Merhaba arkadaşlar günlük işler için kullanacağım (film, müzik, internet) cihaz alacağım bir apple ürünü olacak. İpad air 3 + airpods ile macbook air 2015 arasında kaldım bu iki kombinasyondan birini seçeceğim. Sizin tavsiyeniz nedir ?
Birde ipad pro da haptic touch varmış sanırım sağ tık görevi gören bu özellik ipad air 3 modelinde de var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35
 • ARMv7 @armv7

  Ben yaşamadım hiç donma takılma falan, bunalttığınız da yok merak etmeyin. Ben ipad'in adını değiştirdiğim için icloudta ne yazıyor bilmiyorum açıkçası. Sorunlar yaşıyorsanız en güzeli itunestan temiz kurulum yapmak olur. İçini tamamen siler, sıfırdan ipad os kurar belki bir çözüm olur. Böyle takılmalar sürekli değilse çok takılmamak lazım. Ayrıca ben de safari kullanıyorum çünkü acayip işimi kolaylaştırıyor, macbooktan da safari kullandığım için anahtar zinciri vs işimi hızlandırıyor.

 • ARMv7 @armv7

  @saquaboi Şüphe etmenize hiç gerek yok, apple böyle çakallıklar yapacak bir marka değil. Elinizdeki cihaz eskisi ile aynı ise sıkınıtısız ve gönül rahatlığı ile kullanın derim. Canınızı sıkacak donma takılma vs olursa o zaman sıfırlama işlemini düşünürsünüz. 😀

 • ARMv7 @armv7

  @saquaboi o kadar para verince bazen macbook ta benim rüyama giriyor, sulara düşüyor, ekranı 2 ye ayrılıyor vs vs 😂😂😂

bilgisayara realtek harici ses driveri yükleyebilir miyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

#TeknoYardım Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, asus k555L marka laptop kullanıyorum ve tek jak girişi var. tek jak girişi olduğu için jak çoğaltıcı aldım ve hoparlör ile mikrofonu aynı anda bağlayabiliyordum fakat hd realtek audio programına artık ulaşamadığım için bağlayamıyorum birçok kez sistemden kaldırıp tekrar yükledim bilgisayarda yüklü olarak gözüküyor fakat denetim masasından vs. hiç bir yerden açamıyorum yaklaşık olarak 20 gündür bu sorun ile uğraşıyorum yapmadığım denemediğim hiç bir şey kalmadı fakat hâlâ aynı... 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  ASUS'u ilk aldığınız gibi mi kullanıyor sunuz? Arada, "bu benim işime yaramaz" diye yüklü gelen saçma bir uygulama (bloatware) kaldırdınız mı? Eğer böyle bir işleminiz var ise, sürücüleriniz muhtemelen zarar görmüş olabilir.
  İlk çıkan ASUS K53TA dizüstümde böyle bir uygulama kaldırmamla tüm aktiviteler, düğmeler, kısa yollar gibi tüm sistemler çöktü. Tüm sürücüleri baştan kurmamı gerektirdi. Bende hiç uğraşmadım, diski çıkartıp, ssd ile değiştirdim ve sıfırdan sistem kurdum.

  • emreglsrn @emreglsrn

   @lterlemez öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim, hayır hocam bilmediğim programları kesinlikle ellemiyorum sürekli kullanıyordum fakat bir gün tekrar kullanmak için girdiğimde realteğin kaybolduğunu gördüm o gün bu gündür mikrofon bağlayamıyorum.

  • lterlemez @lterlemez

   @emreglsrn; Bir şey değil; açıkçası ASUS'u bloatware konusunda hiç tasvip etmiyorum. Benim kaldırmak istediğim uygulama bir oyun yükleme uygulaması idi (ve sadece kısa yol ekliyordu masaüstüne) ve hiç de bakmıyordum. "Ya, bunun durmasına ne gerek var" dedim ve kaldırdım. Kaldırmamla, sistemin çökmesi bir oldu. Bilgisayar olağan şekilde çalıştı ama ses, parlaklık ayarlama düğmeleri gibi düğmelerin hepsi sustu. Güç ayar düğmeleri sustu. O yüzden, açıkçası problemin neden kaynaklandığı hakkında bir fikir veremeyeceğim. Peki ayrı ayrı taktığınızda çalışıyorlar mı? Sürücü yükleme işlemini bir de güvenli kipte deneyebilir siniz. Belki o şekilde düzelir.

  • emreglsrn @emreglsrn

   @lterlemez evet hoparlörü ayrı bağladığımda çalışıyor fakat mikrofon için aynı şeyi diyemem ki zaten mikrofon bağlıyken ses alamam. Evet güvenli kipte de denedim fakat sorun hâla devam etmekte. tam emin değilim ama driver booster 4 ile güncelleme yapmıştım o güncellemeden sonra gitti galiba güncellemeyi geride alamıyorum.

  • lterlemez @lterlemez

   @emreglsrn Mikrofon takınca kendi hoparlörlerinden ses vermesi gerekir.

  • emreglsrn @emreglsrn

   @lterlemez jakı taktığım an pc otomatik sesi kesiyor mikrofonu hoparlör olarak algılıyor.

  • lterlemez @lterlemez

   @emreglsrn Kafası karışmış, ya da sokete bir şey olmuş. Windows'un ayarlarında var mı bu algılama ile ilgili ayar. Sürücü belki ekleme yapmıştır.

  • emreglsrn @emreglsrn

   @lterlemez hayır yok öyle bir ayar bulabilsem sorunu çözebilirdim.

 • emreglsrn @emreglsrn

  @damsizm hayattan soğutuyor bu sorunlar 🙁

Arkadaşlar dslr makine almayı düşünüyorum ilk defa kullanacağım daha önce telefondan amatör olarak fotoğraf çekiyordum. 1500 tl civarı bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap