Çizgi Tagem Eğitimleri Tübitak Ulakbim Bağlantıları

Bilindiği gibi çoğu Çizgi Tagem eğitim içerikleri Tübitak Ulakbim sunucularında barındırılmaktadır. Bunun yanında kendi sunucularımızda da barındırılan bazı eğitimlerimizde bulunmaktadır. Aşağıda bunların hepsini birlikte bölüm bölüm sınıflandırılmış biçimde bulabilirsiniz. Bu şekilde indirmek daha kolay olacaktır.

Dizinin tümünü indirmek için Internet Download Manager tarzı programları, Youtube’dan tüm playlisti indirmek içinse 4KVideodownloader programını tavsiye ediyoruz.

http://www.cizgi-tagem.org/?p=14354

BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://teknoseyir.com/durum/257998

Madem Microsoft ücretsiz Windows 8.1 Pro verdi, hep 7 hep 7 nereye kadar. 8.1 yüklemeye de bahanem oldu biraz. Medya dosyaları harici diskte, oyunlar Steam'de. Kafa rahat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Linux Mint incelemesi

Ubuntu'dan sonra oldukça istek alan Linux Mint'i inceliyoruz. Kurulumdan özelliklerine Hamdi bize Linux Mint'i anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 120

Linux'ta giriş/orta seviyedeki kullanıcılar için hazırladığım "Bash Betik Dilinde Kabuk Programlamaya Giriş" isimli video #Linux #Unix #Bash #Shell

Linux dünyasının karmaşık görünen terminal kısmını merak edip, az çok bir şeyler öğrenmek isteyenler izleyebilir 🙂
Bu videoya bakmadan önce şunları da izlemenizi tavsiye ediyorum:
Linux'ta Komutlarla Çalışmak 1 = http://youtu.be/swFGOpdLWY4
Linux'ta Komutlarla Çalışmak 2 = http://youtu.be/PF38u3D3DNY

Bash Betik Dilinde Kabuk Programlamaya Giriş

Linux Altında Bash Betik Dilinin Temellerini İşliyoruz. Kabuk Nedir? ● Kabuk, kullanıcı ile bilgisayar sistemi arasındaki bir yazılım katmanıdır.● Kabuk, kullanıcının hareketlerini yorumlayıp, işletim sistemini ve uygulamaları isteklerden haberdar eder.● Kabuk, bir komut yorumlayıcıdır (command interpreter); komutları direk olarak işlemeden önce onları yorumlar. ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap