Arkadaşlar ekteki resim teknik servis raporuna kılcal çizik olarak mı geçer yoksa derin mi?
Cihazım Huawei p30. Arka kapakta küçük bir çizik bulunmakta. Cihazda normalde farkedilmiyor ama ancak ışık tutunca belli açılardan görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erhan M. @erhanm

  Sabah bu soruyu sormuştunuz ve insanlar cevap yazmıştı. Niye tekrar yazdınız?

 • alperen786 @alperen786

  Hocam kararsız kaldım da başka insanların görüşlerini de almak istedim ayrıca sabah soru felan da sormadım madem görebiliyorsunuz tarihlere iyi bakın.

  • Erhan M. @erhanm

   Teknik olarak sabah sordunuz 01:41 de --> https://teknoseyir.com/durum/1267574

   Bu arada isterseniz 5 defa sorun, bana veya kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Ben sebebini merak ettim.

  • alperen786 @alperen786

   @erhanm Pardon hocam ben 2 gün önce sorduğumu sandım farklı forumlarda da hesabım olduğundan karışmış kusra bakmayın. Hocam bu cihaz değişim ürünü. Cihazı ilk aldığımda ekran dokunmatiği problemliydi. Cihazı gönderdim kutusuz aksesuarsız yeni ürün gönderelim dediler kabul ettim. Elime geçince herhangi bir problemi olmadığını tespit ettim ancak 2 küçük çizik olduğunu farkettim. İnanın kaç haftadır bununla uğraşmaktayım. Mağdur olmak da istemiyorum, ne yapacağıma karar veremiyorum. Cihazda iki çizik dışında bir problem yok hatta ilk gelen cihazın power tuşu gevşekti bunda o problem de yok. Kararsız kaldım bilgi sahibi kişilerin fikirlerini almak istiyorum. Sizden istediğim siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz?

  • Erhan M. @erhanm

   @alperen786 içinizi kemiren şey size verilen cihazn yeni olup olmaması ise aldığınız yere gidin ve teyit edin. Yeni olduğundan eminseniz bu çizikleri umursamayın. Zaten çizilecek. Boşuna canınızı sıkmaktan başka bir şey değil.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @alperen786 ben takarım buna diyorsanız arayın değiştirsinler. Yani sıfır ürünün de çizik olması saçma. Yok zaten 2 aya çizilecek diyorsanız da dursun. Bana kalırsanız siz bundan rahatsız oluyorsunuz bir iletişime geçin. Şahsen bu durumda benim kafama cihaz tamir mi olmuş acaba konusu takılırdı. Bence bir iletişime geçin firma ile.

  • alperen786 @alperen786

   @erhanm Hocam cihazın Huawei tarafından gönderilmiş sıfır cihaz olduğunu ve değişim için ayrılan farklı türde paketlenmiş ürün olduğunu söylediler yani swap cihaz dendi. Huawei'de refurbish olmadığını da belirttiler. (Fixsmart)
   Ama işte o kadar para verince çizik görmek can sıkıyor yoksa önceki cihazdaki yaşadığım problemi bunda yaşamadım. İade verilse o da 4900tl'ye denk gelecek ve piyasanın durumu malûm. En mantıklısı kullanmak olacak sanırım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

  • alperen786 @alperen786

   @zatisahaneleri Hocam gerekli yerlere mail attım daha cihaz elime geçmeden. Huawei yetkilileri de cihazların sıfır olduğunu söyledi. Açıkçası rahatsız olmuyorum diyemem ama en mantıklısı da kullanmak gibi duruyor çünkü cihazın başka bir problemi yok. Benim canımı sıkan o kadar para verip cihazı servise gönderip peşinden takip etmek oldu. Kılcal çizikse durumdaki uğraştığıma değmez hocam cihaz çünkü kılcal çiziğe müsait.