eflatun paylaştı.

Bitmesine az kalmış, tamamlamaya üşendiğim bir çalışmaydı. @eflatun 'un çalışmasından sonra bir gazla bitirdim. "Tabelayı görmüyor musun ?" isimli dioramada, gözetleme kulesi ve içindeki askerler Masterbox, Kurt köpeği ve askeri Dragon, tabelayı gösterip atar yapan asker Tamiya firmasından. Özellikle Masterbox firmasının figürlerini kalıp olarak oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim.
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#maket #hobi 1/35 2.Dünya Savaşı Alman Havan Takımı ve Diorama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Tamiya 1/35 m2 brandley #akış #maket #hobi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#maket #hobi #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20

Merhabalar. Makette şeffaf parçalarda olan çizikleri (baya çok çizilmiş) çıkarmanın bir yolu var mı acaba? Teşekkürler. @burak-oztan #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Maketlerin yanından çıkan decal lerin etrafındaki şeffaflıkları yok etmenin bir yöntemi var mı? Onun için özel bir madde var mı acaba? Şeffaflıklar çok çirkin duruyor. Teşekkürler. #maket #akış @burak-oztan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Firat Erdem @ferdem

  bir türlü cesaret edemiyorum şu maket işine girmeye sanki bütün ömrümü çalacakmış gibi 🙂
  kendimi denemek için basit bir uçak 3-4 tane boya almıştım birkaç ay önce hala poşetinde duruyorlar 🙂

  • eflatun @eflatun

   Biraz cesaret lazım gerçekten ben 1.5 aydır yapıyorum bırakmakta istemiyorum. Yapmak için yer. Maket ve boya için para lazım başlıyorsunuz fırça tatmin etmiyor bir de Airbrush al 😀 Ama gelgelelim zevkli iş.

 • Burak Öztan @burak-oztan

  "Microsol" markanın solüsyonları güzeldir fakat ülkemizde zor bulunuyor, hatta olmayabilir. Ayrıca Tamiya'nın Decal Marker gibi birşeyi var. Onu bulmanız daha kolay fakat ben kullanmadım. Ne kadar başarılı bilmiyorum.

  Aslında maket montaj ve boya aşamasından sonra dekali uygulayacağınız yere parlak vernik+dekal+tekrar parlak vernik ve en son mat vernik şeklinde uygularsanız parlamayı giderme ihtimaliniz artar. Eskitme işleri en son uygulanmalı, biraz acele davranmışsınız.

  Yaptığınız model Tamiya ise bu başarıyı yakalayamama şansınız yüksek. Tamiya'lar dekal konusunda başarılı değil. En azından benim şu ana kadar yaptığım Tamiya'larda böyleydi. Yeni parti serileri nasıl bilmiyorum.

  • eflatun @eflatun

   Evet model tamiya zaten tamiya dan başka model yapmadım şu ana kadar. Ayrıca eskitmeyi en son uyguluyorum Ancak cila kullanmadığım için size öyle gelmiş olabilir. Belki eskitmede biraz aşırıyada kaçmış olabilirim😀 Bilgilendirme için teşekkürler. Sizden yeni bölümler bekliyoruz. YouTube de sizin bir kanalınız olsa benim gibiler için çok iyi bir kaynak olurdu. Tabi kolay değil bu işler vakit istiyor. Yabancı kaynaklardan geçiniyoruz maalesef. Tekrar teşekkürler.

 • E.T. @e-t

  Ben Tamiya mark fit kullanıyorum. parlama belli olmuyor. Elime Humbrol decal fix de geçti. Onu da deneyeceğim bu hafta sonu.