

itunes te daha bir çok djlerin yaptığı çalışmalardan oluşan podcastler var.isterseniz zaman gazetesi, sızıntı dergisi, ilmihaller gibi dini içerik ve haberlere de ulaşabilirsiniz. daha bir çok podcast içeriği var. Ayrıca itunes uni diye bir bölüm var orada ise ders anlatımı kayıtlarına ulaşabiliyoruz özellikle yabancı dil öğrenme, tarih konularında çok içerik olmasıyla birlikte birçok dersin kayıtları bulunmakta hemde Türk üniversitelerinden.
puanım 9 niye derseniz çok başarılı bir program içinde herşey var fakat Türkçe içerik hala çok yetersiz bence, çok daha arması gerekiyor. tabi burada itunesin tamamını değil podcast kısmını incelemek istedim, onunda bildiğim ve dinlediğim kısımlarını yoksa yabancı içerik çok çok fazla. varsa bildikleriniz yada yanlış veya eksik söylediğim yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler şimdiden. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sennheiser CX 150 kulaklık

Ben 2 yıldır kullandığın sennheise cx150 kulaklığı biraz incelemek istiyorum.Bu kulaklığın bence en önemli özelliği dayanıklı olması çünkü kulaklığı çok farklı yerlerde kullanıyorum örneğin tarlada traktörün üstünde veya çalışırken, okulda, evde,spor yaparken vs. arada bir sağa sola takılıyor telefon cebimden çıkıp düşüyor kulaklık sapasağlam ayrıca toza ve suya karşı dayanıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim çünkü tarla işleri çok tozlu işler ve çok terletici işler bu koşullardan etkilenmiyor
Kulakığın ses kalitesi orta halli diyebileceğimiz düzeyde fenada sayılmaz dış sesleri çok iyi bloke ediyor traktörün olanca gürültüsüne rağmen içeri ses almıyor çok net müzik dinleyebiliyorum buda beni çok mutlu ediyor.
Ben iki yıl önce indirime denk getirip 60 liraya almıştım şimdi pazar araştırması yaptım hala fiyatı 74 ila 114 tl arasında değişiyor vatanda bile hala 105 tl buda tutulduğunun bir göstergesi olsa gerek.
teknik özellikler:
Hassasiyet............................110 dB
Empedans............................16 Ohm
Kulaklık Frekans Cevabı:......20 Hz - 20 KHz
Çevirici Prensibi....................Dynamic
kablo uzunluğu......................1.2m
ağırlık.....................................5gr
3.5 mm tüm cihazlara uyumlu

bu özelliklerden fazla anlamasam da deneyim olarak basları bence gayet güçlü ve en güzel özelliklerinden sesi bozmuyor çok fazla tiz de sayılmaz Çok üst düzey olmasada iyi ses veriyor.
Kulaklığın en sevmediğim yanı ise; kulaklığı dürüp cebime koyuyorum bir düğüm yumağı olarak çıkarıyorum ama çok uzun sürmüyor açması
mikrofonsuz bir kulaklık dolayısıyla aramaları cevaplamak için kullanılmıyor sadece müzik dinleyebiliyoruz
artıları:
-dayanıklı(fiziksel,suya,toza)
-dış sesleri iyi bloke ediyor
-basları güçlü

eksileri:
-kablo düğüm oluyor
-mikrofon yok
-ses tuşları yok

Benim görüşüm kulaklık verilen parayı sonuna kadar hakediyor uzun yıllar kullanabiliyorsunuz zaten 2 yıl garantili geliyor. Sennheiser zaten kendini ispatlamış bir firma.Telefonumun kulaklığı kötü diyenler çok para vermeden iyi bir kulaklık alayım diyorsanız tavsiye ederim.sürçü lisan ettiysem affola.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  Ben teşekkür ederim yorumun için.Earpodsu kullanmadığım için tam olarak bilmiyorum fakat yapısının bundan farklı olduğunu biliyorum kendine has bir tasarımı var, cx150 silikon yastıklı(uçlu) olduğu için kulağı tam kapatıyor dış sesleri engelliyor.kutusundan zaten 3 farklı buyutta silikon yastık geliyor bu farklı olabilir,ses kalitesinin çok farklı olacağını sanmıyorum ikiside orta sınıf iyi ses veren kulaklıklar ama diğer özellikleri ne söylesem yalan olur bilmiyorum çünkü

Melih AYDIN paylaştı.

