Merhaba.
Bu veya buna benzer bir font biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba. Sitede varsa kontrol ve otomasyon veya mekatronik mühendisi büyüklerim bir soru sormak istiyorum.
Anladığım kadarıyla mekatronik mühendisliği elektro-mekanik sistemler kurarken kontrol ve otomasyon bu sistemleri kontrol ederek çalışmasını sağlıyor. En temel fark bu sanırım. Fakat bazı yerlerde mekatronigin multidisipliner bir mühendislik olduğu ve ikisini de yapabildiği yazıyor. İlk sorum bu, böyle mi? Eğer böyle ise iki alanı da bilmek yerine tek bir alanda uzmanlaşmak daha mantıklı değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  Aslında ne okuduğundan çok senin ne yapmak istediğin önemli. Endüstri mühendisinin neredeyse gördüğü her ders meslekte hiçbir işine yaramıyor.

  • diasya00 @diasya00

   İşte ben de aynı şey mekatronikte de mi var acaba diyorum. Her şey olmaya çalışıp hiçbir şey olamamak gibi. Ama yıldız teknik için ders programlarına baktığımda, mekatronik çok daha geniş doğal olarak ve orada bir yönelim belirleyip onun üzerine gidersem sorun olmaz gibi geliyor. Kontrol böyle bir yönelme imkanı sunmuyor.

  • rafflesia @rafflesia

   @diasya00 bu dediğin mühendisliklerin çoğunda var. Son seneye kadar makineciler mekanik tesisattan makine elemanlarına, ısı transferinden mukavemete kadar birçok farklı ana bilim dalından temel dersler alıyor, son sene hangi alana yöneleceksen onlarla ilgili teknik seçmeli dersleri alır, ilerlersin.

   Ben son sınıfta kontrol, robotik, sinyal sistemleri üzerine dersler aldım, şu anda çalıştığım sektör de bu konularla ilgili.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bu devirde, tek bir şeyi bilmek pek yeterli olmuyor. İcra etmeseniz/etmek istemeseniz de ikinci bir konuya mutlaka hakim olmaya çalışın. Yani, yabancı kalmayın ve işinizi görecek kadar bilin.

Merhaba. Bu sistemi kurup deneyen var mı? En azından heves aldırır mı?

https://www.youtube.com/watch?v=AH_pexsuXaE&list=PLXmyFju71Ge-sm1j9QvL56dt1EG_DmCpw&index=2&t=190s

Complete VR Setup Guide for PS Move Service and Riftcat - Cheap DIY Vive July...

This tutorial is a complete walkthrough of the PS Move Service version 8.6.3 (PSMove SteamVR Bridge 1.3.3) for use with your mobile phone on Riftcat or with ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap