Arkadaşlar ekteki resim teknik servis raporuna kılcal çizik olarak mı geçer yoksa derin mi?
Cihazım Huawei p30. Arka kapakta küçük bir çizik bulunmakta. Cihazda normalde farkedilmiyor ama ancak ışık tutunca belli açılardan görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erhan M. @erhanm

  Sabah bu soruyu sormuştunuz ve insanlar cevap yazmıştı. Niye tekrar yazdınız?

 • alperen786 @alperen786

  Hocam kararsız kaldım da başka insanların görüşlerini de almak istedim ayrıca sabah soru felan da sormadım madem görebiliyorsunuz tarihlere iyi bakın.

  • Erhan M. @erhanm

   Teknik olarak sabah sordunuz 01:41 de --> https://teknoseyir.com/durum/1267574

   Bu arada isterseniz 5 defa sorun, bana veya kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Ben sebebini merak ettim.

  • alperen786 @alperen786

   @erhanm Pardon hocam ben 2 gün önce sorduğumu sandım farklı forumlarda da hesabım olduğundan karışmış kusra bakmayın. Hocam bu cihaz değişim ürünü. Cihazı ilk aldığımda ekran dokunmatiği problemliydi. Cihazı gönderdim kutusuz aksesuarsız yeni ürün gönderelim dediler kabul ettim. Elime geçince herhangi bir problemi olmadığını tespit ettim ancak 2 küçük çizik olduğunu farkettim. İnanın kaç haftadır bununla uğraşmaktayım. Mağdur olmak da istemiyorum, ne yapacağıma karar veremiyorum. Cihazda iki çizik dışında bir problem yok hatta ilk gelen cihazın power tuşu gevşekti bunda o problem de yok. Kararsız kaldım bilgi sahibi kişilerin fikirlerini almak istiyorum. Sizden istediğim siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz?

  • Erhan M. @erhanm

   @alperen786 içinizi kemiren şey size verilen cihazn yeni olup olmaması ise aldığınız yere gidin ve teyit edin. Yeni olduğundan eminseniz bu çizikleri umursamayın. Zaten çizilecek. Boşuna canınızı sıkmaktan başka bir şey değil.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @alperen786 ben takarım buna diyorsanız arayın değiştirsinler. Yani sıfır ürünün de çizik olması saçma. Yok zaten 2 aya çizilecek diyorsanız da dursun. Bana kalırsanız siz bundan rahatsız oluyorsunuz bir iletişime geçin. Şahsen bu durumda benim kafama cihaz tamir mi olmuş acaba konusu takılırdı. Bence bir iletişime geçin firma ile.

  • alperen786 @alperen786

   @erhanm Hocam cihazın Huawei tarafından gönderilmiş sıfır cihaz olduğunu ve değişim için ayrılan farklı türde paketlenmiş ürün olduğunu söylediler yani swap cihaz dendi. Huawei'de refurbish olmadığını da belirttiler. (Fixsmart)
   Ama işte o kadar para verince çizik görmek can sıkıyor yoksa önceki cihazdaki yaşadığım problemi bunda yaşamadım. İade verilse o da 4900tl'ye denk gelecek ve piyasanın durumu malûm. En mantıklısı kullanmak olacak sanırım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

  • alperen786 @alperen786

   @zatisahaneleri Hocam gerekli yerlere mail attım daha cihaz elime geçmeden. Huawei yetkilileri de cihazların sıfır olduğunu söyledi. Açıkçası rahatsız olmuyorum diyemem ama en mantıklısı da kullanmak gibi duruyor çünkü cihazın başka bir problemi yok. Benim canımı sıkan o kadar para verip cihazı servise gönderip peşinden takip etmek oldu. Kılcal çizikse durumdaki uğraştığıma değmez hocam cihaz çünkü kılcal çiziğe müsait.

Merhaba arkadaşlar. Değişimi yapılan p30 cihazım elime ulaştı ancak cihazda küçük bir çizik var. Eklediğim görseldeki çizik kılcal çizik mıdır? Cihazın herhangi bir problemi yok genel olarak sadece bu çiziğin değişim ürününde oluşması canımı sıktı bir de zil seslerini denerken ilk açmam da ses cızırtı yaptı ancak birkaç denemeden sonra düzeldi bunun sebebi nedir?
Sizce bu çizik için uğraşmaya değer mi? İnanın uğraşmak istemiyorum cihazda da problem yok ancak bu çiziğin olması canımı sıktı, cihaz zaten hassas, kırılmaya ve çizilmeye müsait bir cihaz. Sizce ne yapmalıyım? Hoparlörün ilk açılışta cızırtı yapıp sonradan düzelmesi normal midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba. Huawei. P30 cihazım la ilgili değişim kararı çıktı(fixsmart) yeni cihaz henüz bana ulaşmadı ama içimde şüphe oluşmaya başladı bu ürünün yenilenmiş olup olmadığıyla ilgili. Çünkü arızalı cihazın IMEI numarasını BTK'dan sorguladığımda cihazın IMEI'sini anakart değişikliği sebebiyle kayıt dışı kaldığını gördüm bu durum normal mi?
Huawei ile görüştüğümde onlar bana arızalı cihazın IMEI'sini tekrar kullanılamaması için bu işlemin yapıldığı bu durumun normal olduğu söylendi. Cihazın kutusuz olarak gönderilmesinin sebebine de swap olması olduğunu söylüyorlar. Huawei kutulu ve kutusuz olmak üzere 2 kategoride üretim gerçekleştiriyormuş bu kutusuz olanları yetkili servislerde değişim için kullanmaları konusunda satış kutusunda olmadan( aksesuar vs. Yok) özel kutularla gönderildikleri ve satın alınan cihaz gibi sıfır ve direkt fabrikadan gönderildiği söylendi. Sizce bu durum normal mi? Açıkçası güven problemi oluştu ben de BTK sorgulamasından sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alperen786 @alperen786

  @umutk abi rica etsem soruma bakar mısınız?
  Yardımlarınıza ihtiyacım var.

 • alperen786 @alperen786

  @gamsizm Abi sizin fixsmart tecrübeniz var değişim hususundaki kutusuz değişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yardımcı olun sizin bilginize ihtiyacım var.

 • Mert Saraçoğlu @koios

  Her şey normal görünüyor. Zaten arızalı olan cihazın IMEI'sinin kayıt dışı kalması neden şüphe yarattı ki içinizde.

  • alperen786 @alperen786

   Merhaba. Anakartın değişim yapılması içime şüphe düşüren durum oldu. Cihazın yenilenmiş olma ihtimali korkutuyor hocam beni açıkçası. Ben kapalı kutu değişim istemiştim çünkü 3 günlüktü cihaz. Onlar değişimin host şekilde gerçekleştiğini sadece cihazın değişmesi anlamına geldiği ve gönderilecek cihazın sıfır olacağı söylendi ama bu anakart değişimi vs. Huawei firmasına olan güvenimi biraz sarstı açıkçası. Konusunda

  • Mert Saraçoğlu @koios

   @alperen786 Bu tür arızalı ve tamiri mümkün olmayan cihazları geri dönüşüme gönderiyorlar, bu yüzden IMEI'sinin kayıt dışı görünmesi kadar normal bir şey yok zaten. İyi satış sonrası desteğiyle bilinen Apple'da bile işler senin istediğin gibi yürümüyor. Huawei'nin de dediği gibi, bütün firmalar bu tür değişimler için, kutu ve aksesuarları olmadan swap cihazlar üretiyorlar. Bu böyle ne yazık ki.

  • alperen786 @alperen786

   @koios Teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için.

 • Orcun @orcun

  E tabi cihazın değişmiş eski cihazın imei'ini sorgularsan o kayıt dışı görünüyordur. Demek ki senin yeni yani değişim cihazın yurtdışından gelmiş devlete de bildirmişler gayet normal. Swap zaten değişim değiştirilmiş cihaz anlamında apple'da da böyle hatta çoğu markada öyle olması lazım. Bu cihazlar parakende kutulanıp satılmayıp sadece değişim olursa diye üretilmiş cihazlar. Talep halinde firmaya gönderiliyor ya da elinde varsa direkt veriyor vs. Kimi üretici bunla uğraşmaz senden kutu aksesuar ister sana sıfır parakende cihazı verir ama o da zor. THH versen bile tahminimce reddedilirsin. Ürün cihaz yani sıfırıyla sonuçta değişmiş.

  • alperen786 @alperen786

   Hocam peki anakart değişikliğiyle yazmasının sebebi nedir? Bana gönderilecek cihazın sıfır ürün olduğunu nasıl anlayabiliriz?

  • Orcun @orcun

   @alperen786 Malum cihazın imei bilgisi anakartta yazılı gömülü, eski cihazı firma fabrikaya geri gönderecek yenisini talep edecek, ama gümrükte o yenisini nasıl sokacak ? senin cihazını ya ben bozuğu yolladım bakın imei bilgisi bu diye gümrüğe bildirmesi lazım ki sokabilsin. Öbür türlü sokamaz. Sıfır ürün olduğunu kasasından bile anlarsın aslında pil ömründen vs işte şarj soketine kablonun giriş çıkarken ki böyle ilk zamanlar zor olur rahat girmez ya öyle anlarsın, ahize içinde vs toz olmaz. Jelatinlerinde kabarcık vs de olmaz. Böyle jelatinini açarken çıtır çıtır eder. Hani başka türlü anlaman zor.

  • alperen786 @alperen786

   @orcun Teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için.

  • Orcun @orcun

   @alperen786 Hani sıfır cihazı dediğim gibi rahatça anlarsın. Ha sıfır gibi toplamıştır fabrikası ama onu da tabi anlaman imkansız. Anakart hariç herşeyini fabrika sıfırlamıştır. Birde bence takılmana gerek yok. Ben fabrikada kalite kontrolde çalışıyorum bizden çıkan parçalar italya amerika almanya 50 çeşit ülkeye gidiyor ama ya biz o common railleri burada 50 kere oynuyoruz test ediyoruz. 😀 Ama sıfır yeni diye gidiyor. 😀

  • alperen786 @alperen786

   @orcun Anladım hocam çok sağolun:)
   Hocam cihazı aldığımda kutusunda problemli çıkması ve akabinde kullanamadan servise göndermek ben de takıntıya sebep oldu çünkü o kadar para verip de mağdur olmak istemiyorum.
   Huawei zaten sıfır diyor cihaza ama çeşitli şikayet sitelerinden okuduğumda yenilenmiş olan ürünleri verdikleriyle ilgili şikayetler mevcut.
   Huawei refurbish üretimi bulunmadığını söylüyor ama kullanıcılar neden değişim konusunda mağdur olmuş onu anlayamadım.

Merhaba arkadaşlar. Türktelekom tarifeme ek internet paketi almak istiyorum. Bana özel 10gb internet 6 ay boyunca 29TL. Şimdi ben bu paketi alırsam taahhütüm 6 aylık mı olacak yani 6 ay dolduktan sonra iptal edebilecek miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Huawei P30 cihazım aldığımda arızalı çıktı. Cihazı Fixsmart servise gönderdim ve Cihazın yenisiyle değişeceği karar çıktı. Ancak Cihazın sadece kendisi değişip aksesuar VS. eskileri gönderilecekmiş. Bu durumda bu cihaz gerçekten sıfır mı yoksa yenilenmiş bir ürün mü gönderilecek? Sizce normal mi bu durum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12