Free Studio

İncelememde DVDVideoSoft.com’un Free Studio programını ele alacağım. Bu programla ilgili ilk olarak söylemek istediğim şey bu program benim elim ayağım. Gerçekten öyle, çok kapsamlı bir yazılım. Temel olarak bir video converter ama benzer yazılımlardan oldukça artısı var. En önemlisi tamamen ücretsiz olması. İnternette kum gibi ücretsiz video converter mevcut ama onların çoğu ya videoyu yarım convert ediyor yada sağa sola bir yere adını yazıyor ve genellikle hepsi bitrate’i ve görüntüyü katlediyor. Free studio da çok geniş bir format, kodec, çözünürlük, bitrate, frame seçenekleri var. Programın Türkçe dil seçeneği bulunuyor. Buraya kadar yazdıklarım ön tanıtım niyetineydi şimdi bütün özelliklerini listeleyip hepsini teker teker açıklayacağım.
Free studio’nun fonksiyonlarını sıralayacak olursak:
video ve ses dönüştürme
cd veya dvdsi yazma
video ve ses kesme
video kırpma ve döndürme
video ve ses cd’sini mp3 yada videoya dönüştürme
videoyu ses dosyasına dönüştürme
videodan fotoğraf kesme
fotoğraf dönüştürme ve boyutlandırma
video ve ses dosyasını flash player’a gömme
ekran görüntüsü kaydetme
youtube ve dailymotion’ dan video ve mp3 indirme
youtube ve facebook’a video yükleme
skype görüşme kaydetme
torrent indirme
3d fotoğraf ve video oluşturma
Baya uzun bir liste oldu daha bunların teker teker açıklamaları var 🙂
Video ve ses dönüştürme fonksiyonu bu programın en temel fonksiyonu heralde. Dönüştürdüğü video formatarını kadeclerini ve diğer seçeneklerini teker teker yazmak çok uzun geldi resimlere ekran görüntüsü halinde tam listeyi ekliyecem . Onun haricinde videoları teker teker değilde liste halinde seçilebilmesi, videonun ses formatını da belirleyebilme ve istenirse sesi silme, seçtiğiniz seçenekleri video profilleri halinde kaydedebilme ve videonun sadece formatını değil aynı zamanda kodecinide seçebilme çok güzel artıları. Eksi olarak sayabileceğim tek şey var o da cpu’yu ne kadar kullanacağınızı ayarlayamıyorsunuz ve bu yüzden convert işlemleri biraz uzun sürebiliyor. Program maximum 30 fps 36 Mbit/s 7680x3072 çözünürlükte video, 48 khz, 320Kbit/s stereo audio çıktı verebiliyor
Cd ve dvd yazma fonksiyonu baya standart düzeyde o konuda çok bir espirisi yok ama bu programı yükleyince cd yazmak için ayriyeten bir program yüklemenize ihtiyaç kalmaz. Normal veri cd’si audio track cd’si veya video cd’si yazabiliyor.
Video ve ses kesme, video kırpma ve döndürme işlevi çok başarılı değil ama video montaj studio programları ile uğraşmak istemiyorsanız işinizi görür gene öyle çok çok kötü değil. Giriş dosyasının değerleri ne ise çıkış dosyasın ki de o oluyor görüntüyü çok bozmuyor.
Audio ve video disklerini bilgisayara kopyalama işinde de oldukça başarılı ayriyeten bir programa ihtiyaç duymuyorsunuz. Çıkış dosyalarının kalite seçenekleri video ve audio convert fonksiyonundakinin aynıları.
Video dosyasının video kısmını öldürüp audio olarak kaydetmesi de başarılı ve kullanışlı. Gene çıkış dosyasının kalitesini istediğiniz gibi seçebiliyorsunuz
Videodan her şu kadar karede bir yada her şu saniyede bir fotoğraf kaydet özelliği de bulunuyor. Hiç bu işleve ihtiyaç duymadım ama düşününce lazım olacağı zamanlar olabilir bu yüzden bulunması güzel.
Fotoğraf dosyası editleme işlevide buluyor görüntünün boyutunu değiştirip sıkıştırabiliyorsunun ve farklı bir formatta kaydedebiliyoruz.
Video veya ses dosyalarını internet sitelerine yüklemek için flash dosyası haline getirmek gerekir. Bu program bu işi de yapıyor ama tek tip player’a gömüyor birkaç seçenek daha olsa fena olmazdı.
Ekran görüntüsü kaydetme özelliğini açıkçası hiç kullanmadım genelde tercihim bu konuda başka programlardan yana oldu ama bunun sebebi free studionun ekran kaydedicisinin kötülüğünden değil alışkanlıktan. Açıklamada es geçmeyim şöyle bir açtım baktım tam ekran, belli bir alan veya sadece bir pencereyi kaydetme gibi özellikleri var fena değil işte.
Şimdi geldik en sevdiğim özelliklerinden birine; youtube download 🙂 Program sadece dosyayı indire de biliyor indirip direk istediğiniz formata dönüştüre de biliyor sizi tekrardan uğraştırmıyor. Ve en güzeli doğrudan mp3 olarak da kaydediyor. Ben chrome kullanıyorum ve youtube’da video izlerken videonun altına download butonu çıkıyor başka browserlarda bu varmı bilmiyom ama çok kolaylık oluyor.
Youtube ve facebook’a video upload da edebiliyor bu da hiç kullanmadığım bir özellik çünkü facebook kullanmıyorum youtube’a da video yükleyeceğim zaman aklıma gelmiyor 🙂 ama youtube video yüklemesi sırasında sıkıntı çıkartabiliyor bazen belki o sıkıntılara çare olabilir.
Skype da kullanmadığım için çağrı kayıt fonksiyonu hakkında hiçbir fikrim yok ama ben free studioya güveniyorum en kötü ihtimalle iş görür haldedir.
Torrent indirme özelliğinin olduğunu da inceleme yapmaya karar verince fark ettim. O yüzden kusura bakmayın bu konuda da pek bir fikrim yok.
3d hakkında da bazı işlevri var ama ben 3d sektörüne hiç girmediğim için bu konuda da bir şey yazamayacağım.
İncelemenin sonuna gelmiş bulunuyoruz herkese önerdiğim bir yazılım free studio. Bu kadar kapsamlı bir program sadece 85 MB ve http://www.dvdvideosoft.com sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz.
inşallah yardımcı olmuştur 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap